Страница 7 от 92 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 1376

LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    27
    #91

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    С какъв софтуер бих могъл да си прекодирам само аудио-то на MKV файл от DTS в АC3 примерно по възможно най-бързия начин. В момента използвам Xvid4PSP на който са му нужни около 15 минути на филм.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    23
    #92

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от Hammerheart
    Последни /надявам се/ въпроси относно 32LH2000
    Първо да спомена, че още не съм ъпдейтвал ФУ от 3.15 с цел лесен достъп до сервизното ако ще се наложи да оправя нещата от там.
    1. Опитах се да изкарам звук от жака за слушалки на телевизора през домашното кино. Нищо. Звук ни от ТВто ни от домашното кино. Във форума е описано решение на подобен проблем чрез смяна на AUTO вместо LPCM. Аз изобщо нямам такива в менюто.
    2. Нямам субтитри в УСБ режим. Файла на субтитрите и видео файла са с еднакви имена. Менюто, което излиза при натискане на червения бутон е неактивно /заключено/ с изключение на бутона за формат на картината.
    Може ли да се направи нещо?
    1 - Не зная.
    2 - Покрил си първото изискване за субтитрите /същото име на файла/, но до колкото си спомням, кодировката на файла трябва да е WIN1251, UTF8 не става. Аз използвах 'Edit Plus' редактора за да конвертирам в WIN1251. Ако телевизора успее да ги разчете, ще ти ги покаже на маймуница, тогава вече ползваш червения бутон и настройваш да ти излизат на кирилица. Успех.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    35
    #93

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Извинявам се за въпроса, но наистина се нуждая от помощ.Телевизорът съм го закупил преди 20дни и е 26LG LE5500.Гледам програмите чрез външен цифров приемник на тв СКАТ. Всеки месец обаче от телевизията правят разместване на всички канали и става голяма каша. Сега искам да си ги настроя по ред какъвто аз желая, но менюто на телевизора за избор на редакция на канали не е активно и не мога да вляза в него.От трите менята на настройка на картината е активно само автоматичното търсене на канали.Та въпроса ми е как да направя така, че въпросното меню да стане активно. Още веднъж се извинявам за въпроса, но ако някой може да помага да пише.

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    8
    #94

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте има един въпрос трябва ми помощ искам да си купя LCD 22" да има цифров тунер и USB което да чете и филми, ще съм много благодарна ако ми препоръчате някои модел, цена до 500.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,569
    #95

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от pesho 11
    Извинявам се за въпроса, но наистина се нуждая от помощ.Телевизорът съм го закупил преди 20дни и е 26LG LE5500.Гледам програмите чрез външен цифров приемник на тв СКАТ. Всеки месец обаче от телевизията правят разместване на всички канали и става голяма каша. Сега искам да си ги настроя по ред какъвто аз желая, но менюто на телевизора за избор на редакция на канали не е активно и не мога да вляза в него.От трите менята на настройка на картината е активно само автоматичното търсене на канали.Та въпроса ми е как да направя така, че въпросното меню да стане активно. Още веднъж се извинявам за въпроса, но ако някой може да помага да пише.
    Ти в менюто на телевизора нямаш работа ,нали гледаш с техен приемник -отиваш в неговото меню на "инсталация" ,след това ще ти иска код -набираш 1,2,3,4 и там вече в "канали" ,"преместване на канал" .И на следващото актуализиране -отново .Вземи и сканирай на ТВ и ще ти излязат няколко ХД канала .

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #96

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от borqn_ka
    Здравейте има един въпрос трябва ми помощ искам да си купя LCD 22" да има цифров тунер и USB което да чете и филми, ще съм много благодарна ако ми препоръчате някои модел, цена до 500.
    Привет borqn_ka
    При 22"-овите диагонали ,няма модел с активен USB плейър за филми. Четат само снимки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    51
    #97

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравеите много полезен форум.след като го прегледах внимателно,се реших и от днес сам с 42ЛЕ5300.СЕГА ГО ТЕСТВАХ И ПАРВИТЕ МИ ВПЕ4АТЛЕНИА СА МНОГО ДОБРИ.ДАИТЕ МИ ПОЛЕЗНИ САВЕТИ ЗА ПОЛЗВАНЕ АКО ИМА ТАКИВА МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
    ПП.РАЗБЕРЕТЕ ВАЖЕН Е РАЗМЕРА,ЗА СЕГА ТОВА РАЗБРАХ.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #98

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Днес се сдобих с LG42LD465. Наистина плеъра е отключен.Само боднах флашката и филма тръгна заедно с буквите. Несъмнено трябва да изчета форума от-до за настройки и т.н.,но всичко с времето си.Сега е момента да кажа едно
    Първо питане:тая матрица как е?- J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
    П.П.Добре че не взех Panasonic

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    51
    #99

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от bobbkata
    Днес се сдобих с LG42LD465. Наистина плеъра е отключен.Само боднах флашката и филма тръгна заедно с буквите. Несъмнено трябва да изчета форума от-до за настройки и т.н.,но всичко с времето си.Сега е момента да кажа едно
    Първо питане:тая матрица как е?- J - CHI MEI OPTOELECTRONICS CORP. S-MVA
    П.П.Добре че не взех Panasonic
    Браво да ти е 4естито сас здраве да го ползваш!!!

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    8
    #100

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Привет borqn_ka
    При 22"-овите диагонали ,няма модел с активен USB плейър за филми. Четат само снимки.
    няма ли такива при които може да се активира usb и за филми

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    35
    #101

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    svetlio1
    Ти в менюто на телевизора нямаш работа ,нали гледаш с техен приемник -отиваш в неговото меню на "инсталация" ,след това ще ти иска код -набираш 1,2,3,4 и там вече в "канали" ,"преместване на канал" .И на следващото актуализиране -отново .Вземи и сканирай на ТВ и ще ти излязат няколко ХД канала .

    Благодаря за изчерпателния отговор. След като изпълних препоръката ти сега всичко е ОК.Весела Коледа и Щастлива Нова Година!

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #102

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от borqn_ka
    Здравейте има един въпрос трябва ми помощ искам да си купя LCD 22" да има цифров тунер и USB което да чете и филми, ще съм много благодарна ако ми препоръчате някои модел, цена до 500.
    Ще трябва да се бръкнеш още малко така или иначе за тези параметри и модел 2010г,ето :
    http://www.technomarket.bg/products/...sung-le-22c450
    http://www.technomarket.bg/products/...41/lg-22le5500
    Помисли поне за 26" , 22 е супер малко телевизорче, а цените са почти еднакви.

    PS. На моделите LG##LD320 и LG##LD350 видеото на плеъра може да бъде отключено от сервизното меню ,как става е описано в началото на темата.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    2
    #103

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от borqn_ka
    няма ли такива при които може да се активира usb и за филми
    Здравейте колеги,

    за тези, които търсят малък телевизор с вкл. player, мога да потвърдя,че LG 22LE3300 "пуска" 1080р и 720р с бг титри без никакви проблеми. 1080р беше пуснато само за проба. При този диагонал, знаете няма много смисъл от такива резолюции. При един 720р филм се получи леко разминаване звук/картина (четох и на друго място в нета за това), но не беше нищо фатално. Firmware-a е V3.03.08, а този в холандския сайт е V3.03.03.

    Надявам се това инфо дави е от помощ.

    Поздрави

    Милен

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    8
    #104

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте на всички. ВЕСЕЛА КОЛЕДА. Много готин форум, отне ми доста време да го прочета целия. Ето и моя проблем, преди време купих 32LD350 с firmware 03.00.12 отключих USB–то за филми по метода с телефон. Всичко работеше добре. Ъпдеитнах софта и започнаха проблемите. Сега като включа външен хард диск ми излиза съобщение за проблем със скоростта, и има проблеми с четене на NTFS. Възпроизвежда около 1 мин. и спира. Моля за помощ от вас. Опитах какво ли не. Преформатиране, ползване на други източници и без промяна ако са с NTFS. С FAT32 няма проблем но имам филми с големина по–големи от 4GB. Може би някои може да ми даде оригиналния фирм. Ще му бъда благодарен. Поздрави от Испания.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    48
    #105

    Re: LG LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте и Весела Коледа! До днес само четях... като скоро (преди 2 месеца) избрах на родителите си ТВ, според прочетеното тук - Toshiba 40XV733G.
    Дойде времето да си взема и аз с половинката разбира се. Четох доста, но колебанието ми се породи от ниската цена в момента на 40SL733G. Засега колебанието се изразява между тези 2 модела.

    XV мога да го взема на малко по ниска цена - около 1100, докато SL на 1299, понеже е промоционален.

    Чуденето ми е заслужава ли си 200-те лв. отгоре, като се има предвид, че дизайна, като че ли, повече ми допада ... на SL модела. Ще се ползва на Булсатком SD с хубав скарт, (който още не съм избрал, ще се радвам ако някой препоръча), FULLHD филми от PC и отвреме-навреме някоя игрица, отново от PC. Същите неща съм ги пробвал и на XV при родителите ми и съм доволен от възможностите. Единствено не съм опитвал DLNA... което смятам да поправя още от другата седмица.
    Идеята е да мога да играя на PC-то, докато приятелката гледа филм на ТВ-то, стриймван от PC-то ( все още не сме се наканили за лаптоп ).

    Ако все пак се намери друго предложение с подобни спецификации на подобна цена (до 1300лв.) съм отворен за предложения ...
    Благодаря и ... Весело изкарване на коледните и новогодишните празници!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 92 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14
  5. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе