Страница 57 от 82 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    6
    #841

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Така и аз да пиша като горд собственик на 12kgta климатика и на година и половина и се появи дефект който производителя все още не признава за масов при този модел но май ще му се наложи че само от моя град разбрах че сме доста. Дефект е следния климатика отказва да премине в режим охлаждане дистанционното реагира сменя режима опитва се да задуха студено и почва да духа топло при смяна на друг режим изсушаване пак е същото. В деня в който идваха при мен техници те у демонтирана външното имаха още два адреса за същото чак се объркаха. Климатика е в гаранция да видим какво ще кажат от сервиза

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #842

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    А сега ново 20.... Оня ден го поръчах за майка ми, в понеделник е монтажа....

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #843

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Ако е от Булклима няма да е проблем с ремонта. Странно е но ние не сме имали подобен дефект с нито една марка. Много вероятно е дефекта на четирипътния клапан и да е от замърсени тръби или не вакумирана система.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,853
    #844

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Т.е. от монтажа?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #845

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не е имало никакви проблеми с KGTA/B до момента. Или е от монтажа, или има дефектна партида, ако са били монтирани в един времеви интервал. Но от колеги не съм чул за проблеми досега.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    3
    #846

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Някой може ли да каже преки впечатления от ASHG09KGTA и RSG09KGTA. Разбрах, че са от един завод и че са еднакви но... Има ли някаква разлика във вътрешните тела на моделите. Искам да поръчам няколко бройки от въпросните модели за малка къща за гости. Първоначално се насочих към Fuji Electric, защото са най-евтини от трите марки, но в момента нямат налични. Предложиха ми General на същата цена (което ест ме устройва), като казаха, че имало лека разлика във дебелината на пластмасата на вътрешното тяло, съответно едното тяло било по-шумно от другото. Това дали е така и ако имате някакви други наблюдения, моля споделете.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #847

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Няма нищо вярно от това което са Ви казали....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    3
    #848

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Благодаря за бързия отговор. Според вас модела може ли бързо да стопли студена 19кв стая, 47куб.м., 3 външни стени едната от които северна, тухла, вътрешна изолация на стени и таван с картон и вата 5см., горе долу 60-65% външна изолация от 5 см на стаята, (източната страна няма изолация), 2-ри етаж, не изолиран под, над неотопляем гараж? Намирам се в Свиленград, където зимата не е толкова сурова и ако има минусови темп. то е за по-кратък период.
    Дилемата ми е 09 или 12КГТА. По мои изчисления са ми нужни точно 2800 вата (47 х 60 вата), колкото е й деветката, но ако ще я мъча на границата, не е ли по-добре направо 12-ка? Тук доста изчетох че много дефрост прави, когато не е оразмерен правилно. В този смисъл 12-ката дали ще стопля по бързо и съответно по бързо да влиза в режим? Това е къща за гости и често ситуацията ще е студена или гореща стая и престой на госта от 1, 2 нощувки.
    Колебая се също и за Mistubishi Heavy SRC25ZS-W.
    Този пост е редактиран от goshto; 27-07-21 в 21:54.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,737
    #849

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    За това помещение и тези условия, има по добри варианти:
    Hitachi RAK-25RXЕ/RAC-25WXЕ Akebono
    Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Предвид факта, че машината ще се използва от различни хора, аз бих Ви посъветвал да заложите на:
    Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W2 Premium
    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E Edge

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    3
    #850

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Благодаря за помоща!!!
    В крайна сметка се спрях на 3 броя KGT и 2 Мицубиши хеви. Интересно ще ми е да сравня работата на двете машини в почти еднакви условия скоро. Надявам се да не е толкова зле generala. Може ли някой да поясни какви са изискванията за монтаж на външното тяло. Мисля да монтирам 3 от тях под една дълга тераса, с изложение запад, и през комин да пусна тръбите за 2 от климатиците до стаите. Тук изникват няколко въпроса.

    1. Външните тела колко разстояние трябва да имат от тавана и един от друг? Там ще са скрити от дъжд и сняг, а силното слънце, ще ги огрява след 3 следобед.
    2. Има ли някакъв вариант да ги засенча някак от слънцето, без да им ограничавам въздуха.
    3. Скъсява ли се живота на машината ако денивелацията е около 4 метра и съответно 6 метра тръбен път (външното е по ниско).
    4. Другите 2 външни тела ще са по високо от вътрешното. В този случай, "S" образният маслен трап, трябва ли да е близко до вътрешното тяло, или няма значение къде се намира?
    Поздрави

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #851

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Понеже имам такава 9ка - има една дразнеща особеност - на отопление и трябват няколко минути, преди да тръгне. Имам предвид, че ако в стаята е 20 градуса и решиш, че искаш да стане 26 и го зададеш с усилен вентилатор, трябва да изчакаш малко, докато започне да духа климатика. За някои хора това е много дразнещо, за други - не. Иначе след това няма ядове.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #852

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Някой би ли споделил, само при мен ли е доста шумен фреона при тръгване на студено и доста шумен при дефрост през зимата? 09KGTB

    Климатика е s 3 метра тръбен пъ(плюс минус 10 сантиметра), вакумиран при монтажа, не мисля че има пречупена тръба.

    Може ли да се направи нещо по въпроса? Тук четох за удължаване на тръбния път и монтиране/смяна на заглушителите на фреона, но не знам дали второто е приложимо за този модел и какви заглушители има фабрично, ако въобще има?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    143
    #853

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не е само при теб.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #854

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    Понеже имам такава 9ка - има една дразнеща особеност - на отопление и трябват няколко минути, преди да тръгне. Имам предвид, че ако в стаята е 20 градуса и решиш, че искаш да стане 26 и го зададеш с усилен вентилатор, трябва да изчакаш малко, докато започне да духа климатика. За някои хора това е много дразнещо, за други - не. Иначе след това няма ядове.
    Туй било дразнеща особеност???
    Ми да почне да духа с 20 гр. на 3-4-та степен ли?
    Точно тая особеност за мен е най-доброто решение.
    Като покачи градусите ще качи и вентилатора, като смъкне, ще смъкне и вента.
    Не да гадая коя степен да сложа, според прогнозата.
    Да ми духа с 27гр. на макс не съм фен.
    Затуй ще бодна една 12LMCBN, ама я чакам още, то все едно идва от Китай.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #855

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Измерих си тръбния път по-точно и се оказа, че е 2 метра и 10 сантиметра. По-интересното е, че имам и 12ка КГТА и там е един метър и 70 сантиметра. Интересно е защото 12ката е много по-тиха и почти го няма този шум от фреона и това противоречи на всичко което прочетох, ако не изпускам нещо.

    Относно шумната девятка, говорих с фирмата която ми го монтираха. Оттам предложиха да си поемат единия метър до 3 метра и аз да платя 2 метра да станат 5 общо. Искат ми 100лв за 2та метра, нямам идея нормално ли е. Въпросът е, че казаха че не могат да ми дадат никаква гаранция че фреона ще спре да се чува, но това е разбираемо предполагам.

    Ще ги дам тези 100лв пък да видим, ще пиша тук като го направят дали има разлика.

    Приемам и по-добри идеи, ако някой има.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 57 от 82 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 21-01-12, 00:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 19:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 02:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 05-08-07, 00:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 01:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе