Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 14 от 68 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #196

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Виждал съм работата на АЕГ,Електролукс,Беко,Мидеа.Като махнем Мидеа,че нещо не мие добре и бабата все мрънка по нея,било за миене или ръждясали пръчки на кошниците,другите не се различават по работа(измиване,изсушаване).Това са все машини с две перки,тези с три сигурно са по-добри-не знам.Така че за мен по-скоро е важно как ще се подреди посудата в миялката,дали загорелите тави/тенджери ще се накиснат предварително,каква програма ще се използва(не става да миеш на 30 гр.) и (според жената) да не се използва препарат под нивото на калгонит класик (аз разлика не намирам).
    Имаме от година BEKO DSFN 1530 (по препоръка на Касапа),ползваме само програма бързо миене (55 мин.) на 60 гр.и се справя не по-зле от по-скъпите марки/модели с две перки.А опцията 1/2 даже не съм я ползвал и не знам за какво е.Единствено ме дразни,че няма отложен старт и ако я пусна на нощна трябва да я чакам,за да я отворя иначе остава влага и капчици по задната стена.
    Та мисълта ми е,че като махнем Нео,Мидея и др.такива,по-скоро си зависи от вас качеството на измиване,а не от марката.И вземете най-голямата,та да влизат тави и тенджери.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #197

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Единствено ме дразни,че няма отложен старт и ако я пусна на нощна трябва да я чакам,за да я отворя иначе остава влага и капчици по задната стена.
    Джонка, този проблем се решава с инвестиция от 5(пет) лева:


  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #198

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Да,Касапе,прав си.Ама не ми се занимава да я местя,че контакта,в който е включена е зад нея,а другите са все заети и ще падне включване и изключване,а бе накрая жената ще строши нещо и аз ще съм и виновен.Да не говорим ,че веднъж я вдигах,бях бръкнал с ръце вътре на таванчето и нещо яко изпука на трошене.
    Така и така си се хванал,я кажи 1/2та за кво е?По малко вода ли пуска?Само едната кошница ли се зарежда,ако е така-коя? и тн

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #199

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Само долната кошница се зарежда при 1/2 и мие само с едната перка. Уж да пести ток и вода. Аз обаче съм фен на малките миялки.
    Че малката можеш и 2 пъти да я пуснеш, като се налага. А за голямата трябва да събираш съдове по две седмици.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #200

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    ОК,мерси.При мен,обаче,за да се пуска всеки ден остава малко празна,а за през ден-не стига мястото(аз,жената и две деца сме),а е за 12 комплекта.Та т'ва 1/2 е ала-бала значи.Щом не работи горната перка,няма да мие добре,'щото на нея си има отвори да пръска и на долу.Ток едва ли се пести,защото най-много гълта за подгрев на водата и сушене(то ще си е ка'т на пълна програма),хапчето си отива цялото,единствено може някой литър водица да скатаеш-се тая.Колкото за малките не ми се струва рентабилно да дадеш 350-650лв начални и 60 стотинки на миене за 5 чинии и две вилици,по-добре жената да си ги мие,и да не можеш да вкараш тава 40/44 санта например.Аз малко сметкаджия на триците си падам.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #201

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте на всички.
    Трябва да вземам съдомиялна за вграждане на 60 см. Моля за съвети относно по-важни екстри и такива, които трябва задължително да има уреда /от гл.т. на "ръчната миялна"/. Предложете направо модели, ако имате наблюдения в последно време.
    Бюджетът е доста ограничен - около 600 лв +-50, но ако нещо наистина е задължително да се плати за него и си заслужава. Имам отстъпка 7% в ТМаркет - с МТелска карта - на стоки извън промоция.
    Ще се ползва в Русе - при много твърда вода. Обичайно 2 възрастни и 2 деца.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #202

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Зануси ZDI 310X- панела е отпред което е удобство.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #203

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Гледахме този Електролукс - и в ТМ и в ТП е на 799 лв - промо цена /били от Зора - доколкото разбрах/. Но в ТП може да се вземе с 0% ГПР за 10 вноски.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...UX-ESL-65070-R - съвети?!?
    Зануси ZDI 310X - и нея загледах, че тънка цената, ама само в ТМ-Враца - явно 1 останала.

    Като, че ли повече бих искал да е Candy. http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...=1%29/.do?rf=y само дето 2012 нещо не ми вдъхна доверие. А другите - някой да каже!
    Приемам предложения и евентуално за Беко. /Не съм привърженик на марката, но щом си разбират от миялките/

    Посъветваха ме да гледам да е с допълнителен разпръсквач на долната перка и да може да се сгъват стойките за чиниите на долното чекмедже, та да се събират и по-големи съдове.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #204

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    В къщи, много държим на програма за плакнене. Незаменима е за миене на зарзават, ягоди, грозде, картофи и... филтри за климатици.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #205

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    И жената това са я посъветвали. Да има кратка програма за плакнене - 10 мин. А горепосочените - не видяхме да имат.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #206

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    "и... филтри за климатици",Касапе,голям си образ.Саньото били икономични,ба-много вода хабят!На тия твойте 8ци има ли място за филтри под капака.
    Бекото имат такава плакнеща програма и се сгъват две от четирите шиша-поставки,а ,гледам,тая е на промоция http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-DIN%C2%A05833 ,ма дали я бива

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #207

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    И тая я загледах, но мисля, че не се сгъваше нищо от чекмеджето. За тея кратките изплаквания - няма твърде информация по табелките им в Технота-та. Затова и разпитвам тук.
    За екстрите - се потвърди, че при 1/2 спестява само малко вода /и евентуално подгряването и/.
    А Касапе, само от любопитсво в момента - А колко вода харчи само за плакненето?

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #208

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    На тия твойте 8ци има ли място за филтри под капака.
    Бекото имат такава плакнеща програма и се сгъват две от четирите шиша-поставки,а ,гледам,тая е на промоция...
    Джонка, тези моите 8,5-ци са с ОГРОМНИ вътрешни тела. Мога и теб да те скрия под капака, при желание.
    Впрочем, знаех си, че ще станеш фен на БЕКО. Жалко, че не си взе и печка от тази марка.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    А колко вода харчи само за плакненето?
    Нещо като 3л ми се върти, ама ме мързи да търся Факиния мануал.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #209

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Касапеее,ясно ми е как изглеждат и кво могат,а аз освен да ти завиждам-друго не мога .Чак пък фен на Беко няма да стана,ама миялката си върши работата не по-зле от марковите и е дуракоустойчива.Имам да те черпя! Печка не взех,щото не ми хареса кво предлагат за цената.
    Миялките Беко имат осем реда шишове на долната кошница,разположени в две двойки(както и другите марки).Едната четворка(двата предни реда) е фиксирана,а другата четворка(двата задни реда)-всяко си пада самостоятелно и има възможност да нагъчиш тенджери и др.Пояснявам,че всичко това е за два реда чинии.А горната кошница можеш да я местиш по-нагоре,за да ръгнеш прави тави долу,без да опира перката в тях.Плакненето по док е 14 мин.с 4,2 литра вода;предполагам,че за всички модели Беко е еднаква тая програма.Програмата 1/2 е жив та***,нищо не пестиш(пробвах,че по време-миене,гр. на водата,сушене е същото),може би затова я няма при някой модели/марки.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #210

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    За 400 лв ще ми излезе този употребяван BOSCH SGI57 t 05 eu - Made in Germany - тоя надпис обаче ми се струва, че трябва да е на немски, ако е произведена там?!?
    Не мога да се ориентирам дали има само изплакване. Че няма инфо на БГ, пък ровя в чуждоземните сайтове, ама без особен успех за подробности по програмите. Струва ми се по-добра оферта от новата БЕКО за 619лв. Уж ми дават 1г. гаранция на Боша.

    http://www.amazon.co.uk/Bosch-SGI-57.../dp/B0002TVTUO

    От друга страна http://bosch.expo2000.bg/index.php?r...product_id=775 новичка с гаранции и т.н.
    Дайте съвет - дали и къде са произведени евентуално миялките? Дали и новата, ще има качеството на 5 годишната?!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 68 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  2. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1685
    Последно: 16-03-24, 12:36
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе