Страница 17 от 26 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #241

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от movx2000 Виж публикацията
    За какъв климатик става въпрос? 50W ми се виждат малко. И 80W ми се виждат малко. И при каква външна температура се случва това?
    Как мериш колко вата консумира? С истински измервателен уред за активна мощност или с някоя китайска джаджа от алиекспрес?
    Първият от подписа. Има си вграден енергиен монитор и второ мерене фабричен енергиен монитор с мерене и на cosф. Външните температури са между 12-20гр. Днес при температура около 10 гр., вървеше почти цял ден на 115W.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #242

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Много ви харчат климатиците бре...40..50W.
    Аз чух за едни дето са на 30. Това си е 30 ...40% надолу.

    - - - - - - - - - -



    Изключване, след 30мин включване на 3-та фан и задание 24°. Като смъкна до 300W заданието стана 25° и след няколко минути се закроти на 190..195W. Естествено беше свалил от трета надолу...сигурно между първа и втора.
    Не знам колко време ще кара така.
    И как ги понесе на тез 30 децибела

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #243

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    С една малка поправка, при 45-50W консумация, температурата в стаята не се поддържа от климатизатора ти. Можеш да го спираш без проблем.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    "Поправката" ти е неправилна. Съвсем си ги поддържа! Спирай си ти твоите!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #244

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    И как ги понесе на тез 30 децибела
    Как. С една отлежала докато спрях да ги чувам.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #245

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Има си спам-тема. Моля, не цапайте навсякъде!
    SPSt одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #246

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    И при W-то е същата работа.
    Днес като се прибрарах от работа беше 8 градуса и климатика работеше на 200W колкото му е минимума по сервизно. държа го на 22 в стаята беше 22.5С
    Падне ли на 7 градуса и тотално си променя начина на работа. За разлика от S-ката, моя развърта до 550 за минута, после смъква до 430 седи там 4мин. и ОФФ. общо 5 минути ОН.
    След 3-4 ОН/ОФФ-а температурата в стаята започва да надхвирля 24С заради 5 минутното ОН ограничение. Тъпо! Реално помещението прегрява и не може да слезе до 300 а изключва в първия удобен момент. А той е след петата минута.
    Не може да решиш, че на едно помещение ше са му нужни с 250-300W по-високо топлоотдаване (и то при разлика във външната само с един градус) и в същото време да сложиш ограничение за работа на компресора 5 минути.
    Като искаш да вдигаш минимума, му направи стъпки през 20-30W ама 100-120W стъпка си е кощунство.
    Между другото, ако не въртеше турбината щеще да работи точно както работи любимата ми машина вкъщи. В стаята в която е този ZS ОФФ-а ще е поне 30-40 минути понеже за тези 5 минути работа на 430 вата входящата температура е 27.5-28 градуса. Въпреки, че е нагласен на 22.
    И пак между другото. С този начин на работа. тези 20-ки биха задоволили нуждите и на 20м2 добре изолирани стаи, но не и нуждите на 12-15м2 за каквито уж са създадени.
    Иначе не са лоши машинки ама си имат кусури като всички други.
    Този пост е редактиран от mimojef; 14-12-19 в 08:10.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #247

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    И аз рших да пробвам.Външна 9⁰ в стаята беше 16⁰.Включвам го на 24⁰ и фен на 3 степен.Термометъра е в срещуположният ъгъл.И...пак си оффи дори преди термометъра да е достигнал 24.

    Изпратено от моят SM-A705FN с помощта на Tapatalk

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #248

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Не те убеждавам. И да се има впредвид че въздушна струя не се мери с IR термометър (виждал съм и такива практики тук)

    https://m.youtube.com/watch?v=M2nz8RPOlFQ

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Ще ме извиняваш,.ама температура 33 градуса и то на веялка няма как да се усеща като топла, при условие, че нормалната температура на човек е 36.2, а още по-малко жена да го каже, че е топла струята.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    Mig82, никой не може да ме убеди, че термометъра и ватметъра ти е верен. Това RPD-то не го може, та тая щайга zs-s ли?
    А ти ходи сменяй потракващи втулки...на нови клими.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #249

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Никой не може да ме убеди, че при 190 вата струята се усеща топла.
    Аз не казвам, че се усеща топла, а че с тази консумация поддържа мемпература от 24 вътре при -2 вън.И да студена се усеща(поне за мен), но аз никога не съм на пътя на струята.
    Има един друг много тънък момент, когато влезе в онн офф пак поддържа заданието, но заради форсирането до номинал се усежа жега в стаята, слезе ли си на минимума пак поддържа същата температура, но в стаята не е жега, а е свежо(не знам как да го обясня по добре)

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Наистина нелогично се държи при моя никога не съм наблюдавал такова продължително форсиране освен при дефрост. А защо го държите на 24 задание при положение че в момента в който снимате клипа той вероятно гони 26 ? В смисъл може така да ви е комфортно естествено всеки сам си избира.

    Имам едно предположение - може би при всяко тръгване си задава да догонва 2-3 градуса разлика спрямо заданието което реално е 26 нищо че на ДУ пише 24. Ако в стаята пада до 23 преди он , той си гони 3-те градуса разлика и се получава омагьосан кръг на догонване и форсиране.
    В сервизното нали си го дават да гони +2 градуса, ама аз се чудя дали не го прави това, защото горе до тавана е по топло от колкото на по ниско, и с това да коменсира разликата.Реално в стаята е толкова, колкото пише на ДУ.Тези ди ще му махна заданието за гонене на +2 градуса пък ще видим как ще се държи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #250

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Хм след 5 мин. на 6-700w. в стая 13 кв.м. мислих че ви превишава заданието доста. Но щом си държи температурата в стаята-24° , може би покрива топлозагуби ... нямам идея. Гасите ли го когато не сте вкъщи ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #251

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    моето скромно мнение е, че машините са преоразмерени(мощни и големи дебити), аз вече съжалявам , че не взех 25 вместо 35 за хол 22кв.м без външни стени и саниран , въпреки ,че съм на 2 км от морето

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #252

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Хм след 5 мин. на 6-700w. в стая 13 кв.м. мислих че ви превишава заданието доста. Но щом си държи температурата в стаята-24° , може би покрива топлозагуби ... нямам идея. Гасите ли го когато не сте вкъщи ?
    Ако го оставя да работи по този начин, на сутринтта е мор 26 в стаята.Вечер го оставям на 22-23 за да има по-дълъг офф и да не прегрява толкова.Иначе ако е слънчево и над 10 градуса го гася, ако е мъгла и облаци не.Сега се сетих нещо, което беше коментирано, ама не знам от кой и за коя машина ставаше въпрос.Някои машини си покачвали минимума и при задаване на по-восока температура.В случея минимума не се покачва, ама офф-ва преди да го е стигнал.Може високото задание от ДУ да седи толкова дълго на номинал.Не съм си смятал топлозагубите, но определено са малки.Стаята е с 3 вътрешни стени, гипскартон с вата на тавана, и единствената външна стена е с тераса, на която е и монтирано външното тяло.Хубава си е машинката, но според мен е за стаи от 15 до 20 квадрата.
    Stoqnov Veselin одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #253

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    точно това е и моето наблюдение, слагаме машини на MHI в стайчета , а те са за СТАИ

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #254

    Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    То отдавна стана ясно (поне за мен), че МХИ не са за малки и изолирани стайчета, защото работят неадекватно. Искат си загуби или простор, за да работят максимално комфортно и ефективно. Цялата работа е, че и конкуренцията не предлага кой знае какво насреща, в този ценови диапазон и за това изборът на много хора води до този модел. Нека го кажа с прости думи, каква е истината в моите очи. Недъзите на модела вече са ясни. Сега нека погледнем конкуренцията. Фуджи - топлят доста, размразяват рядко и имат добър минимум. Обаче, и те вдигат минимума под -1, на 400W, втората им степен, на която често ще работят в студено време е шумна за малка стая (това е основният проблем, според мен). Тошиба Шорай - добро управление на турбината, редки дефрости, обаче дебитите са доста ниски, с високо ниво на шум. За да е тих, трябва да работи около и под low, а това не виждам как ще се случи, когато застудее, с този мижав дебит. МЕ AP25 изглежда ок. Минимум около 200-250W, който не се покачва. Тих, с достатъчни дебити на първите степени. Не развърта повече от необходимото след офф. Единствено, дефростите по време на работа на компресора и евентуалното му зацикляне в дефрости, в определени условия (много рядко може да се случи, в доста тегави условия). Хитачи RPD вадят сериозен хардуер, нисък шум с добър дебит на първите степени. Там въпросителен за мен все още си е дефростът, съмнявам се да са го оправили (дано да греша). Все пак, откакто е излезнал моделът, сериозни и продължителни студове не е имало, за да се вадят генерални заключения. Отделно, неговия минимум също не е от ниските. На Дайкин моделите в този ценови диапазон, въобще не ги вкарван в играта, особено за по-студен и влажен климат.
    Та така, това е положението, според мен. Човек сам трява да прецени кое може да преглътне и кое-не.
    Gyokov, stiv13, Phoenix_1 и 4 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #255

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Прав е Росен.Като цяло повечето марки имат някакви косури, с които клиента трябва да направи компромис.Точно това съм направил и аз.Знаех, че ще е онн офф до определена температура, и не само MHI щеше дс го прави ама ми трбва и тиха машина, под която да спя.Имам и лмца, което е далеч от определението тихо.Няма как да изпробваме всички машини, и затова четем тук.Силата на MHI е в баш студа, не в това лигаво време, тогава най му се радвам.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 26 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе