Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 107 от 178 ПърваПърва ... 5797105106107108109117157 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,591 до 1,605 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1591

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от IFF Виж публикацията
    Добре ,но може ли да ми кажеш нещо повече защо Тошибата. А и ако имаш и друга идея за климатик ще се радвам да чуя от теб.
    Ще се радвам да чуя и мнението на AC_From_Hell.
    Лично аз бих избрал Панасоника, параметрите му са по-добри от на въпросната Тошиба и като ефективност и като отдавани мощности при ниски температури.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Търговец ми сподели, че нямало разлика между QKE и PKE, но не мога да го потвърдя.
    Разлики има:

    E9QKE има повече фреон и вероятно малка промяна в софтуера, водеща до по-висока енергийна ефективност.
    E12QKE има повече фреон и по-голям топлообменик, склонен съм да вярвам, че и тук софтуерът е леко пипнат заради тези промени и също води до по-висока ефективност.

    Цитат Първоначално публикувано от bonethugs Виж публикацията
    Здравейте отново,
    След дълбоки размисли, и проучвания на актуалните модели климатици все пак реших да вдигна бюджета малко. Спрял съм се на следните модели:

    1. Panasonic CS-E12QKEW. В темата за обсъждане на Панасоник, разбрах че е нов модела и няма кой знае какви отзиви все още. Но технологично бил добре, поради уголемения топлообменник, по-голямо количество фреон и някакви шукаритетни екстри на вътрешното тяло. Също така някой спомена, че въшното тяло се използва и в по-високия клас климатици на Панасоник (не че знам кой е той), което май е добре?!
    2. Panasonic CS-RE12QKE - тялото било същото, само топлообменника е стария квадратен с по-малък размер. Не съм сигурен, но за моите нужди (предимно охлаждане) смятам че ще се справи също доста добре със задачата си. И вътрешното тяло не разполага с екстрите на горния модел.

    Това са моделите за които се двоумя. Най-много ме блазни Панасоника RE12QKE, поради най-ниската си цена. Ако кажете, че Е12QKEW си заслужава ще инвестирам в него. От Fujitsu-тата LTCA ми е фаворит, но да си кажа честно нямам намерение да давам толкова пари, ясно че най-вероятно е най-добрия модел от посочените. Та дилемата остава между RE12QKE, E12QKEW, 12LMCA и 12LUCA.
    Климатика ще се използва предимно за охлаждане. За отопление си имам ТЕЦ, от който съм доволен, даже сега с изравнителната сметка ще ми връщат пари


    ПП: И ако може да ми препоръчате фирма за монтажа на климатика, може и на ЛС, за да не правим реклама. Благодаря!

    Панасоник E12QKE е нов дотолкова, колкото има по-голям външен топлообменик от миналогодишния модел и повече фреон, машината е добра и въпреки, че няма зимни отзиви според мен може да се разчита на нея.

    Панасоник RE12QKE всъщност е моделът, който ползва външното тяло на миналогодишния модел E12PKE и да, топлообменика е стария квадратен. Това не е пречило на тези машини да разботят добре цяла зима, макар и не толкова люта.

    Ако искаш да ползваш климатик главно за охлаждане заложи на RE12QKE - машината е на убийствена цена в момента. Ако искаш да заместиш ТЕЦ и да свалиш сметките за ток вземи E12QKE, който е много икономичен (COP=4.76). Купувайки E12QKE ще получиш и екстрите от по-високия клас машина - пречистване, сензори за присъствие и слънчева светлина, нанаое-г и тн.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 30-07-14 в 18:13.
    dodo_pv, bonethugs и spas.slavchev харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    15
    #1592

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    AC_From_Hell, благодаря за изказаното мнение.
    Все пак ако може и някой да каже нещо и за Fujitsu-то?

  4. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #1593

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря за отговорите, ясно ще се помисли още малко ,защото септември трябва да имам климатик в помещението.
    Казаха ми да погледна и подовия на Даикина.А за него да ми кажете нещо.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1594

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от IFF Виж публикацията
    Благодаря за отговорите, ясно ще се помисли още малко ,защото септември трябва да имам климатик в помещението.
    Казаха ми да погледна и подовия на Даикина.А за него да ми кажете нещо.
    Значително по-ниски параметри от въпросните панасоник и тошиба. Ако искаш подов поне избери Панасоник E12GFE с E12QKE за външно тяло, тази комбинация я няма в каталога, ама поне знаеш за какво плащаш и машината е добра...

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    5
    #1595

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,търся си машина за помещение 20кв/м,климатика ще се ползва предимно за охлаждане.Бюджета ми е 600 до 700лв.За момента съм се спрял на Panasonic cs/cu-pw12gkx.Благодаря предварително

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1596

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Става, ще ти върши работа, за тези пари може би няма какво по-сносно да се купи.

  8.  
     
  9. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #1597

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Този подов на Панасоник, би ли ми дал линк да го видя, а и цената дали е в бюджета ми.
    Благодаря предварително.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1598

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    dodo би ли споделил кое е опасното в плазмения филтър на Тошиба ,че не ми стана ясно.Благодаря ти предварително
    Имам 10-ка на дайсейкай V, която генерира прекалено голямо количество озон, когато оборотите на турбината (дебита на въздух) през вътрешното тяло са ниски. Ако стаята е с малък обем, атмосферата става много опасна за хората, особено за малките деца. Пробата за пероксид в помещението, когато замервах миналата година, беше много висока. При по-сух въздух и по-високи обороти на турбината, нещата са по-добре.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1599

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Имам 10-ка на дайсейкай V, която генерира прекалено голямо количество озон, когато оборотите на турбината (дебита на въздух) през вътрешното тяло са ниски. Ако стаята е с малък обем, атмосферата става много опасна за хората, особено за малките деца. Пробата за пероксид в помещението, когато замервах миналата година, беше много висока.
    Отдавна е доказано, че Тошибите са опасни за здравето. Особено за душевното.
    estqwerty, Aleksandars, zzz и 1 други харесват това.

  12. IFF
    IFF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    90
    #1600

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Определено колко повече питам и търся все повече се затруднявам с избора си.
    Сега ми предложиха Mitsubishi SRF35ZJX-S/SRC35ZJX-S.Нещо за него да кажете.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1601
    Цитат Първоначално публикувано от IFF Виж публикацията
    Този подов на Панасоник, би ли ми дал линк да го видя, а и цената дали е в бюджета ми.
    Благодаря предварително.
    Заповядай:

    http://www.climamarket.bg/?p=33352

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #1602

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Разглеждайки темите неминуемо човек се натъква на субекти като dodo_pv .
    Абре спри се бе мен... ама то толкова очеизвадна псевдо компетентност от твоя страна ,че няма накъде. За разлика то хората които се борят за всеки клиент ти какво си ?
    Доволен клиент, недоволн клиент.., досаден клиент, некомпетентен псевдо клиент или прост човек с много свободно време и неизживяно детство.
    Та Тошиба бяха некомпетентни та инжинерите им слаби.. Ама господин всезнайки..ми вземи разколачи едина точиба и направи ъпдейт на параметрите и иди в Япония да ги научиш бре... Изобщо има ли нещо от което да си доволен... или по-лесното е да направиш една собствена фирма.. да се бориш за всеки монтаж и клиент и на 10 клиента да срещнеш един грамотен с възпитание който да се зарадва на свършеното от теб. Мдааа.. май версията с ходенето до ОТК-то на Тошиба ще е по-лесна задача.
    Лично на мен ми омръзна да срещам такива като теб дето само мажат и размазват из форумите .
    Ако нямаш какво градивно да кажеш ми чети си за собствена информация и ни лиши от недомислията които пишеш... Има достатъчно много хора с желание да се научат, има недостатъчно малко свестни специалисти които да дадат мнение на тези които не са наясно... Що ми се струва че ти не ппадаш в нито една от групите..
    Та , сипи си една ракийка, пусни си озон-а и спокойно , нема се отровиш..
    Ако всичко написано го приемеш като обида, значи е точно на място написано, ако е като критично мнение, и всепак се замислиш,значи има поне малко с какво да се замислиш.
    VeleV.Klima, Aleksandars, Kasap и 2 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1603

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    Разглеждайки темите неминуемо човек се натъква на субекти като dodo_pv .
    Абре спри се бе мен... ама то толкова очеизвадна псевдо компетентност от твоя страна ,че няма накъде. За разлика то хората които се борят за всеки клиент ти какво си ?
    Доволен клиент, недоволн клиент.., досаден клиент, некомпетентен псевдо клиент или прост човек с много свободно време и неизживяно детство.
    Та Тошиба бяха некомпетентни та инжинерите им слаби.. Ама господин всезнайки..ми вземи разколачи едина точиба и направи ъпдейт на параметрите и иди в Япония да ги научиш бре... Изобщо има ли нещо от което да си доволен... или по-лесното е да направиш една собствена фирма.. да се бориш за всеки монтаж и клиент и на 10 клиента да срещнеш един грамотен с възпитание който да се зарадва на свършеното от теб. Мдааа.. май версията с ходенето до ОТК-то на Тошиба ще е по-лесна задача.
    Лично на мен ми омръзна да срещам такива като теб дето само мажат и размазват из форумите .
    Ако нямаш какво градивно да кажеш ми чети си за собствена информация и ни лиши от недомислията които пишеш... Има достатъчно много хора с желание да се научат, има недостатъчно малко свестни специалисти които да дадат мнение на тези които не са наясно... Що ми се струва че ти не ппадаш в нито една от групите..
    Та , сипи си една ракийка, пусни си озон-а и спокойно , нема се отровиш..
    Ако всичко написано го приемеш като обида, значи е точно на място написано, ако е като критично мнение, и всепак се замислиш,значи има поне малко с какво да се замислиш.
    Браво много точно казано.

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1604

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Чак точно казано, не бих казал, но - да, има частица истина и поредното доказателство, че сървъра работи за интересите на шепа хора. Другите 95% в коментара са базирани на безпочвени съвети и лични нападки.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #1605

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    dodo_pv е прав, при пусната PURE функция в стаята мирише на озон все едно си в копирен център с пуснати 10 ксерокса, отвратително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе