Страница 17 от 32 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 468
Like Tree63Одобрявам

LG телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #241

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от sinclar81 Виж публикацията
    Здравейте, имам проблем с lg 28lb450b. От няколко дни го имам и вчера за първи път се опитах да пусна филм през хард диск. Първо когато го включих ми изписа че не разпознава у-вото. Изкл. го и го вкл. отново този път зареди и ими излезнаха всички папки, но когато се опитах да си отворя папката с филмите ми изписанещо като грешен файл и харда се изключи. Пак пробвах с друга папка която се отвори филма вътре си тръгна без проблем. Пробвах пак старата папка но пак се изкл. харда. На следващото пускане на харда в тв-то видях че папките които се опитах по рано да отворя ги няма. Включих харда към компютъра и се оказа че телевизора ми е е изтрил всички папки които съм се опитал да отворя. Моля ако някой е запознат с проблема да сподели защо така се получава и как може да се оправи. Търсих ъпдейт в сайта на ЛГ но ненамерих такъв еврнтуално да го ъпдейтна белким се оправи. Благодаря предварително.
    При мен дава същото съобщение, но въобще не ми отвори диска, за щастие не повреди и данните в него. Пуснах му друг диск, него го прочете, но на него бях сложил само един филм за проба, който бе сравнително голям - над 8 GBt, с DTS звук и който през мрежа го възпроизвежда трудно от отделен мрежови диск. Директно на телевизора нямаше проблем с възпроизвеждането на файла и външните субтитри към него. Диска, който не ми отвори /дава неуспешно свързване/ бе със самостоятелно захранване, явно по някакъв начин забива и постоянно му свети лампичката. Другия, който отвори бе с директно захранване от USB -то. Очевидно не отваря всички дискове и тези, които не иска не е добре да се пускат.
    Колкото до ъпдейта на телевизора, аз направих някакъв като го взех, но не промени ситуацията, явно системата OS си има проблеми, които не ги отчитат за сериозни и не ги коригират, като имаш предвид, че моята е OS2. Поръчал съм си нов USB диск, без самостоятелно захранване, ще видя дали ще го отвори.... При мен има три USB порта - единият USB 3.0, но резултатът е един и същ независимо на кой го поставя. Телевизорът е LG 55 UF 8527.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    В такъв случай можеш, да инсталираш на miniPC-то DLNA сървър и по мрежата да точиш цялото 4К съдържание. Колкото до мрежовия диск, добавяш го към библиотеката на DLNA сървъра и при гигабитна мрежа трябва да няма проблем. Ще ти препоръчам ползвания от мен Mezzmo, който поддържа 4K.
    Поне засега не може да се инсталира флаш на LG webOS. Но за сметка на това браузерът чете всички сайтове поддържащи HTML 5 видео, като VBOX7, videoclip.bg, Youtube и др.
    Направих този опит с Mezzmo, но резултатът не е задоволителен, всички медийни файлове, които са от външни устройства, телевизорът ги вижда, но не ги възпроизвежда, дори снимки и музика. Възпроизвежда само файлове намиращи се на компютъра. Така, че единствения начин за пряко възпроизвеждане остава USB диск, който го чете телевизора. При моя случай много вероятно е захранването на диска да го бърка, затова ще му взема без самостоятелно захранване, например - http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=51287.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #242

    Отговор: LG телевизори 2015

    Здравейте,
    гледам 2 модела от новите: 50LF652V и 49LF932v. Някой има ли идея кой с каква матрица е? Реално като информация в началото на темата е дадено, че LG ще правят 49 инча, но не и 50. Та другия ми въпрос колко нов е този 50 инчов модел който гледам.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #243

    Отговор: LG телевизори 2015


  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    9
    #244

    Отговор: LG телевизори 2015

    Явно не се изразих правилно. Това с размерите ми е ясно. Както споменах гледах 50LF652V и по точно продуковия му код който е: LG 50LF652V-ZA.BEEDLJG, което според декодирането излиза, че е с D - AU OPTRONICS CORP. (A-MVA). Модела LG 49LF632V–ZC.BEEYLJG илиза да е с Y - матрица първа версия на производство LG Display Co., Ltd. (2011, 2013 г.). Та доколко е вярно това? И ако е вярно кой е по-добрият вариант? Панелите на двата модела 50HZ или 100HZ са? Благодаря предварително за отговорите.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #245

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от vvassilev Виж публикацията
    При мен дава същото съобщение, но въобще не ми отвори диска, за щастие не повреди и данните в него.

    Направих този опит с Mezzmo, но резултатът не е задоволителен, всички медийни файлове, които са от външни устройства, телевизорът ги вижда, но не ги възпроизвежда, дори снимки и музика. Възпроизвежда само файлове намиращи се на компютъра. Така, че единствения начин за пряко възпроизвеждане остава USB диск, който го чете телевизора. При моя случай много вероятно е захранването на диска да го бърка, затова ще му взема без самостоятелно захранване, например - MOST Computers.
    Понякога проблема с неразпознаване на диска от LG TВ е в използването на по-дълъг USB кабел или удължител.
    В много случаи изключването на диска, при работеш телевизор, води до повреди във файловата му система. За да се избегне този проблем, трябва да го изключиш безопасно. Бутона INPUT на обикновеното дистанционно >> ВСИЧКИ ВХОДОВЕ >> избираш USB диска >> ИЗКЛЮЧВАНЕ.

    От Mezzmo гарантират, че работи с мрежови дискове, но има някои настройки. FAQ: Accessing files from external computers and NAS drives on your home network
    А пробва ли Мezzmo със закачен USB диск на MiniPC и 4К видео? Добре е да се изключи от настройките на Mezzmo транскодинга, защото телевизора поддържа всички формати и няма нужда да се товари компютъра.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #246

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от dragonator Виж публикацията
    Явно не се изразих правилно. Това с размерите ми е ясно. Както споменах гледах 50LF652V и по точно продуковия му код който е: LG 50LF652V-ZA.BEEDLJG, което според декодирането излиза, че е с D - AU OPTRONICS CORP. (A-MVA). Модела LG 49LF632V–ZC.BEEYLJG илиза да е с Y - матрица първа версия на производство LG Display Co., Ltd. (2011, 2013 г.). Та доколко е вярно това? И ако е вярно кой е по-добрият вариант? Панелите на двата модела 50HZ или 100HZ са? Благодаря предварително за отговорите.
    Двата са 50Hz...според мен първият е за предпочитане.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    6
    #247

    Отговор: LG телевизори 2015

    Здравейте, можете ли да ми кажете телевизорите LF630V с колко Hz (реални) са?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #248

    Отговор: LG телевизори 2015

    50Hz

    WebOS vs NetCast




    За тези при които не работи Youtube на стари модели - решение за телевизори с модифициран фирмуер OpenLGTV-BCM:
    openlgtv.org.ru • View topic - youtube v2 service closing

    FAQ по прошивкам с сервера обновления для LCD телевизоров LG 2012-2014 годов - Конференция iXBT.com

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #249

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    50Hz

    WebOS vs NetCast




    За тези при които не работи Youtube на стари модели - решение за телевизори с модифициран фирмуер OpenLGTV-BCM:
    openlgtv.org.ru • View topic - youtube v2 service closing

    FAQ по прошивкам с сервера обновления для LCD телевизоров LG 2012-2014 годов - Конференция iXBT.com
    С последното обновление при мен проблемът с ютуб се оправи. Телевизорът е LG 32LB580V.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #250

    Отговор: LG телевизори 2015

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-06-15 в 21:59.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #251

    Отговор: LG телевизори 2015

    Последно не разбрах ще има ли ъпдейт за модели 2014 г и ако да кога.По конкретно за LB650V

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #252

    Отговор: LG телевизори 2015

    Все още няма официална информация, но според мен ако се случи то ще засегне високият клас модели от 9, 8, 7-ма серии
    Will webOS 2.0 be on 2014 TV Sets? - webOS Nation Forums
    LG to Update 2014 TVs to webOS 2.0 - LG webOS TV Discussion - LG webOS
    LG will update 2014 TVs with webOS 2.0 features - FlatpanelsHD
    LG updates 2014 TVs to Web OS 2.0 - CNET

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #253

    Отговор: LG телевизори 2015

    Някой да е намерил "скрити" функции на бутоните на дистанционното на 42LF652V?
    Не мога да свикна с липсата на директен бутон menu. През Q menu е в няколко стъпки.
    Не разбрах защо не са направили да работят цветните бутони след влизане в него.
    Някои от пиктограмите в менютата, където те се ползват са неясни за незапознатите. Добре, че излиза текст, когато ги избереш.
    Освен това ми е трудно да настроя на картината по мой вкус. Не ми харесва баланса на бялото, защото съм свикнал с "по-топлите" стойности на CRT Sony (Movie/Cinema). Въпреки, че вероятно не са правилни. Сега основните цветове R-G-B ми изглеждат по-тъмни.
    При LG има толкова много параметри на картината, а не са описани какво точно се променя с тях. По точно е написано, но от типа "Контраст" - по-високите стойности подобряват контраста на картината. Т.е. ако не знаеш какво правиш, help-а не ти помага никак. Пиша за Expert Control, а не за контраст, острота, цветност. Не е обяснено и как да се ползват двете тестови таблици в менюто за настройка на картината.

    Имам въпрос и относно ефирния тунер. Забелязах две липси, едната от които е важна.
    - няма опция за автоматично подреждане на каналите LCN (Logical Channel Numbering)
    - не се подава +5V през антенния конектор за захранване на активна антена. Поне аз не намерих такава опция в менюто.
    Външните DVB-T декодери имат и двете функции.
    Интересно ми е при другите марки TV също ли е така?

    Още не съм свикнал с всички функции на 42LF652V, но като цяло отнесено към цента му съм предоволен!
    Медия плеера чете всичко, което му пуснах. Включително H265 и вградени и външни субтитри.
    Идиотското е, че за да се сменят субтитрите или аудио потока, трябва да се влиза в подменютата. В същото време на дистанционното липсва бутон Audio, Subtitles действа само на тунера. За сметка на това има бутон AD (Audio Description), който никога няма да ползвам.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #254

    Отговор: LG телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от mely Виж публикацията
    Последно не разбрах ще има ли ъпдейт за модели 2014 г и ако да кога.По конкретно за LB650V
    Новая версия webOS 2.0 в 2015 году

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #255

    Отговор: LG телевизори 2015

    Излезе нова версия на LG LB650v 04.45.25 . Инсталирах я .Аз разлика не виждам, някой ако е намерил нещо ново....И най което ме дразни . при смяна на каналите не пише какво дават .Не го направиха ей.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 32 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8546
    Последно: 25-04-24, 16:42
  2. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: 22-04-24, 21:00
  3. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  4. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30
  5. Прозрачни OLED пиксели
    От daley във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 31-03-06, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе