Страница 5 от 90 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1350

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #61

    Отговор: Избор газов котел

    Вече котлите на Бг пазара са кондензни

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #62

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ico123 Виж публикацията
    Слагаш някакъв съд под тръбата и готово ... ще се наложи да го изливаш всеки ден ... мнение на абсолютен новак
    Не ставало така. Казаха ми, че в определени дни водата може да е и 30л на денонощие.
    Ще викам майстор да прецени как може да се направи. Явно ще пада къртене.
    Хубавото е, че като "чу", че ще го сменявам и стария котел работи перфектно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #63

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Не ставало така. Казаха ми, че в определени дни водата може да е и 30л на денонощие.
    Ще викам майстор да прецени как може да се направи. Явно ще пада къртене.
    Хубавото е, че като "чу", че ще го сменявам и стария котел работи перфектно.
    Аз в момента за 12 часа нямам и 5 литра, може би защото е още топло времето ...

    24 часа ако не се прибираш да, но иначе какъв е проблема. Аз съм така докато не измисля друго .

    П.С. По повод на публикувания проблем по горе относно налягането в ОИ - смених автоматичните обезвъздушители с ръчни и всичко заспа. Който ще прави тепърва инсталация според мен ръчните са по удачни, малко по неугледни са и тр да ги развиваш ръчно но вършат работа.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #64

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ico123 Виж публикацията
    денонощие=24 часа ако не се прибираш да, но иначе какъв е проблема. Аз съм така докато не измисля друго .

    П.С. По повод на публикувания проблем по горе относно налягането в ОИ - смених автоматичните обезвъздушители с ръчни и всичко заспа. Който ще прави тепърва инсталация според мен ръчните са по удачни, малко по неугледни са и тр да ги развиваш ръчно но вършат работа.
    Дойде ти акъла най-накрая с тия обезвъздушители [emoji12]

    Sent from my D5803 using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #65

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Дойде ти акъла най-накрая с тия обезвъздушители [emoji12]

    Sent from my D5803 using Tapatalk
    Е да признавам си взех твоето мнение предвид ... беше неравна борба днес ... но с успешен край .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #66

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте!
    В крайна сметка качих един VIESSMANN Vitodens 100-W двуконтурен 26 kW апартамента е с чиста площ около 85 m2 имам общо 83 глидера 50 бр. са H600 и 33 бр. H500 и алуминиева лира в банята 712 W. Разпределени са хол: 65 m3 - 15 глидера H600 и 15 глидера H500, Кухня + Бокс: 47 m3 - 20 глидера H600, Две спални по 40 m3 - общо 80 m3 едната е с 18 глидера H500, а другата е с 15 глидера H600. Радиаторите са алуминиеви HELYOS. Коридора и толетна, килер не съм ги смятал в банята е лира 712 W. Към системата има и камина с водна риза премахнат е отвореният разширителен съд само има един ръчен обезвъздушител и има клапан да не връща водата тя ще ползва разширителният съд на котлето . Не знам дали котлето ще може да работи в кондензен режим при това оразмеряване на радиаторите. По сметки трябва да се добавят още около 2 KW гридери при изчисляване по 70 W на кубик. Моля за Вашето мнение.

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #67

    Отговор: Избор газов котел

    За да работи в кондензен режим, Т на подаващата вода трябва да е под 60*С, да речем 55/45/20 т.е. 55 подаваща, 45 връщаща и 20 стайна или дТ30. При тази дТ глидерите ти отдават окол 6 кВт. Мин. мощност на Витоденса е 4,7 кВт при 50/30/20. Би трябвало да работи, но си на границата. Така, че увеличи радиаторите. Но не си посочил най-важното: изложение, етаж, изолации, дограми, бр. външни стени и т.н. При 6 кВт и 192 м3, сметките излизат около 32 W/м3.

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #68

    Отговор: Избор газов котел

    Защо ли съм останал с впечатлението, че условието е за температурата на връщащата вода, а не на продаващата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #69

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте!
    Апартамента е изток-запад с дървена двойна дограма и не е саниран.И от изток и от запад не граничи с друг апартамент само от север. На втори етаж е, но под мен не се отоплява.

  12. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #70

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Защо ли съм останал с впечатлението, че условието е за температурата на връщащата вода, а не на продаващата.
    Грешката е моя. Т на връщащата вода максимум до 55*С. То все същото. Ако вх.Т е над 60, то изх. ще е по-висока
    Този пост е редактиран от zh; 15-10-17 в 20:46.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #71

    Отговор: Избор газов котел

    5 градуса вход/изход? Чувал съм пък и беше коментирано из форума мисля, че е 15-20. Така или иначе колкото е по-ниска температурата на връщащата вода, толкова по-висока е ефективността.

  14.  
     
  15. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #72

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от ivan72 Виж публикацията
    Здравейте!
    Апартамента е изток-запад с дървена двойна дограма и не е саниран.И от изток и от запад не граничи с друг апартамент само от север. На втори етаж е, но под мен не се отоплява.
    Ами ако имаш възможност увеличи глидерите доколкото ти позволяват прозорците.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    35
    #73

    Отговор: Избор газов котел

    Забравих да добавя, че системата е с колектор на три кръга, като само един радиатор е вързан преди него. Двата кръга са с по един радиатор третият е вързана лирата и два радиатора по 15 глидера съответно и тръбата за тях е по-голямо Ф.

    - - - - - - - - - -

    Имали смисъл от термоглави на радиаторите? Или само с термоуправление. Гледам тези от VIESSMANN смениха в ценовата листа за 2017 година всички термоуправления за този котел са HONEYWELL с Open Term протокол за комуникация, а бяха на VIESSMANN. Безжичното е само едно. Не знам дали има други алтернативни марки с Open Term ?
    Този пост е редактиран от ivan72; 16-10-17 в 22:15.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #74

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,
    Получих 4 оферти от фирми за изграждане на газова отоплителна система с четири вида котли.Vitodens 100, Victrix 24,Bosch 2500 24, а най-детайлната оферта е с газово котле Unical 24 Kon. Не намерих много за този производител и се надявам тук по-знаещите да споделят.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #75

    Отговор: Избор газов котел

    Дай спецификацията на Unical, която са ти дали. Намирам различни вариации след Kon. Ето примерно един:
    Modello: KON C 24

    Portata termica minima/massima: 3,0 ÷ 23,4 kW
    Potenza utile in condensazione (min-nominale): 3,2 ÷ 23,6 kW


    На хартия изглежда добре. Италианците имат традиции при производството на газови уреди и в частност котли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 90 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе