Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 125

Малко въпроси за Windows 7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #61

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Aбe FearMe , до сега трябваше да сме запалили колата и да сме в Добрич при Румбата

    Румба , чакаме и инфо дали успешно си инсталирал седмицата, че после ще ти обяснявам и как да я активираш, че след 30 дена ще спре да ти работи.
    "Варненската агитка" в Добрич?

    От там откъдето изгетлих тази версия - а именно от колегите на сомалийските пирати, но в залива - отзивите са че нямало активация после, че била с "BEST working activation script". Но нищо чудно да пропищя след месец
    http://thepiratebay.org/torrent/5129..._AIO_Activated

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #62

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Дърпаш това https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=201741&hit=1
    а след това https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=196038&hit=1
    в poweriso-то избираш burn и посочваш изтегленото ISO, пишеш, после активираш AHCI от биоса, boot от CD
    и това е....не трябва активация, не трябва въвеждане на серийни....проверено

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #63

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Дърпаш това https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=201741&hit=1
    а след това https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=196038&hit=1
    в poweriso-то избираш burn и посочваш изтегленото ISO, пишеш, после активираш AHCI от биоса, boot от CD
    и това е....не трябва активация, не трябва въвеждане на серийни....проверено
    Мерси, но вече имам инсталиран Windows 7! Стана много бързо и гладко, вече ме кефи. Сам намери рутера ми, свърза се и незабележимо тегли ъпдейтите. Това всичко с колко теглене на драйвери и цъкания на мишката ставаше в XP!
    Само не съм доволен от това, че мрежата ми е отново 54Mb. Ще опитам да изтегля Intel wireless драйвера за 802.11n
    Още днес ще мина на Win 7 и на другият PC!
    Като дойде времето за активация - тогава ще то мисля

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    39
    #64

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Дърпаш това https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=201741&hit=1
    а след това https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=196038&hit=1
    в poweriso-то избираш burn и посочваш изтегленото ISO, пишеш, после активираш AHCI от биоса, boot от CD
    и това е....не трябва активация, не трябва въвеждане на серийни....проверено
    Точно така!

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #65

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    KonanVarvarina, това със Windows 7 USB DVD Download Tool го опитах вече, но за имидж файла казва че не е valid ISO file.
    Това показва че доста е барникан този ISO фаил...не забравяй да върнеш IDE в AHCI ако не си го направил вече...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #66

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Това показва че доста е барникан този ISO фаил...не забравяй да върнеш IDE в AHCI ако не си го направил вече...
    ОК, мерси - ще го направя.
    Инсталирах версията 86x, а машината ми е 32 bit. Проблем ли е? Да преинсталирам ли докато още съм загрял

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #67

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Това х86 си е 32 битова OS...машината ти е 64 битова...няма никакви проблеми радвай се че мъките приключиха за сега...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #68

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    ...не забравяй да върнеш IDE в AHCI ако не си го направил вече...
    Защо трябва да се прави? Щом с него при стартиране закратко се показва онзи син екран с белите буквир тръгва Startup Repair, в края на краищата не открива грешка, рестартира се и всичко отначало?
    С IDE си работеше бед грешка.

    P.S. След като го промених май не може да се мине без преинсталиране на уиндоуса. И изглежда че може да буутне от диска и при AHCI настройка...

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #69

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    AHCI не работи под XP, за XP трябва да е на IDE, инак бъгва инсталацията, а ако го прехвърлиш на AHCI при инсталирано XP, то няма да зареди.
    Така или иначе AHCI си е пълна простотия, и не допринася нищо особено.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #70

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    roumen68,грешката е моя... когато съм писал това за AHCI си бил вече с инсталиран Win 7...по принцип AHCI ти дава по добра производителност на твърдият диск и най вече при четене...

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #71

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    по принцип AHCI ти дава по добра производителност на твърдият диск и най вече при четене...
    дава, дава, ама само на хартия.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #72

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Не е само на хартия. NCQ, AAM това са "благи екстри"

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #73

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    Така или иначе, днес 3 пъти инсталирах уиндоуса на лаптопа.
    Вторият път беше заради проблем в рутера, а аз от чоплене в настройките на мрежата реших че без нова инсталация няма да мине.
    Третият път беше заради това пусто AHCI/IDE. Бях на IDE и WIN 7 си работеше и така. След смяната към AHCI - повече нищо не можеше да се направи, нито и i връщане към IDE - трябваше 3-та инсталация.
    И сега почвам 4-тата поредна - на настолният PC.
    Ха да ми е честито - обръгнах вече

    P.S.
    Ще споделя опита от един интересен експеримент. На настолният компютър (WIN XP) в папката Favourites към IE си имам много адреси, които не ми се щеше да ги губя след като от XP мина на WIN 7. Подредени в папки, трупани от много време насам. От лаптопа (WIN 7) по мрежата влязох в настолният. Не ме допусна до Administrator, но аз копирах Favourites направо в C:\ докъдето мога да влизам. Копирах и сложих цялото съдържание в папката Favourites на IE на лаптопа. Работи! Макар че едното е XP, а другото е 7-ца.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #74

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    е, няма логика да не работят прехвърлените Favorites, защото в същността си са само едно голо url
    а и то се създава от IE, а не от win-a

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #75

    Re:Малко въпроси за Windows 7

    На монитора ми, който е формат 4:3 досега нямах проблеми с геометрията на изображенията. Но с новият win 7 единствено при резолюция 1280 x 1024 кръговете са си кръгове. При по ниска резолюция обаче стават на доста сплескани елипси. Уж съм с най-новият драйвер на видео картата. Да не би това да е така, защото win 7 e създаден за новият 16:9 формат? Или проблема е в драйвера/видеокарта?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Малко въпроси за DOS и мрежа с Уиндоус!!!?
    От backinblack във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 20-06-14, 15:30
  2. Малко въпроси относно PlayStation 2
    От benzol във форум Конзоли за игра
    Отговори: 6
    Последно: 16-11-13, 08:13
  3. Отговори: 3
    Последно: 24-10-13, 10:10
  4. Малко въпроси за конфигурация
    От X-RAY във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-10-07, 20:14
  5. Малко въпроси за термини в прането...
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-06, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе