Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал е вашият LCD телевизор Samsung ?

Гласували
280. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD 26" и по-малко

    25 8.93%
  • LCD 32"

    72 25.71%
  • LCD 37"

    27 9.64%
  • LCD 40"

    120 42.86%
  • LCD 46"

    31 11.07%
  • LCD 52"

    2 0.71%
  • LCD 55"

    3 1.07%
Страница 13 от 88 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1308

Samsung LCD TV / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    43
    #181

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    За притежателите на В650 ,които са си качили PC Share manager v.4.1 и искат да го премахнат /защото немогат да ползват превъртането на MKV файловете/1: Click on the Uninstall Samsung PC Share Manager in Control Panel.
    2: You will receive a message that reads something like this: "The installation source for this product is not available. Verify that the source exists and that you can access it
    C:\Windows\Installer\*******.msi".
    3: Locate the file and double click it.
    4: You will get the choice to select OK, Cancel and Browse.
    5: Next to browse, it is a source link and the end of the source, it is a string that ended for me at {5221c7C0-5145-4C7E-8876-D6513813340A}. It varies depending on the installation.
    6: Copy the text and press browse.
    7: Create a new folder and name it what you copied, so in my case: {5221c7C0-5145-4C7E-8876-D6513813340A}.
    8: Go into the folder.
    9: You must now also have the Samsung PC Share Manager installation file (Setup.exe).
    Double-click the file and you'll get a different error message, which for me was: "An error occurred when a transformation would be applied. Verify that the specified transforms paths are valid.
    C:\Users\******\AppData\Local\Temp\{1FC97772-8D14-41A7-B815-1A9C76666BF7}\SAMSUNG PC Share Manager.msi".
    10: Go to the source and copy the files: SAMSUNG PC Share Manager.msi and 1053.MST.
    11: Paste it in C:\Users\******\AppData\Local\Temp\{***********************************}\, which you created.
    12: Now you can close the error message that came up when you double-click Setup.exe.
    13: You can now uninstall Samsung PC Share Manager.


    Някой правил ли е гореописаното? Ако има такъв нека ми го обясни по-подробно, че нещо не го разбирам! Благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #182

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте !
    Хвърлил съм око на 40c7000 и 40c6510/6500 , но искам да се убедя ,че всичко по матрицата му е наред - за изгорели пиксели и за добра равномерност на подсветката. За това както разбрах ми трябват "цветни заливки"

    Как да проверя за дефектни пиксели и градиенти в TV Samsung ?
    - без използване на външни устройства
    Влизаме в сервизното меню в «Option Block» по нататък «FBE2(3)» отиваме на «Patern Select» и внимание! Използваме само вляво и вдясно и никакви нагоре/надолу при преглед на тестовите таблици. Иначе е много сложно да се върнете на «Patern Select»
    Намирате тестови таблици градиенти различни цветове, основни цветове.
    В 2009 година самсунг скри FBE в Control/Test Pattern
    - от USB флашка - качвате
    https://forum.setcombg.com/*******************/10161269 или https://forum.setcombg.com/*******************/10654286 и преглеждаате чрез USB входа на телевизора (Wiselink)


    Тези линкове не работят . Моля дайте идеи от къде да взема тези "цветни заливки" .

    Ако може някой по систематизирано да обясни какво точно да се гледа за дефекти по матрицата.

    P.S. Последния път като ходих на Техномаркет ми направи впечатление , че продавчите не тестват TV при закупуване под предтекст , че са стояли в склада и са студени. Е как при това положение ще са тестват ами ако има проблеми???

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #183

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравей freedom, значи заливки и сам можеш да си направиш на всеки графичен софт, какъвто имаш на PC-то си, даже и paint. За целта си правиш три файла, с image size 1920Х1080, като ги заливаш съответно с червен(R=255, G=0, B=0), зелен(R=0, G=255, B=0) и син(R=0, G=0, B=255) цветове. Качваш тези три файла на една флашка и тръгваш смело към магазина. Пускаш всеки от тези файлове и го стопираш, оглеждаш навсякъде за черни точки или в друг цвят освен този, който си пуснал. Ако всичко е наред, сменяш следващия файл и така. Да ти кажа...и аз гледах в магазина, телевизора ми е вече на почти 4 месеца, матрица SQ01(най-прехвалената уж) и вече имам умрял пиксел на зелено...а можело да са до 8...

    пс. Не може да не го тестват, това си е техен проблем... да ги държат на топло тогава като не може... как така ще налееш толкова пари за нещо, а дори няма да си го пробвал?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #184

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Благодаря tricki11 за подробното инфо (вече съм готов с jpeg по твойте указания), но само ако можеш да ми кажеш какво точно да гледам за подсветката. В мен възникна една дилема - дали да се откажа от Led и да избера Lcd поради по-малко забележмите проблеми с подсветката!!
    UE-40C7000 добър избор ли е като цена/качество?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    150
    #185

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от freedom
    Здравейте !
    Хвърлил съм око на 40c7000 и 40c6510/6500 , но искам да се убедя ,че всичко по матрицата му е наред - за изгорели пиксели и за добра равномерност на подсветката. За това както разбрах ми трябват "цветни заливки"

    Как да проверя за дефектни пиксели и градиенти в TV Samsung ?
    - без използване на външни устройства
    Влизаме в сервизното меню в «Option Block» по нататък «FBE2(3)» отиваме на «Patern Select» и внимание! Използваме само вляво и вдясно и никакви нагоре/надолу при преглед на тестовите таблици. Иначе е много сложно да се върнете на «Patern Select»
    Намирате тестови таблици градиенти различни цветове, основни цветове.
    В 2009 година самсунг скри FBE в Control/Test Pattern
    - от USB флашка - качвате
    *******************/10161269 или *******************/10654286 и преглеждаате чрез USB входа на телевизора (Wiselink)


    Тези линкове не работят . Моля дайте идеи от къде да взема тези "цветни заливки" .

    Ако може някой по систематизирано да обясни какво точно да се гледа за дефекти по матрицата.

    P.S. Последния път като ходих на Техномаркет ми направи впечатление , че продавчите не тестват TV при закупуване под предтекст , че са стояли в склада и са студени. Е как при това положение ще са тестват ами ако има проблеми???
    Здравей,
    Линковете работят, но се изисква да минеш през сайта на спосора им.Ето го тук.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #186

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от freedom

    UE-40C7000 добър избор ли е като цена/качество?
    Tози модел в момента не си заслужава цената , завишена е .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    68
    #187

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    Tози модел в момента не си заслужава цената , завишена е .
    За тоя телевизор дадох лятото 3500 лв., това ми е най-грешната покупка в живота.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    12
    #188

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Привет , преди две седмици бях в същата дилема 40C7000 , но в крайна сметка разума проговори и се сдобих с 40C750.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #189

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от freedom
    Благодаря tricki11 за подробното инфо (вече съм готов с jpeg по твойте указания), но само ако можеш да ми кажеш какво точно да гледам за подсветката. В мен възникна една дилема - дали да се откажа от Led и да избера Lcd поради по-малко забележмите проблеми с подсветката!!
    UE-40C7000 добър избор ли е като цена/качество?
    Здравей, не знам какво точно искаш да гледаш за подсветката, нея можеш да я прецениш с една черна заливка (R=0, G=0, B=0). По този начин можеш да видиш дали няма светли петна, демек дали е равномерна подсветката,но в магазина трудно ще го разбереш, там е много светло и не се вижда добре (само ако е нещо наистина прекалено). Това зависи даже и от режима, който си избрал и от много други неща...а относно избора между LED и LCD...аз също за сега съм малко против LED, но това е лично мнение, не е задължително да го взимаш под внимание. Hristoslav2 ме посъветва преди няколко месеца да не вземам LED, защото жена ми държеше на тази технология, но сега и тя е доволна от избора ми
    Можеш евентуално и бяла(R=255, G=255, B=255) заливка да си направиш, но няма да видиш с нея нещо повече според мен отколкото с другите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #190

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Е сега съм както каза един колега от форума "съм доволно объркан" и "по-лесно ще си купя автомобил"

    Samsung 40C7000 какви проблеми има? Можели някой да сподели? Ако някой е пък доволен също?

    Ако някой има и 40C750, 40C650 , 40C6510 моля дайте някакви обективни впечетления !
    До утре най-късно ще трябва да купувам ,че парите ще похарча и съм без TV.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    150
    #191

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от freedom
    Е сега съм както каза един колега от форума "съм доволно объркан" и "по-лесно ще си купя автомобил"

    Samsung 40C7000 какви проблеми има? Можели някой да сподели? Ако някой е пък доволен също?

    Ако някой има и 40C750, 40C650 , 40C6510 моля дайте някакви обективни впечетления !
    До утре най-късно ще трябва да купувам ,че парите ще похарча и съм без TV.
    На ТМ Люлин има работеща мостра 40 c650 със самсунг матрица на цена 1620 лева. Бях готов да я взема, ама жена ми се размрънка не искала последна бройка... После кандиса, ама се бяхме прибрали вече.
    Сега ако все пак се навия ще ходя без нея. Или с нея ама за носач

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #192

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от www_
    Привет , преди две седмици бях в същата дилема 40C7000 , но в крайна сметка разума проговори и се сдобих с 40C750.
    То и на 40C750 е много завишена , в Европа към 650 евро.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    42
    #193

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ок , но ние сме в BG и нямаме реална конкоренция .(техномаркет и технополис).

    Моля дайте впечатления за Samsung 40C7000, 40C750, 40C650 , 40C6510.

    Дали ще се окаже, че само хората с проблеми пишат във форумите след като са купили нещо ?!!

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #194

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от freedom
    Ок , но ние сме в BG и нямаме реална конкоренция .(техномаркет и технополис).

    Моля дайте впечатления за Samsung 40C7000, 40C750, 40C650 , 40C6510.

    Дали ще се окаже, че само хората с проблеми пишат във форумите след като са купили нещо ?!!
    Samsung 40C7000, 40C750 тези двата са с матрица на самсунг , другите трудно е да се намерят с матрица на самсунг .При цената на Samsung 40C7000 по добре е да се дадат още 200лв за Samsung 40C8000 има по добро черно .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    26
    #195

    Re:Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте!Мисля че не се пише тук само заради проблеми.Всеки исказва мнение и с това с което се е збласкал.Стана ми интересно за тия модели дето сте писали Единия модел е с цена 1600 грубо казано 40С650 (аз имам такав модел).Ако избираш да си копуваш и няма проблем цената си копи най актоалното за момента.Аз сйм доволен от моя тв но ако имах повече пари щях даси купя много по добър Доста добре обясняват тук така че мисля че няма да те подведат да ти обяснят и да си направиш преценката какво да си вземеш.

    Весели празници на всички!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 88 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  4. Отговори: 1458
    Последно: 22-12-11, 14:31
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе