Страница 15 от 90 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #211

    Отговор: Избор газов котел

    Не, не означава. На терасата само ако искаш да не ти шуми. Но там пък има опасност от замръзване ако терасата е открита. Моят котел за 9г. никога не е капал, но за сметка на това от кранове и връзки по системата из стаите се случи 2-3 пъти.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #212

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря VanDan, значи си го оставям в хола. Мисля да го монтирам в шкаф, в който вътре да сложа от тези пирамидките за шумоизолация.
    Препоръки за фирма интегратор за София?

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #213

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    Понеже не съм виждал инсталация с едноконтурен котел (нямам нито един познат с такъв - всички са с двуконтурни) имам следният въпрос. Може ли еднокунтурен котел да работи без да се монтира байлер ? Идеята е котел с модулация 1,9-19.6kW и подово изчислено около 12kW + "котле"също на газ(не знам как се казва) само за топла вода БГВ,за една баня и една мивка. Парите в случая не са от значение, тримата обитатели на тази къща се щавят като влязат в банята и стоят по +- 40 мин пълнят се вани и ... Бойлер 150л няма да стига в никакъв случай, а за по голям, машината няма да насмогне. По данни на производитея е до 24kW за "тапла вода" БГВ. Това е машината която е избрана https://www.vaillant.be/downloads/do...6fr-830183.pdf по малката.

    Поздрави
    Този пост е редактиран от drastar; 15-01-18 в 19:31.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    74
    #214

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от drastar Виж публикацията
    Може ли еднокунтурен котел да работи без да се монтира байлер?
    Moже.

    Можеш да конфигурираш котела както си искаш:

    - само отопление;
    - само бойлер;
    - отопление и бойлер, като бойлера е с предимство.
    drastar одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #215

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от drastar Виж публикацията
    Здравейте,

    Понеже не съм виждал инсталация с едноконтурен котел (нямам нито един познат с такъв - всички са с двуконтурни) имам следният въпрос. Може ли еднокунтурен котел да работи без да се монтира байлер ?

    Поздрави
    Аз не разбрах защо е трази гимнастика. При един консуматор едноконтурен котел може да стопли бойлера по-бързо от колкото той се изчерпва независимо колко е голям бойлера просто 24КВ е повече от необходимото за къпане. При две бани вече баланса е обратен и тогава бойлера обира известно време двойната консумация. И единственото което може да се нарече негатив е, че отоплението не работи докато се топли бойлера (което е така и на двуконтурните). Системата с два котела би решила подобен проблем, който според мен при подово отопление въобще не съществува.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #216

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте, какъв модулиращ стаен термостат е подходящ за управление на VICTRIX TERA 24 X 1.

    Благодаря!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #217

    Отговор: Избор газов котел

    На сайта на АмаксГаз, които са официален вносител на Immergas, е написано с кои стайни терморегулатори може да работи съответнния котел.
    За Victrix Tera 24 X 1 пише, че може да работи с модулиращ стаен терморегулатор CarV2 ( жичен или безжичен, който си избереш).
    Жичния е със 100 лв. по-ефтин...
    Този пост е редактиран от pepitoff; 17-01-18 в 13:51.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #218

    Отговор: Избор газов котел

    Аз не разбрах защо е трази гимнастика.
    Здравейте,

    Цялата гимнастика е заради ниската модулация на котела. Подовото не е от "стандартен" тип. Има 8см изолация 5см бетон и чак тогава е подовото. Някави плоскости 2см с готови канали за тръбите и отгоре директно плочки. Системата би трябвало да отдава топлина доста по бързо, и затова ще се управлява със електически задвижки. Например, вечер, кръговете в хол, кухня, коридор, бюро и една спалня ще са изключени(настроени примерно до 15гр) , а другата 1 спалня 18гр и детска 20. Температурите тук рядко падат под -5гр. И ще се повторя от по горният ми пост, обитателите на тази къща разхищават много гореща вода.

    Поздрави
    Този пост е редактиран от drastar; 19-01-18 в 19:54.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #219

    Отговор: Избор газов котел

    Какъв е проблемът с модулацията - моят котел, например, е с минимум 2.5, а максимумът за гореща вода мисля е 28 kW. Има и такива с по-нисък минимум и максимум 35 kW.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #220

    Отговор: Избор газов котел

    Има и такива с по-нисък минимум и максимум 35 kW.
    Не знам къде ги намирате тези котли. При Vaillant, Bulex, Junkers, De dietrich, Wolf няма такива.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #221

    Отговор: Избор газов котел

    Ariston (genus premium evo примерно), Immergas (Maior), Viessman(имаше нещо от сорта на 1.8-35 kW за към 5 хилки). Има сигурно и други.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #222

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от drastar Виж публикацията
    Цялата гимнастика е .......
    Според мен няма нужда от втори котел. Какви са точно тези плоскости, ако може с линк? Интересно ми е как точно на подово някой може да ти гарантира бързо загряване.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    9
    #223

    Отговор: Избор газов котел

    Никой не дава гаранция за бързо загряване, ние предполагаме, че ще затопля по бързо от стандартна подова инсталация. Двата котела( Vaillant ) вече са закупени и в момента се полага теракота, ще дам повече инфо, резултати като заработи системата.
    Plancher Chauffant - Le chauffage sol partout et pour tous
    Plancher Chauffant - Le chauffage sol partout et pour tous

    пп. ние ползвахме материалите от второто видео.
    Този пост е редактиран от drastar; 21-01-18 в 10:56.
    bobivg одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #224

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Моля за мнение,съвет,а и малко кураж, ....в момента се отоплявам на пелети ,но мисля да премина на газ.
    Котела ми е Виадрус с горелка GP20,монтирана преди 10 години,имам и стаен термостат COMPUTHERM Q7
    Отопляваната в момента площ е 200 м2,изток/запад с хубава изолация и дограма.Температурата която поддържам е 21,5 от 07:30 до 23:00 и 19 през нощта.
    Разхода в момента е около 3 чувала пелети за 24 часа,а до момента от началото на зимата три тона,и с оглед на покачващите се цени на пелетите в последните години,
    както и КПД–то на комбинацията -котел Виадрус с горелка GP20....са повод да се замисля за преминаването на газ и дали няма да ми е по-добре.......,но дано не сбъркам


    етажите които отоплявам:
    етаж втори от къща който е на брат ми ,и който се обитава около 10- 15 дни в месеца,състоящ се от три стаи(общо 45 м2) с общо 55 глидера Н650 с термоглави ,в банята-лира
    етажа си има отделен бойлер който е на ток...той така си иска.......
    етаж трети и четвърти които се явяват мезонет в който живея аз със семейството ми ,(голяма всекидневна с кухня 45м2 -50 глидера Н650,малка спалня 11м2 с панелен радиатор 1400Н500 ,
    баня с тоалетна-лира)
    на горния етаж –спалня1: 18м2–панелен радиатор 2200Н300,спалня2: 15м2-1400Н500,антре 9м2-1200Н500,баня с тоалетна-лира,таваните на мезонета са 2.25м
    част от приземен етаж – две стаи (16м2-1400Н500 и 12м2-1200Н500),баня с тоалетна –лира
    Насочил съм се към Condens 2500W WBC 28-1 DCE23 двуконтурен 3,7 - 28 kW.
    БГВ ще се ползва от един възрастен човек,който живее на приземния етаж и от мен в мезонета.


    -правилно ли съм се насочил за котела или да гледам някой едноконтурен (Condens 2500W WBC 24-1 DE 23)
    –проблем ли ще е,като намалявам термоглавите на радиаторите на етажа който не се обитава през целия месец?
    –предлагат ми Fondital Formentera KC 28
    –много хора ми казват ,че ще сгреша като мина на газ
    –за мен стайното управление ще е задължително
    -котела и пелетите заемат много място,от което имам нужда


    Моля за мнения и съвети!


    Поздрави!

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #225

    Отговор: Избор газов котел

    Много правилно си се насочил, на твое мято аз бих направил същото, само че с едноконтурен котел. Аз също съм на пелети с много по-добър котел, горя евтини пелети и съм доволен от месечните суми, но ако има газ изобщо няма да му мисля. Успех!
    haribo78 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 90 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе