Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият телевизор LG ?

Гласували
317. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    12 3.79%
  • 32"

    74 23.34%
  • 37"

    21 6.62%
  • 42''

    142 44.79%
  • 47"

    72 22.71%
  • 55"

    8 2.52%
  • 65''

    0 0%
  • 84''

    4 1.26%
Отговори на анкетата
Страница 63 от 108 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1608
Like Tree64Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    33
    #931

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Здравейте колеги,
    Вчера изведнъж забелязах непозната иконка горе вдясно в смарт менютата. Оказа се че това е заради неработеща WiFi мрежа. Не ми се беше случвало досега. Ресетнах рутера няколко пъти, ресетнах телевизора, после го изключих и държах изкл. почти час. Сменях страни, опитвах наново да конфигурирам мрежа - не и не. Веднага след като му задам "Стартирай връзка" ми излиза предупреждение да си проверя кабела или точката за достъп. Сиреч не намира нищо по WiFi, което значи че не работи контролера на телевизора (компа и телефона работят без проблеми). Пробвах с кабел - работи си нормално мрежата. Но тогава в настройките е активна само опцията за кабел, безжичната не е.
    Дали има шанс просто да е забил и ако някой се е борил с такъв проблем - как се е справил? Или остава да викам сервиза..?

    PS.Само да добавя че при мен явно нещо се намаза изведнъж (не изключвам и при последния ъпдейт да е било, не помня дали след него съм пускал Smart-a). До онзи ден повече от половин година ми работеше WiFi-то със съшия рутер и нямах проблеми.
    Този пост е редактиран от broadway; 28-01-13 в 14:06.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    25
    #932

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    И при мен се случва при гледане през браузъра на клипчета на цял екран да накъсва. А някой път когато започвам да пиша с хардуерната клавиатура и казва че нямало памет и трябва да се рестартира браузъра. С новия фърмюър при включване на телевизора ако не го изчакам да зареди и натисна Imput бутона забива целия телевизор.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    9
    #933

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    И аз с тази безжична мрежа имам проблем. Така и не можах да я наглася да се свързва автоматично с WIFI рутера , който е първи рутер( tp link tp 340 g ) след доставчика на нета. Махнах му и паролата и по МАС адрес пробвах да филтрирам и нищо не става всеки път при пущане на ТВ иска да се свързва на ново. Единствено се свърза автоматично с един Wireless Access Point OvisLink, който имам като ги свържа tp link tp 340 g + LAN кабел + Access Point и тогава ТВ се свърза с този аксес поинт автоматично при пущане на ТВ. Access Point е доста стар и няма голям канал на трафика и прекъсват филмите през него и не ми върши работа. Нямам друг tp link да пробвам дали ще стане на мястото на Access Point но си мисля, че проблема е в WIFI на телевизора може би не му допадат всякакви рутери за да се свързва с тях.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #934

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Да попитам отново - някой знае ли при LM серията, как се извежда менюто"TV-link loader" за прехвърляне на списъка на каналите на флашка, с цел тяхното редактиране?

    Начина описан на първа страница на тази тема не ми върши работа, предполагам че вместо Home бутона трябва да натисна друг?!

    Копи от първа страница:
    "Задържате home бутона докато изчезне показалото се меню. Като се появи отново текущия канал веднага набирате 1105 и веднага натискате Ok. Появява се меню и отивате на TV-link loader..."

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    32
    #935

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от mi6letata Виж публикацията
    Да, така е, но ми направи впечатление картинката която излиза преди да се пусне сканирането. На нея се вижда как кабелът от кабелната и този от антената се сливат в един вход. Та затова се замислих дали това не е възможно да се осъществи на практика чрез някакъв сплитер и когато се пусне сканиране да излязат всички кабелни и ефирни канали? Идеята е, когато е сигнала от кабелната е лош, да имам възможност да гледам ефирните цифрови канали, или както в момента няма БТВ, да мога да го гледам от ефира.
    Бих искал да попитам и за нещо друго. Опитвам се да сваля на флашка списъка с програмите от телевизора и да ги редактирам на компютъра, тъй като това подреждане ми тежи най-много когато се наложи да сканирам на ново всички програми. Обаче, срещнах проблем с извеждането на менюто по начина описан на първа страница в тази тема:
    " Задържате home бутона докато изчезне показалото се меню. Като се появи отново текущия канал веднага набирате 1105 и веднага натискате Ok. Появява се меню и отивате на TV-link loader..."
    Въпроса ми е - при LM620S, кой бутон от дистанционното трябва да ползвам, защото чрез home нищо не става, нито чрез бутона setings?!
    Няма как да стане дори ако се сложи сплитер.
    Първо,защото тунерите са 2 различни - Т ( ефирен- цифрова и аналогова) и C - кабелен + S -сателитен при някой модели.
    Когато се избере Т -тогава търси ефирен сигнал и става активен този тунер, а С е неактивен,неработещ в същия момент . Друго нещо е,че може да се препокриват някой пакети като честоти и тв няма как да разбере кое да използва ако евентуално се активират двата тунера да работят едновременно-кабелен и ефирен. Евентуално някоя аналогова ефирна програма би излязла, но пък около нейната честота ще има от кабелната тв някой канал,който ще пречи и ще стане отново мазало
    Сателитният е с различни честоти и затова според мен има възможност да работят С(кабелен)+S(сателитен) заедно.
    Лошото е,че трябва отново и отново сканиране при всяка смяна на приемане ефирно или кабелно...

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mi6letata Виж публикацията
    Да попитам отново - някой знае ли при LM серията, как се извежда менюто"TV-link loader" за прехвърляне на списъка на каналите на флашка, с цел тяхното редактиране?

    Начина описан на първа страница на тази тема не ми върши работа, предполагам че вместо Home бутона трябва да натисна друг?!

    Копи от първа страница:
    "Задържате home бутона докато изчезне показалото се меню. Като се появи отново текущия канал веднага набирате 1105 и веднага натискате Ok. Появява се меню и отивате на TV-link loader..."
    Писах няколко поста преди този,че към момента на LM серията никой не е разгадал как става.....И аз чакам инфо как да направя същото ,но уви...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    74
    #936

    Отговор: Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Прочетете книжката с инструкции-2пъти!! Подчертайте или си отбележете най-важните за вас указания за да ги намерите после по-лесно!
    ________________________________________________
    Как може да се свери часовника на телевизора?
    Задавате различна часова зона.
    ______________________________________________
    Не ми е активна промяната на часовата зона.
    Изгасете си телевизора от копчето за 3-4мин и после трябва да можете да промените часа.
    _________________________________________________
    Това не става на LM620.
    След 10мин. изключен беше забравил за дата и час и трябваше да ги въвеждам наново, но тайм зоната отново не беше активна!
    Моля за помощ!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    32
    #937

    Отговор: Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от masterross Виж публикацията
    Това не става на LM620.
    След 10мин. изключен беше забравил за дата и час и трябваше да ги въвеждам наново, но тайм зоната отново не беше активна!
    Моля за помощ!
    Аз не си спомням ,но знам че автоматично ми стана сверен часовника. Провери в тв си има помощ,много лесно е направено.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,472
    #938

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/


  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #939

    Отговор: Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Милен Младенов, благодаря за изчерпателните отговори и на двата ми въпроса!В такъв случай ще продължа да се ровя в нета по въпроса за начина на прехвърляне на списъка с каналите на флашка и ако намеря отговора, ще пиша.
    И тъй като явно имаш телевизор от LM серията, може ли да ми кажеш дали си пробвал да влезеш в Сервизното меню и по точно в Tool Option 3 и как изглеждат там настройките - активни ли са или не?

    И като споменах за Сервизното меню и за Tool Option 3 се сетих затова че вчера в яда си, си зададох следния въпрос - "Защо аджаба, производителят, не е добавил в нормалните настройки на телевизора, една съвсем проста и полезна възможност за промяна на изхода на слушалките към линеен изход и обратно?" Предполага се че много от хората закупили телевизор LG, такива като мен например, не разполагат с цифров оптичен вход на звуковата си уредба и ако имахме удобната възможност от настройките на тв-то да си настройваме изхода на слушалките, би било едно голямо улеснение и в огромен + за мен, за вас и за всички клиенти на LG. В крайна сметка моята логика е, че всеки един продукт създаден от независимо кого, трябва да е в услуга на клиента,да е удобен, да е лесен за използване, така хем ще има по доволни клиенти, хем компанията ще има повече продажби. Ще взема да им драсна едно писмо на LG от българската им страница, ако искате направете го и вие, че знае ли се, някой може пък да ни обърне внимание .
    Този пост е редактиран от mi6letata; 28-01-13 в 15:48.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    74
    #940

    Отговор: Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от Милен Младенов Виж публикацията
    Аз не си спомням ,но знам че автоматично ми стана сверен часовника. Провери в тв си има помощ,много лесно е направено.
    Часовника ако го сверя ръчно е верен, но тъй-като часовата зона си стои на GMT+1, EPG-то е грешно (с показва с 1 час назад )
    Гледах и в сервизното мену, но не видях някъде да се задава часова зона
    Някой ако знае как става, моля да пише!

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #941

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    За влизане в сервизното меню - пост #902 , а имаше и още един вариант с помощта на МР3 аудио файл и инфрачервен диод .
    За Wi-Fi свързването не е зле да проверите какви други мрежи има в обхват и дали не някои от тях не са не същия канал като вашата - лятото имах проблем със свързването към моята мрежа (постоянно си "забравяше паролата ) и като прегледах от компютъра се оказа ,че имаше пусната "комшийска" на същия канал и с почти същата сила - след смяна на канала (май я сложих на 11) досега не съм имал проблем .
    Часовника ми е на автоматично и GMT+2 .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    32
    #942

    Отговор: Re:LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от masterross Виж публикацията
    Часовника ако го сверя ръчно е верен, но тъй-като часовата зона си стои на GMT+1, EPG-то е грешно (с показва с 1 час назад )
    Гледах и в сервизното мену, но не видях някъде да се задава часова зона
    Някой ако знае как става, моля да пише!
    Настройка на текущото време :
    HOME ➾ Настройки ➙ ВРЕМЕ ➙ Часовник Проверява или променя часа, докато гледате телевизия.
    Автоматично-Синхронизира часовника на телевизора с цифровата информация за часа, изпратена от телевизионния канал.
    Ръчно-Ако автоматичната настройка не съответства на текущия час, задавате часа и датата ръчно.
    Този пост е редактиран от Милен Младенов; 28-01-13 в 18:01.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    27
    #943

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Да попитам отново - някой знае ли при LM серията, как се извежда менюто"TV-link loader" за прехвърляне на списъка на каналите на флашка, с цел тяхното редактиране?

    Начина описан на първа страница на тази тема не ми върши работа, предполагам че вместо Home бутона трябва да натисна друг?!
    Аз влизам чрез IrRemote на Нокиа със Symbian и инфра ред. Приложението дава възможност да си свалиш дистанционно от нета - сваля се съответно сервизно за LG.
    Натискам 1-ца за In Start Menu. Паролата е 0413. Като излезе самото меню на телевизора, натиска се Settings от дистанционното и излиза TV Link-Loader. После се сваля списъкът на флашка и се редактира на компютъра с Channel Editor.
    Успех.
    krassy_11 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    31
    #944

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Цитат Първоначално публикувано от antomov Виж публикацията
    Натискам 1-ца за In Start Menu. Паролата е 0413. Като излезе самото меню на телевизора, натиска се Settings от дистанционното и излиза TV Link-Loader. После се сваля списъкът на флашка и се редактира на компютъра с Channel Editor.
    Успех.

    Браво, златен си Този метод работи като се влезе в сервизното меню работи. Благодаря.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #945

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 4/

    Трябва и аз да пробвам този метод за сваляне на списъка с канали.

    Вижте какво отговориха от LG Electronics във връзка със запитването ми за свързване на телевизора с музикална уредба/ресивър/усилвател:
    "Опитайте следното свързване с преходник - Телевизор/Скарт - Музикална уредба/RCA"

    Т.е., вместо да се опитваме да променим изхода на слушалките на линеен, по-добре е да боднем една Скарт букса в тв-то и от нея да изведем звук към усилвателя чрез чинчове. Доколкото се сещам, заедно с телевизора вървеше Скарт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 63 от 108 ПърваПърва ... 1353616263646573 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе