Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Philips ?

Гласували
573. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    14 2.44%
  • 32"

    197 34.38%
  • 37"

    53 9.25%
  • 40"

    93 16.23%
  • 42"

    141 24.61%
  • 46"

    36 6.28%
  • 47"

    31 5.41%
  • 52"

    4 0.70%
  • 55"

    3 0.52%
  • 60"

    1 0.17%
Страница 58 от 103 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1540
Like Tree51Одобрявам

Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #856

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте!
    Преди около семица се сдобих с 32PLF4007H/12 на доста добра цена от Техномаркет за спалнята. Въпрсът ми е - трябва ли да инсталирам ъпдейтите след като няма проблеми (освен субтитрите), и последния(ъпдейт) покрива ли всичко или трябва един по един всички? Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #857

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    @L1892
    ГОЛЯМО благодарско и с КЕФ без проблеми да го ползваш!!!
    Твърдо не сменям тази марка! Картина без аналог в бранша (разбира се лично мнение).

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #858

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от PumpaLumpa Виж публикацията
    Здравейте.

    Сдобих се с Philips 40PFL5537 и ще бъда много благодарен ако някой може да ми каже дали има някакви ограничения за размера на флашката или самия файл на филма при използване на вградения плейър ?
    Честито
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post438200

    Цитат Първоначално публикувано от Martin_vn Виж публикацията
    Здравейте!
    Преди около семица се сдобих с 32PLF4007H/12 на доста добра цена от Техномаркет за спалнята. Въпрсът ми е - трябва ли да инсталирам ъпдейтите след като няма проблеми (освен субтитрите), и последния(ъпдейт) покрива ли всичко или трябва един по един всички? Благодаря!
    Само последната версия на фирмуера - в нея са включени всички предишни промени.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    6
    #859

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Благодаря. Както благодаря и на човека обяснил как може да се подкарат субтитри.
    За сега съм много доволен от телевизорчето, но в сравнение със старото CRT всеки нов ТВ е като приказка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #860

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Искам да споделя малко от кореспонденцията ми с Филипс, пък Вие решавайте дали са ми правилни въпросите, при мен ли само са проблемите, или съм в правото си да искам и да получавам, след като и съм си платил:
    Въпроси:
    -----Original Message-----


    Здравейте,
    Собственик съм на телевизор PHILIPS 40PFL5507k/12, сериен № VN1B1212012592
    Текущ софтуер: Q554E-0.96.0.0 /последният наличен на сайта на Филипс/
    Пиша Ви по повод на проблеми които забелязах, а те са:
    1.При използване на EPG часовото време се разминава с реалното независимо от настройките.
    2.Не може да се стартира „запис с едно докосване” за запис от цифровият тунер на ТВ /излиза надпис „Предупреждение: Записът от аналогов канал е невъзможен/. Програмируемият запис работи. Спиране на пауза също.
    3.При преглеждане на записи на ТВ предавания, превъртане напред или назад има само една скорост. Не може да се спре преглеждането в даден момент и след гледане на телевизия, да се върнете към момента на спиране, а трябва прегледа да започне отначало. Същото важи и за преглед на клипове или филми от друг външен носител.
    4.„Автомащабиране” не работи коректно /разтяга образа или го свива без никаква логика/.
    5.Не е възможно при изключен звук да се регулира силата на звука без неговото включване.
    6.Не работи автоматичното регулиране на звука.
    7.За да се увеличи/намали звука на слушалки трябва да се мине през много менюта.
    8.Невъзможност за премахване на канали от списъка.
    9.Няма възможност за четене на субтитри на Кирилица от вграденият плейър, независимо от това, че отговарят на формата който е даден че се поддържа.

    Въпроси и пожелания за преработване:
    1.Защо е необходима връзка с интернет за да работят някой функции като например програмируем запис?
    2.Оптимизиране работата на плейъра и включване на субтитри на Кирилица.
    3.Коригиране на „Автомащабирането”.
    4.Оптимизация скоростта на реакция на всички команди.
    5.Коригиране на невъзможността за премахване на канали от списъка.
    6.Възстановяване на функцията „запис с едно докосване”.

    Надявам се да вземете мерки и в най-скоро време проблемите да бъдат отстранени.
    Оставам на разположение за допълнителни въпроси.
    Стоян Стоянов
    GSM 0889321209


    Hello,
    Currently I own a PHILIPS 40PFL5507k/12 TV, with serial number VN1B1212012592 and software Q554E-0.96.0.0 (the latest available on the Philips website).

    I am writing to you concerning certain problems that I’ve noticed:
    1. When using the EPG time the time that is displayed is incorrect, independently of the settings.
    2. I cannot start the option “recording with one touch” for recording from the digital TV tuner I get a warning that says “Warning: The recording form analog channel is impossible”. The scheduled recording function works, as well as the pause option.
    3. When playing back recordings from TV there is only one speed. Also it is impossible to stop at certain position, then watch TV, and return to the “last stopped position”. You must start again form the beginning. The same is valid for playback of videos or movies from an external storage.
    4. The “Auto-resizing” does not work correctly. It stretches or shrinks the image without any reason.
    5. When the sound is “muted” it is not possible to adjust the volume.
    6. The auto-adjustment of the volume does not work.
    7. In order to adjust the headphones volume you have to go through multiple menus.
    8. It is not possible to remove channels from the list.
    9. It is impossible to read subtitles in “Cyrillic” from the installed player. I am using the formatting that is supported by the TV.

    Questions and suggestions -
    1. Why internet connection is needed for some functions like programmable recording?
    2. Improvement the performance of the player and subtitles in Cyrillic.
    3. Correct "Auto-resizing"
    4. Improve of speed of response to processing all commands.
    5. Correct the unavailability to remove channels from the list
    6. Restore the function "one touch recording".

    I bought this Phillips TV, believing that this is the brand in the market. Unfortunately, today I am mostly disappointed in this product. I hope that you will improve the issues that I’ve noticed as soon as possible, because I will not consider buying a Phillips product again.

    I hope that you will address these issues as soon as possible. I remain at your disposal to provide any further information.


    Stoian Stoianov
    GSM 0889321209


    Отговори от Филипс:
    Уважаеми инж. Стоянов,


    Най-напред извинете за по-дългото очакване, но тъй в предишното си писмо засегнахте множество важни теми, ескалациите на различните въпроси и вътрешните проучваня ни отнеха малко време. От информациите които получихме извлякохме конкретите, които Ви цитираме в настоящия е-мейл. Позволихме си да цитираме по-голямата част от коментарите в оригиналния език, тъй като ни уверихте, че това няма да представлява проблем.

    Преди всичко...
    PHILIPS is constantly collecting consumers’ feedback, through various ways (call center, service, forums,…), centralizes and compares the collected issues and, for those issues that get in the top (by no. of claimers, severity, importance), solutions are worked out, when technically feasible. Issues that are not getting to the top, e.g. claimed by very few, may be considered, but with low priority.

    Относно работата на електронния справочник (EPG), даваме си сметка, че това, което зависи от TPVision, производителят на телевизорите Philips, може да се усъвършенства занапред. Обръщаме все пак внимание на факта, че в различните европейски държави стандартите за EPG различни, функцията действа по различен начин и има външни фактори, валидни къде за различните държави, къде за различните телевизии, независими от производителя на телевизора.

    1. По въпроса за това, че EPG се работи. Допълнителна информация, която би ни била от полза относно неточността на показваното време: проблемът се отнася само до IP-EPG („от мрежата”) или също до EPG „от медията”? Или до еднят и другият EPG? Ако има проблем с времето от IP-EPG, бихте ли ни изпратили снимка на екрана с грешното време, като изредите също канали при които е грешно? Ще Ви помолим и за ethernet MAC address на телевизора.
    2. Ще помолим също за снимка на екрана с комуниката, който получавате, когато се сблъсквате с грешка при опцията “recording with one touch”. Също да уточните, дали телевизорът ползва при това CAM модул и дали комуникатът се появява при опит за запис от всички канали или от платени, (т.нр. ”free-to-air channels”). Подайте ни също моделът на хард диска, който ползвате за запис. Ако имате възможност, бихме Ви препоръчали да тествате запис от ТВ програма, ползвайки друг хард диск (USB HDD).
    3. Що се отнася до превъртането на записаната ТВ програма чрез опцията „Пауза”, то това не е достъпно за моделите TV550’s (само за телевизорите от серия Fusion т.е. от 6000 нагоре)
    4. The “Auto-resizing” does not work correctly. It stretches or shrinks the image without any reason. This is completely dependent on the signal that TV receives. It tries to find where the screen border is to automatically set it right but in some cases for example the black bars can be there on the screen coded in as part of video. The “Auto-resizing” system might have certain limitations, therefore not able to provide a perfect result in all cases / on any signal/content. But, if on a certain program/content, the “Auto-resizing” is not satisfactory, the consumer has the option to select a fix size (e.g. Widescreen, Superzoom,…)
    5. Относно невъзможността да се регулира звука, когато е изключен... In fact, in the past (old sets), it was like this: while muted, it will unmute only when Vol+ is pressed, but not when pressing Vol-, which I consider the right way. But it’s possible that such concept was confusing some users. / Тази забележка производителят TPVision приема по скоро, като лична препоръка, но не се третира като грешка, тъй като това е по-скоро стандарт за продуктите аудио, дори не само с марка Philips. Не са постъпвали подобни оплаквания.
    6. Въпросът с автоматичното регулиране на звука е аналогичен с авто-мащабирането на картината – първоначална важност имат характеристиките на самия аудио сигнал, който получава телевизорът. Ето какъв коментар получихме: Similar to the screen auto-resize it depends on the signal from broadcaster. It tries to find the right one but it’s not coded correctly for the TV to pick it up as it should. I’m not sure if Justin’s answer is the (only) correct one; I would replace it, or at least add: the volume auto-adjusting system has certain limitations, i.e. it can not provide a perfect result, if the original sound is very bad (too high volume variations).
    7. За регулацията на звука на слушалките, получихме същата препоръка, за която сме говорили по рано: . This is the way it was designed to work. It should work like that and there is no way to change it. That there were reasons for such design and normally that it makes some consumers happy, but others unhappy. Such design provides independent volume adjustment for speakers and headphones, which is a benefit in some cases, but missing from the other designs. The only way to keep this benefit, while having headphones volume easily adjustable, would have been to add 2 buttons on the RC (Headphones Vol +/-), but we try to keep our RCs as simple as possible, with as few buttons as possible.
    8. Въпросът за пълното премахване на инсталирани канали, които може да са за нас излишни или дублиращи се, е доста по-сложен отколкото изглежда и съвсем не е зависим единствено от производителя на телевизорите Philips. Коментарите на TPVision са следните: This is caused by license limiting by providers. It’s like this in all of Europe – there is no way to sort the channels or delete them to make the list look different then the signal provider set it to be. This can be bypassed by using the favorites list. The issue is valid also in case of analogue channels or DVB-C channels received directly (without CI+ CAM); but in these cases, consumer can at least sort/rearrange the channels, so that you have your most used channels (favorites) at the beginning (1,2,3…), and leave the not needed ones at the end, which is almost equivalent to removing channels (except circular zapping).
    9. Относно файловете със субтитри на кирилица получихме кратък, но вече по-конкретен коментар: We know 2013 series does support it, but is it going to be added to 2012 TVs? We had the same question asked about Greek. Sadly, there are no plans.


    Център за обслужване на клиенти
    Фирма Philips

    Отново от мен:
    Отговарям точка по точка по най-бързият начин:
    1. Проблемът е само при IP-EPG („от мрежата”), като времето се разминава с 1час от реалното. При реално време напр. 21.15 – показва 20.15. MAC address – 5C:33:8E:A2:BO:1B
    2. Телевизорът не ползва САМ модул. Ползвам цифрова кабелна телевизия. Съобщението /комуникатът/ се появява при опит за запис от всички канали. Моделът на хард диска е Samsung S2 Portable 500GB 2,5” SN: E029J10S904543. Хард диска е разпознат и форматиран от ТV като при тази операция автоматично му се провери и скоростта на запис. Същият хард диск се използва и при програмиран запис и при спиране на пауза при което си работи нормално. Проблема е само при “recording with one touch”.
    3. Съгласявам се.
    4. С точка 4 и 6 може да се съглася в известна степен, защото при проверка на качеството и силата на сигнала е в граници над средните. Въпреки това да предположим, че сигнала е зле.
    5. При изключен звук /MUTE/ независимо дали се натисне Vol + или Vol - , той се включва. Дали аз не съм разбрал правилно, че при Vol- звука не би трябвало да се включи?
    7. Съгласен съм.
    8. Не мога да се съглася, че при автоматично и ръчно сканиране, при получаване дублирани канали, не може да има премахване на дублираните.
    9. За субтитрите „Сигурно знаете”, но човек не може във времена на криза да си купува телевизор всяка година. Може би има такива, за които закупуването на най-новите модели не е проблем, но не всички сме с тяхното финансово състояние. Моля не сравнявайте няколко славянски страни които пишат на кирилица и са доста по-многобройни с Гърция. Така, че опитайте да си промените плановете за добавяне на субтитри на кирилица. По моя информация проблемът /въпросът / е поставен и от *****, а там пазарът е голям. Акцентирам на това, „че Филипс поддържа обратна връзка с клиентите”, а въпросът за субтитрите не е поставен от малко хора.
    Надявам се да получа отговор и за забавяне на показването на изчезващите субтитри при превключване на каналите и при увеличаване и намаляване силата на звука.
    Поради невъзможност за прикачване на снимки ви изпращам линк към саит където съм ги качил.
    Snimka.bg: 40PFL5507k/12 - Други - stoianovs
    Snimka.bg: za PHILIPS 40PFL5507k/12 - Експеримент - stoianovs
    Стоянов

    Това е досега. Защо руснаците имат форум на руски в сайта на Филипс, а ние имаме достъп само до английският? И в новият ъпдеит на софтуера нищо не се споменава за тези проблеми, явно не влиза в плановете за славянската част.
    Успех. Другият телевизор който си купих вече е LG. Засега при него всичко е в норма.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    144
    #861

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Само за информация да споделя с тези, които нямат проблем с руския език, че на тяхната страница за поддръжка има лайв чат. Аз 2-3 пъти съм се свързвал да питам разни работи, като повечето ми въпроси бяха само за тест, нищо конкретно , единствения по-съществен беше въпроса ми са субтитрите на кирилица (за 5527к) и по повод времето за запис. За субтитрите ми отговориха,че имат много запитвания и е предадено на програмистите отдавна и че в следващи ъпдейти се предвиждало да се коригира (в последния видяхме че го няма). За времето за запис, независимо как се записва, то е ограничено от към време до макс 90 минути.Лично за мен - има-няма суб ми е все тая, филм не бих се заврял да гледам след ъпдейта на ютуб тези дни. Новите подробни менюта и по- лесния избор на музика определено ме отказа по-нататък да се тормозя за субтитрите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #862

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Stoianovs Виж публикацията

    Здравейте,
    Собственик съм на телевизор PHILIPS 40PFL5507k/12, сериен № VN1B1212012592
    Текущ софтуер: Q554E-0.96.0.0 /последният наличен на сайта на Филипс/
    Пиша Ви по повод на проблеми които забелязах, а те са:

    4.„Автомащабиране” не работи коректно /разтяга образа или го свива без никаква логика/.
    5.Не е възможно при изключен звук да се регулира силата на звука без неговото включване.
    6.Не работи автоматичното регулиране на звука.

    9.Няма възможност за четене на субтитри на Кирилица от вграденият плейър, независимо от това, че отговарят на формата който е даден че се поддържа.

    Това е досега. Защо руснаците имат форум на руски в сайта на Филипс, а ние имаме достъп само до английският? И в новият ъпдеит на софтуера нищо не се споменава за тези проблеми, явно не влиза в плановете за славянската част.
    Успех. Другият телевизор който си купих вече е LG. Засега при него всичко е в норма.
    Браво че си повдигнал въпросите..
    Относно тези, които съм избрал в цитата на поста ти.
    4. Автомащабирането на филипс е може би едно от най-добрите които съм виждал. Казвам го от опит - имах модел 7603. Много бързо анализира аспекта на подаваната къртина и бързо реагира.
    Сигурно вече си забелязал, че при новините картината често се сменя. Причината са необразованите и некадърни оператори, журналисти и работници от монтажните и апаратните в БНТ....Често видеоматериала които пускат за дадена новина е събран от няколко изсточника, като те са снимани в различен аспект. Пример първите 5 секунди е 4:3 следните 8 секунди е 16:9 и после пак в 4:3. Именно затова телевизора бързо реагира и променя мащабирането- което е малко дразнещо, но пък гледаш нормална картина без сплескани образи.
    5. Не познавам модел телевизор, който да подържа това което искаш.
    6. Преди 5-6 години Филипс бяха написали специален софтуер за този проблем и го предлагаха на телевизиите, но те не откликнаха на проблема. Телевизора няма как да реагира, ако не получава в сигнала съответните индекси.
    9. Стар проблем....вече 4-та година пишем за него, а в централата се правят на ударени и само обещават ъпдейт. А като се има в предвид, че първите вградени плейъри се появиха именно в телевизорите Филипс още през 2005 година, то се очакваше някакво развитие в подръжката на формати, но вместо това те взеха, че блокираха тяхната работа/още при производството в много модели ги изключваха от сервизното меню/.

    Дръж ни в течение за кореспонденцията и успех

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    54
    #863

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Отговорът който получих днес от Филипс
    [THREAD ID:1E-L0MVKV]
    Уважаеми Господине,

    Информациите за които Ви питахме отнесохме кам техническия отдел, който анализира темата за електронния справочник.
    Но веднага можем да се отнесем към няколко от въпросите.
    От снимките на ТВ екрана, които ни изпратихте, все пак разбираме, че докато силата на сигнала за примерните цифрови канали е наистина добър, то качество е твърде ниско - за BTV HD телевизорът отчита 34/100, за FOX едва 31/100. За да действат правилно функциите за запис на ТВ програма, качеството на сигнала трябва да е минимум 75/100.
    Относно мащабирането на картината се има предвид, че понякога мащабът е кодиран по такъв начин, че в рамките на картината, освен действителната такава, понякога са включени и черните полета отстрани или отдолу, в зависимост от оригиналния формат. Включени, като част от самата картина. Това се среща особено често при филмите, които можем да се свалим от интернет, но често се случва да го наблюдаваме и на телевизионни канали. А когато тъмните полета са неправилно кодирани , като част от самата картина, така ги третират и опциите за мащабиране на самия телевизор.
    За отношението между "MUTE" и намаляването и увеличаването на звука, става дума за това, че при по-стари модели, при "MUTE" е могло да се намалява звука, а бутона VOL+ е включвало отново звука. В един момент обаче е било решено, че е по подходящо по едни или други съображения регулацията да се прави само при включен звук, а "MUTE" просто изключва функцията звук на телевизора и следователно при това положение няма и регулация.
    Колкото до премахването на каналите, нямаме предвид, че опцията за премахване на излишни канали от пълния списък с инсталирани канали е някакъв технически проблем. Той е по-скоро от правно естество, и не е зависим само от Philips. Такава опция дори имаше по-рано в телевизорите LCD на Philips. Просто в един момент се наложи да бъде премахната. И това не е в следствие нито на предпочитания на потребителите, нито на производителя. Затова от друга страна менюто дава възможност да се създаде списък с любими/предпочитани канали. Можете да се движите само по него и така от 600 канала да оставите да оставите само тези, които гледате, да речем само 50, по които да се движите, елиминирайки така стотиците излишни.
    Относно субтитрите, напълно разбираме Вашето виждане на нещата. То не се различава от нашето. Изглежда обаче българската перспектива е една, но глобално не се вижда проблем. Сравнението бежду гръцката азбука и кирилицата действително не е удачна, но ще допълним, че всъщност кирилицата не е една за всички държави, които я ползват, подобно на държавните които имат латински азбуки. И дори – за информация – диакритичните знаци за различните латински азбуки (полска, чешка, турска...) също липсват за моделите под 6000 серия и оплакванията за субтитрите са не само от страните с кирилски азбуки.

    Център за обслужване на клиенти
    Фирма Philips
    Край на цитата.
    Просто не зная вече какво да им напиша и с какво да ги убедя

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #864

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Stoianovs Виж публикацията
    Просто не зная вече какво да им напиша и с какво да ги убедя
    Проблемите на потребителите от страните в източна Европа, както казва народът - явно са девета дупка на кавала за маркетолозите...Пробвай да пишеш до TP Vision
    TP Vision Russia - горе в дясно може да избираш страната
    TPV Technology Limited
    http://www.careersattpvision.com/

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,409
    #865

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Philips открай време са ни пренебрегвали! Не забравяйте, че все пак централата им е в Холандия - държавата, която най-яростно се противопоставя на приемането ни в Шенген!
    Интересно ми е дали наистина са направили читава поддръжка на кирилски субтитри в 2013 моделите? Въобще не им вярвам, че имат затруднения от технологично естество! Да не би техните процесори да са някакви инвънземни, та да не могат да поддържат кирилица и гръцка азбука? Иврит със сигурност имат, вероятно...
    Аз се бях насочил към XXPFL6xx8K моделите заради Ambilight-а, но като гледам ще взема някое "оригинално" китайче или турче с китайски корени за половината цена с кирилски субтитри и ще си свиркам. Не, че ще ползвам вградения плеер, ама въпросът е принципен! Като ще си продават продуктите в БГ, да се съобразяват с местните особености на пазара!

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    8
    #866

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте,
    Ориентирал съм се към 37'' LED бюджетен телевизор като най-добър вариант за стаята, в която ще се гледа. Ще се ползва предимно за филми (връзка с PC) и спортни предавания. Принципно съм почитател на Филипс и сондирам за мнения как стои PFL4007H http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-37PFL4007H в конкуренцията на LG 37LS5600 http://www.technopolis.bg/b2c/detail...or-LG-37LS5600 и LG 37LS570S http://www.technopolis.bg/b2c/detail...or-LG-37LS570S

    Предвид актуалните промоции LG 37LS570S излиза с почти 200 лв повече, което не съм сигурен че си струва. Ще съм благодарен на всеки, който може да изкаже мнение по въпроса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    21
    #867

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Здравейте на всички фенове на PHILIPS,

    Отскоро съм собственик на 47PFL6907K и искам да споделя малко впечатления от телевизора. Преди да попиша малко за този модел да кажа че досега гледах 42PFL8404H - много добър модел със страхотна картина. Но, новото си е ново и 47PFL6907 определено бие стария ми по качество на картината.
    Доста хора във форума забелязах че имат проблеми при стрийминга на видео - най-вече при HD и 3D. Това, което открих като инфо конкретно при моя модел е че DLNA има следните ограничения:
    - Поддържана максимална обща побитова скорост за мултимедиен файл - 30 Mbps
    - Поддържана максимална обща побитова скорост за видео - 20 Mbps
    - MPEG-4 AVC(H.264) се поддържа до High Profile@L4.1.
    - VC-1 се поддържа до Advanced Profile @L3.

    LAN порта на телевизора е 100 Mbps. WiFi мрежата е n и работи единствено в 2.4 GHz-

    - - - - - - - - - -

    Здравейте на всички фенове на PHILIPS,

    Отскоро съм собственик на 47PFL6907K и искам да споделя малко впечатления от телевизора. Преди да попиша малко за точно този модел да кажа че досега ползвах 42PFL8404H - много добър модел със страхотна картина, звук и възможности за времето си. Сега отива в заслужена пенсия да радва майка ми. Така или иначе новото си е ново и 47PFL6907 определено бие стария ми по качество на картината. За екстри няма да говоря.
    Доста хора във форума забелязах че имат проблеми при стрийминга на видео - най-вече при HD и 3D. Това, което открих като инфо конкретно при моя модел е че DLNA има следните ограничения:
    - Поддържана максимална обща побитова скорост за мултимедиен файл - 30 Mbps
    - Поддържана максимална обща побитова скорост за видео - 20 Mbps
    - MPEG-4 AVC(H.264) се поддържа до High Profile@L4.1.
    - VC-1 се поддържа до Advanced Profile @L3.
    20130420_222837_1.jpg

    LAN порта на телевизора е 100 Mbps. WiFi мрежата е n и работи единствено в 2.4 GHz-я обхват. Тв-то е вързано в Гигабитова домашна мрежа.

    За стрийминг на видео ползвам PS3 media server и в настройките съм задал да ограничава Bandwith на стойност 18. С тази настройка нямам проблем при стриймване на големи файлове като 3Д филма АВАТАР с размер 22Гб.

    Надявам се с тази инфо да съм полезен на четящите тук и да ги ориентирам какво могат да очакват и какво не от любимата ТВ марка.
    Информацията за DTS поддръжка с ъпдейт от Юни е много интересна и определено ще е добре да се появи за всички смарт ТВ заради масовото ползване на DTS при видео файловете които се стремим да гледаме. Все пак това е единствено софтуерно ограничение, а не хардуерно имайки предвид възможностите на ползвания процесор.

    Лека вечер от мен,

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #868

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Това с DTS поддръжката с ъпдейт малко ме съмнява.
    За DTS се плащат лицензи. Когато телевизора си идва с DTS е ясно колко бройки са произведени/продадени и колко трябва да се плати за DTS лицензи. Ако се пусне на ъпдейт не е ясно колко телевизора реално ще го качат този ъпдейт.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #869

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    КОлеги, за 40PFL5537k, предполагам и за другите модели но все пак...Когато преглеждам инфото за съдържание на всички канали от цифровата телевизия и искам да си избера да пусна даден канал по който дават примерно филм или дурго , НЕ МИ ПОЗВОЛЯВА. Единствено мога да се върна с "обратния" бутон и ме праща на първи канал и тва е . Какво ли не тествах. Това е много тъпо. Трябва да помня на кой канал е това което искам да гледам - едно Превю не са сложили да му се невиди. Тъпия ми 27" LG ги има тея неща, тук са спестили..

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    144
    #870

    Отговор: Philips LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения /част 3/

    Тази сутрин проверих, избира канала от епг-то. Телевизора е същия- 5527к. Не знам каква цифрова визираш, аз говоря за кабелна цифрова с модул в CI .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 58 от 103 ПърваПърва ... 848565758596068 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2014
    Последно: 07-01-15, 18:15
  3. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  4. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе