Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 92 от 113 ПърваПърва ... 42829091929394102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 1688
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    8
    #1366

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Аз сложих 50 литра и жена ми не спря да мрънка,че не й стига водата и се наложи да го сменям с 80л. Не повтаряй моята грешка.
    Затова се колебая между 80 и 65 литра. Плоските на 65 литра са с 3,3 kw. и може бързо да се донагрее вода между две къпания, а са и с по-малки габарити.
    И друго не ми е ясно. Защо ги водят 80 литрови, а в описанието пише 65 литра номинален литраж.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #1367

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Не ги водят 80-литрови, просто в означението им има числото 80 Оказа се популярно в наше време.
    Плоските бойлери (логично) са по-широки, та просто обмисли и това, че моята сестра като си видя покупката, леко съжали.
    И да подсетя, че има проточни бойлери, без ограничение в обема, пък и място почти не заемат.
    trey одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1368

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Проточните са с доста сериозна консумация и трябва да се предвиди дали инсталацията е сувместима, че ако кабела е 2кв., ще стане беля.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    8
    #1369

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Проточните са с доста сериозна консумация и трябва да се предвиди дали инсталацията е сувместима, че ако кабела е 2кв., ще стане беля.
    За проточен доколкото знам, трябва и налягането на водата да не е слабо. А за кабел - ще се пуска 4 кв. мм., но малко съм скептичен към проточните.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1370

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз имам газов проточен и всичко е 6,при настрийка 42гр. не се седи под душа. При електрическите не знам как е, но не би трябвало да е по-различно.4кв. е малко за проточен, те са по над 15киловата.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2022
    Мнения
    8
    #1371

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз имам газов проточен и всичко е 6,при настрийка 42гр. не се седи под душа. При електрическите не знам как е, но не би трябвало да е по-различно.4кв. е малко за проточен, те са по над 15киловата.
    Да, излиза че трябва да е над 6 квадрата. Другия вариант с по-малко киловати на проточния не е вариант. Ще се търси обемен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1372

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Гледай да не е под 80л и да не е хоризонтален.
    trey одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1373

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Сложих Елдом 80л вертикален, неръждаем. Знам че има ефекти на раздуване и огъване на водосъдържателя, но доста пука. Без да е включен, пускам топла вода, спирам и 10 секунди по-късно има пукания. Много тънка ламарина ли са взели да правят или неръждаемите поначало са така? Предният беше емайлиран. Чуваха се подобни звуци като тръгва или спира водата, но по-ограничено.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1374

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И аз съм с Елдом неръждавейка и не съм чул да пука или поне не ми е направило впечатление.
    На колко си му настроил термостата?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1375

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Сложих Елдом 80л вертикален, неръждаем. Знам че има ефекти на раздуване и огъване на водосъдържателя, но доста пука. Без да е включен, пускам топла вода, спирам и 10 секунди по-късно има пукания. Много тънка ламарина ли са взели да правят или неръждаемите поначало са така? Предният беше емайлиран. Чуваха се подобни звуци като тръгва или спира водата, но по-ограничено.
    И моят емайлиран хоризонтален пука яко. Казал съм си,че елдом повече няма да пипна. Качеството е под всякаква критика на новите.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 21-08-22 в 20:29.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1376

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    И аз съм с Елдом неръждавейка и не съм чул да пука или поне не ми е направило впечатление.
    На колко си му настроил термостата?
    На предпоследната черта е някъде или малко по-слабо. Не знам ако засиля до макс дали е по-рисково.

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    И моят емайлиран хоризонтален пука яко. Казал съм си,че елдом повече няма да пипна. Качеството е под всякаква критика на новите.
    Що бе, аз не се оплаквам като цяло. Старият емайлиран изкара 7 години, което се води добро постижение. Беше със серпентина и ме съмнява, че от нея прокапа, т.е. можеше да издържи още, ако беше чисто електрически (като новия). Не знам само какво да мисля по темата с пластмасовата тръба на горещата вода, която се чупи с времето. Докато беше току що изваден от кашона погледнах в тръбата на топлата вода и вътре ясно се виждаше пластмаса. Значи продължават да си карат по старому, освен ако не са променили дебелината или типа пластмаса.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1377

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Моят го държа на Еко. Вероятно всички бойлери ще пукат като се държат близо до макса.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #1378

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Моят го държа на Еко. Вероятно всички бойлери ще пукат като се държат близо до макса.
    На Еко значи да го държиш постоянно включен. Аз избягвам такава практика - загрявам и гася. Къпане на включен бойлер винаги носи някакъв риск. Освен това Еко-то е по-ниска температура, което значи, че се смесва по-голямо количество гореща вода и съответно бойлерът свършва по-бързо. За пукането може да пробвам дали има разлика на Еко, но ме съмнява, че няма отношение. Както казах по-горе, озадачава ме пукането доста време след като е спряно ползването на вода и бойлерът е изключен.
    Gena_bs одобрява това.

  17. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #1379

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Елдом(в момента) са боклуци, но поне са с 5 години гаранция. Можеш поне 3 пъти да го смениш... С нов... Триста кинта на пет е по 60 на година. Консумативи...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1380

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Няма разлика. Аз също съм с външен ключ и бойлера е оставен на еко и не се гаси никога. Винаги след къпане, докато загрява или се включва да поддържа температурата,когато не се използва, се чува припукване.

    Колегата с пукането в сграда ново строителство с тец ли живее случайно?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе