Страница 2 от 92 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #16

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от fenixsz

    Как мога да позная, че е IPS матрица по корпуса на LG-то?
    IPS панелите се разпознават най лесно,поради факта,че са по твърди от останалите,които са на VA технология.На IPS панела когато прекараш леко пръст на светъл фон не остава диря докато на другите оставя тъмна следа.Последните партиди на LD450 последно бяха с AUO панели,погледни LD465 все още са с S IPS.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #17

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от fenixsz
    Според моите проучвания, най-бързата матрица е на 450. Следващите модели са по-бавни. Вероятно е свързано с множеството допълнителни екстри, които процесора изчислява на по-горните класове. В повечето случаи Game Mode всъщност изключва екстрите като 100 или 200hz, като по този начин вдига скоростта и намаля съответно input lag-a.
    Скорост на опресняване и инпут лаг са две различни неща- най-просто казано инпут лаг е времето от подаването на сигнала на входа на ТВ до появяването му на дисплея ,докато скорост на опресняване е времето ,закоето пиксел ще премине от сиво до сиво /най-често/.По-вероятно е матриците в по-горните модели /650-750/ да са по-бързи .450 е бюджетен модел и там се влагат по-ефтини матрици и по-ниски класове процесори.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    62
    #18

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    ...По-вероятно е матриците в по-горните модели /650-750/ да са по-бързи .450 е бюджетен модел и там се влагат по-ефтини матрици и по-ниски класове процесори.
    Няколко дни съм чел кой е най-подходящият HDTV за гейминг и основно по форумите се разглеждат - Sony xxEX402, Sasmsung xxC530 и LG xxLD450. Аз не се опитвам да гадая, а аргументирам мнението си на база на 100-ци прочетени страници единствено на тази тема. Хората са тествали и там също всичко е аргументирано. ЗА LD750 ще се опитам да намеря инфо, но никъде няма такова...

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxx
    IPS панелите се разпознават най лесно,поради факта,че са по твърди от останалите,които са на VA технология.На IPS панела когато прекараш леко пръст на светъл фон не остава диря докато на другите оставя тъмна следа.Последните партиди на LD450 последно бяха с AUO панели,погледни LD465 все още са с S IPS.
    Да, вчера се разходих до Техномаркет и видях, че 42-ките LD450 не са S-IPS. С какво се различава LD465 от LD450?

    Между другото в Карфур мернах 42-ка LD450 с S-IPS.

    Имало ли е промяна на цената на LD450 скоро, че имам очакване, че следващата седмица ще ги намалят, защото сега е LD750 е само с 200 лв по-скъп от LD450?

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #19

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    fenixsz, и аз мисля ,че най-добре е да се насочиш към 42LD750 - 1399лв. на промоция, няма конкуренция за тази цена в момента . В Game mode сигурно ще даде близки до 450 резултати , а и ще имаш един много добър телевизор с по-добра матрица AS-IPS , ако информациите са верни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #20

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    LG42LE5300 с каква матрица са?гледал съм ги в техномаркет.и дали са добри за игри тези LED телевизори?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    62
    #21

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    fenixsz, и аз мисля ,че най-добре е да се насочиш към 42LD750 - 1399лв. на промоция, няма конкуренция за тази цена в момента . В Game mode сигурно ще даде близки до 450 резултати , а и ще имаш един много добър телевизор с по-добра матрица AS-IPS , ако информациите са верни.
    ОК, ще се ходи в техномаркет и ще ги накарам да ми пуснат на няколко ТВ-та ps3... LD450, LD465 и LD750

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #22

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Аз бях се насочил към 42LD450 който до скоро беше на промоция за 1000 лв., но сега цената му е 1200 лв.
    Като алтернатива почнах да заглеждам 42LD420, но ми е интересно как стои въпроса с матрицата при този модел.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    62
    #23

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от webdude
    Аз бях се насочил към 42LD450 който до скоро беше на промоция за 1000 лв., но сега цената му е 1200 лв.
    Като алтернатива почнах да заглеждам 42LD420, но ми е интересно как стои въпроса с матрицата при този модел.
    Хмм, вероятността да го пуснат пак на промоция не е малка след 17-ти, когато свършват текущите промоции...


    Продължих тук да коментирам....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    28
    #24

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,
    имам голям проблем - с LG 42LD750 съм и от известно време, не знам и аз точно от кога не ми тръгват субтитрите по безжичната мрежа на някои филми, без да мога да забележа някаква логика или зависимост при кой филм тръгват и при кой не. Отначало помислих, че е от ъпдейта, който си направи телевизора сам. След всякакви опити и след като нищо не ми роди главата реших накрая да сваля един от филмите, на който не тръгваха субовете на флашка и да пробвам пак - субтитрите си тръгнаха веднага, т.е. проблема явно не е в телевизора, както си мислех, а някъде другаде. Ако някой може да ми помогне с някаква идея каква може да е причината за този проблем, ще съм му много благодарен, че вече много се изнервих. За сървър ползвам Nero MediaHome 4, който си върви с телевизора.
    Между другото същия проблем го има и един приятел с LG 42LX6500.
    Проблема е решен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    17
    #25

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, интересувам се от LG Slim 42" 1080p 240Hz LCD HDTV (42LD630)
    някой може ли да ми каже какво значи следното:

    Movie Playback - DivX

    мога ли да си гледам видеоклиповете от фотоапарат Canon и защо например на самсунзите пише:

    Movie Playback - DIVX; H.263; Window Media Vivdeo; MPEG4

    Някакви по-разнообразни опции ли са това, които въпросното LG няма?
    Благодаря.



  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #26

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,

    Благодарение на този форум си избрах нов телевизор, а именно LG 42LD750. Вчера бях решил да го купувам, но се оказа ще в магазина имат само една мостра, която според тях била пусната само преди 1 ден. Веднага реших че ще проверя в сервизното меню по метода описан в началото на темата (задържане на бутоните MENU на телевизора и ДУ за около 5 сек), но нищо не се получи. Продавача ми каза, че на този модел не се влизало така, дори и той не знаел как да влезе. Веднага се отказах от тази бройка и си поръчах друга (запечатана), която ще пристигне в понеделник. Може ли някой с такъв телевизор да помогне как да вляза в сервизното меню, докато съм в магазина ?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #27

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от sofi
    Здравейте, интересувам се от LG Slim 42" 1080p 200Hz LCD HDTV (42LD630)
    някой може ли да ми каже какво значи следното:

    Movie Playback - DivX
    мога ли да си гледам видеоклиповете от фотоапарат Canon и защо например на самсунзите пише:

    Movie Playback - DIVX; H.263; Window Media Vivdeo; MPEG4
    Някакви по-разнообразни опции ли са това, които въпросното LG няма?
    Благодаря.
    Доколкото знам -може да гледаш видеоклиповете от фотоапарата си.
    И двете марки възпроизвеждат еднакъв списък от формати /+ DTS звук при Samsung/
    Цитат Първоначално публикувано от Nikolovvv
    Здравейте,

    Благодарение на този форум си избрах нов телевизор, а именно LG 42LD750. Вчера бях решил да го купувам, но се оказа ще в магазина имат само една мостра, която според тях била пусната само преди 1 ден. Веднага реших че ще проверя в сервизното меню по метода описан в началото на темата (задържане на бутоните MENU на телевизора и ДУ за около 5 сек), но нищо не се получи. Продавача ми каза, че на този модел не се влизало така, дори и той не знаел как да влезе. Веднага се отказах от тази бройка и си поръчах друга (запечатана), която ще пристигне в понеделник. Може ли някой с такъв телевизор да помогне как да вляза в сервизното меню, докато съм в магазина ?
    За целта ти трябва сервизно дистанционно или самоделно такова. В модели 2010 година промениха начина на влизане в сервизното меню.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    4
    #28

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, от скоро имам 42LD750, ноооо нещо немога да пусна клиповете от Youtube в HD формат просто никъде не намирам опцията.......... някой може ли да ми помогне?

    Всъщност дори възножно ли е ?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #29

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от ilks
    Здравейте, от скоро имам 42LD750, ноооо нещо немога да пусна клиповете от Youtube в HD формат просто никъде не намирам опцията.......... някой може ли да ми помогне?

    Всъщност дори възножно ли е ?
    Телевизорите засега не подържат тази опция.
    _________________________________________________
    Някой знае ли решение на този проблем ??
    /беше отправено до мен на лични/

    ИМАМ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ - 32LG5000 НЕ МИ ГО ОТКРИВА PC ПО НИКАКЪВ НАЧИН ПРЕЗ НИТО ЕДИН ВХОД. НА TV ПОКАЗВА АКТИВНИ ВХОДОВЕ. ПОЛЗВАМ КАБЕЛ ОТ PC КЪМ HDMI/DVI НА LCD. КАРТАТА НА PC E АTI RADEON, ОБНОВИХ ДРАЙВЕРИТЕ, PC ЗАПОЧНА ДА СЕ ОПИТВА ДА ГО РАЗПОЗНАЕ, НО НЯМА СИГНАЛ НА LCD. МОЖЕШ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕШ СЪС СЪВЕТ?

  18. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #30

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Телевизорите засега не подържат тази опция.
    _________________________________________________
    Някой знае ли решение на този проблем ??
    /беше отправено до мен на лични/

    ИМАМ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ - 32LG5000 НЕ МИ ГО ОТКРИВА PC ПО НИКАКЪВ НАЧИН ПРЕЗ НИТО ЕДИН ВХОД. НА TV ПОКАЗВА АКТИВНИ ВХОДОВЕ. ПОЛЗВАМ КАБЕЛ ОТ PC КЪМ HDMI/DVI НА LCD. КАРТАТА НА PC E АTI RADEON, ОБНОВИХ ДРАЙВЕРИТЕ, PC ЗАПОЧНА ДА СЕ ОПИТВА ДА ГО РАЗПОЗНАЕ, НО НЯМА СИГНАЛ НА LCD. МОЖЕШ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕШ СЪС СЪВЕТ?
    В настройките на драйвера на видеокартата на РС му задай да вижда или компа или ТВ, може и двете едновременно.Порови малко в настройките на видеокартата не e сложно. От там си задай резолюцията и честотата. Мисля, че при ATI става от ATI Radeon Catalist.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 92 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе