Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 79 от 113 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #1171

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от fozo Виж публикацията
    Aз гледах изложените бройки в TM Цариградско и си ги имаше.
    А колко инча бяха изложените ?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-06-14 в 09:08.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    11
    #1172

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от lovefootball Виж публикацията
    А колко инча бяха изложените ?

    47 и 42
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-06-14 в 09:07.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    3
    #1173

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от fozo Виж публикацията
    47 и 42
    Ами незнам моя е 42 инча и такива сенки няма може да е само при някои незнам..Взех го от технополис

  5. N@M
    N@M е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #1174

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте отново! Окончателно се спрях на тези два модела : http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LB730V-3D-LED и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LB670V-3D-LED. Искам да помоля някой от разбиращите в тази група да ми каже дали има друга разлика в двата модела освен 800 Hz за единия и 700 Hz за другия модел. Телевизорът ще се ползва главно за гледане на футбол и филми. И още нещо - когато отида да го купувам, как точно да проверя за прословутите черни линии?

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1175

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от N@M Виж публикацията
    Окончателно се спрях на тези два модела: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LB730V-3D-LED и http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LB670V-3D-LED. Искам да помоля някой от разбиращите в тази група да ми каже дали има друга разлика в двата модела освен 800 Hz за единия и 700 Hz за другия модел.
    Сравнението не е пълно - има пропуски
    http://www.lg.com/bg/PDFServlet.pds?...&bvHidden=true

    http://www.lg.com/ro/PDFServlet.pds?...&bvHidden=true




    LG пусна три рекламни клипа за своите 4к телевизори.....бла-бла приказки за наивници :rolleyes:





    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-06-14 в 10:11.
    aldokalcone одобрява това.

  7. N@M
    N@M е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #1176

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Благодаря ти hristoslav2 ! Може ли да ми дадеш насоки горе долу на какви настройки трябва да бъде телевизора за да се забележат черните ивици, ако ги има? Само това ме притеснява в този модел телевизор, защото смятам , че когато се гледа футбол, те ще личат много .

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1177

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Не съм ги виждал наживо. Такава проверка ще може да направиш у дома, на тъмно и настройки в режим КИНО.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #1178

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Искам да споделя нещо, което ме дразни малко. При изключен динамичен контраст забелязвам, че телевизора (42LB730) продължава да си мени осветеността спрямо картината. Например в началото на филм, когато на черен екран излизат надписи се забелязва как черното не е напълно черно и щом надписа изчезне екрана потъмнява до толкова, че почти не се разбира, че работи (това в тъмна стая вечер). Като пак се появи надпис, осветеността се увеличава. Това е при изключни всякакви "подобрители" на картината, за които се сещате задно с динамичен контраст.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1179

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Изключи еко сензора, ако не си го направил.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    9
    #1180

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте.
    Имам едно запитване... Телевизора е LG 24MN43D-PZ забелязвам един проблем който незнам как да коригирам.. надявам се някой да ми помогне...
    Когато гледам mkv файлове който имат вградени субтитри на англииски и аз сложа допълнителен файл с бг субтитри те никога не искат да тръгнат плез плеара на телевизора .... а когато пусна mkv файлове без вградени субтитри на англииски и сложа бг субтитри файл никога нямам проблем..

    А втория проблем го забелязах за първи път днеска с един филм и ми изкара неподдържан аудио кодек това може ли да се поправи за да не ми го дава в бъдеще за други филми ?

    Благодаря

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,455
    #1181

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от minix Виж публикацията
    А втория проблем го забелязах за първи път днеска с един филм и ми изкара неподдържан аудио кодек това може ли да се поправи за да не ми го дава в бъдеще за други филми ?
    Благодаря
    При възпроизвеждане на филми с DTS звук - телевизора ми не възпроизвежда звука.
    Телевизора ви няма вграден DTS декодер. Преконвертирайте DTS аудиото с Audioconverter на AC3 или AAC.
    Повечето торенти, независимо дали са копирани цели Blu-ray-ове или са Blu-ray Rip в MKV са с DTS звук. Затова трябва да се конвертира звука, за да може безпроблемно да се пуска през USB плеъра на телевизора.
    Програмата Popcorn MKV AudioConverter чрез която с няколко клика се конвертира звука на един MKV файл от DTS на AC3.
    http://www.networkedmediatank.com/wi...ert_DTS_to_AC3
    Ето ви линк за програма, която с 2-3 кликания ви прави всичко.
    Tutorial for converting audio tracks with HeartWare MKV Audio Converter

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    9
    #1182

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    При възпроизвеждане на филми с DTS звук - телевизора ми не възпроизвежда звука.
    Телевизора ви няма вграден DTS декодер. Преконвертирайте DTS аудиото с Audioconverter на AC3 или AAC.
    Повечето торенти, независимо дали са копирани цели Blu-ray-ове или са Blu-ray Rip в MKV са с DTS звук. Затова трябва да се конвертира звука, за да може безпроблемно да се пуска през USB плеъра на телевизора.
    Програмата Popcorn MKV AudioConverter чрез която с няколко клика се конвертира звука на един MKV файл от DTS на AC3.
    http://www.networkedmediatank.com/wi...ert_DTS_to_AC3
    Ето ви линк за програма, която с 2-3 кликания ви прави всичко.
    Tutorial for converting audio tracks with HeartWare MKV Audio Converter

    Благодаря за отговора.. надявам се някой да помогне и с първата част на въпроса ми относно проблема със субтитрите.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1183

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от myst3 Виж публикацията
    Искам да споделя нещо, което ме дразни малко. При изключен динамичен контраст забелязвам, че телевизора (42LB730) продължава да си мени осветеността спрямо картината. Например в началото на филм, когато на черен екран излизат надписи се забелязва как черното не е напълно черно и щом надписа изчезне екрана потъмнява до толкова, че почти не се разбира, че работи (това в тъмна стая вечер). Като пак се появи надпис, осветеността се увеличава. Това е при изключни всякакви "подобрители" на картината, за които се сещате задно с динамичен контраст.
    Цялата серия от 2014г. е засегната от този проблем. Има доста оплаквания по форумите и в амазон.

    За справка:
    Amazon.com: Paul B. Elam's review of LG Electronics 55LB7200 55-Inch 1080p 3D S...
    Amazon.com: James Beswick "Thanks for your time"'s review of LG Electronics 55LB7200 55-Inch 1080p 3D S...

    DSE и проблеми с динамичния контраст/local dimming. Да си ги набутат от LG там където слънце не огрява.


    Собсветник си е сменил телевизора, поради проблеми с подсветката и замяната му е била ОК:
    I did the next day and this new set is fine, no issues with the backlight or anything else.
    Явно новите ревизии ще са по-добре (уж) що се отнася до DSE. Аз лично не го вярвам, но ще видим като внесат моделите произведени през Май и Юни.

  17. N@M
    N@M е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    6
    #1184

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от N@M Виж публикацията
    Благодаря ти hristoslav2 ! Може ли да ми дадеш насоки горе долу на какви настройки трябва да бъде телевизора за да се забележат черните ивици, ако ги има? Само това ме притеснява в този модел телевизор, защото смятам , че когато се гледа футбол, те ще личат много .
    Отново благодаря за отговора. В такъв случай май е по-добре да го поръчам през нета, за да мога да го върна ако има проблем ! Някой друг също може да даде своето мнение за този модел.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от CaptainSlow Виж публикацията
    Значи, картина като цветове мисля че е много добра, под ъгъл също се гледа без проблем, затъмнените ъгли ги има, но можеш да ги забележиш само ако е на еднороден фон най вече на бял, но не е нещо фрапантно, при гледане на ТВ или филм няма начин да ги видиш просто изчезват, теста с японката на въжето е супер добре според мен, раетата на блузата не се размазват, всичко се вижда идеално, същия тест на настолния монитор и на монитора на лаптопа не се гледа. WebOS-a е много подреден и добре изглеждащ, но има кусури, на едни и същи операции някой път бави а друг път върви мазно, дано нататък да го подобрят мисля че има хляб в него, LG магазина още не работи, от звука също съм адски доволен. Ами това е което се сещам, доволен съм от избора си, този тв отговори най добре на изискванията ми. Ако съм забравил да спомена нещо питай.
    А да те питам дали си гледал футбол , и какво е състоянието на картината? А също така 3 Д как е? Изпробвал ли си го?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1185

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от minix Виж публикацията
    Благодаря за отговора.. надявам се някой да помогне и с първата част на въпроса ми относно проблема със субтитрите.

    MKVtoolnix 6.9.1 - SoftVisia.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 79 от 113 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе