Вижте резултатите от анкетата: Какъв диагонал e вашият LCD телевизор Sony ?

Гласували
584. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" LCD и по-малко

    18 3.08%
  • 32" LCD

    159 27.23%
  • 37" LCD

    33 5.65%
  • 40" LCD

    218 37.33%
  • 42" LCD

    34 5.82%
  • 46" LCD

    70 11.99%
  • 47" LCD

    3 0.51%
  • 52" LCD

    10 1.71%
  • 55" LCD

    34 5.82%
  • 60" LCD

    3 0.51%
  • 65" LCD

    2 0.34%
Страница 79 от 135 ПърваПърва ... 2969777879808189129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 2015
Like Tree155Одобрявам

Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    36
    #1171

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от unk_expert Виж публикацията
    Вие с коя версия на софтуера сте?
    Довечера ако не забравя ще проверя с каква версия съм, но в периода когато не ми работеше SEN не съм ъпдейтвал софтуер, тъй като и аз съм на ръчен режим

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #1172

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Новите модели на Sony?
    Sony CES 2014 - The latest televisions and more. - Sony US

    Като гледам май Sony са се отказали от IPS? И като възможности ми изглеждат по-скоро като refresh на 2013 моделите. Радващото е, че ще ползват същия процесор от 2013 година и се предполага, че отново ще са game friendly с нисък input lag, но общо взето старите мадами с нови парцалки с надути цени.
    То и да не са се отказали от IPS все тая, AUO са подобни че дори и малко по-добри. Лошото е че се отказаха от самсунг и техните собствени разработки матрици това вече е кофти, но стана факт още през 2013 така или иначе . Така че за 2014 не може да се очаква друго освен AUO панели + старите Reality Pro engines. Да се надяваме просто че цените им ще паднат малко (а дано ама надали)... ай честито

    А това че процесора е същия изобщо не трябва да те радва. Те си го ползват от 2011
    Този пост е редактиран от augata; 07-01-14 в 16:36.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #1173

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Sony - Go beyond picture quality: Sony puts a fresh new angle on TV : : News : Sony Europe Press Centre

    Sony 2014


    X950
    X900 X850 W950 W850 W800 W700 W600 R400
    Size 85 79/65/
    55
    65/
    55/49
    65/55 60 55/50/
    42
    50/42/32 60/48/40 40/32
    Resolution 4K FHD FHD HD:32”
    Form
    Factor
    Wedge Wedge
    Picture Engine 4K X-Reality PRO X-Reality PRO Clear
    Resolution Enhancer
    Colour TRILUMINOS Display
    Brightness
    & Contrast
    X-tended Dynamic Range
    PRO
    X-tended Dynamic Range X-tended Dynamic Range
    Speaker Long Duct Magnetic Fluid Bass Reflex Long Duct Bass Reflex
    One-Flick Entertainment Quick Start & Playback,
    Direct Access with new User Interface
    Intuitive Control with One-Flick Remote
    Quick Start,
    Direct Access with new User Interface
    User Experience Social Viewing
    Live Football Mode
    One-touch mirroring
    Photo share
    Social Viewing (Tweet View)
    Live Football Mode
    Screen mirroring
    Photo share
    Photo share
    Skype Camera Built-in Optional
    One-Flick Remote Included Optional
    Wireless Subwoofer Compatible

    Sony - Enhancing the World of 4K in the Home by Expanding 4K Product Lineup and Enriching 4K Content Environment : : News : Sony Europe Press Centre


    http://www.hdfever.fr/2014/01/07/sony-x9/
    http://www.hdfever.fr/2014/01/07/son...%80%9185x9505/
    http://www.hdfever.fr/2014/01/07/sony-bravia-x85/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-01-14 в 20:26.

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1174

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от unk_expert Виж публикацията
    Вие с коя версия на софтуера сте?
    PKG4.001EUA

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #1175

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от augata Виж публикацията
    То и да не са се отказали от IPS все тая, AUO са подобни че дори и малко по-добри. Лошото е че се отказаха от самсунг и техните собствени разработки матрици това вече е кофти, но стана факт още през 2013 така или иначе . Така че за 2014 не може да се очаква друго освен AUO панели + старите Reality Pro engines. Да се надяваме просто че цените им ще паднат малко (а дано ама надали)... ай честито

    А това че процесора е същия изобщо не трябва да те радва. Те си го ползват от 2011
    Урааааааааааааааааааааааааааааа........................Мерцедес правят баничарка с д-л на рено.Колко ще изкара?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,464
    #1176

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    https://blog.sony.com/press/sony-int...hd-tv-line-up/


    Дизайна на новите модели определено не ми допада.
    http://www.sony.bg/hub/novi-televizori?cpint=15044703

    79X900B, 49-55-65X850B, 55-65W950B = passive 3D.
    55-65X900B, 70X850B, 60-70W850B = active 3D.


    Петиция относно MotionFlow в 6-та серия
    https://www.change.org/petitions/son...the-w6-tv-menu
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-01-14 в 22:09.
    aldokalcone одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1177

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от augata Виж публикацията
    То и да не са се отказали от IPS все тая, AUO са подобни че дори и малко по-добри. Лошото е че се отказаха от самсунг и техните собствени разработки матрици това вече е кофти, но стана факт още през 2013 така или иначе . Така че за 2014 не може да се очаква друго освен AUO панели + старите Reality Pro engines. Да се надяваме просто че цените им ще паднат малко (а дано ама надали)... ай честито

    А това че процесора е същия изобщо не трябва да те радва. Те си го ползват от 2011
    Можеш ли да покажеш някоя статия в която има анализ за X-Reality Pro енджина и това че не се е променил с времето от 2011 ?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #1178

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Петиция относно MotionFlow в 6-та серия
    https://www.change.org/petitions/son...the-w6-tv-menu
    Вкарат ли motionflow ще ударя една W6-ца, усещам аз. Като цяло много ми хареса телевизора, само мажеше малко в повече. Ще следя с интерес.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Живее в
    Varna
    Мнения
    236
    #1179

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Можеш ли да покажеш някоя статия в която има анализ за X-Reality Pro енджина и това че не се е променил с времето от 2011 ?
    Статия не мога да ти дам поради простата причина че Сони както и други компании заличават почти всяка информация за процесорите си. По-мое лично мнение да не се излагат със смешните си ниски скорости поне до скоро, а естествено когато сложат нещо по-свястно като 2 или 4 Core веднага бързат до го изтъкнат, тук говоря за другите производители. Иначе аз съм си купил един 46HX720 и един 46HX850 и двата са с X Reality Pro съответно от 2011 и 2012. Мога да кажа че няма никаква разлика в бързината на работа на телевизора тествани най-вече с аналогични смарт функции така че почти съм сигурен че са си едни и същи макар и не на 100% поради казаното по-горе. И да има разлика в MHz-те тя е толкова малка че реално не се усеща! А и също през 2011 и 2012 Reality Pro бяха налични само в най горните и скъпи класове ТВ а през 2013 и 2014 в ниските което ме навежда на мисълта че са си същите, просто се опитват да си изцедят печалбите със стара технология нормално.

    Като цяло самата смарт система на Сони е една от най-леките и не изисква толкова много ресурси като при другите марки, но това не означава че Сони трябва да си правят пас 3 години поред докато другите изкарват 2 и 4 ядрени процесори. Иначе като изключим процесора самият engine си е доста добър за upscale и вкарва в малкия си джоб почти всички други ТВ марки може би само без Самсунг с който са горе долу на едно ниво.
    Този пост е редактиран от augata; 08-01-14 в 00:17.

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1180

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    X-Reality е едноядрен чип. X-Reality Pro е двуядрен чип и се използва във флагманите на Sony от 2011 г.
    Този пост е редактиран от Momchil; 08-01-14 в 01:45.

  13. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #1181

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от augata Виж публикацията
    Статия не мога да ти дам поради простата причина че Сони както и други компании заличават почти всяка информация за процесорите си. По-мое лично мнение да не се излагат със смешните си ниски скорости поне до скоро, а естествено когато сложат нещо по-свястно като 2 или 4 Core веднага бързат до го изтъкнат, тук говоря за другите производители. Иначе аз съм си купил един 46HX720 и един 46HX850 и двата са с X Reality Pro съответно от 2011 и 2012. Мога да кажа че няма никаква разлика в бързината на работа на телевизора тествани най-вече с аналогични смарт функции така че почти съм сигурен че са си едни и същи макар и не на 100% поради казаното по-горе. И да има разлика в MHz-те тя е толкова малка че реално не се усеща! А и също през 2011 и 2012 Reality Pro бяха налични само в най горните и скъпи класове ТВ а през 2013 и 2014 в ниските което ме навежда на мисълта че са си същите, просто се опитват да си изцедят печалбите със стара технология нормално.

    Като цяло самата смарт система на Сони е една от най-леките и не изисква толкова много ресурси като при другите марки, но това не означава че Сони трябва да си правят пас 3 години поред докато другите изкарват 2 и 4 ядрени процесори. Иначе като изключим процесора самият engine си е доста добър за upscale и вкарва в малкия си джоб почти всички други ТВ марки може би само без Самсунг с който са горе долу на едно ниво.
    Аз успях да открия само X-Reality

    Не е ясно какави са процесорите, които се ползват и как се развиват във времето, освен информацията че са двуядрени за X-Reality Pro.Но като нищо може да имат и с повече ядра, а дори и да са останали двуядрени, знаеш че има много различни видове процесори. По скоро Сони трябва да си развива смарт платформата.

    Това за 4 ядрените процесори на самсунг си е маркетингов трик според мен, не е ясно нужни ли са тези 4 ядра въобще.Все пак смарт платформата на самсунг все още не е пълноценен андроид(компютър), на който може да правиш всичко.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #1182

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Кой е производителя на този нов размер матрици 48' ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #1183

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Здравейте, дядо Коледа при мен малко закъсня но все пак дойде Купих си SONY KDL42W805A и все още го разучавам. Малко инфо за калибриране на картината и др. такива ще ми е от полза . Свързах го с безжичен рутер , домашната мрежа ...но гледам има и една друга благинка наречена DiSEqC ..
    За какво служи и има ли приложение при мен ...абонат съм на Булсатком.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1184

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    DiSEqC - Wiki

    Ползвайте от време на време и Google де.

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    Кой е производителя на този нов размер матрици 48' ?
    Samsung , LGD push 48,49 inch panel
    Този пост е редактиран от Momchil; 08-01-14 в 11:44.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    21
    #1185

    Отговор: Sony LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    DiSEqC - Wiki

    Ползвайте от време на време и Google де.
    Благодаря , това го видях и прочетох.
    Питах по-скоро за това :
    Как да настроим втора сателитна антена и приемник булсатком на сателит Turksat 42? | САТ ТИЙМ ПРО
    но грешно се изразих в по-горния си пост :rolleyes: но пък и сам си отговорих на въпроса
    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 608
    Последно: 04-05-15, 22:14
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Philips LCD TV / FAQ - на първа страница /част 3/
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 1539
    Последно: 26-01-14, 16:56
  4. Отговори: 1378
    Последно: 04-05-12, 13:14

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе