Страница 5 от 92 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    57
    #61

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Колеги, телевизора ми е LG 32 LF 2510

    Версията на фирмуеъра е v3.55. Искам да го флашна до v3.15 за да гледам видео директмно с флашка, а и да активирам някои настройки в сервизното меню.

    Проблема е, че не намерих работещ линк с въпросната версия на фирмуеъра за моето ТВ.

    Много ще съм благодарен, ако помогне някой.



    Edit: Мерси на колегата JovaniJo за файла. Даунгрейднах го по описания начин от първа страница и всичко е ОК .... Много е кефещ плеара

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #62

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от yakovcho
    Здравейте,
    Кое от двете бихте препоръчали:
    1. PHILIPS 42PFL5405H
    или
    2. LG 42LD550
    Това което търся е хубава картина. Няма да го свързвам с PC.
    Благодаря предварително
    Ако ще гледаш предимно SD телевизия тогава вземи PHILIPS 42PFL5405H, ако USB плейъра е по-важен за теб вземи LG 42LD550. Плейъра в филипса е орязан откъм възможности/не поддържа субтитри/.

    Цитат Първоначално публикувано от rrd
    Благодаря за разяснението!Лошото е че се намирам на около 60 км. от магазина и в тоя сняг не знам дали да рискувам да тръгна защото може да изтърва едната седмица срок .........Ще пиша какво се е случило в магазина.
    За да няма проблеми , обади се на управителя по телефона и обясни проблема с транспорта -да те има в предвид когато пристигнеш -да не прави проблеми със 7 дневният срок.


    Цитат Първоначално публикувано от bilian
    някой може ли да ми сравни LD750 с LE5300.плюсове и минуси и на двата.освен,чеединият е LED,а другият е LCD.
    LD750 - повече екстри
    LE5300 - LED подсветка /по щадяща очите от CCFL/ по икономичен и с по-тънък дизайн
    Цитат Първоначално публикувано от gasolin
    Здравейте колеги! Изправен съм пред дилема! Телевъзорът ще се ползва за гледане на цифрова тв и за филми, игри и интернет от PC-то. Колебая се между 2 модела:
    LG 42LD750 http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...BE%D1%80%D0%B8
    и
    LG 42LE4500 http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...BE%D1%80%D0%B8
    като предимството на първия са 200-та херца, а на втория, че е LED и е с 5 годишна гаранция.
    Кое да избера и защо? Благодаря!
    Погледни модела LG 42LE5300-това е оптималният вариант за 42" - иначе вземи първият 750.


  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2
    #63

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Погледни модела LG 42LE5300-това е оптималният вариант за 42" - иначе вземи първият 750.

    LG 42LE5300 идва 1700 лв, а аз съм отделил не повече от 1400. Нещо друго, което си заслужава в този ценови диапазон?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #64

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от gasolin
    LG 42LE5300 идва 1700 лв, а аз съм отделил не повече от 1400. Нещо друго, което си заслужава в този ценови диапазон?
    По мое мнение си вземи LD750.Аз наскоро си взех тоя на промоция 1400 лв. и мога да ти кажа , че е много добър телевизор.Въобще неможе като качество на картината да се сравнява с LG 42LE4500, нищо че последния е лед. Просто тв-тата са различни класове.Единственото е че LE4500 е по-тънък, но и LD750 ползва технология която значително е подобрила дебелината му, пък и в крайна сметка телевизора се гледа от пред а не от зад или от страни.Та така казвам ти от опит понеже и аз бях пред същата дилема, но съм убеден, че направих правилния избор.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #65

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте. Спрял съм се на LG42LD465.Вчера го гледах в Технополис и след разговор със служител ми бе препоръчан PANASONIC TX-L42U2E.Изчетох доста за двата модела.Кое от двете бихте препоръчали ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #66

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте колеги,
    Преди повече от година закупих 32LH2000 и сега когато научих, че мога да си отключа USB-то реших да се пробвам, но за съжаление открих проблем още в началото. Процедурата започва с установяване на наличната версия на FW, което аз не успях да направя защото нямам диагностика.

    И сега какво? - Или слагам 3,15 и след отключване ъпгрейдвам до каквото ми препоръчате /примерно 3,55/ или не правя нищо защото може да разстроя телевизора поради незнаене на наличната версия ...
    Моля тези, които са имали подобен проблем да помогнат!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #67

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bobbkata
    Здравейте. Спрял съм се на LG42LD465.Вчера го гледах в Технополис и след разговор със служител ми бе препоръчан PANASONIC TX-L42U2E.Изчетох доста за двата модела.Кое от двете бихте препоръчали ?
    Без да съм голям разбирач, но мисля че от двата модела ЛГ-то е по-добрия избор, но все пак като параметри моделите нямат кой знае каква разлика, т.е. въпрос на лично предпочитание е какво да вземеш, нофакта, че в момента LG е най-продавания телевизор в България е показателен.Немога да дам много лично мнение, защото от скоро имам и аз тв LG, но към момента съм изключително доволен от телевизора.А и този модел на LG има USB, докато Панасоника няма и мисля, че като отключиш от сервизното меню плеара и ще можеш да си гледаш филми със субтитри през USB-то.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #68

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    А и този модел на LG има USB, докато Панасоника няма и мисля, че като отключиш от сервизното меню плеара и ще можеш да си гледаш филми със субтитри през USB-то.
    [/quote]

    Освен USB-то,другата разлика е в гаранцията,на Панасоника-5г.Засега
    /до утре/съм 99% за LG-то.Още някое мнение за да станат 100%?

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    6
    #69

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте,

    В Техномаркет ми искат 80 лв. да ми отключат плейъра на LG42LD420, за да плейва филми от USB. Много ли е 80 лв. за това и мога ли да си го направя сам?

    Благодаря предварително

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #70

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от morfeus
    А и този модел на LG има USB, докато Панасоника няма и мисля, че като отключиш от сервизното меню плеара и ще можеш да си гледаш филми със субтитри през USB-то.
    На този модел, доколкото видях в спецификацийте, плеъра си му е отключен.

    http://www.lg.com/bg/televizor-audio...or-42LD465.jsp

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #71

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ми май да плеара е отключен, но субтитрите не са.т.е. пак трябва от сервизното меню да се пипа за да тръгнат.

  14.  
     
  15. Member Аватара на JovaniJo
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    168
    #72

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от morfeus
    Ми май да плеара е отключен, но субтитрите не са.т.е. пак трябва от сервизното меню да се пипа за да тръгнат.
    Не четете FAQ. Субтитрите нямат, ама наистина нямат отношение към сервизното меню.Прочети инструкцията на ТВ-то и ще видиш, че се зареждат от ДУ има си бутон за това, проблема е че няма опция винаги да си остане по подразбиране на кирилица.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #73

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Hammerheart
    Здравейте колеги,
    Преди повече от година закупих 32LH2000 и сега когато научих, че мога да си отключа USB-то реших да се пробвам, но за съжаление открих проблем още в началото. Процедурата започва с установяване на наличната версия на FW, което аз не успях да направя защото нямам диагностика.

    И сега какво? - Или слагам 3,15 и след отключване ъпгрейдвам до каквото ми препоръчате /примерно 3,55/ или не правя нищо защото може да разстроя телевизора поради незнаене на наличната версия ...
    Моля тези, които са имали подобен проблем да помогнат!
    Има известен риск ,след даунлоуда да ти се растроят цветовете/зависи от настоящата версия/. Ти си решаваш дали си заслужава.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    59
    #74

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Сега аз конкетния модел го нямам, така или иначе тв-то ми е по-висок клас и там всичко е ок и няма нужда от допълнителни неща.Обаче това за дистанционното нещо не го разбрах, кво като има копче за суб, то се отнася само за тв програмите, например като Дискавъри, когато не ти излизат субове да го натиснеш и да тръгнат.Аз имах предвид когато си качил наприме филм на флашка и да ти подкарва субове, а тогава точно това копче въобще не работи.Субовете се настъройват и пускат от основното меню.Поне при мен е така, предполагам и за този модел би било същото.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #75

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Много жалко, но в такъв случай няма да рискувам.
    Благодаря за инфото!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 92 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 20:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 14:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 19:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе