Страница 49 от 54 ПърваПърва ... 394748495051 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 802

PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #721

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Никой не е споменавал за този проблем.А относно смяната на телевизора със този който ти предлагат по-добре доплати за PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-42PY8P.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #722

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Имам следното питане:
    с PANASONIC TH-42PY8P съм и от скоро имам и сателитен ТВ приемник с HDMI
    Как да настроя като пусна телевизора и сателитния декодер автоматично да тръгва картината през HDMI порта на панасоника!
    Сега трябва да влизма в AV режима на тележизора и да маркирам на два пати HDMI за да тръгне.
    Преди бях на SKART и си "захпваше" автоматично!

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #723

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Някъде в сервизното меню имаше опция за това.
    Аз съм си решил въпроса с универсално дистанционно с макроси. Натискам Watch TV и то пуска всички необходими уреди на съответния канал и режим.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #724

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Бихте ли помогнали да намеря тази опция в сервизното меню

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    36
    #725

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    не е в сервизното, а в т.нар. хотел меню -> -V от телевизора и 3 пъти AV от дистанционното. от там, обаче, може да се избере initial input, т.е. какво да тръгва когато пуснеш ТВ-то, а ти, доколкото разбрах, искаш при пуснат вече телевизор като включиш сателита да минава автоматично на него, което не съм сигурен че е възможно.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #726

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от OutCold
    не е в сервизното, а в т.нар. хотел меню -> -V от телевизора и 3 пъти AV от дистанционното. от там, обаче, може да се избере initial input, т.е. какво да тръгва когато пуснеш ТВ-то
    Да точно това исках като пусна ТВ-то да тръгва от HDMI
    Супер,много ти благодаря!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #727

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Здравейте!Да ви се "похваля",вече имам отпечатък btv,не е много изразен,но все пак го има м...а му.Аз ли съм такъв карък незнам.Отпечатъка е от около седмица,оставях го един два пъти на бял екран докато бях на работа за около 7-8 часа,и като че ли малко по блед става,но в последствие пак си става същият.От под метър не се забелязва, но от 2 -3 си личи.Тв-то е на 1800 часа,за около 2 седмици е работил по 16-17 часа дневно.Модела е 46PY8P.Искам да ви попитам дали ще има ефект ако го оставя на червен или зелен цвят примерно дали няма да помогне за заличаването му.Пак казвам че не е толкова натрапчив жената дори не го забелязва, но аз си го знам че е там.Предварително благодаря за ортговорите ви.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    36
    #728

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    щом жената не го забелязва, значи не е болка за умиране. просто, ако е възможно, когато гледаш бтв го оставяй на зум1 например. дори да пускаш едноцветни заливки не вярвам да помогнат, защото там където е отпечатъка пак ще има образ, т.е. фосфорът и там пак ще си старее. как пък се е отпечатало на телевизор на над 1500 часа, акъла ми не го побира. гледай си нестатични неща - телевизии, филми и се надявай да изчезне.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #729

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Пусни един празен ефирен/кабелен канал на снежинки. Остави го да работи20-30 минути и след това виж дали го има. Или пък пусни едно слайдшоу със снимки за 30-тина минути и виж пак.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #730

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от KumaLisko
    Здравейте!Да ви се "похваля",вече имам отпечатък btv,не е много изразен,но все пак го има м...а му.
    Честито
    пробвай с това да си оправиш проблема
    http://www.jscreenfix.com/basic.php
    и да пишеш какъв е ефекта

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    11
    #731

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Здравейте - от вчера и аз съм собственик на Panasonic TX-42PX80EA - след внимателно изчитане на цялата тема.Свързал съм го с PC то си с кабел HDMI през оригиналния преходник DVI-HDMI на видеокартата GV-R485MC-1GH(ати серия HD4850).Резолюцията на TVто я сложих на 1280/720 - на екрана ми изписва HDMI/720p.Странното е че когато пусна филм 720p(Quantum of Solace (2008) ViDEO ......: 1280 * 536 @ 4354 kbps mkv)целият екран става на една решетка от тънки линийки долу,горе на около 5см една от друга.Ако пусна нещо което е на резолюция 1280*720 - тези чертички ги няма.Като сменя резолюцията на TVто на 1280*768 - тогава проблема с решетката върху екрана на TVто го няма.Това ми го прави със всички плеъриВъпроса е някой имал ли е подобен проблем и това изобщо проблем ли е,и коя е "правилната резолюция" на която да поставя TVто.Благодаря предварително


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    65
    #732

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    За сега опитах съвета на Lazarus18,ефекта доколкото виждам е нулев,но ще продължавам с опитите.Ще опитам и с твоя съвет hristoslav2,но засега нямам връзка с PC-то,като опитам ще пиша за резултат.Май ще се минава в отбора на LCD-то,със следващата покупка на TV.Благодаря за отзивчивоста.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    20
    #733

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Здравейте,

    след много перипетии върнах pv80 на ДОМО (още чакам парите) и мога да се похваля, че от няколко дни съм собственик на 42px80 и много му се радвам!

    имам обаче 1 проблем само на бтв от време на време звука изчезва или започва да шуми после сам се оправя. На другите програми го няма този неприятен ефект. Гледам го на cabletel обикновена кабеларка (макар че мисля да пусна цифровия сигнал, за да видя дали има разлика). Знам че тв има DVB тунер да не би нещо да има общо с това? Пробвах да хвана бтв на друга честота но ефекта е същия.........

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #734

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от KumaLisko
    За сега опитах съвета на Lazarus18,ефекта доколкото виждам е нулев,но ще продължавам с опитите.Ще опитам и с твоя съвет hristoslav2,но засега нямам връзка с PC-то,като опитам ще пиша за резултат.Май ще се минава в отбора на LCD-то,със следващата покупка на TV.Благодаря за отзивчивоста.
    Програмата за която ти дадох линк е точно за такива проблеми
    Reduces burn-in on plasma screens.
    като твоя-създадена е от група инженери
    пусни я да действа на телевизора ти 40-50 минути и погледни след това да видиш какъв е резултата
    пожелавам ти успех
    Съвет не оставяй телевизора да работи повече от 4 часа на една програма!
    Не оставяй телевизора да работи на статичен образ !
    Това че телевизора ти работи по 16-17 часа на ден.....ме навежда на мисълта че го ползвате и като радио-има и такива хора-пуснал една програма увеличил звука и отишъл в съседната стая да си върши работата като го слуша от там

  18. dwd
    dwd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    114
    #735

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Програмата за която ти дадох линк е точно за такива проблеми
    Reduces burn-in on plasma screens.
    като твоя-създадена е от група инженери
    пусни я да действа на телевизора ти 40-50 минути и погледни след това да видиш какъв е резултата
    пожелавам ти успех
    Съвет не оставяй телевизора да работи повече от 4 часа на една програма!
    Не оставяй телевизора да работи на статичен образ !
    Това че телевизора ти работи по 16-17 часа на ден.....ме навежда на мисълта че го ползвате и като радио-има и такива хора-пуснал една програма увеличил звука и отишъл в съседната стая да си върши работата като го слуша от там
    Здравей Hristoslav2,
    Аз имам същия телевизор, но засега нямам този проблем. Изтеглих си Pixel protector на DVD. Въпроса ми е за какво се използват различните приложемия в него:
    В менюто за бърн на плазмите има 3 приложения, който се пускат по 2 часа:
    1. черно бели снежинки;
    2. готини размазващи се цветове;
    3. Чисто бял екран - ? той е статичен. Така ли се зличават отпечатъци и да разбирам ли, че черното вреди а бялото не? И кой чвят при статичен образ се отпечатва най много?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 54 ПърваПърва ... 394748495051 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P
    От mordo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-08, 12:09
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе