Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
716. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    660 92.18%
  • Качество на звука

    215 30.03%
  • Приемлива цена

    336 46.93%
  • Лесен за употреба

    127 17.74%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.82%
  • Марка която познавам и вярвам

    180 25.14%
  • Добра гаранция и сервизен план

    238 33.24%
  • Последна технология

    117 16.34%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    120 16.76%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.53%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    281 39.25%
  • Вграден интернет достъп

    187 26.12%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    124 17.32%
  • Безжична интернет връзка

    196 27.37%
  • USB запис

    80 11.17%
  • Ultra HD TV

    226 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.52%
  • Oled TV

    46 6.42%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 224 от 622 ПърваПърва ... 174214222223224225226234274 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,346 до 3,360 от общо 9323
Like Tree1831Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3346

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Pandev за мен тук не виждам светла стая, нито силна светлина. Добре се е получило, но няма нищо общо тук на снимките със светла стая. Определено OLED е с безупречно черно, но ако помещението е силно осветено, до големи прозорци или пък с пряка слънчева светлина, то LED е по добрият вариянт защото е по ярък. Аз също избирах преди няколко месеца и взех xe9305, който е значително по ярък и за мойте условия е по добър вариянт.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #3347

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от presledvach Виж публикацията
    Pandev за мен тук не виждам светла стая, нито силна светлина. Добре се е получило, но няма нищо общо тук на снимките със светла стая. Определено OLED е с безупречно черно, но ако помещението е силно осветено, до големи прозорци или пък с пряка слънчева светлина, то LED е по добрият вариянт защото е по ярък. Аз също избирах преди няколко месеца и взех xe9305, който е значително по ярък и за мойте условия е по добър вариянт.
    Като заговорим за силно осветлени стаи ... на кои от вас се случва да гледат , телевизия или филм през деня ?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    hadean, svetlio1, podredko и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3348

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Стаята е направена с непряко осветление ,а предимството е ,че може да се гасят сигурно определени групи.Като говорите за силноосветени стаи ....моята дневна също е запад,но сега пердета и щори каквито искаш-външни,вътрешни и.т.н.Не знам какъв е проблема да пуснеш светлина колкото е необходима,че да търся тв който да ми свети повече от слънцето.Риторично,разбира се.XE9305 сигурно е хубав тв с идеална цена за 65 ''където OLED са доста скъпи.
    podredko одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    7
    #3349

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Всичко е въпрос на вкус и избор. Мн е субективно понятието светла стая,ако директно слънцето огрява твто, сигурно и с лед няма да е мн приятно. Аз имам външи щори които не ми се е налагало да пускам през деня специално заради твто(което е непосредстено до прозореца). Ето снимка от днес при напълно вдигнати щори.

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
    svetlio1, cable, Frogst и 1 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3350

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Като заговорим за силно осветлени стаи ... на кои от вас се случва да гледат , телевизия или филм през деня ?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    При нас това се случва редовно, а и като за капак мойта жена ненавижда щори и плътни пердета, а сме със запад и юг изложение. За това и споменах че в къщи е тежък случай.

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3351

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Така е,тв-я трябва да се гледа в помещение с леко осветление(и според предпочитанията да има възможност за увеличаване и намаляне).Като имаш щори ги пущаш и вдигаш колкото искаш,също и с осветлението.А пък доброто черно не е както казва тук един колега субтититрите и.т.н. То трявба за добър контраст който прави картината по-дълбока или както субективно си я виждаш.Какъвто и тв. да съм имал увеличавам контраста и намалям осветеността до възможно най висока/най-ниска граница.При тв с добър контраст дори да го види някой който изобщо не се интересува от тв-ри веднага му прави впечатление и без да разбира защо казва,че този тв има хубава картина.
    А за кухни и др. осветени стаи където тв не е основно нещо си вземаш най-евтиния,разлика дори и да има кво ме интересува като там тв не е нещото заради което съм отишъл.Всъщност в последно време,май става като смениш основния и почваш да сменяш по веригата.
    >presledvach-ами те щорите не са измислени точно за тв-я,ами лятото като стане 40 гр. кво правим.Пущаме климатика на 20 ли.Едва ли е най-приятното нещо слънцето да те грее и климатика на макс.Пък и има щори с изолация които помагат и за много студени дни,ама това е друга тема ,разбира се.
    Този пост е редактиран от cable; 05-04-18 в 13:47.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #3352

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    cable Донякъде си прав, но както споменах при нас щорите са по скоро като декорация и в много редки случай по предназначение и то основно когато не сме в къщи, иначе климатиците няма нужда да са на 20 градуса, има по оптимална температура. При унгарците е намален LGB7 https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p498681 и мисля че е на добра цена.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3353

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Всеки може да си избира при каква осветеност да гледа тв,така че въпроса ми се вижда излишен.Иначе,според мен си направил най-добрия избор,разликите в картината до OLED вероятно не са големи,а пък размера си е екстра при всички положения.
    Като гледам цените в момента класацията според мен е(цените са ориентировъчни които съм виждал)
    1.65''SonyXE93/4300
    2.55''LG B7/C7/2800
    355''Sony XE90/2200
    Не съм любител на фирми.Докато SAMSUNG не покаже новите FALD тв на добри цени.....
    Този пост е редактиран от cable; 05-04-18 в 18:19.
    presledvach одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    4
    #3354

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, наскоро ми изгоря платката на 42 инчов Philips 2012 г. Искаха ми за ремонт над 300 лв. Направих грешката и си поръчах 55 инчов ТВ Horizon от EMAG за 759 лв. Пристигна телевизора пуснах го, но не бях очарован. През следващите дни бях на гости и гледахме нов ТВ Finlux 49 инча и направих разликата, като се прибрах вкъщи опитвах всякакви настройки на картината но тя ме върна с 10 год. назад, беше размазана като рисувана с пастели и черното изобщо го нямаше - то беше сиво, мислех че е от сигнала но на Finlux-а картината беше супер. Звука също беше под всякаква критика също и смарт функциите. Върнах го и чакам да ми възстановят парите. Междувременно техника ми каза да търся Samsung, LG, Sony или Panasonic. Но бюджета ми е малък. Вече търся 49-50 инчов от тези марки, но изпуснах намаленията във веригите в края на март. Молбата ми е да ме насочите към някой модел от горните марки, пък ще чакам нова промоция. Телевизора ми трябва основно за гледане на филми, тенис, футбол и от смарт функциите YouTube.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #3355

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    То няма как да те насочва някой, след като не стигат парите. Взима се това, за което стигат ако въобще има такава възможност.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,633
    #3356

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Pandev Виж публикацията
    От няколко седмици съм с LG oled и съм мн доволен. Стаята е светла и нямам никакви проблеми,това със светлината е пълна заблуда,дори съм намалил яркостта доста,защото мн бързо се изморяват очите. И аз се колебаех между хе9005 и не съжалявам от избора. Ето няколко снимки
    https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7b127df9a8.jpg
    https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...dfff10ad21.jpg
    https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...e77d491024.jpg
    Забелязах грешки - луничките над телевизора. Моят съвет е, да не ги пускаш, а да поставиш подсветка зад телевизора.
    има тема даже
    https://forum.setcombg.com/%D0%B0%D0...%BC%D0%B8.html
    LED осветлението в стаята, в комбинация с OLED(или плазмен) телевизор, предизвиква интерференция на светлината и умора на очите.
    Тествай дали те болят очите 2-3 дни, като изключиш LED осветлението и вместо него използваш стандартно - лампи с нажежаеми жички.
    Пиши после, какви са впечатленията ти.
    Цитат Първоначално публикувано от dictator Виж публикацията
    OLED TV SONY KD-55A1 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ за този нали?
    По принцип OLED дисплейте за SONY не се ли произвеждат също от LG? Източник -> https://www.theverge.com/ces/2017/1/...splay-ces-2017
    Ако разполагам с парите и избирам OLED - Panasonic 65FX800Е.
    Има най-добрите фабрични настройки и опции за калибриране. Показва повече детайли в тъмните сцени, спрямо конкурентите си от други марки.

    LGDisplay произвеждат OLED панелите за доста марки телевизори - Sony, Vestel, Loewe, Panasonic, LG Electronics, Philips....
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-04-18 в 18:26.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3357

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >hristoslav...това за осветлението не го знаех.Гледам OLED на осветление от една енергоспестяваща(не led)крушка и понякога пущам още 2 led всички по 6 вата,като последните 2 led (от 4)ги включвам рядко,пък и те са димируеми.Всички са зад стъкла на полилеи и светлината не пада пряко в/у тв-ра.Досега не съм забелязал от led крушките проблеми,но щом казваш...Въпроса ми е препоръката ти е да не се гледа на led осветление или задължително стандартна лампа?Енергоспестяващата(както ги водеха-не съм сигурен в технологията)според теб към коя категория е?Щото и тя е на gu10 пък там стандартни от старите няма.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,633
    #3358

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това го забелязах преди 7 години на моят плазмен телевизор. като се има предвид приликата на технологията с OLED(макар и косвена) то би трябвало да се забелязва макар и частично подобен ефект. Всеки има различна чувствителност на зрението, така че не е задължително да се забележи ефекта.

    Енергоспестяващите крушки са луминисцентни. Два електрода в двата края на стъклена тръба пълна с инертен газ, покрита от вътрешната страна с луминофорен слой(белият прах).
    При пропускане на ток по електродите, газът в тръбата се йонизира(получава се плазма). Преминаващите през газа електрони, удрят по луминофорният слой и избиват фотони от атомите - получаваме светлина.
    Между другото, луминисцентното осветление е вредно за очите, но производителите не го споменават на опаковките(подобно нещо важи и за LED заради PWM [ШИМ]). Преди 4 години научих от колега в един щатски форум, че от кабинетите на директорите в няколко големи банки в САЩ премахнали този тип осветление и го заменили с дизайнерски лампи с нажежаеми жички, докато останалият персонал на по-ниските етажи си останал с...
    gtivanov, Vladi1981, presledvach и 1 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #3359

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    (или плазмен) телевизор, предизвиква интерференция на светлината и умора на очите.
    Тествай дали те болят очите 2-3 дни, като изключиш LED осветлението и вместо него използваш стандартно - лампи с нажежаеми жички.
    Пиши после, какви са впечатленията ти.
    Аз от години съм с ЛЕД лампи и лунички над плазмата и не съм забелязал нещо да ме дразни - само ако гледам 3Д и не съм го настроил на 50хц тогава вече се вижда силно и е дрезнещо.
    tony34al одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3360

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За вредата от led лампите съм чел.От старите обаче почти няма,а ако има те са халогенни,май.За тях също има дискусии.Интересен ми беше въпроса точно каква е връзката с OLED/плазма тв.Разбирам,че ти така си го усещал.Възможно е да има ефект някакъв,но се съмнявам,че точно в/у определена технология,по-скоро с всеки тв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе