Страница 18 от 75 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 1119
Like Tree172Одобрявам

SONY телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #256

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    hristoslav2 Това означава ли, че тези процесори са доста по-добри от сегашните им и е препоръчително да се изчака?
    Не знам. нека да изчакаме и ще видим.
    Преди време писах, че хардуера на един телевизор е в пъти по-слаб от този на нов модел смартфон, а би трябвало да е обратното.
    Производителите на процесори си пускат продукти, за които обявяват, че могат да поддържат някакви стандарти и функции.
    Производителите на телевизори си имат софтуерни отдели, които пишат софтуера така както им отърва.
    Пример е HDR10, за който всеки производител на телевизори си пише свои алгоритми, затова има разлика между неговото възпроизвеждане от телевизори на различни марки.
    Според мен правилният софтуер изисква далеч по голяма изчислителна мощ от тази в настоящите процесори за телевизори. Поради слабата им изчислителна мощ, до 2008 година масово се използваха двупроцесорни решения - процесор и съпроцесор.
    Последните няколко години пак се появиха двупроцесорни решения - сони и филипс.
    Процесорите не успяват да обработват адекватно видеопоток с голям битрейт - картината накъсва или блокира. Може би за това вградената Lan карта е ограничена - няма един телевизор с гигабитов порт. Програмистите гледат максимално да "кастрират" софтуера, за да може да облекчат процесора и той да работи безпроблемно.

    Производители на телевизори с Android
    https://sites.google.com/view/droid-tv/televisions
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-02-19 в 20:46.

  2.  
     
  3. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #257

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Сигнал DTS не выводится через DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) или HDMI (ARC)




    Сигнал DTS выводится только при указанных ниже настройках. Во всех других случаях выводится сигнал PCM:

    • [В быстром меню ACTION MENU] - Динамик (Speakers): Аудиосистема (Audio system)
    • [В меню НАСТРОЙКИ - ЗВУК] Цифровой аудиовыход (Digital audio out): Автоматически 1 (Auto1) или Автоматически 2 (Auto2)
    • [В меню НАСТРОЙКИ - СПЕЦИАЛЬНЫЕ ВОЗМОЖНОСТИ] TalkBack и Screen reader: Выключено (Off)
    • [В меню НАСТРОЙКИ - ЗВУК] Системные звуки (System sounds): Выключено (Off)



    Това видях при руснаците,може за някой да е полезно.
    Източник - https://www.sony.ru/electronics/support/articles/00203649
    hristoslav2 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    622
    #258

    Отговор: SONY телевизори 2019

    наистина са със слаб хардуер - досега все си винях мрежата и НАС-чето , че не смогват да подават данни и затова имам накъсване, но преди малко направих сравнение на коди 18 на андроидско боксче с андроид 9 и телевизора ми и резултата не е в полза на Сонито. пуснах си концерт на Чикаго 18Гб от NAS Dlink и на ТВ-то имам накъсване на звук и картина, докато с бокса, включен към Панасоник плазмата ми всичко е перфектно

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #259

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Трафика на 4К е около 40-50Mbps това прави около 6-7 MB/s трафик макс.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #260

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Сега измерих скоростта на WIFI то на моя и на 2G хвана 75Mbit, а на 5G 99Mbit. Не знам с кой сървър се върза, но наистина може да е ограничен трансфера на 100 мегабита.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #261

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Frequently asked questions about the Android™ OS 8.0 Oreo™ update
    https://www.sony.co.in/electronics/s...icles/00204736

    Google Assistant compatible equipment
    https://www.sony.jp/support/smart-sp...gle-assistant/
    Operating with voice can be done by cooperating devices corresponding to Chromecast built-in or Works with Google Assistant with "Google Home" application.
    With Works with Google Assistant compatible audio equipment, you can enjoy multi-room playback that feeds the same music simultaneously from a specific device.
    By linking with BRAVIA with Android TV function, you can stream videos of YouTube voices, fast-forwarding or stopping. Also, you can control the volume of BRAVIA by voice.


    [hdblog.it]..Sony KD65ZF9 review
    https://altadefinizione.hdblog.it/20...-serie-master/

    https://www.sony.jp/bravia/products/KJ-Z9F/spec.html
    LAN терминал (100BASE - TX / 10BASE - T)
    100BASE-TX е преобладаващата форма на Fast Ethernet и работи над две двойки проводници вътре в кабел от категория 5 или нагоре. Всеки мрежов сегмент може да има максимално разстояние на кабелите от 100 метра (328 фута). За всяка посока се използва една двойка, осигуряваща пълна дуплексна работа със 100 Mbit / s пропускателна способност във всяка посока.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-02-19 в 14:15.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    16
    #262

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Винаги съм харесвал SONY, но за два месеца от техен фен се превърнах в техен абсолютен хейтър. В youtube положението също не е розово...всичко живо псува SONY. Някой ако се опита да изтъкне колко са добри, значи е от този тип хора, които на черното викат бяло. Какъв ъпдейт пускаш, бе братко?! Пръстенцата им да отсечеш на пишештите софтуера, мхм.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    98
    #263

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Че аз от телефоните съм разбрал че софта на Сони е зле. Но винаги ми е харесала картината на техните тв. Самсунг и лг са ми като електожени.
    Избор има..... всеки си решава от кое да е недоволен

    Изпратено от моят Mi Note 3 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #264

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Така е когато не могат да си инсталират един apk.фаил или не могат да си настроят Коди или не знаят как да си пуснат филм от диск без да им сече е така, не търсят проблема в своето незнание а търсят проблема в телевизора.
    eleena, martinov83 и presledvach харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    16
    #265

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Явно и всички във чуждите форуми на SONY не могат да си настроят телевизорите. Само българите всичко можем и всичко ни е ясно...

  13. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #266

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Те нали също са хора какво като са чужденци
    Навсякъде по света се образуват групички които си нямат хал хабер и само се оплакват, на който му харесва нека се присъединява към незнаещите и вечно оплакващите се.
    eleena одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #267

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Може и аз да съм много изостанал в темата за телевизори.Всеки има различни очи и вижда нещата по различен начин.Имам 65Fx-8577.Много по-добър е от 55н8000.Гледам от 2.5 м. до 4.5 м. ,няма място за сравнение.Тъпо е,но все пак.Топ Тв 2014 и среден Тв 2018.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    40
    #268
    sony1,
    това kodi като му пуснеш някое демо 4к 60фпс и умира. Зверски сеч. Вградения плейър и mx player-a успяват да се справят къде, къде по-добре. Не знам защо го буташ това коди във всяко мнение.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #269

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Сега свалих на флашка този клип пуснах го на Коди и познай какво, клипчето спи.

    Та казваш къде бил проблема ?

    https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&t=219s

    И този клип го пробвах, перфектно върви

    https://4kmedia.org/sony-swordsmith-hdr-uhd-4k-demo/
    Този пост е редактиран от sony 1; 10-02-19 в 03:23.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    40
    #270

    Отговор: SONY телевизори 2019

    До преди месец или два имах 49XE8077 и сега съм с 49XF8505. Нали го виждам лично насичането - какво има да ти вярвам на теб ?

    Вариантите да не ти насича са 3:

    1. Кьорав си и не можеш да го видиш.
    2. Виждаш го , но от Сони и от Коди ти плащат пари да говориш глупости.
    3. Гледаш филми с качество, което ние сме гледали преди 10г.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 75 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  2. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 06:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 17:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе