Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 125

Малко въпроси за Windows 7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    29
    #46

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Една уеб камерка ме тормози от много време,немога да я подкарам на windows 7.Камерката е;Genius Trek 320R.Прерових нета,пробвах и много програми от рода на Driver Genius Professional,но нищо.Опитах и;compatibility с ХР и VISTA RUN AS ADMINISTRATOR пак нестава.Ако може някой да помогне,че накрая ще я ударя в майката земя.Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #47

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Продължавам с въпросите си от тази тема http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg403787 тук, защото вече не съм с Линукс.

    Моля за съвети как да подлъжа лаптопа да буутне от DVD-то за да инсталирам Windows 7 на мястото на XP?
    - в BIOS-а съм задал реда на буутване и на първо място е оптичното устройство, на второ харда.
    - пак там от AHCI настройката е сменена на IDE.
    Засега нищо не помага. И да извикам реда за буутване и отново да посоча буутване от оптичното устройство - след малко си започва да зарежда XP-то.
    Опитах и инсталация под XP и изглежда че ще се получи, с информация че старата операционна система щяла да бъде набутана в една папка. Но това не ми изглежда чист начин на инсталиране, с форматиране на диска преди това.
    Какво трябва да направя?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #48

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    roumen68,според мен всичките ти проблеми идват от твърдият диск...как точно си организирал структурата му...колко дяла имаш на твърдият диск и как са организирани т.е колко първични и колко логичски дяла имаш...в другата тема те попитах нещо подобно,но не ми отговори...
    Как го излъга да ти бутне и качи ХП...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #49

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    И на мен не ми стана ясно точно как стана с XP-то, просто в един момент тръгна. Тогава пробвах с 2 CD-та с една и съща версия на CD, оригиналното бe леко надраскано, затова го презаписах на ново CD и с второто тръгна.

    За твърдият диск - оригинално беше разделен на 4 дяла, форматирах го като NTFS в 1 дял - C и така инсталирах XP.
    Сега опитах следното - записах win 7 и на флашка. Зададох реда на буутване така че SD Card и Optical drive да са в началото на буутването, а харда на последно място. Но с или без флашката изписва едно и също: Missing Operating System.
    А точно за тази версия на Win 7 четох много похвални отзиви от потребители. Имидж файла ISO го разархивирах с winrar и основните файлове ги записах на DVD в root директорията му.




  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #50

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    По тоя начин няма да стане. Оставам с впечатлението Румба, че ти отваряш имидж файла с някой архиватор, екстрактваш всичките файлове и ги мяташ на диск. Ако е така , никога няма да бутне. Трабва самият имидж файл да се запише на диск. Ако ползваш Неро Експрес , отиваш на Image,Project,Copy и муъ даваш Disk Image or Saved Project. Посочваш му имидж файла и чакаш да се запише , после си готов.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #51

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Това с флашката не се прави така,а с тази програмка...Windows7-USB-DVD-tool.
    Тези 4 дяла ме притесняват...ако всички са първични може да ти създават проблеми.
    Моят съвет е да изтриеш всички дялове и да си ги създадеш на ново...кажи колко дяла са ти необходими за да ти кажем ка да ги организираш...

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #52

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Няма проблем да има няколко системни дяла , аз на лаптопа също имам 4 ............е при мен са с различни ОС ама. Най добре да форматира с инсталатора на седмицата.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #53

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    stenly,как са организирани при теб тези 4 дяла...всички първични ли са.Защото аз доколкото знам,а съм си и патил от това...първичните не бива да са повече от 3
    Румене това с Нерото...отиваш на Rcorder-Burn Image показваш му къде се намира имиджа ти и печеш...ако неси на експрес ,а на Nero Burning ROM

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #54

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Да и 4те са primary и няма никакъв проблем. Единствената грижа е ,че трябваше да инсталирам някой буут менъджър, че все имаше някоя ОС която не иска да види останалите.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #55

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    @KonanVarvarina, както вече го написах - още при инсталирането на XP форматирах целият хард и в момента има само един единствен дял. За разделянето по нататък на няколко дяла - справям се, благодаря ти все пак

    Стенли, ами да! Точно така правя - разархивирам имидж файла и чакам да тръгне.
    За записване ползвам Ashampoo Burning Studio.
    А може ли целият имидж файл както си е - така да го запиша на DVD? Това ли трябва да се направи?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #56

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Нищо не трябва да разахивираш...търсиш нещо от сорта на Burn Image или запиши имидж фаил(не съм ползвал Ashampoo Burning Studio),показваш му къде се намира имиджа ти и записваш...
    Току що разгледах Ashampoo Burning Studio
    Отиваш на Create/Burn Disc Images ->Burn CD/DVD Blu-ray Disc from a Disc Image показваш къде се намира имиджа слагаш диска и печеш...


  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #57

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    румба, ке те тепаме

    stenly, вярно, че няма проблем да има човек няколко системни дяла, но нали се сещаш, че буут мениджърите не са чааак толкова читави, че понякога да не стане гъба (което и предположих, след като инсталаторите бяха убедени, че хардът се е скапал)

    както и да е, очакваме roumen68 да пише следващия си пост от лаптопа

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #58

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Ей, мерси много!
    Първи опит - записах ISO файла както си е - неуспешен.
    Втори опит - записах го като image file и пустото нещо взе че тръгна! Да видим докъде ще я докарам

    KonanVarvarina, това със Windows 7 USB DVD Download Tool го опитах вече, но за имидж файла казва че не е valid ISO file.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #59

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Aбe FearMe , до сега трябваше да сме запалили колата и да сме в Добрич при Румбата

    Румба , чакаме и инфо дали успешно си инсталирал седмицата, че после ще ти обяснявам и как да я активираш, че след 30 дена ще спре да ти работи.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #60

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    @stenly
    абе ти нали уж не ползваше активатори?

    @roumen68
    Аз имам един свестен, ако трябва ща пращам, че тия в замунда съм ги опитал, и нито един не става, като хората.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малко въпроси за DOS и мрежа с Уиндоус!!!?
    От backinblack във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 20-06-14, 15:30
  2. Малко въпроси относно PlayStation 2
    От benzol във форум Конзоли за игра
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-13, 08:13
  3. Отговори: 3
    Последно: 24-10-13, 10:10
  4. Малко въпроси за конфигурация
    От X-RAY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-10-07, 20:14
  5. Малко въпроси за термини в прането...
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-06, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе