Страница 13 от 90 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1350
Like Tree298Одобрявам

Избор газов котел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #181

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте!,
    -изкушавам се и аз да се включа във темата - относно ефективността на „кондезния режим“ при кондензните газови котли….и разликата между теоретичната ефективност, ефикастността и икономичността на който и да е отоплителен уред за…подчертавам всеки конкретен случай /апартамент, етаж от къща, цяла къща или промишлени помещения/…. ще пропусна и този път…

    -2-ри сезон ползвам кондензен – едноконтурен Бош 2500 със СТ100 и съм напълно удовлетворен от топлината и комфорта на които се радва семейството ми през студените месеци,….. /без да коментирам месечните сметките за ГАЗ/

    -за пореден път Благодаря на всички от форума /професионалисти, специалисти и само потребители/ помогнали ми със съвет и/или изказали мнение по моите предишни постове….. но пак се налага да ПОМОЛЯ за МНЕНИЯ и ПОМОЩ!

    Предстои ми НОВ избор на двуконтурен газов котел който ще се помещава във ХОЛА за 3 стаен АПАРТАМЕНТ около 100м2, прилично топлоизолиран без опция за къртене и прекарване на нови тръби…,
    На първо четене съм си набелязал - Viallant ecoTEC Plus VUW 246/5-5 – без яснота за модела стаен термостат /по принцип съм фен на смарт у-вата но уви/

    Аз съм наясно с предимствата на едноконтурните газови котли + обемен бойлер, но при този случай се налага да търся друго решение и КОНКРЕТНОТО ми питане:

    Какво Ви е мнението за компромисния вариант - стенни кондезни газови котли със вграден бойлер?, ….не ми е ясен принципа на затопляне на наличния обем БГВ при тези бойлери?
    - предполагам проточно първоначално?
    - но после как се поддържа ?

    …. въпроси на които се надявам да получа отговор с Ваша помощ!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #182

    Отговор: Избор газов котел

    Не виждам какво толкова те притеснява в двуконтурните котли. Във форума е малко като секта това с едноконтурните. Освен това имам наблюдения за някои западни страни и там двуконтурните са на почит. Познавам и достатъчно много ползватели на двуконтурни тук, които са доволни. Разходите за отопление на газ зависят от съвсем други неща - загуби и единична цена.
    Аз също бях питал за тези с вграден бойлер, но не получих отговор. Мен лично ме отказа цената им.
    JordanS одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #183

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Не виждам какво толкова те притеснява в двуконтурните котли. Във форума е малко като секта това с едноконтурните......
    Здравей Vizi!,
    ... както писах- и аз съм от "сектантите" с едноконтурни котли + обемен бойлер, но това не значи че го ползвам бойлера свързан към котела...и двата уреда са в мазето на първия етаж... а аз 2 етажа по горе..., но това е друга и приключена тема.

    -сега ми се налага да мисля за класическата схема за ползване на газовия котел - отопление и БГВ на апартамент,
    в моя случай котела е на 4м. от бокса и на 7-8 от баните, което би трябвало да е по силите на всеки двуконтурен газов котел....

    -понеже предпочитам да правя информиран избор, проучвам и алтернативни варианти.
    тава е, и нищо конкретно не ме притеснява в двуконтурните котли...дори цената

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #184

    Отговор: Избор газов котел

    Нямах предвид, че ползвателите на едноконтурни бойлери са сектанти, а че се повтаря като догма колко зле са двуконтурните. Всичко си има плюсове и минуси. И аз се бях замислил сериозно върху тези с вградени бойлери, но единственото което получих като информация от един газаджия е, че си работят като двуконтурни и плюсът им е, че могат да осигурят по-голям дебит на топла вода от обикновените двуконтурни за някоя друга минута. Мен ме интересуваше дали могат да се надтроят да не палят при всяко краткотрайно отваряне на кран и по този начин да се удължи живота на уреда. Аз за себе си си направих сметка, че и да удължава живота, разликата в цената е твърде голяма, а банята при мен е една.
    Между другото не съм убеден в думите на този газаджия. Човекът е от типа може, но не знае (не чете ама ич).
    Този пост е редактиран от Vizi; 30-11-17 в 21:09.
    JordanS одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #185

    Отговор: Избор газов котел

    Би трябвало да си свикнал с бош-а, защо да сменяш фирмата, взимай двуконтурното му братче и си свиркай

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #186

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Мен ме интересуваше дали могат да се настроят да не палят при всяко краткотрайно отваряне на кран и по този начин да се удължи живота на уреда. Аз за себе си си направих сметка, че и да удължава живота, разликата в цената е твърде голяма, .....
    ....и мен ме притеснява паленето при всяко пускане на топла вода ...и то по-скоро в бокса, за банята е ясно - пускаш за 10-15 минути - два три пъти на ден.
    -освен другото предполагам, че при пускането на БГВ котела ще се превключва, ще пали ако е спрял и то на макс... всичко това ще е свързано със по-голям шум...при експлоатацията...
    -затова проучвам този тип котли със 30-40 литра вграден бойлер, което количество едва ли ще е достатъчно за банята, но ако ми спести постоянното щтракане при "плакненето" на поредната чаша или чиния в бокса... съм готов да платя цената.
    -макар че тя може да се окаже много висока...., като гледам този тип котли са май по-скоро за големи площи- всички са с доста висока минимална мощност и може да се случи, че заради БГВ-то да се омаже ..отоплението.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mgurvanov Виж публикацията
    Би трябвало да си свикнал с бош-а, защо да сменяш фирмата, взимай двуконтурното му братче и си свиркай
    Здравей mgurvanov!,
    ... това както се казва е - вариант лисица!,
    не само с котела свикнах... и на СТ100 му хванах цаката., ама котела си е шумен като за ХОЛ-а - не че няма да го вкарам в някой шумоизолиран шкаф..
    - мои познати с подобни апартаменти... ми говорят за сметки 70-80лв./месец с монтирани "мерцедеси" на газовите котли., и едва ли не плащали повече за водата дето изтичала в канала отколкото за газ-през лятото разбира се
    Този пост е редактиран от JordanS; 30-11-17 в 22:29.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #187

    Отговор: Избор газов котел

    То си има цака за "плакненето" - при моя има настройка колко време да не пали след такова плакнене. Може така да се настрои, че "плакнещото" да се откаже да плакне през 5 секунди. Мисля, че при всички го имат. Щракането се решава с шкаф.
    И на Имергаз и на Аристон има котли с малка минимална мощност и вграден бойлер.
    JordanS одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #188

    Отговор: Избор газов котел

    Да всеки си е господар в своя дом ама котел в хола- незнам дали ще улучиш безшумен.Аз моя/Бош 2500 двуконт./ го чувам само като пали студен първия път след това само фученето от комина от вън.След като е в хола така или иначе ще го декорираш с нещо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #189

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от mgurvanov Виж публикацията
    .... ама котел в хола-
    не съм го решавал аз, проектанта така е решил, избрал е една чупка между хола и всекидневната...с гръб към терасата за излаз на комина...
    единственото което смятам да ги накарам е да сложат удължение на комина вътре и тогава да го изкарат на вън..за да е на поне 2.20м. над линията на движение,ако разбира се е допустимо....

    - - - - - - - - - -

    Това успях да изровя по темата за стенните кондезни гагови котли с вграден бойлер..
    - за мен това си е чист едноконтурен котел + ограничен обемен бойлер ... /т.е. 2 в 1/




    -точно този модел ми се вижда напълно подходящ за моите нужди...,
    - ако някой ползва този или подобен модел, ще съм благодарен да сподели мнение и впечатления.
    Благодаря Ви предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Vizi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #190

    Отговор: Избор газов котел

    Моя от подписа е некондензен с бойлер 50л. Пали след като източиш около 10л. топла вода.Има си някакъв хистерезис за бойлера, точно не знам , но определено не пали веднага.Другото- ако се къпеш и някой пусне мивка за малко- не се усеща.Две бани едновремено не става.
    VanDan и JordanS харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    74
    #191

    Отговор: Избор газов котел


  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #192

    Отговор: Избор газов котел

    Цитат Първоначално публикувано от Alik80 Виж публикацията
    Б,аси и кютука !

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #193

    Отговор: Избор газов котел

    Здравейте ,
    Пиша пт името на приятел , в който съм в момента на по ракиика.
    Питането е следното.
    Има газова инсталация от около 5-6 години.
    Котел е един за топла вода и радиаторите.
    Котела е в мазето .
    Проблем е от самото начало .Котела реално играе роля на проточен бойлер.
    Когато си в кухнята или банята и пуснеш топла вода тя идеа след 5-6 минути.
    Реално да иде вода в котела той да я подгрее и да стигне до кухнята.
    Това е постоянно и винаги се чака.
    Мисли да спира газта и да минава на друг вид отопление ,но иска да си ползва топлата вода и по възможност да топли банята.
    Въпроса е:
    Как може да се избегне този интервал докато дойде топлата вода ( бойлер ?)
    Има ли вариант да се свърже само лирата в банята към котела като само тя да работи?
    Има ли начин топлата вода за къщата да минава през тази лира и когато се ползва топла вода тя да минава през нея?
    В последния случай е ясно ,че може да има пак закъснение с топлата вода
    Благодаря

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #194

    Отговор: Избор газов котел

    На всички въпроси отговора е не или много трудно и не си заслужава. Този котел само с една лира за отопление постоянно ще прегрява. За да иска да минава на друг вид отопление, значи сметките са му трудни за плащане, защото друга причина няма да бягаш от комфорта. Това означава, че котелът и в момента е твърде голям, а само с една лира ще е чудо. И с БГВ-то основното решение е нов едноконтурен котел с бойлер. Това пак означава доста пари, но тогава с нов и модерен котел и може би оптимизиране на системата ще му паднат сметките за отопление и може да не се отказва от газ. Тук специалисти са писали, че има и начин да се върже бойлер със серпентина към двуконтурен котел, но се искат кадърни и можещи майстори и пак пари да се влагат - за специален бойлер и съответните елементи за връзката.
    Поредният случай с котел и система от преди години, с най-вероятно котел с голяма минимална мощност, не правилно сметната система от тръби и радиатори и съответно високи сметки.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #195

    Отговор: Избор газов котел

    Предполагам си прав.
    Да причината да се откаже от газта са сметките.
    Отоплява около 200 кв къща и за декември има 450 лв .
    Това Незнам колко кубика са.
    Аз също съм на мнение ,че има проблем със системата ,защото лятото плащал за топл вода по 50 -60 лв.
    Само да вметна нещо важно ! Става въпрос за 2 членно семейство.
    От време на време са събота да иде някое от децата.
    Това с бойлера как става?
    Някакви специалисти да препоръчате от Пловдив?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 90 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе