Страница 47 от 54 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 802

PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #691

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    има и някои недостатъци ,понякога изрязва субтитрите или пък не зумва когато има нужда явно алгоритъма може да се подобри

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    18
    #692

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    И в ръководството си го пише, че зависи от самата картина. При светли картини реагира бързо и точно, но при по-тъмни трябва повече време!
    За субтитрите, да, първо ги зумва, но като усети после, че долу мърда нещо ги дига Трябва да изчакаш повечко и си идват на мястото.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    49
    #693

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Бихте ли споделили с какви настройки сте на PV80P за кабелна телевизия и с какви сте за HD signal.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #694

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    на средата всичко сякаш най ми допада ,от панасоник доста са се постарали с фабричните настройки и няма нужда от някакви по специални

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    49
    #695

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Освен контраст,цвят и т.н. имам в предвид кои филтри са ви включени и кои изключени.И ХД филмите и кабелната на едни и същи настройки ли са ви?

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    7
    #696

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Здравейте на всички!
    Нуждая се от съвет/напътствие относно избор на ТВ.
    От няколко дена чета всички възможни теми за LCD/PDP - отне ми доста време, но не ми беше безинтересно- и се убедих, че тук мога да намеря най-адекватните мнения, при това от собственици, а не от чули/недочули разбирачи, виждали лсд или плазми на картинки.Спрял съм се на Панасоник TH-42PV80P и 32lg5700.
    Зная, че двата модела за са съвсем различни класове, но ето ситуацията, в която съм сега:
    1.Помещението, в което ще се гледа е 4/5 м, но ще стои на късата страна, при това разстоянието до него ще е 2-2,5 м.Жената не дава да местя нищо
    2.Основно ще се подава сигнал от компютър (по-рядко ДВД)- поне за филмите - видеото ми е АТИ 4670-един DVI, един HDMI .DVI ще се ползва от монитора, т.е. сигнал към ТВ ще има през HDMI.
    3.Филмите ще са основно 750p и 1080p
    4.Нямам кабелна ТВ, Булсат, ИТВ -нямам и намерение да включвам.Имам 2 офсета - ще се гледа през тях.Българските ТВ - през цифров тунер
    5.Може би най-важно - бюджетът ми е до 1200 лв, иначе само холна гарнитура, или телевизор и гарнитура

    Сега конкретните въпроси:
    По 1.) - Няма ли по-големият размер да ми "избоде" очите, предвид разтоянието и дали ще се забелязват доста артефакти?
    По 2.) - От прочетеното до сега, май фаворит е ЛГ, при Панасоник-а , доста хора казват, че най-добрата резолюция от комп е 1024х768, т.е. какво се случва като подам 1920х1080 ?
    По 4.) - Как се представя PV80P на сигнал от сателита и с ефирна цифрова телевизия?
    По 5.) - Евентуално нещо друго до тази сума, въпреки че никак не ми се ще да вземам нещо друго.
    Много ми се иска да взема PV80P, но ще изчакам компетентни мнения.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #697

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Наистина модели са от съвсем различен клас и просто няма как да ги сравняваш. Разликата в размера е прекалено голяма. На 42 инча HD филмите ще изглеждат прекрасно дори и ако гледаш от 2,50. За гледане на телевизия ще ти е голям обаче. Ти прецени кое по-важно за теб. Не че на телвизия ще се вижда лошо. Предполагам, че сигнала от сателита ще изглежда доста добре.
    Нямам проблеми да настроиш видео картата да подава 1080р и PV80 ще си го приеме, а какво прави след това не трябва да го мислиш. Важен е резултата, а той ще е добър.
    Много е важно и как е осветлението в стаята ти. Ако е прекалено светло през деня и не искаш да дърпаш завеси посред бял ден, то ще имаш лек проблем с плазмата - има сравнително отразителен панел и светлината не се отразява добре на контраста.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    7
    #698

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Благодаря за отговора, lazarus18.Стаята се огрява от Слънцето, но след 14.00.Имам щори, ама как ще се разберем с жената - друго
    Основно ще се ползва за телевизия.Далеч съм от мисълта, че всеки с голям екран гледа филми по цял ден...И все пак много ме притеснява как ще изглежда с ефирна телевизия.
    п.п.При теб с каква резолюция от видео картата върви най-добре и филми в какъв формат?Ако не се разубедя доутре, ще го взема.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #699

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    това да подаваш на ТВ което е 16:9 сигнал 1024х768 който е 4:3 е неземна глупост ,не знам защо тука има някаква такава тенденция .. подавай си му 720р ,или 1080р и си свиркай .. на ХД и на СД панасоника е отличен ,това малкото ЛГ трябва да е най много 500 лв и пак не бих си го купил ,апсурд да се справя с който и да е сигнал по добре от плазмата .
    Ще използвам момента понеже рядко пиша да спомена е панела G11 на Панасоник е носител на EISA за 2008 година ,показателно ...

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    7
    #700

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    това да подаваш на ТВ което е 16:9 сигнал 1024х768 който е 4:3 е неземна глупост ,не знам защо тука има някаква такава тенденция
    Това, нещо не го разбрах.Казах, че основно ще го ползвам за ефирна телевизия - ПАЛ сигнал(цифров/аналогов) и сателитен такъв.По-рядко - филми от друг източник.В крайна сметка си купувам телевизор, а не киносалон, за това държа на качествена картина от ефира.
    Сега прекарах 2 часа в ТМ, въоръжен с двд 720п, един divx и дигитална антена.Изнервих малко "консултантите", но си свърших работата.И на двата качеството беше добро ( от 2 м лг и 3 м панасоник), но панасоника направо ме смаза от картина
    Свързаха ми стайна антена - и на двата картината не беше най-желаната(може би много паразитни сигнали? ), но при панасоника определено беше отврат, особено от 2-2,5 м(от колкото ще се гледа).ЛГ-то си има дигитален тунер и с антената нещата бяха просто супер.За съжаление, това не ми помогна особено, ами станаха по-сложни нещата.Филми и усещане за реалност -Панасоник ( но от повече от 2 м ), телевизия- ЛГ.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    18
    #701

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Ами недей да сравняваш аналоговия сигнал приеман с Панасоник-а и дигиталния с ЛГ-то! Какво сравнение е това? Пусни аналогова телевизия с антенката на двата ТВ и гледай. Панасоник-а няма DVB-T тунер и за това не можеш да тестваш цифрова ефирна с него.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    7
    #702

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Цитат Първоначално публикувано от kraiv
    Ами недей да сравняваш аналоговия сигнал приеман с Панасоник-а и дигиталния с ЛГ-то! Какво сравнение е това? Пусни аналогова телевизия с антенката на двата ТВ и гледай. Панасоник-а няма DVB-T тунер и за това не можеш да тестваш цифрова ефирна с него.
    Нямаше как да помъкна цифров тунер с мен, за съжаление...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    106
    #703

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    needaweed тук избора е само един Панасоник.Просто няма никакво място за сравнение.За цената на която се предлага в момента мисля,че няма друг телевизор който да го задмине като качество на картината.Освен ако не си някакъв тотален маняк(и разбирач)това е твоя телевизор.Имам преки наблюдения между този модел(мой)и 9603(на брат ми)и честно да си кажа не можах да намеря един показател по които филипса да е пред панасоника,освен звукът.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    7
    #704

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    Ок, благодаря на всички! Ще преспя и утре ще се решава
    За звука не се притеснявам - мисля, че имам достатъчно добро отделно озвучаване.Това ме навежда на мисълта, дали панасоник-ът има цифров изход за аудио?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #705

    Re:PANASONIC TH-42PV70P/PV80P - първи впечатления!

    недей си взема 32 инча на 2рия ден ще съжаляваш .. аз моя едва го събрах но дума не можеше да става да взема 37 инча за 32 да не говорим ,много малък !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 54 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  4. Кратко представяне на Panasonic TH-37 PV80P
    От mordo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-08, 12:09
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе