Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 15 от 68 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #211

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Ми то всички пишат на английски,а че пише Германия,не означава,че е непременно произведена там.Бошът е е убава работа и на добра цена http://bosch.expo2000.bg/index.php?r..._id=775,ако я има в наличност.Пазари втората ръка да я свали малко и взимай нея щом са еднакви,ама си отваряй очите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #212

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    За 400 лв ще ми излезе този употребяван BOSCH SGI57 t 05 eu - Made in Germany - тоя надпис обаче ми се струва, че трябва да е на немски, ако е произведена там?!?
    Не мога да се ориентирам дали има само изплакване. Че няма инфо на БГ, пък ровя в чуждоземните сайтове, ама без особен успех за подробности по програмите. Струва ми се по-добра оферта от новата БЕКО за 619лв. Уж ми дават 1г. гаранция на Боша.

    http://www.amazon.co.uk/Bosch-SGI-57.../dp/B0002TVTUO

    От друга страна http://bosch.expo2000.bg/index.php?r...product_id=775 новичка с гаранции и т.н.
    Дайте съвет - дали и къде са произведени евентуално миялките? Дали и новата, ще има качеството на 5 годишната?!?
    Ако имаш възможност да видиш миялната на живо, лесно можеш да се ориентираш, от панела за управление, дали има програма изплакване. Символа за тази програма изглежда като водна струя (четири пунктирани линии под формата на конус) в/у нещо като наклонена чиния. Няма и символ за т-та: 45,50.....Има ли надпис Made in Germany, гравиран в/у металаната част, от горната страна на вратата, няма място за съмнение къде е сглобката. По голямата част от миялните Бош се произвеждат в Германия. Изключения има само при 60 с-вите и тези от серията компакт. Поне аз не съм виждал 45 см, която да не е немска сглобка. Новата, която си харесал, ми се струва, че е по скоро от изключенията. Не съм 100% сигурен, но това лесно можеш да го провериш в магазина.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #213

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте , предстои ми покупка на съдомиялна , спрял съм се на

    BOSCH SPV-40E10EU //www.techno-mix.com/product/5687/10-bosch-spv-40-e-10-eu
    и като по-евтин вариант BOSCH SPV-40E00EU. http://www.techno-mix.com/product/56...spv-40-e-00-eu

    Ще Ви бъда благодарен ако някой има някакви наблюдения и ми помогне с избора.
    Аз клоня малко към този модел BOSCH SPV-40E10EU, тъй като е малко по икономичен, не знам обаче тази функция която притежава половин зареждане дали имам някакъв смисъл, и какво точно представлява.
    Благодаря Ви предварително за отговорите

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #214

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Грабвай го тоя Бош и не му мисли."половин зареждане дали имам някакъв смисъл, и какво точно представлява"-малко по-назад се коментира.

    пп Очаквах да видя линк за СМАРТ СЪДОМИЯЛНА LG

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #215

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    И двата модела са нови и още е рано за отзиви, как са като надеждност. И двете са немски сглобки и има доста подобрения, в сравнение със старите модели: 3-ти разпръсквач за горната кошница, отделение за бързо размиване на твърди миещи препарати, както и други екстри, присъсващи досега само във високия клас. (топлообменник, отложен старт, 1/2, сензор за напълване, подвижни прегради за чинии). По съществените разлики м/у двата модела са: топлообменик, отложен старт и половеин зареждане. За повече подробности виж на сайта на Бош. http://www.bosch-home.bg/сравнение-п...0EU,SPV40E10EU

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #216

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря Ви за отговорите реших да взема по- скъпият с 100лв вариант
    SPV40E10EU

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #217

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    diterh, топлообменника за какво служи?
    Имам една Сименс втора ръка която, суши като затопля съдовете за последно и пълни един обем на задната стена със студена вода. Там се и кондензира водата от измитите съдове. Това ли е топлобменника?
    Очертава се смяна, да знам какво да търся

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #218

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Топплообменникът служи за подгряване на водата за плакнене, с цел да се предпазят съдовете от температурния шок. Прнципът есъвсем елементарен. Водата с която машината мие, подгрява водата за плакнене. Обема със студената вода, служи по скоро за това, парата да кондензира там, а не в/у съдовете.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #219

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Че тая функция не се ли извършва от обема за който писах. Под него има клапан и водата в него се използва за следващия цикъл. Сиреч както топлообменник, така и кондензер за подсушаване след последното плакнене.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #220

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Честно казано, не съм се интересувал в детайли, за конструктивните особености и самото разположение на топлообменника в съдомиялната.Имам възможност обаче да попитам и да ти дам отговор до няклко дни.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #221

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Тази машина дето я имаме, като гледам функциите, очевидно е била от висок клас. Вече е разхлопана (само ние я ползваме 11 години). Всичко което е по нея го възприемам като стандартна опция. Сега обаче се оказва, че като купувам нова мога да попадна на нещо което е по зле като конструкция

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #222

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Бихте ли казали кои функции използвате най-често?
    Още се колебая между този Електролукс - и в ТМ и в ТП е на 799 лв - промо цена /били от Зора - доколкото разбрах/. Но в ТП може да се вземе с 0% ГПР за 10 вноски. Има светлинна индикация на пода.
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...7340&scenario=
    или този БОШ /Полша/ http://www.techno-mix.com/product/53...sgi-33-e-35-eu
    но е с по-голям разход и е по-шумна, но има изплакване пък.

    Дали да се откажа от изплакването?!? В голямо чудене сме.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #223

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Търси с три перки,чувам,че мият по-добре.Другото е ала-бала.
    Най-често ползвам бързата програма.Много рядко изплакването и хард програмата на 70*.Добре е да имаш индикатори за сол и гланц и отложен старт.Удобно е:падащите стойки,горна кошница с две нива,разглобяема(да ползваш само част)кошничка за вилици/лъжици.
    Гледам и двете имат плакнене,не само Бошът.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #224

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Три пъти я гледах тая Електролукс - няма индикация/положение само за изплакване. На ТМ е по-точен тоя път сайта, а пък що са го писали в ТП!?!
    http://www.technomarket.bg/products/...lux-esl-65070r
    Иначе, то май вече няма без индикации за сол и гланц. Мисля че е с 2 перки, но е доста икономична в сравнение с Бош-а.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #225

    Re:Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Икономична,ама друг път.Ще видиш,че тая,най-икономичната програма е ала-бала,щото е няква кратка(с малко вода)или на ниска Т или пък няма сушене,само да махне праха от стоялите на рафта чинии.Да не е с нано-мано-извънземна технология нагревател или акумулира енергия от врякането на жената.Всички имат еднаква консумация от даден клас/размер.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 68 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1687
    Последно: 22-04-24, 14:02
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе