Страница 421 от 570 ПърваПърва ... 371411419420421422423431471 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,301 до 6,315 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #6301

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Сега, въпроса за разопаковани конкретно от Емаг беше сериозен и предполагам и други са си го задавали. Все пак и при тях важи 30 дни да си го гледкаш, тестваш и каквото още го влече човек. Защото, ако е някой, върнат, щото накому просто не е харесал. В тази тема има не малко примери за капризни или незнаещи какво искат хора, дори се говореше за взимане по два и връщане на единия... Аз все пак съм изчел всичките 421 страници (бяха 418)
    А сега сериозно и за парите. Не говорим за имане или нямане, а за това колко за какво ми се дават. Тук някои пускат репликата, че било техниката на цената на смартфон... Не знам, не ги разбирам тия смартфони. Откакто съм на Епъл повече от 1100 за телефон не съм давал, и то за жената, аз ползвам малки телефони и таблет. Ама съм чувал, че някой все пак купувал телефони за 3k +... Не знам какво правят и какво заместват... Аз си бях сложил граница от 2000, стигнах максимума за 2790 за тазгодишен модел само защото го дават безлихвено и ще ми е все тая горницата. Просто позяпах 65" и знам, че ще бъде грешка 55, но няма да дам различни пари от максимума, който достигнах чисто идейно...

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6302

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Не знам к'во толкова умувате, сам си отговаряте... Нали Ви дават 30 дни тест и връщане, к'во се чудите толкова......, ся хем не ви се дават пари, хем не били проблем..., хем цената се гледало.Взимате това което сте решили и те т'ва е.

  4. mhs
    mhs е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    29
    #6303

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Преди месец върнах олед чисто нов с нарушена опаковка. Беше на добра цена 1189,99лв със скъсани дръжки на кашона, но вътре тв беше с найлоните фабрично и всички аксесоари запечатани. Като го връщах добре залепих кашона и явно това вдигна цената на 1199,99лв . Написали са че има " фини драскотини по рамката на телевизора". Аз съм внимавал всичко е опаковано внимателно. Чудя се те ли са го надраскали при огледа или така си пишат по принцип, един вид шаблони за върнати телевизори. Реално е ползван около 3 дена или 20-30 часа. Дори забравих да тествам със заливки за умрели пиксели.
    Телевизора е Horizon 55hz9930U/B , брандиран от румънците vestel. Съществува и като Vestel 55o9900 или JVC VO9100. Взех го заради характеристиките lg oled панел 120хз и hdmi 2.1 на ниска цена за гледане на филми и играене на игри без да ме е яд, ако има прогаряне. Освен това и 3г гаранция. Би трябвало да е еквивалент на lg B1.
    Върнах го заради дразнещи за мен неща, а не щото ми е бил тъмен или да съм забелязал изгорял пиксел.
    1. Не можах да подкарам 120хз с компютър. Вярно сегашната ми видеокарта е с hdmi 2.0b, но дори на по ниски резолюции не ставаше. На кашона пък са написали 3x HDMI 2.0, ама не може да им се вярва много щото отзад до баркода вместо олед пише LCD TV. В румънския емаг съпорта на horizon казват, че е 2,1 120hz но в коментарите имаше и други с конзоли дето не са успели да пуснат 120hz. Веднага писах на сайта на Horizon съпорта, но не ми отговориха в рамките на 3 дена, а и до ден днешен. Сега като се сетя дали спирането на ALLM в началото още да пречи за постигане на 120hz?
    2. Картината на DVB-T тунера е супер изострена, ама толкова че лицата на хората се виждат пикселизирани и дори има нещо като дебели контури около движещите се обекти. Забелязва се дори на това ревю, колко изострена е картината. Да може да се намали ама пак е доста по-зле от други телевизори. С флашка и компютър беше наред. Може да се оправи със софтуерен ъпдейт най-вероятно ама последния беше от 2021ва.
    3. Свързан с ресивър лагваше звука. Не съм се занимавал да проверявам за фикс, защото след горните два недостатъка така или иначе мислех да го връщам.
    4. В браузъра и някое друго приложение не може да се намаля силата на светене на оледа. Менюто ставаше неактивно в тъмно сиво и след преключване примерно от кино на спорт се появяваше но тогава след намаляне нищо не се променяше. И това сигурно с ъпдейт може да се оправи.

    Пиша това за да се знае, че не всеки път се връщат телевизори заради изгорели пиксели или други хардуерни проблеми.

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #6304

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Моя OLED го взех точно разопакован преди 3 години и половина, всичко беше като ново, освен тиксото resealed на кашона. Това не означава, че всички бройки върнати са в такова състояние, но пък затова има 30 дни право на връщане.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #6305

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    bigchicken, в емаг има С2 65" разопакован на 3100. Както вече отбелязахте, пълно е с хора, които не знаят какво искат, имат нереалистични представи, гледат и четат глупости и после повтарят като папагали тука с цел да се правят на разбирачи и т.н. А относно лафа със смартфона - за всеки е различно. За едни 3К са пари за семки, за други са непосилна сума. Като гледам как избирате тв и с оглед на това, че го разглеждате като дългосрочна инвестиция, а не тв, който ще се гледа година, две и ще се смени с по-нов, само за да сте на върха на вълната, според мен си заслужава да се напънете за 3100 (стига панела да няма дефекти).
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 19-08-22 в 14:45.
    Frost и bigchicken харесват това.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #6306

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    bigchicken, в емаг има С2 65" разопакован на 3100. Както вече отбелязахте, пълно е с хора, които не знаят какво искат, имат нереалистични представи, гледат и четат глупости и после повтарят като папагали тука с цел да се правят на разбирачи и т.н. А относно лафа за сравнението с цената на един смартфон - за всеки е различно. За едни 3К са пари за семки, за други са непосилна сума. Като гледам как избирате тв и с оглед на това, че го разглеждате като дългосрочна инвестиция, а не тв, който ще се гледа година, две и ще се смени с по-нов, само за да сте на върха на вълната, според мен си заслужава да се напънете за 3100 (стига панела да няма дефекти).
    Това и аз се опитах да му го кажа.
    Дано си е взел бележка и успех с покупката на колегата!
    CubanLinx одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    8
    #6307

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Аз вчера взех c2 от Техномаркет и за момента съм много доволен. Исках G2 ама не ми беше по джоба... А и както казвате по-горе, няма да се женим за тези телевизори..винаги ще излиза следващ още по-хубав )

    Изпратено от моят SM-S908B с помощта на Tapatalk
    Dominator, bigchicken, berpan и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #6308

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Yasko Виж публикацията
    Аз вчера взех c2 от Техномаркет и за момента съм много доволен. Исках G2 ама не ми беше по джоба... А и както казвате по-горе, няма да се женим за тези телевизори..винаги ще излиза следващ още по-хубав )
    Честито и дълго да му се радваш

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #6309

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Мдааа. Реших се да пробвам разопакования 65” С2 от Емаг. Днес се завъртяхме пак да зяпаме и дори жената се съгласи, че сме за по-големия. Другото разопаковано е В1, 900 лева по-малко, ама… В1. Та живот и здраве понеделник-вторник и с хилядарка над първоначалния бюджет

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6310

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Най-важното нещо което преценявам при покупка на вещ за бита е "Колко време от живота си ще го ползвам/ме?".

    От това зависи каква ще е сумата която ще похарча. Сумата похарчена отгоре = похарчения от вас живот за да я спечелите. За някои е времето от живота им да я изплатят с/без лихва...

    В този смисъл харчите собствения си живот когато купувате вещи.

    Вторият въпрос е "Веща която ще купувам има ли значение за здравето или живота ми?" . Ако отговорът е "Да", тогава си заслужава да се похарчат повече пари от парите получени след отговор на въпрос 1.

    Предпочитам да живея, а не да харча живота си стоейки пред телевизора или ползвайки друга безсмислена вещ...

    И други са достигнали до това:
    „Опитвам се да избягвам неща, които не носят нищо в живота ми.
    https://automedia.investor.bg/a/2-no...-po-patishtata

    В различните възрасти човек вижда нещата по различен начин...
    to6ko одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #6311

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от bigchicken Виж публикацията
    Мдааа. Реших се да пробвам разопакования 65” С2 от Емаг.
    Емаг от известно време започнаха да бутат масло. Често имаха намаление на разопакованите с дефекти. Пускаха и кодове с намаления. Откакво закриха сергията Едиг промениха политиката.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #6312
    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Емаг от известно време започнаха да бутат масло. Често имаха намаление на разопакованите с дефекти. Пускаха и кодове с намаления. Откакво закриха сергията Едиг промениха политиката.
    Това му се жалвам снощи на пича в шоурума, няма намаления, няма кодове, безлихвеното 6 месеца за 2-3 бона стоки… Несериозна работа това тяхната фирма
    Сега чакам понеделника, тази серия леко да олаби и да пуснат идея по-така Но ми е в поръчката, резерве

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Най-важното нещо което преценявам…

    В различните възрасти човек вижда нещата по различен начин...
    Примера точно с това същество кърти мивки със сифоните, но за друго ми е мислата. Явно с възрастта идва и желанието да забиваме в псевдо обективна философия, опитваща се може би да компенсира минали “грешки” и последващо състояние на съжаление, вина и комплекси? Понякога, когато си купувам нещо скъпо, ми става гадно, че има хора, които няма какво да ядат или имат нужда от лечение. После пък се усещам, че съм си го заслужил с бачкане, а други, с в пъти по-големи възможности от мен се раздават, ама за нашумелите за деня “каузи”, мимолетни и безсмисшени, в сравнение със нищожните суми, необходими за спасяване живота на дете, бъдещето му, семейството, което ще има, децата му…
    Та относително е възприемането на смисления живот. Използването на благините на прогреса е безсмислено ли? Време то за работа/изкарване на пари често е комстанта, разпределянето на парите е различно. Направих си кемпер, което ми отне страшно много време от живота (дали е загубено, кой ще ми каже. ), който сега мога да пусна в Мобилето поне за 60k. Използваме го 70-100 дни в годината, след ковидрастията по-рядко, че ми удариха бизнеса. За тези пари ще се скъсам да летя със самолетчета из света… Кое е правилното?
    Когато в зимните вечери сме си вкъщи, да знам, семейни разговори, книжки, игри с децата… Ако може и вегани да станем и да спрем да пием… Най-обичам да слушам духовно извисените като обясняват с гордост как са си изхвърлили телевизорите Същите тези приемат за нормално принизяването на филмовото изкуствао да Нетфликс и Амазон прайм, прокарано покрай ковидрастиите, в същия момент четат недоносени БГ авторчѐта, и си правят селфита на Панаир на книгата, Алея на книгата, а който няма селфи е смотан и иска да гледа на хубав телевизор…
    Не знам хорския живот как е протекъл, но в моя още не съм стигнал до момента да се лишавам от дребните удоволствия и да наричам това живот, че и с претенции за по-смислен. Когаъо искам съм с децата, когато искам съм на планина, някъде с кемпера, на работа, в парка, а като ми е кеф ще гледам и Семейни войни на 65” по същия начин, по който изгледах Жокера на 4” телефон и по който от 12,5 години си гледам с удоволствие 37” плазма. .
    Айде, успех с рзвитието на житейската философия с възрастта и по-лежерно с преценките, че няма време
    Този пост е редактиран от bigchicken; 20-08-22 в 17:09.
    berpan одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #6313

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Емаг от известно време започнаха да бутат масло. Често имаха намаление на разопакованите с дефекти. Пускаха и кодове с намаления. Откакво закриха сергията Едиг промениха политиката.
    Дам, в емаг и Panasonic няма. Май само в една от техно веригите ни, ама какви модели и на каква цена е друг въпрос. Определено няма да има такива оферти, каквито имаше.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    2
    #6314

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте, търся си телевизор за 1500 до 2000 лева. Ще се гледа от 4 метра, в 99% от времето ще се ползва за гледане на телевизия. Засега съм се спрял на SONY 55X93J или LG OLED55A13LA . При положение, че ще се гледа само ТВ по-добър вариант ли е някой 75 инча по-нисък клас?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #6315

    Отговор: Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

    bNed
    SONY 55X93J - добре ис се оринтирал.



    MediaTek разкрива Pentonic 700 SoC с 4K144, AV1 & VVC(Versatile Video Coding), известно още като H.266. за масови 4K телевизори
    https://corp.mediatek.com/news-event...z-4k-smart-tvs
    https://www.mediatek.com/products/smart-home/digital-tv
    Твърди се, че VVC е по-ефективен от AV1 от Amazon, Google, Netflix и други, което води до по-добро качество на видеото при същия битрейт или подобно качество на видеото при по-ниски битрейтове. В момента AV1 се внедрява от Netflix и YouTube, но никоя услуга за стрийминг не е обявила планове за внедряване на VVC в момента.

    Надявахме се да видим първите телевизори с поддръжка на хардуерно декодиране за VVC през 2022 г., за да ги направим малко по-устойчиви на бъдещето. Това все още може да се случи тази година, ако вярваме на графика на MediaTek за новия Pentonic 700 SoC.

    – „Pentonic 700 е планиран да захранва основните 4K смарт телевизори като част от по-широкото семейство чипсети Pentonic на MediaTek. С представянето на този най-нов чипсет серията Pentonic предлага на марките пълна гама от опции за телевизори от премиум, висок клас и масов пазар за задоволяване на различни нужди на пазара“, обяви MediaTek. „Смарт телевизорите, захранвани от Pentonic 700, се очаква да бъдат пуснати през Q4 на 2022 г.“
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1660817598

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе