Страница 16 от 90 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #226

    Отговор: Избор газов котел

    Ако единствено и само целта е по-ниски сметки, не съм уверен (дори съм доста скептичен), че ще я постигнеш. Ако търсиш предимно комфорт няма да сбъркаш. Ще премахнеш всички хамалогии, ще освободиш място, но месечните сметки не ми се вярва да намалеят. Има го и момента с пълната неизвестност с цената на природния газ за по-дълъг период. Тя подлежи на промени на период от няколко месеца. Прави сметка, че за последните 10г. имаше огромна динамика в цената - от 0.40-50лв. за м3, стигна 1.26лв. преди 4-5г., а последните години падна до 0.60-70лв., като миналата отново почна да се вдига до 0.75-85лв. В различните райони на страната цената варира доста и на места има не малка разлика. За това не е лошо да провериш при вас колко е цената.
    Предполагам котела ще е в мазата, което при БГВ от двуконтурен котел, означава доста разстояние до 3-4 етаж. Топлата вода от крановете там ще идва доста бавно, докато стигне догоре.
    haribo78 и pepitoff харесват това.

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #227

    Отговор: Избор газов котел

    Грубо сметнато, ако гориш 5т пелети на година са около 20 МВтч, Тази енергия може да бъде доставена с около 2000м3 газ. При сегашна цена на газ 0,8лв/м3 прави поколо 1600 лв/год. Не знам за пелети какви пари си давал досега, средно слагам 350лв/т става 1750 лева. Изглежда няма да сбъркаш.
    haribo78 и pepitoff харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    4
    #228

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    И аз като вас съм решил да се газифицирам, което ще се случи след няколко месеца. За момента съм се насочил към едноконтураен котел и комбиниран бойлер със серпантина.
    На схемата с червено са радиаторите разположението на котела е в ниша срещу банята, а бойлера в тоалетната.
    Радиаторите, ще са панелни Т
    Тип 33 - 700х1400 за саплни 1 и 3, 700х1200 за спалня 2 и кухня,
    Хол тип 22 с размери 700х2000,
    Коридор, баня и тоалетна с подово. Котел, не е избран още. Някой от тези: Вайлант 146, Бош 14кв. или Виктрикс 12кв.
    Всички тавани са с вата и гипскартон, както и в две от спалните където е калкан. ПВЦ дограма с К-стъкло. Изложение Изток-Запад.

    13 метра разстояние от котела до бойлера, ще доведат ли до прекалено голям разход и ще е необходима ли допълнителна циркулационна помпа?
    7 метра от котела до външната стена също са доста. Какво ви е мнението?
    При колко градуса на връщата вода котлите влизат в кондензен режим?

    Ще се радвам на вашите препоръки и забележки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #229

    Отговор: Избор газов котел

    При температура на връщащата вода 55*С и надолу котела влиза в кондензен режим. Тоя бойлер няма ли къде да го сложиш по-близо до банята?
    А на котела къде ще му излиза комина?
    Ами конденза къде ще изтича?

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    4
    #230

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    При температура на връщащата вода 55*С и надолу котела влиза в кондензен режим. Тоя бойлер няма ли къде да го сложиш по-близо до банята?
    А на котела къде ще му излиза комина?
    Ами конденза къде ще изтича?
    Благодаря, за бързото включване.

    Комина ще излиза през коридора и спалня 2 / маркирано в жълто / около 7метра.
    Конденза с помпа в обратните води в банята отсреща.

    Бойлера може и в банята, но пък тогава имам 13метра до кухнята и някъде около 10 до тоалетната и за да се изплакне нещо ще пада чакане за топла вода,

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #231

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Много правилно си се насочил, на твое мято аз бих направил същото, само че с едноконтурен котел. Аз също съм на пелети с много по-добър котел, горя евтини пелети и съм доволен от месечните суми, но ако има газ изобщо няма да му мисля. Успех!
    ще се насоча към едноконтурния бош ...със 150 литров бойлер,като се замисля наистина е по-добрия вариант в моя случай
    ...а сметките за БВГ аналогични ли са с двуконтурния през лятото...
    Мерси на всички писали !!
    Поздрави!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #232

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от haribo78 Виж публикацията
    ще се насоча към едноконтурния бош ...със 150 литров бойлер,като се замисля наистина е по-добрия вариант в моя случай
    ...а сметките за БВГ аналогични ли са с двуконтурния през лятото...
    Мерси на всички писали !!
    Поздрави!
    Сметките за БГВ зависят от потреблението. За моето 4-членно семейство с 2 малки деца сметките за БГВ са около 20-25 лв. месечно при цена на газа около и малко над 0.80 лв./м3
    VanDan одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #233

    Отговор: Избор газов котел

    БГВ-то е най-добрата екстра на отоплението с природен газ. Поне в този аспект цената е чудесна.
    haribo78 и pepitoff харесват това.

  11. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #234

    Отговор: Избор газов котел

    Котела според дължината на комина.

  12. tpt
    tpt е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    7
    #235

    Отговор: Избор газов котел

    Лазаре,дай едни координати на лични.Племенницата ми във Варна има нужда от пелетен котел за новопостроена къща.

    ПС.Пощата ти е пълна и системата връща личните,затова пиша тук.Поразчисти я малко

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    31
    #236

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от haribo78 Виж публикацията
    ще се насоча към едноконтурния бош ...със 150 литров бойлер,като се замисля наистина е по-добрия вариант в моя случай
    ...а сметките за БГВ аналогични ли са с двуконтурния през лятото...
    Мерси на всички писали !!
    Поздрави!
    Здравейте,
    котела е избран :Condens 2500W WBC 24-1 DE 23, така мисля ,че спокйно след време ще мога да влюча и първия етаж от къщата около 55 кв и така общо ще станат около 255 кв.
    Дилемата сега е ,че брат ми се нави да сложим общ бойлер.Говорим за две семейства(нормално ползване на БГВ) и възрастен човек ,който живее на приземния етаж.
    ....по принцип ,това че имаме хидрофор .....ще повлияе ли на системата и избора на бойлер
    ....евентуално 200 или 300 литра да вземем...
    ....и ако може конкретно предложение за бойлер спрямо избрания котел ще съм много благодарен!
    ...и ще има ли възможност за първия етаж да се сложи след време газов проточен бойлер,който да си е само за него
    Мерси!
    Този пост е редактиран от haribo78; 28-01-18 в 23:12.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    4
    #237

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте,

    13 метра разстояние от котела до бойлера, ще доведат ли до прекалено голям разход и ще е необходима ли допълнителна циркулационна помпа?
    7 метра от котела до външната стена също са доста. Какво ви е мнението?

    Найстина ми е необходима тази информация. Ще се срещам с фирми който да изграждат инсталацията и трябва да знам дали това е възможно и да настоявам за него.
    Като за разположението на котела нямам много опции и това което съм посочил на схемата може би е оптималното.

    Благодаря предварително на всички отзовали се.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #238

    Отговор: Избор газов котел

    Нямаш ли място за тоя котел в кухнята?!?
    От там до бойлера във WC-то (ако сложиш бойлера там) са ти 5-6 м., а от WC-то до банята са ти пак горе-долу толкова (ако прекараш тръбите напряко по пода)...
    Тук във форума има хора, които имат и по-дълги тръбни пътища от котела до бойлера и не се оплакват.
    При мен разстоянието от котела до бойлера е 3.5 м и нямам никакъв проблем (разхода на газ си е както на всички останали).
    По мое лично мнение (на неспециалист) няма нужда от допълнителна помпа, но потърси и мнение на специалист все пак (на Лазар например, ако има желание да ти отговори).
    За 7-те метра комин не мога да ти кажа (аз лично не бих си прекарал комин през спалнята). Мога да те посъветвам да си изтеглиш от Интернет ръководство на потребителя за съответния котел и да прочетеш в него какво пише за комина. За котлите на Иммергас специално в ръководството има доста обширно написано за комините.

    Успех!

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    4
    #239

    Отговор: Избор газов котел

    Благодаря pepitoff

    За съжаление нямам място в кухнята, пък и там вече правих ремонт преди 2год и не ми се разтурва, сега ще ремонтирам баня и тоалетна, затова в коридора най-много ме устрйва.
    Също и газозахранването идва от към спалните, ще трябва да опасам цялата къща с газовата тръба.
    Всичко което знам е научено от форума и то не е малко, за стайното управление, за панелните радиатори, за едноконтурния с малка мин. мощност котел и тн., но не открих колко може да е отдалечен бойлера от котела.
    Ще се радвам и на коментар от Лазар.

    Относно дължината на комина при Бош-а и Вктрикс мисля, че беше 13м хоризонтално разположен, като коляно се смята за 1,5м, не би трябвало да има проблем.
    Но все пак ако някои се е сблъсквал с такъв монтаж или го е правил вкъщи да сподели мнение.


  18. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #240

    Отговор: Избор газов котел

    15 м комин мах но 80/125

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 90 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе