Вижте резултатите от анкетата: Колко инча е вашият телевизор Toshiba ?

Гласували
253. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 26" и по-малко

    9 3.56%
  • 32"

    52 20.55%
  • 37"

    5 1.98%
  • 40"

    109 43.08%
  • 42"

    26 10.28%
  • 46"

    53 20.95%
  • 47"

    6 2.37%
  • 55"

    5 1.98%
  • 84''

    1 0.40%
Отговори на анкетата
Страница 86 от 99 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,276 до 1,290 от общо 1478
Like Tree15Одобрявам

Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #1276

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    TV-то е 40RL938. Някой знае ли как да махна дублиращите се канали. Разбрах как се местят и как се преномерират, но не и как да разкарам 20-те канала които ги имам по два пъти. Или другия вариант е да ресет-на листа с каналите, но така и не намерих начин. Някой....?

    Ps. Извинявам се ако задавам отново въпроса, но не успях да открия отговора тук.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,601
    #1277

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ID909 Виж публикацията
    TV-то е 40RL938. Някой знае ли как да махна дублиращите се канали. Разбрах как се местят и как се преномерират, но не и как да разкарам 20-те канала които ги имам по два пъти. Или другия вариант е да ресет-на листа с каналите, но така и не намерих начин. Някой....?

    Ps. Извинявам се ако задавам отново въпроса, но не успях да открия отговора тук.
    Честито за телевизора


    https://portalcp.toshiba-tro.de/en/toshiba-edit
    http://www.setedit.de/ToshibaEdit_en.html

    Channel List Editor for Samsung, LG and Toshiba TVs
    ChanSort | Free Audio & Video software downloads at SourceForge.net

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #1278

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Обясни подробно какъв е проблема. Пробва ли с рестарт от контакта ?
    Да, пробвах, не иска изобщо да се включи. Първо не работеше дистанционното, след намеса на детето , после влязох в настройките и го заключих от там, но след няколко секунди угасна сам и сега не иска да се включи изобщо
    Може би има някаква комбинация от натискане на копчета?!

  5. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    1
    #1279

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте,регистрирах се днес иначе от години следя с интерес форума.Имам Тошиба 40WL768G,но за съжаление телевизора се изключи някъде към края на ъпдейт и впоследствие или си стои само на стендбай или ако се успее да се включи е без картина и звук.Тока не е спирал по време на ъпдейта който е на флашка свален от сайта на Тошиба и направено всичко според указанията.Със същата направихме ъпдейт на същия модел Тошиба на мой приятел без проблем.Телевизора е още гаранционен.Питането ми е възможно ли е да се прецака тв по време на ъпдейт с флашка през USB ако не спре тока? Какво бихте ме посъветвали- да казвам ли ,че се е развалил по време на ъпдейта,разбира ли се по някакъв начин ??,защото все си мисля,че му стана нещо друго,просто съвпадение ,а така като им кажа доколкото разбрах отпадала гаранцията.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    2
    #1280

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Благодаря!
    Видях я програмата в един немски форум и я инсталирах още вчера, но мислех че има по нормален начин от дистанционното например.
    BTW, има ли шанс търсачката в този форум да ме позиционира на мнението което съдържа търсения текст, а не на темата която го съдържа, тъй като 86 страници...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    25
    #1281

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Дидка Милен Виж публикацията
    Имах предвид на транспордерите им. Да през HDMI гледам, взех от комшията той е със захаринка 100 и се получава същата ситуация .... откачена работа, не остава време да извикам техниците да го погледат и дали може да се оправи.
    С ZHD 100 не трябва да имаш проблеми. Аз също съм с него и такива аномалии нямам. При канали с висока или стандартна резолюция се получава. Влез в настройките на приемника и направи резолюцията на 1080i. Няма да е лошо и да направиш един фабричен рестарт на Тошибата. При гледане на цифрова ефирна телевизия с вграденият тунер на ТВ-то има ли го този проблем?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,601
    #1282

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Brown team Виж публикацията
    Да, пробвах, не иска изобщо да се включи. Първо не работеше дистанционното, след намеса на детето , после влязох в настройките и го заключих от там, но след няколко секунди угасна сам и сега не иска да се включи изобщо
    Може би има някаква комбинация от натискане на копчета?!
    Хммм любопитно :rolleyes: срещал съм подобен проблем само при старите модели безжични телефони на Панасоник...
    Звъни на подръжката на Тошиба и ги попитай за проблема / toshiba.bg/ после пиши какво са ти отговорили.

    Цитат Първоначално публикувано от atacom Виж публикацията
    Здравейте,регистрирах се днес иначе от години следя с интерес форума.Имам Тошиба 40WL768G,но за съжаление телевизора се изключи някъде към края на ъпдейт и впоследствие или си стои само на стендбай или ако се успее да се включи е без картина и звук.Тока не е спирал по време на ъпдейта който е на флашка свален от сайта на Тошиба и направено всичко според указанията.Със същата направихме ъпдейт на същия модел Тошиба на мой приятел без проблем.Телевизора е още гаранционен.Питането ми е възможно ли е да се прецака тв по време на ъпдейт с флашка през USB ако не спре тока? Какво бихте ме посъветвали- да казвам ли ,че се е развалил по време на ъпдейта,разбира ли се по някакъв начин ??,защото все си мисля,че му стана нещо друго,просто съвпадение ,а така като им кажа доколкото разбрах отпадала гаранцията.
    Случва се макар и много много рядко - проблем в комуникацията. Занеси го в сервиза и обясни точно какво е станало.

    Цитат Първоначално публикувано от ID909 Виж публикацията
    Благодаря!
    BTW, има ли шанс търсачката в този форум да ме позиционира на мнението което съдържа търсения текст, а не на темата която го съдържа, тъй като 86 страници...
    Не знам - не ползвам търсачката. Попитай админа - Kod

  10. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    1
    #1283

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Темата е супер, но имам едно запитване.
    На компютъра съм с GeForce GTX560 и съм вързал 2 монитора и също така съм сложил HDMI кабела към телевизор - Toshiba 46TL938 и като го сложих първия път запали всичко ок. Картата не ми дава да върза повече от 2 монитора и за това ТВто исках да го ползвам когато гледам филм и да спирам втория монитор. Една вечер решавам да си пусна един филм, но какво да видя не ми показва, че е засечен телевизора. Вадих слагах гасих рестартирах и не става и не става не го засича. Отказах се и легнах. Сутринта станах, но промяна никаква. Изведнъж спря тока и пускам PC-то и вече телевизора е засече.
    Днес си гледам телевизия и телевизора спря сам без настроен таймер. Реших да пусна филм и след като спря телевизора го пускам и пак не го засича. Гасих, рестартирах и пак нищо. Някаква идея от какво може да е и как да го оправя.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #1284

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте. От скоро съм собственик на 40ТЛ938 с матрица на самсунг. Доволен съм от ясната картина, но цветовете ме дразнят /образа лилавее/, затова по мое мнение не препоръчвам матрица самсунг. Цели 3 дена съм си играл с настройките, но не можах да оправя цвета. Включих отделни колони със скарт, но звук от флашка не мога да изкарам, освен на колонките на телевизора. Моля за отговор на следните въпроси:
    1. има ли някакви настройки, за да изкарам звук от флашка на външни колони?
    2.инсталирах си Plex Media Server /компютъра и ТВ са свързани с лан към рутера/ и през мрежовия плеър се опитах да пусна шарнатите филми. Виждам папките на ТВ-то, но 90% от филмите не тръгват, не може да ги декодира, а качени на флашка вървят. Съседа с панасоник няма проблеми с програмата. Въпросът ми е дали тази програма е подходяща за тошиба, или има друга програма която да ползвам. Смятам да ползвам сървъра за 3д филми, защото нямам изход за HDMi.

  12. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #1285

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от kkrumov Виж публикацията
    Здравейте. От скоро съм собственик на 40ТЛ938 с матрица на самсунг. Доволен съм от ясната картина, но цветовете ме дразнят /образа лилавее/, затова по мое мнение не препоръчвам матрица самсунг. Цели 3 дена съм си играл с настройките, но не можах да оправя цвета. Включих отделни колони със скарт, но звук от флашка не мога да изкарам, освен на колонките на телевизора. Моля за отговор на следните въпроси:
    1. има ли някакви настройки, за да изкарам звук от флашка на външни колони?
    2.инсталирах си Plex Media Server /компютъра и ТВ са свързани с лан към рутера/ и през мрежовия плеър се опитах да пусна шарнатите филми. Виждам папките на ТВ-то, но 90% от филмите не тръгват, не може да ги декодира, а качени на флашка вървят. Съседа с панасоник няма проблеми с програмата. Въпросът ми е дали тази програма е подходяща за тошиба, или има друга програма която да ползвам. Смятам да ползвам сървъра за 3д филми, защото нямам изход за HDMi.
    За да изполяваш смарт тв малко и ти трябва да си смарт ..... аз съм със същия тв и имам само 2-3 забележки които не са свързани с твоите ядове ... картината е идеална .... няма ядове нито с връзката с рутера нито с цветовете ...... иначе всичко което питаш е възможно освен Plex Media Server нямам идея инфо нямам никакво но ще пробвам

  13. pci
    pci е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    123
    #1286

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от kkrumov Виж публикацията
    Здравейте. От скоро съм собственик на 40ТЛ938 с матрица на самсунг. Доволен съм от ясната картина, но цветовете ме дразнят /образа лилавее/, затова по мое мнение не препоръчвам матрица самсунг. Цели 3 дена съм си играл с настройките, но не можах да оправя цвета. Включих отделни колони със скарт, но звук от флашка не мога да изкарам, освен на колонките на телевизора. Моля за отговор на следните въпроси:
    1. има ли някакви настройки, за да изкарам звук от флашка на външни колони?
    2.инсталирах си Plex Media Server /компютъра и ТВ са свързани с лан към рутера/ и през мрежовия плеър се опитах да пусна шарнатите филми. Виждам папките на ТВ-то, но 90% от филмите не тръгват, не може да ги декодира, а качени на флашка вървят. Съседа с панасоник няма проблеми с програмата. Въпросът ми е дали тази програма е подходяща за тошиба, или има друга програма която да ползвам. Смятам да ползвам сървъра за 3д филми, защото нямам изход за HDMi.
    Проблема с лилавеенето се решава с малко настройка на синият цвят......пробвай да намалиш наситеността ,нюанса и яркостта......и току виж си останал доволен......

  14.  
     
  15. Krasimir Pavlov Beleg
    Guest
    #1287

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    А най вероятно проблема го има от много пипане в настройките ..... нулирай всички настройки и току виж се оправил ...... Както казах не само тв-то требва да е смарт ..... а и зад-дистанционното устройство

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #1288

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Първоначално публикувано от kkrumov
    Здравейте. От скоро съм собственик на 40ТЛ938 с матрица на самсунг. Доволен съм от ясната картина, но цветовете ме дразнят /образа лилавее/, затова по мое мнение не препоръчвам матрица самсунг. Цели 3 дена съм си играл с настройките, но не можах да оправя цвета. Включих отделни колони със скарт, но звук от флашка не мога да изкарам, освен на колонките на телевизора. Моля за отговор на следните въпроси:
    1. има ли някакви настройки, за да изкарам звук от флашка на външни колони?
    2.инсталирах си Plex Media Server /компютъра и ТВ са свързани с лан към рутера/ и през мрежовия плеър се опитах да пусна шарнатите филми. Виждам папките на ТВ-то, но 90% от филмите не тръгват, не може да ги декодира, а качени на флашка вървят. Съседа с панасоник няма проблеми с програмата. Въпросът ми е дали тази програма е подходяща за тошиба, или има друга програма която да ползвам. Смятам да ползвам сървъра за 3д филми, защото нямам изход за HDMi.


    Благодаря за отговорите, но имам 2 конкретни въпроса с които не мога да се справя за сега:1. как да изкарам звук от флашка на външни колони/мой приятел с панасоник имаше подобен проблем, но го реши като зададе настройки ТВ да се ползва като монитор/, но не намирам подобни настройки на тошибата; 2. за Plex Media Server- повечето филми вече ми тръгват, но не мога да изкарам суб. на телевизора, ако някой знае как моля да пише, иначе програмата е много яка и смятам че ще бъде от полза на много собственици на смарт ТВ.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pci Виж публикацията
    Проблема с лилавеенето се решава с малко настройка на синият цвят......пробвай да намалиш наситеността ,нюанса и яркостта......и току виж си останал доволен......
    Намалил съм синият цвят и много други настройки съм нагласил, образа се подобри значително от заводските настройки, но цвета все пак лилавее и не е съвсем естествен. Изчетох почти всичко по темата и виждам, че и други имат моя проблем, но някои колеги са доволни. Явно е до късмет на какъв ТВ ще попаднеш. На дядото взехме възможно най-евтината тошиба, дори не е фул хд, но картината и цвета са прекрасни/това ме накара и аз да си купя тошиба/.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    54
    #1289

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Здравейте, свързвам си ТВ-то към лаптопа с HDMI и винаги ми го изкарва на 50p Hz, а на 60p/i Hz се вижда по хубаво, запаметявам го на 60, но винаги тръгва на 50.
    П.С. Каква е разликата между 60p Hz и 60i Hz?

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,601
    #1290

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения / част 3

    Цитат Първоначално публикувано от pa6kyl Виж публикацията
    П.С. Каква е разликата между 60p Hz и 60i Hz?
    р - прогресивна картина /показва всички хоризонтални редове едновременно
    i - интерлейсед /презредова картина, в един момент подава само нечетните редове, а в следващият само четните
    Виж в инструкцията поддържаните от ТВ сигнали.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 86 от 99 ПърваПърва ... 3676848586878896 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  2. Отговори: 1389
    Последно: 20-07-12, 19:09
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Toshiba LCD TV / Faq - обсъждане и мнения - част 2
    От hristoslav2 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1458
    Последно: 14-03-12, 18:58
  5. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе