Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 123
Like Tree46Одобрявам

Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #61

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    абе на потреблението на цигарите се отрази вдигането на цените

    а м/у др, тия гризки изведнъж всичките станаха без консерванти и т.н., чак се чудя къде е уловката!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #62

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Добре е да се почерпи опита на Мексико - вдигнаха двойно данъка върху високо калоричните продукти (заради масовото затлъстяване на населението).
    В момента в Германия обсъждат вдигане на данъка на продуктите с над 275 калории на 100 грама.
    Бившият кмет на Ню-Йорк също предложи високи данъци върху газираните безалкохолни.

    Според мен чипсове, снаксове, газирани безалкохолни, бонбони, торти ...- всичко в което има подсладители, оцветители и консерванти да бъде с 200% данък.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #63

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    бре, не знаех, че съм толкова модерен в разбиранията си

    предполагам, че някои от вас знаят и една друга гадна страна на подсладителите, различна от отровната (върху която няма да се впускам) - че организмът се подлъгва, че в кръвта има вкарана захар, а то реално няма, но панкреасът отделя инсулин, който се юрва в кръвта, награбва малкото налична захар, тъй като не е в състояние да се свърже с аспартама и ацесулфама, като крайният резултат е хипогликемия... освен това побърканият инсулин не само има опасност да изпрати всичката натоварена от него захар в мастните депа, ами и "докладва" на мозъка, че трябва да е гладен, и това затваря поочния кръг

    изобщо, историята на човечеството за всяко нещо, за което можете да се сетите, е демонстрация на погрешно взети решения
    Tommorow одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #64

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Добре е да се почерпи опита на Мексико ...
    ....НОВИНИ....Тази сутрин митничари на К.Андреево откриха скрити в ТИР със сръбска регистрация 1.5 милиона блокчета шоколад. Контрабанднитя шоколад е бил умело прикрит между стековете декларирани цигари Ротманс

    Никакъв данък или акциз не може да ти реши проблема. Образование му е майката. Култура на хранене. Фууд революшън. И няколко напълно безплатни решения - забрана на всички реклами по телевизията на вредни храни. Това зомбиране на деца трябва да престане. Невъзможно е да откажеш на детето си в магазина, когато поне 50 пъти днес някой малоумник използва деца в рекламите си, които пъшкат в наслада преглъщайки...
    Този пост е редактиран от Tommorow; 10-11-13 в 10:01.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #65

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    предполагам, че някои от вас знаят и една друга гадна страна на подсладителите, различна от отровната (върху която няма да се впускам) - че организмът се подлъгва, че в кръвта има вкарана захар, а то реално няма, но панкреасът отделя инсулин, който се юрва в кръвта, награбва малкото налична захар, тъй като не е в състояние да се свърже с аспартама и ацесулфама, като крайният резултат е хипогликемия... освен това побърканият инсулин не само има опасност да изпрати всичката натоварена от него захар в мастните депа, ами и "докладва" на мозъка, че трябва да е гладен, и това затваря поочния кръг
    изобщо, историята на човечеството за всяко нещо, за което можете да се сетите, е демонстрация на погрешно взети решения
    Ехеее, би ли споделил източника на тази информация? Без солидни доказателства от изследвания звучи заблуждаващо. Колко разтворими Е-та на прах и течни газирани Е-та съм изпил за десетлетия, особено лятото и нито веднъж не съм изпаднал в безсъзнание, нито съм усетил огромен глад, каквито би трябвало да са признаците, съответно на тежка и по-лека хипогликемия. А някой да е чувал за кома или смъртни случаи поради хипогликемия, дължаща се на консумация на подсладители?! Ето и други описани признаци на хипогликемия, които също едва ли някой е усещал след консумация на голям букет от Е-та.:
    "Първата група симптоми, които се изявяват при хипогликемия, са от страна на нервната система – адренергичните. Пациентите обикновено описват:

    • намират се в нервно, превъзбудено състояние,
    • потят се,
    • изпитват топли вълни,
    • наблюдават треперене на тялото си,
    • чувстват физическа слабост,
    • проявява се силно сърцебиене,
    • често се срещат и затруднения при говор." копиран абзац от Хипогликемия – признак, че сме оставили мозъка гладен | Puls.bg[/URL]


    Относно незасищането на глада от подсладителите ми се струва,( като оставим на страна, че чувството за глад е мнооого субективно и зависещо от доста фактори), че е съвсем нормално, след като не са калорични, един вид, лъжат вкусовите ни рецептори, но не могат да заблудят организма, че са въглехидрати и затова той иска истинска храна. Т.е. дали ще пием чешмянка и или боядисана, изкуствено подсладена чешмянка за тялото е все едно - ТО СИ ИСКА СВОЕТО - КАЛОРИЧНА ХРАНА и за това сме си гладни. Ако беше толкова лесно да заблудим чувството за глад, нямаше да има огромна световна индустрия за отслабване. Отделно, че човек тогава щеше да може да хвърли топа без да се усети, заради това, че е излъгал тялото, че е приел калории, а всъщност мозъкът му е останал без храна.
    Едно от малкото хубави неща в БГ е, че все още децата масово излизат вън да си играят и има много детски площадки, макар и в окаяно състояние. Наред с развиването на социални умения при играта, децата горят и ОГОМНО количество калории, така че, за нормално, здраво дете, чийто родители и баби и дядовци не ги мързи да го извеждат на разходка, не знам колко боклучави храни трябва да изяде, за да затлъстее. За тийнейджърите пък, смятам, че вече детското в тях е на изчезване и могат сами да разсъждават и правят най-добрия избор за себе си: младежите и от двата пола, които не пропускат винаги, минавайки покрай голямото огледало във всеки дом да се погледнат, много добре си знаят и се интересуват какво може да се яде за да не се тлъстее. Доста ходят и на спорт. Останалите изпаднали в плен на ТВ-то и компа са обречени на затлъстяване + депресия. Доказателство за правотата на твърдението ми е, ниския процент затлъстели малчогани в БГ.
    Та накратко, според мен положението с боклукчавите храни и децата в БГ не е толкова сериозно, колкото се представя, било то заради това, че мама и тати не могат да отделят ежедневно по десет кинта за голяма опаковка чипс, шоколад и сладолед, в комбинация с по-голямото движение на българските деца в сравнение на тези от развитите страни, където те биват транспортирани навсякъде, без да използват краката си и киснат постоянно в къщи пред ТВ-то и компа, както родителите си, и не на последно място хранителните навици на българина, които продължавам да твърдя, че са по-добри, отколкото тези, на хората от Западна Европа - консумацията цяло лято на "шопска" вместо кетчуп и горчица, сезонни плодове вместо Кока Кола.

    Абсолютно съгласен съм за забраната на промиващите мозъка реклами на кафе, кола, производните на Мк Доналд'с, пропагандиращи колко куул е това сред младежите, също както и тези на ракия и бира, но заради това, че са уникално просташки.


    Малко извън темата: Преди две зими бях направил огромен задник и корем и си взех от познат една малка найлонова кесийка с някакъв вид подсладител, причащ на пудра захар, в отчаян опит да заблудя глада си за сладко. Пъхнах го във вътрешния джоб на коженото яке и забравих за него. След няколко дена, една вечер трябваше да говоря с управителя на един Плейбой бар. На входа, след като ги уведомих къде отивам, охраната ме опипа за ножки или патлаци и усетиха издутината в джоба ми. Чак когато изкарах кесийката с "белото" да им я покажа ми присветна на какъв изглеждам от страни и направих неловък опит да бъда честен "Ъъъ, подсладител!" Направо ми повярваха...
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 10-11-13 в 16:59. Причина: да добавя оф-а

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #66

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    kalcheff1, а снимка на електрон не искаш ли да ти покажа, че да повярваш в съществуването му?

    (почти) както винаги си натворил едни, дето ми иде да ги изтрия на секундата, не защото ми противоречат, а защото са откровени... хм... [автоцензура] наивности

    колко много боклуци трябвало да погълне едно дете, което гори много енергия заради по-бързия си метаболизъм?

    по-малко, отколкото ти с твоя "задник и корем", защото:

    1. има по-малка телесна маса и консумира повече калории на килограм "живо тегло", следователно натоварването на организма му е по-голямо
    2. защото по-бързият метаболизъм води до по-бързо усвояване, т.е. по-бърза проява на отрицателните ефекти

    по твоята "логика" децата няма проблем да си боцкат хероин, защото има по-бърз метаболизъм и няма да им навреди. тъпотия!


    не те знам къде живееш, но ако около теб има 10 деца, от които 1 пълно, мога да те призова да посетиш произволна гимназия и да огледаш хипопотамите там
    не, не са тлъсти заради седенето пред компа. аз от 25 години вися пред компа и единствената 1 година, когато съм бил пълен, е било по съвсем друга причина


    помията не е само в чипса, шокото и сладоледа, а НАВСЯКЪДЕ!

    отправям ти следното предизвикателство за САМО ЕДИН ден!
    оглеждай етикета на всичко, което си консумирал и напиши тук нещата, които нямат Е-та, като по-конкретно се опитай да избегнеш Е322 - соев лецитин, малтодекстрин и глюкозо-фруктозен сироп

    не започвай с хляба
    дори стандарт "България" има между 1 и 2 Е-та в зависимост от прозводителя

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #67

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Фиър, припеър ту дай:

    Както каза един съфорумец "За електрона вярвам, щото ме е праскал тока многократно , ама покажи ми следствие от съществуването на някое божество."
    1. Нали не смяташ, че 25-50 кг дете може да поеме такива колосални количества боклукчава храна, колкото 100 кг възрастен с уголемен от преяждане стомах? Дори и дете да консумира повече калории на кг живо тегло отколкото възрастен, при повечето здрави деца всичко "заминава" за енергия, т.е. те имат нужда от тези калории. ВЯРВАЙ МИ!
    2. Е къде отиде, бе братче...

    Работата ми е до 2 училища - Икономето и основното до него - "Кирил и Методий". По често ми се случва да промърморвам под мустак "Ай на чича момиченцата", от колкото да мярна някое затлъстяло дете, има ги, но са рядкост. МНОГО ПО –СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ СА ЦИГАРИТЕ И АЛКОХОЛА СРЕД МЛАДЕЩА. Вярно е, че децата са заобградени от не най-полезната храна - пици, баници, бутерки, Кола... НО, според мен, по-важно за тях е по някое време в къщи да заръбат един морков, ябълка, киви, варено яйце, извара, рибка, пилце и т.н., неща които мама е да е купила, намират се постоянно в хладилника и се употребяват редовно от останалите членове на семейството, отколкото да се кахърим за празните калории, с които повечето от тях нямат проблем, стига да ходят пеша до даскалото и да не киснат постоянно в къщи. Проблем с калориите имат възрастните.

    Аааа, Фиър, днес не си въобще във форма, да не си сръбнал, бе, неделен ден, разбираемо е. На предизвикателството да не консумирам Е-та за един ден ще попитам: Знаеш ли какви са действията на "Е322 - соев лецитин", който толкова много проклинаш?? - Няма да стигне мястото да изброяваме положителните ефекти върху човешкото здраве - от нуждата му за черния дроб при високо негово натоварване или прекарани болести, през подобряване на разграждането на мазнините с негова помощ, до набавянето чрез него на аминокиселините холин и инозитол, които пък си вършат тяхната работа за благоденствието на тялото и т.н. Мисля че лецитинът, това "Е", като хранителна добавка в шишенце, по аптеките върви към двайсетачка за 60-100 капсули.
    Онзи ден трябваше да слагам бензоат на трушийката, че времето топло, да не се зеноса. Предишни години, четях на пакетчето "Консервант, отхрачващо действие", а сега са добавили и трето действие -"Антиоксидант" Друг е въпросът, че смърдеше странно и пишеше "Произход Китай", т.е. не се знае какво съдържание има в тази опаковка с име на веществото.
    Вит. Ц, също се води някакво Е, което се използва за подкиселяване на вкуса и в хлебната промишленост като подобрител на втасването, за да не стане хляба на тезек. Най вероятно си видял него на опаковката от хляба, . Да пишем ли колко вреден витамин е той?
    За някои от вит. Б също имам подозрения, че също се водят някакви Е-та, дали не се използваха за оцветяване в ХВП?
    Малтодекстинът много добре се котира при спортистите за набавяне на енергия и също се продава по аптеките.
    Глюкозофруктозен сироп - е, много е вреден, съдържа и фруктоза, която не се отразявала много добре на обмяната на веществата, добре, ама нали я има и в плодовете тази фруктоза?! Глюкозката си я има във всеки организъм, наричана още кръвна захар и без нея мозъка умира за секунди.
    Нямам намерение да подхващам кампания за подобобряване на имиджа на хранително-вкусовите добавки, НО
    отново, дяволът се изкарва по-черен, от колкото е. А за боклукчавите храни(junk foods) и напитки- сладоледи пици, шоколади, коли, чипс, за някои , въобще всичко, за което си струва да се живее, по принцип е важно да се приемат в разумни количества, а не да се отричат тотално. Човек само се тормози психически без файда. Виж, в контекста на зимата, замърсяването на въздуха ми със скапаните печки на дърва и с изгорели автомобилни газове ме тормози много по-сериозно - там няма Е-та, а хубави тежки метали, киселини и т.н., в които със сигурност не може да се открие нищо полезно.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 11-11-13 в 14:44. Причина: сетих се за още малко Е-та и др. добавки

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #68

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    1. соята е 99% ГМО. ако това не ти е достатъчно, премини на 2.
    2. соята има много изофлавони, които са нещо като растителен естроген. за мъжете не е особено полезно по разбираеми причини . за жените също, защото се потиска производството на собствения
    3. соята съдържа много фитинова киселина, която пречи на усвояването на много от важните микроелементи

    китайците са намерили единствения безопасен начин да се консумира соя - ферментирала в соев сос между ленени платна

    ----------------------------------------------

    глюкозо-фруктозния сироп се прави от ГМО царевица

    ----------------------------------------------

    синтетичният витамин Ц не е същия като този от плодовете

    ако не вярваш, сравни домашен оцет със сместа водата + лимонтозу, която продават за 39 стотинки
    оцетната киселина, т.е. лимонтозуто, също е Е

    ----------------------------------------------

    ние не сме пили по-малко от сегашната младеЖ (не "младеЩ"), но в моя клас имаше само един полу-кашалот, а не като сега по 1/3 от всичките

    ----------------------------------------------

    малтодекстринът се котира, защото увеличава апетита и подлъгва организма да се нуждае от повече калории, които да се превърнат в мускулна маса

    ----------------------------------------------

    едно време НАВСЯКЪДЕ по света са се отоплявали, горейки дърва, но смъртността от рак не е била 30-ина % в развитите (индустриалн/жилищни) райони, колкото е сега

    ----------------------------------------------

    чудя се дали не се хабя напразно

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #69

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз от 25 години вися пред компа и единствената 1 година, когато съм бил пълен, е било по съвсем друга причина
    Да, бил си бременен...
    Пак се отплеснахте от здравната реформа, а нещата не вървят на оправяне - вече ще сме здрави на 80%, а парите за здравеопазване са с 200 милиона по-малко в новия бюджет.
    avenger одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #70

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Ти се шегуваш - едно вярно твърдение не видях в горния ти коментар, нито подкрепено от 100 % доказана някъде теория, нито от практическа гледна точка. Прав си, хабиш се напразно - приеми загубата с достойнство
    Доводите за вредата в/у човешкото здраве, особено на растителните ГМО, поне на този етап не са солидни. Та в този контекст соята си е перфектна, колкото по-ГМ, толкова по-добре - ще е в по-големи количества и продуктите от нея съотв. по евтини .
    2. А за продажбата на соеви изофлавони като хранителна добавка за здраве какво би казал?Spring Valley Dietary Supplement Soy Isoflavones 60 ct - Walmart.com[/URL]
    Те май били полезни ... или най малко, няма 100 % сигурност, че са вредни.
    3. Ала-бала, освен първоначално неколкодневно отделяне на отровни газове от консумиращият я, няма др. токсични свойства. В много национални кухни соята си е деликатес и се приготовлява по различни начини. Отделно, че си е, може би, най-богатото на растителен белтък растение. Ял съм я замразена сурова, в млечна зрелост, уникална е. Дай връзка на изследване, доказващо това твое твърдение.
    ----------
    Вит.Ц .. оцет ...лимонтози, лимонтази - едно и също е веществото, без значение от естествен или синтетичен произход. Само дето синтетичните в-ва са с по-голяма чистота, но визирайки само и единствено дадено съединение, това е +. Освен това, моля, иди си купи полезен вит. Ц като добавка от аптеката напр. на ф-ма Актавис за около 2 лв опаковката и питай "Ама от естествен източник е, нали?" -Почти Всииичко в БГ се бачка по възможно най евтината технология и тя не е извличане от естествни суровини. Но това не означава, че витаминките или другите диетични хранителни добавки или лекарства със синтетичен произход не действат или са вредни.
    ------------------------------
    Вметнах преждевременната и прекомерна консумацията на алкохол и употребата на цигари от младежта, не като влияещи в/у затлъстяването и така косвено вредящи на здравето на хората, а като ДИРЕКТНО УВРЕЖДАЩИ ФИЗИЧЕСКОТО И ПСИХИЧЕСКО ЗДРАВЕ НА ИНДИВИДА

    -------------------------------
    Малтодекстринът се котира, защото няма толкова накъртващо сладък вкус, за разлика от неговия въглехидрат-братовчед - декстрозата. Освен това се понася и по добре от спортисти с капризни стомаси, склонни към диария от декстрозата. Няма как да увеличи апетита, ако самият той е въглехидрат, напротив, убива го за кратко време, т.к. спада към групата на бързоусвоимите въглехидрати. И тази добавка в ХВП не вреди, това, за което принципно спорим.
    --------------
    Което и време оно да имаш в предвид едва лие имало толкова ДВГ. Споменах дървата заради смрадта във въздуха и се чувствам все едно съм на село, а пък уж съм в лятната столица на БГ (оле майкоуу), и чак след това заради замърсяването, което и то не е за пренебрегване.МПС-тата обаче таковат мамата на всичко, като започнеш от въздуха, замърсявайки го химично, преминеш през високата му запрашеност, заради самоволното превръщане на зелените площи в паркинги и разпрашаването на голата почва директно от вятъра или ерозирането й по асвлта и от там разпрашаването й от МПС-тата. Малко по-в страни от темата остават изпотрошените и омазани в петна от масло тротоари.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 11-11-13 в 12:57.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #71

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?




    Интересни работи приказвате, но да се върнем на здравната реформа а ?

    Например: За или против ваксините ?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-11-13 в 19:34.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,349
    #72

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    850 хиляди българи не си плащат здравните осигуровки. Това показват данните на Националната агенция по приходите, съобщени вчера от bTV. Тази цифра не включва сънародниците ни, които живеят трайно в чужбина. Според НАП почти половината от длъжниците към здравната система са хора, които не могат да си плащат заради безпаричие. 461 хиляди души без работа според здравното ни законодателство трябва сами да се осигуряват за здраве. Това не са хората, регистрирани в бюрата по труда, които получават обезщетение, а такива, които са без доходи повече от година.

    Над 50 милиона са внесени в бюджета на Здравната каса от началото на годината от безработни, студенти и от хора, които не получават други доходи, отчете НАП. От прогнозата за милиард и половина приходи за здраве за годината, до края на септември са събрани милиард и 100 хиляди лева.

    В групата на хората, които не плащат, по оценки на НАП има около 130 хиляди, които просто не знаят, че дължат. Между тях са зрелостниците в периода между училището и приема в университета. Студенти над 26 години.

    Но има и значителна група хора, които са наясно със задълженията си, имат доходи, но не искат да плащат. Според НАП става дума за 255 хиляди души. При постъпване в болница те плащат 36 вноски накуп и така възстановяват здравните си права. Общо българите с прекъснати здравни права са 2 милиона.
    850 000 не плащат за здраве

    P.S.
    Към тях трябва да добавим и 2,4 милиона пенсионери + 60 000 ученици + 300 000 инвалиди лица с трайни увреждания.
    Този пост е редактиран от avenger; 17-11-13 в 11:38.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #73

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    против

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #74

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    Против такива ваксини със съмнителен ефект.
    Преди няколко дни слушах по радиото. Ето и новина Над 24 200 момичета имунизирани против рак на маточната шийка - bTV Новините
    24000 по цена около ~500 лв. = ~12 милиона от бюджета са влезли в джоба на глаксо. (Да уточня, че са безплатни за пациентите, но държавата плаща всяка една от тях на фирмата производител.) После се реве къде са парите.
    В училището на дъщеря ми се изредиха няколко джипита да убеждават родители и деца, колко била полезна тази ваксина (а има смъртни случаи, като страничен ефект), но мънкаха на въпроса "Вашата дъщеря ваксинирахте ли я?".

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #75

    Отговор: Какви мерки да се предприемат в здравната реформа ?

    обсъждането на ваксините трябва да се провежда в две направления:

    1. ефективност
    2. вредност на съставките

    ефективността на ваксините е спорна, факти за което могат да се намерят много лесно за непредубедения човек. спадът в заболеваемостта от ред тежки и опасни болести започва още в края на 19-ти век с повишаване на жизнения стандарт и достъпа до повече храна, а не в промеждутъка между Първата и Втората световна война, когато започват масовите имунизации

    огромни имунизационни кампании в скандинавските страни и япония (най-вече) са довели до рязък скок в заболеваемостта от болестите, срещу които уж е била ваксината. кампаниите са били прекратени, с което заболеваемостта драстично е паднала почти до нула

    --------------------------------

    съставът е другата насока за информиране

    живак... алуминий... формалдехид... 100%-ви отрови в каквито и да било количества

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 294
    Последно: 07-11-18, 07:15
  2. Yamaha RX-V 671 + какви колони ?
    От maddog9 във форум Тонколони
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-12, 18:56
  3. Какви 5.1 колони?
    От LexHammer във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-11, 11:14
  4. Отговори: 4
    Последно: 01-04-08, 14:21
  5. Търси се софтуер за аптеки за здравната каса
    От stospp във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 26-09-05, 12:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе