Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 64 от 135 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    23
    #946

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Преди време набързо сравнявах двата модела един до друг, но 46/47 диагонали и според мен 46W905 беше с еднакъв, дори леко по-добър ъгъл на виждане от 47W805 Джама отпред засилва усещането за по-контрастна картина и от там за по-добър ъгъл на виждане. На тъмно ще "лъснат" светлите цветове под ъгъл.

    П.С. Друг е въпросът дали в днешно време си заслужава да се дават повечко пари за 40".
    И аз така, не видях голяма разлика в ъгъла на виждане между W905 и W805. Но ми се иска да събера мнения и впечатления от повече хора, за да си сверя преценката.
    А относно 40" и парите - смятам да го изчакам W905 да падне под 2000лв. и тогава ще го вземам.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #947

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Около 3.8.Хич не ми се иска да го местя,защото така както е сложен се гледа от всички дивани.Утре ще го преместя и ще видя как е.С колко милиметрови дюбели да хвана стойките от комплекта към стената?Средната коя седи в средата е с четри отвора,а другите две,които са ляво и дясно са с два?

    Колега Kras1001,явно хората имат или много набито око,или имат друга преценка за видимост под ъгъл.Не твърдя че имам набито око,това го казвам за да не заблудя някой.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #948

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Хм, не е нормално 20 вата. Явно захранването работи. Ако телевизорът стои в режим на готовност дълго време, корпусът напълно студен ли е?
    Студен като камък днеска го из тествах само единия де. Другия е закачен на стената плътно и ми е мн трудно да го местя. Абе взех да си мисля че тия Сони нещо се гъбаркат
    Ако някой случайно има ват метър и ТВ Сони ако може да замери да сравним... Даже на 46HX850 на всеки 30мин-1 час се чува някакво леко чаткане сякаш някакъв кондензатор се изпразва от електричеството. (става въпрос при изключено положение на телевизора)
    Този пост е редактиран от augata; 21-11-13 в 20:29.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    23
    #949

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията




    Контраст
    W905 5000:1
    W802/5 1426:1

    Sony Bravia KDL-55W900A LED TV Review - Reviewed.com Televisions
    Sony Bravia KDL-47W802A LED TV Review - Reviewed.com Televisions

    Има и междинен вариант W850, но не се продава в Европа (с TRILUMINOS, активно 3D и VA панел)
    65" Class (64.5" diag) W850A Series LED HDTV - KDL65W850A Review | Sony Store U.S. - Sony US

    Защо не вземеш по-голям диагонал за сметка на по-високият клас ?
    Ясно е че като контраст двата телевизора не могат да се сравняват по този параметър W905 е много по-добър. Картината да си призная не мога да преценя в магазина ги гледах и двата един до друг плейваха някакво Blu-ray но на W905 сякаш бяха по отчетливи цветовете, сенките бяха някак по-дълбоки и ясни и т.н. ...
    А относно диагонала трябва ми да е до 42" телевизор ще го гледам от 2,50 до 2,80 метра, така че за телевизия ми е оптималното разстояние. А ако си пусна някой филм на FullHD или 3D ще си приближа дивана та да се почувствам във филма.
    Въпроса е дали си заслужава парите W905, и дали предимството му пред W805 е толкова голямо и видимо за окото, колкото му е по-голяма цената?
    С две думи Цената на W905 - Цената на W805 < Качеството на W905 - Качеството на W805 в съизмерими единици...

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #950

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Я взимай един 46/47" , че след седмица-две ще съжаляваш .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    23
    #951

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Я взимай един 46/47" , че след седмица-две ще съжаляваш .
    46/47" от кой модел?
    А и навсякъде където съм чел из нета за телевизията, която е с 576i(SD) качество, за това разстояние 2,5метра ми трябва телевизор до 42".
    И мисля, че ако сега го взема наистина след две три седмици по Коледните намаления ще съжалявам, че съм избързал.
    Този пост е редактиран от kras1001; 21-11-13 в 21:32.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #952

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от kras1001 Виж публикацията
    И мисля, че ако сега го взема наистина след две три седмици по Коледните намаления ще съжалявам, че съм избързал.
    То и по Коледа, няма да е много изгоден...ще трябва да чакаш април месец:rolleyes: Тази година някои се обзаведоха с 46HX850 изгодно.
    Иначе телевизорът е много добър за лсд, но прекалено скъп.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #953

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Харесал си си Сони - вземай 47W805/7 ,42" ще ти малее след няколко дена гледане - аз гледам 50" от 2.5 до 3.50м - не е проблем - повечето съвременни тв се справят добре (а някои и мн. добре) със СД сигнали . Нищо не пречи да си свалиш някое предаване от БГ телевизия и да тестваш в магазина .

  11. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #954

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    @kras1001 след като имаш съмнения най-вероятно не си от най големите маниаци. По-добре вземай по-големият диагонал, както са писали вече, грешно е да се чака. Аз съм със 42 ичовият модел w807 и съм супер доволен. Имай в предвид че ако ги сравниш има доста голяма разлика между 40 и 42 инча какво остава за 47 или 50 инча.
    При Сони цените на топ моделите падат много бавно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #955

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Забелязах много странен проблем.През PS3 Media Server при филми които са mkv ми излизат субтитри само на английски,а през плеъра на телевизора са си на кирилица.

  13. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #956

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от best732 Виж публикацията
    Забелязах много странен проблем.През PS3 Media Server при филми които са mkv ми излизат субтитри само на английски,а през плеъра на телевизора са си на кирилица.
    Това е защото филма е със вградени субтитри. Като си го пуснеш на компютъра може да видиш че VLC примерно, в менюто за субтитри има няколко различни опции - от там може да избереш дали да показва субтитрита от файла или вградените.PS3 Media Server не се оправя с това, руският сървър http://www.homemediaserver.ru си работи ок в такава ситуация.
    Може да накараш PS3 Media Server да плейва субтитри на български ако си поиграеш с VLC плеъра(виж VLCSettings.png).
    VLCSettings.pngVLCSubs.png

    Там му задаваш от коя позиция да зарежда субтитри по подразбиране.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #957

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Бях писал в една друга тема,че VLC плеъра не ми е активен в PS3...но така и не ми отговори.

  16. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #958

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от best732 Виж публикацията
    L1892

    И за мен стойката е доста стабилна и това се опитах да обясня на колегата Момчил,но преди някой да види нещо на живо,няма как да го убедиш.

    J90

    И аз мислех за нещо такова,да хвана стойката за шкафа с някакви планки,но живея под наем и няма как да дупча.Относно гаранцията на твоя телевизор,по закон са прави и не можеш да направиш нищо.Трябваше да се забавят с още два дена и щеше да си получиш или парите,или нов телевизор.
    Мисля за нещо такова и след малко ще ида на едно място да питам колко ще ми излезе

    Обзавеждане Palermo 1

    Само за шкафа и плота зад него.
    Тези ленти или ремъци не мога да си ги представя,би ли дал една снимка от самото захващане,ако не ти е проблем.

    stoika.jpg
    Колега ето как съм подсигурил единия телевизор.Предполагам котката не искала да е на него а по скоро и е играла с отражението си или пък е имало нещо интересно по телевизията.Важното е че няма щети.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    108
    #959

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Нещо пак не мога да зацепя.Пробил си самата стойка и си я хванал с винтове за самия плот.А каква роля играе този ремък?
    Котката се е опитала да се качи върху него,защото на няколко пъти я видях как се кани да го направи.Май ще го захващам за стената,но не е лошо да ми обясниш за този ремък.

  18. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #960

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 3/

    Стоиката си имаше оригинално дупка за болт(така са всичките ми телевизори независимо от марката) сони предлагат да се фиксира с някаква си корда аз ползвах ремък за стотинки пробил съм шкафчето за да се фиксира ремъка в друга опорна точка понеже ако просто си виси за стойката фаида се сещаш че няма.Схемата е елементарна евтина и се изпълнява за секунди,в моето упътване беше упоменато точно какъв размер болт е нужен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе