Страница 8 от 38 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 562
Like Tree349Одобрявам

Panasonic Etherea 2016г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #106

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ти твоя си го модифицирал и не си критерий
    Бих искал да разбера как!? Щото и моя Panasonic KIT-XZ9SKE пристигна . Намерих го за 1279 лв. и се престраших. И без това имам три различни други модели, та ще сравнявам.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    11
    #107

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    DRAMLI ДОВОЛЕН ЛИ СИ ОТ Panasonic KIT-XZ9SKE КОЛКО КВАДРАТА ОТОПЛЯВАШ КАКВА КОНСУМАЦИЯ ДАВА ЗА МЕСЕЦ И НА КАКВИ ГРАДУСИ СИ ГО ПУСНАЛ


    Писането само с главни букви е забранено!
    Този пост е редактиран от avenger; 21-03-17 в 08:57.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #108

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    [QUOTE=НЕДЯЛКО012;815695]DRAMLI ДОВОЛЕН ЛИ СИ ОТ Panasonic KIT-XZ9SKE КОЛКО КВАДРАТА ОТОПЛЯВАШ КАКВА КОНСУМАЦИЯ ДАВА ЗА МЕСЕЦ И НА КАКВИ ГРАДУСИ СИ ГО ПУСНАЛ


    Писането само с главни букви е забранено![/QUOT

    Още не съм го монтирал. Но се надявам да остана доволен. Предвидил съм го за кухня 8кв.м.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #109

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Някой има ли впечатление от работата на йонизатора при новите Етереи?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,085
    #110

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Какво по точно те интересува?

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #111

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Дали работи по същият начин като стария.

  8.  
     
  9. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #112

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    dramli одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #113

    Re: Panasonic Etherea 2016г.

    Новите модели от по ниския клас са поорязани от към хардуер.
    KIT-KE25TKE и CU-TZ25TKE
    компресорите им са по 500 вата, единични топлообменици на външното тяло.



    CU-KE35TKE компресора е 650 вата, който при по стари модели се ползва главно за 7-мици и по ниските класове 9-ки, а тук вече е в 12-ка. Външното тяло също е олекотено с 29кг, дават го пак с единичен топлообменик, докато по старите панасоници 12-ките са с двойни и тегло 33кг.

    CS-TZ35TKEW компресора е 700 вата и двоен топлообменик на външното тяло и тежи 32кг.
    Моделите са с Expansion Valve което поне е добре и работят до -15

    В сервизните е описано, че имат защита при достигане на определение температури на тръбния датчик на външното тяло при много ниски температури под -15 и натоварен режим може да изключват компресора с цел защита. При старите модели в сервизните документи няма описана такава защита, но на доста хора са им спирали машините под -17
    Zygot, dramli и kingarthas харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,085
    #114

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Явно в PKE, QKE, SKE поколението са забравили да документират тази 'функционалност'.

    Доста лоша политика водят Панасоник, ако искат пълен отлив на клиенти да си ограничат моделите до -10°С на -11°С, баси малоумниците.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #115

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Не са малоумници, просто компресорите им могат да замръзнат при толкова ниски температури и да се прецакат. Те гледат да си защитят компресорите. Манията за високи копове на всяка цена до това води, слагат слаби компресори на огромни топлообменници и накрая се принуждават да ги изключват при екстремно ниски температури за да не се прецакат.
    От цялата работа ползата е, че печелят ефективност и комфорт при по-височки температури.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #116

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    За "замръзване" на компресорите не съм сигурен.

    Но за хидравличен удар ...когато компресора не смогва да изпарява достатъчно фреон...Акумулатора може да "обере" течната фаза на фреона, но и неговите възможности не са безкрайни ...И както си работи да получи "инфаркт" ...
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,085
    #117

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не са малоумници,
    Техническото обяснение не топли. И на енергото им замръзват проводниците по далекопроводите, но не ти спират превантивно тока зимата.
    След като климатици за <1000лв се справят с температури под -15°С се очаква почти два пъти по-скъпите да се справят по-добре.
    Хубавото е, че най-сетне са го публикували черно на бяло и клиентите могат да преценяват този параметър дали ги устройва.
    Надеждата ми е да фалират и този лош пример да вдигне индустрията на по-добро ниво от което ние печелим.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #118

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Здравейте , мисля да слагам такъв за детска .
    Малко съм ограничен от към избора , защото искам да има екстри за качество на въздуха .
    Първоначално мислех за МНИ ,но бях посъветван че няма необходимите екстри.
    това което ме интересува е става ли за детска( ще има бебе) идеята е да работи на много ниска скорост на вентилатора sleep , quite или нещо такова , но да вади доволно топла струя .
    с дефраостите как е ?
    Става въпрос за 12 кв стайче което е с загуби около 1 киловат
    предложена ми беше 7 ца

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #119

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Здравейте , мисля да слагам такъв за детска .
    Малко съм ограничен от към избора , защото искам да има екстри за качество на въздуха .
    Първоначално мислех за МНИ ,но бях посъветван че няма необходимите екстри.
    това което ме интересува е става ли за детска( ще има бебе) идеята е да работи на много ниска скорост на вентилатора sleep , quite или нещо такова , но да вади доволно топла струя .
    с дефраостите как е ?
    Става въпрос за 12 кв стайче което е с загуби около 1 киловат
    предложена ми беше 7 ца
    Според мен, ако искаш безпроблемно и качествено пречистване на въздуха, моят съвет е да си вземеш отделен пречиствател за въздух с хубава йонизация. При новите панасоници има изменения в устройството на йонизатора и за сега няма отзиви за работата им, но на старите йонизацията наистина е много добра - пуснеш ли я мирише яко на свеж бриз, освежава въздуха и премахва миризмите, обаче има едно НО - за да работи тая йонизация както трябва, особено на охлаждане иска редовна поддръжка и обслужване минимум веднъж на 2-3 месеца При климатиците всички тези плазма филтри и йонизатори работят добре докато не им се зацапат електродите, веднъж зацапат ли се и след това изключват и полза никаква.
    Затова според мен ако искаш добро устройство за пречистване на въздуха, на което да не му ставаш слуга си вземи отделен пречиствател с добра йонизация.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 27-07-17 в 22:46.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #120

    Отговор: Panasonic Etherea 2016г.

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Здравейте , мисля да слагам такъв за детска .
    Малко съм ограничен от към избора , защото искам да има екстри за качество на въздуха .
    Първоначално мислех за МНИ ,но бях посъветван че няма необходимите екстри.
    това което ме интересува е става ли за детска( ще има бебе) идеята е да работи на много ниска скорост на вентилатора sleep , quite или нещо такова , но да вади доволно топла струя .
    с дефраостите как е ?
    Става въпрос за 12 кв стайче което е с загуби около 1 киловат
    предложена ми беше 7 ца
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Според мен, ако искаш безпроблемно и качествено пречистване на въздуха, моят съвет е да си вземеш отделен пречиствател за въздух с хубава йонизация. При новите панасоници има изменения в устройството на йонизатора и за сега няма отзиви за работата им, но на старите йонизацията наистина е много добра - пуснеш ли я мирише яко на свеж бриз, освежава въздуха и премахва миризмите, обаче има едно НО - за да работи тая йонизация както трябва, особено на охлаждане иска редовна поддръжка и обслужване минимум веднъж на 2-3 месеца При климатиците всички тези плазма филтри и йонизатори работят добре докато не им се зацапат електродите, веднъж зацапат ли се и след това изключват и полза никаква.
    Затова според мен ако искаш добро устройство за пречистване на въздуха, на което да не му ставаш слуга си вземи отделен пречиствател с добра йонизация.
    Имам пречиствател на даикин и мога да кажа ,че върши работа.
    На тошибата нищо не усещам от самото начало.
    Панасоника мисля да е в детската и искам да работи това.
    Това почистване какво представлява ?
    Беше ми предложен Z7SKEW model , интересно ми е как се представя при него йонизатора.
    Както и дефрости и струя ( топла , гореща , хладка) искам комфорт за бебока

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 38 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 581
    Последно: 10-02-22, 15:26
  2. Panasonic CS-E12QKEW ETHEREA '2014 - отзиви от потребители
    От centurionX във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 305
    Последно: 15-02-21, 12:16
  3. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 20:01
  4. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 23:33
  5. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе