Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият LCD телевизор Sharp ?

Гласували
191. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26'' и по-малко

    12 6.28%
  • 32''

    63 32.98%
  • 37''

    15 7.85%
  • 40''

    37 19.37%
  • 42''

    27 14.14%
  • 46''

    20 10.47%
  • 52''

    9 4.71%
  • 60''

    5 2.62%
  • 65''

    1 0.52%
  • 70''

    1 0.52%
  • 80''

    1 0.52%
Страница 54 от 85 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно
Резултати от 796 до 810 от общо 1270
Like Tree22Одобрявам

Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на stilo72
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    43
    #796

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    1. На мен ми се струва много пара за 32 инча
    Кажи от какво разстояние ще го гледаш.
    Този размер като го занесеш в къщи на следващия ден ще ти се вижда като портативен.
    В Узунови го няма този модел!
    За 100лв. отгоре ще вземеш 40 инча!
    LED телевизор Sharp LC-40LE510E - Новата серия LED телевизори Sharp AQUOS LE510 е в идеално отношение цена качество, без компромис на качеството на звук и картина. Водещи характеристики на серията са: матрица с Full HD 1920 х 1080 резолюция, подсветк

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #797

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stilo72 Виж публикацията
    1. На мен ми се струва много пара за 32 инча
    Кажи от какво разстояние ще го гледаш.
    Този размер като го занесеш в къщи на следващия ден ще ти се вижда като портативен.
    В Узунови го няма този модел!
    За 100лв. отгоре ще вземеш 40 инча!
    LED телевизор Sharp LC-40LE510E - Новата серия LED телевизори Sharp AQUOS LE510 е в идеално отношение цена качество, без компромис на качеството на звук и картина. Водещи характеристики на серията са: матрица с Full HD 1920 х 1080 резолюция, подсветк
    Една забележка...
    Само 9-та, 8-ма,7-ма и 6-та серия са оригинално производство на Шарп.
    5-та и 4-та са ребрандирани - производство на турската компания Вестел

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    6
    #798

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Stilo72, идеята на 32 ката е да служи в детска стая. Не че и 40 ка не става, но съм се спрял на 32 ка засега.
    Това което предлагаш ти, е от 5 та серия и е на 60 херца, а 6 та, моят вариант е на 100 херца. Освен това доста изчетох точно за 630, надявам се панела да е Шарп. Намерих инфо на първа страница че 40 инча 630 серия е с панел на шарп, рових из нета но на 32 не намерих какъв е. Ако нещо ме склони на 40 като размер би било основно това, и то пак 6 та серия. Не става въпрос за 100 лв. Искам нещо качествено и хубаво за гледане. Не търся 3 де, и всякакви модерни функционалности, екстри, добавки ...
    И да за 32 ка, не е от евтините, затова питам и тук за мнение, като място където има повече собственици на Шарп.

    ПС. Докато пиша и има нов отговор.
    Hristoslav2 точно това ми беше идеята и на мен със 6 та серия, явно правилно съм разбрал, за ребрандираните Вестели. Ето точно това НЕ искам. Сега като казваш че 6 та серия са производство на Шарп, ами има значи защо да струват толкова. Благодяра за инфото.
    Този пост е редактиран от Hristov E; 11-02-13 в 14:53.

  5. Junior Member Аватара на stilo72
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    43
    #799

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Сигурно е така, но аз не бих дал такива пари за 32инча
    Апропо, за кво са ти тези 100херца на 32инча ако не е тайна?
    Освен това всичко се излъчва на 50херца!
    Аз като взех 46LE830Е за 2600лв. и е 200херца да не мислиш, че на тая от Хъстлър и виждам червата през оная работа?! Все тая!
    С този размер на екрана никога няма да имаш проблем с картината!
    Като не са ти проблем парите скачай на по-горен клас и размер, но за мен това са грешни пари за 32" каквато и серия да е!
    Този пост е редактиран от stilo72; 11-02-13 в 15:45.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #800

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    аа
    Цитат Първоначално публикувано от Hristov E Виж публикацията
    Stilo72, идеята на 32 ката е да служи в детска стая. Не че и 40 ка не става, но съм се спрял на 32 ка засега.
    Това което предлагаш ти, е от 5 та серия и е на 60 херца, а 6 та, моят вариант е на 100 херца. Освен това доста изчетох точно за 630, надявам се панела да е Шарп. Намерих инфо на първа страница че 40 инча 630 серия е с панел на шарп, рових из нета но на 32 не намерих какъв е. Ако нещо ме склони на 40 като размер би било основно това, и то пак 6 та серия. Не става въпрос за 100 лв. Искам нещо качествено и хубаво за гледане. Не търся 3 де, и всякакви модерни функционалности, екстри, добавки ...
    И да за 32 ка, не е от евтините, затова питам и тук за мнение, като място където има повече собственици на Шарп.

    ПС. Докато пиша и има нов отговор.
    Hristoslav2 точно това ми беше идеята и на мен със 6 та серия, явно правилно съм разбрал, за ребрандираните Вестели. Ето точно това НЕ искам. Сега като казваш че 6 та серия са производство на Шарп, ами има значи защо да струват толкова. Благодяра за инфото.
    ......

    - - - Обновено - - -

    .......................Колега,само да споделя.....аз преди Нова Година взех за спалнята Sharp LC-32LE244E, тогава беше на някаква промоция за 750лв. сега гледам в саита са му вдигнали цената,но аз сам доволен от телевизора...има отлична картина....чете всичко от флашка с български субтитри....пък каквато ще сглобка да е......на kaшона пише Poland....
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-02-13 в 15:18.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    1
    #801

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    Изчетох по-голямата част от темата за телевизори Sharp но не открих решение на моя проблем.
    Става въпрос за следното: Имам инсталиран на компютъра Plex media server чрез който гледам филми на телевизора през компютърната мрежа, но нямам субтитри. Когато гледам даден филм и натисна бутон Options на дистанционното на телевизора излиза меню и има Subtitles но не е активно.IMG_0073.jpg

    Имате ли идея как мога да активирам това меню? Телевизора е Sharp LC-40LX630E с най-новия ъпдейт на фърмуеъра който има. Когато гледам от USB памет Subtitles менюто е активно.
    Четох в ръководството за употреба че в настройките на телевизора в
    меню Link operation има подменю за субтитри "Auto subtitle shift" но при мен липсва. Не знам дали има общо с моя случай.
    IMG_0074.jpg

    Append-нал съм субтитрите към видео файла с mkvmerge но на телевизора субтитри не излизат, а като го гледам на компютъра през VLC или дори през Plex app има субтитри. Направил съм всички настройки и няма резултат.

    Моля ако някой има решение на този въпрос да го сподели. Благодаря предварително.

    П.П. Възможно е да съм пуснал три еднакви ЛС по въпроса на колегата hristoslav2‎, но не ги намирам в "Изпратени" моля да ме извини ако ги е получил.

    Поздрави,
    Асен Иванов

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #802

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Привет Асене

    Модела 630 е базиран на софтуер и шаси от Филипс...направили са някакъв бартер срещу видеопанели. Така модела е наследил и недостатците на модела 6006 на филипс. Пробвай с друг медия сървър и прочети в темата за филипс
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post438200

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    10
    #803

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, собственик съм на Sharp LC 32LE630E от около половин година от скоро опитах да гледам филми през USB - то но със субтитрите никакъв успех пробвах с различни енкодинги ,ъпендване и прочие в крайна сметка някой който притежава този модел успял ли е да възпроизведе филм с БГ субтитри.Иначе гледам филмите през HDMI но е малко по трудоемко ставай пускай филма ставай спирай на пауза а иначе с дистанционното може да ги извършваш тези операции.Да вметна за апендването как го правя (иначе програмата MKVmerge GUIне ми приема файла и дава грешка).С notepad ++ отварям фаила на субтитрите ,след това давам на оформление/character sets/cyrilic/windows1251/ (сега незнам дали не греша някъде) запаметявам го това save as обаче не намирам никъде във формата- UTF-8 да речем и си го оставям на *txt файл.После отварям notepad и го правя на UTf-8 този файл позволява да се ъпенднат субтитрите и излизат с други плеъри на компютъра.Някой ако има идеи да споделя.Моля ако някой е успял да подкара субтитри на този модел да каже възможно най подробно кат за "малоумници" как го е направил.Благодаря ви!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #804

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kubatev Виж публикацията
    ...Иначе гледам филмите през HDMI но е малко по трудоемко...
    Ако ги гледаш от компютър пробвай през мрежа DLNA (кабел) с подходящ медиен сървър. Аз ползвам PS3 Media Server - има интерфейс на български. Настройка за бг субтитри (Настройки на прекодиране - Инструменти за видео файлове - MEncoder - в полето "кодова таблица за не-Unicode субтитри" стойността трябва да е cp1251)

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    7
    #805

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Някой има ли наблюдения върху картината на Sharp 52LE831S


    Какво мислите за качеството на картината? Бързи сцени, разработка в сенките, ниво на черното, контраст?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #806

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от shtarkel Виж публикацията
    Някой има ли наблюдения върху картината на Sharp 52LE831S

    Какво мислите за качеството на картината? Бързи сцени, разработка в сенките, ниво на черното, контраст?
    Две годишен модел; много добър контраст; прилично представяне, при бързи сцени; тесен ъгъл на виждане/типичен за VA матрица/; изисква обстойна калибрация за точни цветове; добро качество на изработка, типично за високите серии на Шарп.
    В Узунов ли го гледаш?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    10
    #807

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Ако ги гледаш от компютър пробвай през мрежа DLNA (кабел) с подходящ медиен сървър. Аз ползвам PS3 Media Server - има интерфейс на български. Настройка за бг субтитри (Настройки на прекодиране - Инструменти за видео файлове - MEncoder - в полето "кодова таблица за не-Unicode субтитри" стойността трябва да е cp1251)
    С лаптоп който местя постоянно едва ли би ми било удобно.Благодаря все пак.Но ако някой знае за флшка и субтитри да казва.А и още един въпрос за просветените в работатa с програмата MKVmerge GUI подскажете защо srt. файловете който слагам за ъпендване дават грешка и не могат да се прикрепят към филма.Ако някой знае точно как става самото ъпендване да подскаже моля може и на лично, но все пак тук някой модели телевизори работят с филми на флашка ъпенднати по този начин:rolleyes:

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #808

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    За съжаление при този модел няма да ти излезат субтитрите от флашка!.....
    Този пост е редактиран от iveto; 01-03-13 в 09:42.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    1
    #809

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте на всички . Наскоро се натъкнах на този форум и ми е доста интересно. Искам да помоля някой запознат с моделите на SHARP да ми отговори на следният въпрос: имам телевизор sharp lc-32ld135v, несъм предирчиф и за кухнята ми върши работа, но въпроса ми е каква е разликата между lc-32ld135v и lc-32ld135e. Благодаря предварително.

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #810

    Отговор: Sharp LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Mladshy Виж публикацията
    Здравейте на всички . Наскоро се натъкнах на този форум и ми е доста интересно. Искам да помоля някой запознат с моделите на SHARP да ми отговори на следният въпрос: имам телевизор sharp lc-32ld135v, несъм предирчиф и за кухнята ми върши работа, но въпроса ми е каква е разликата между lc-32ld135v и lc-32ld135e. Благодаря предварително.
    Е - регионален код

    • E - Европа
    • S - Скандинавия - /Финландия,Швеция,Дания,Норвегия/
    • R - ***** /RU/
    • U - Латинска Америка
    • UN - Северна Америка /Канада, Сащ/, срещат се US, UM, UN и UT
    • М - Азия/Индия,Сингапур,Тайланд,Виетнам../ ,
    • А - Китай
    • Н - Хонг-Конг
    • Т - Тайван
    • X - Австралия, Нова Зеландия
    • NZ - Нова Зеландия


    V - цвят на корпуса

    • V - черен пиано гланц със сребърна рамка
    • BK - черен /black/
    • GY - сив /grey/
    • WH - бял /white/
    • RD - червен /red/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 85 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1678
    Последно: 12-04-24, 22:47
  2. Hitachi телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 341
    Последно: 23-07-21, 17:47
  3. Finlux телевизори
    От yovobg във форум Други телевизори
    Отговори: 587
    Последно: 10-01-21, 23:29
  4. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе