Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 64 от 68 ПърваПърва ... 14546263646566 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #946

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от koko007 Виж публикацията
    Е
    Пластмаса и гореща студена вода, че и сол и сапуните няма как да е по-добре от неръждавейка си мисля. Мийлето е изцяло такова вътре, дори около филтъра няма пластмаса, единствено тръбичката за водата.
    Всичко това дето си изброил е проблем за метала не за пластмасата, особено солта. Имахме малък бойлер с пласмасов водосъдържател, който изкара над 20г. и накрая го изхвърлихме работещ.
    Просто гледай да не драскаш метала и да не се оставя машината за дълго без да е работила.
    Снимки в нета има колкото искаш на корозирали и пробити метални дънна на съдомиялни, за това и взех пластмасов, че я ползвам рядко.
    koko007 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #947

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    тази пластмаса е разработена от НАСА и се ползва в космоса, нещо такова ми обясниха
    Оффф. Кой ти го обясни това - някой консултант в Техномаркет/ТП ли? Има здрави пластмаси, но легендата за НАСА и космоса е малко изтъркана.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #948

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Оффф. Кой ти го обясни това - някой консултант в Техномаркет/ТП ли? Има здрави пластмаси, но легендата за НАСА и космоса е малко изтъркана.
    Какво извънземно има в това? Ти знаеш ли колко от разработките на НАСА за космическите им цели, след това намират приложение в бита и индустрията.
    И не, не съм се консултирал с техно-консултите.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #949

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Не става въпрос дали е извънземно. А това, че много пъти разни "консултанти" ти разказват велики тайни, които са пълни съчинения и преразкази на съчинения. Нещо подобно на автотърговците с "тя тая кола на една баба/стюардеса/жена-на-собственик-на-автосервиз", т.е. неща които не са истина, но са много приятни за слушане от купувач, които вярва. По аналогия правя връзка с "НАСА...космоса...такова ми обясниха". Като цяло пластмасата старее винаги. Ако е качествена дебела пластмаса все пак е по-добре от ръждясваща тънка ламарина. Неръждаемата ламарина е хубаво нещо, но имам чувството, че последните 20 години цивилизацията взе да забравя как се произвежда такова чудо.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #950

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Евтино и с неръждаема стомана няма. Или едното или другото. Когато се гледа само ниска цена, качество винаги пада, но потребителите първо гледат цената, а не качеството.
    Качество бол в уреди над 1600лв.
    В България мнозинството домакински уреди, които се купуват са до 1000лв. Високите серии на Бош изобщо почти не се предлагат, защото няма търсене. Какво качество, какви 5 лева?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #951

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    То това има и друг ефект. Когато скъпото не се търси му се слага по-голяма надценка, защото няма оборот. И става още по-скъпо. Накрая хората казват "не си струва", защото за 5% екстра плащаш 50% повече образно казано.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #952

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Това не е вярно,както има хора които си купуват телефони за по 3000лв.,така има и такива които си държат на качеството за домакинските уреди и всичко останало.За всеки влак си има пътник.
    Мога да ти кажа от опит че най-много се купуват най-скъпите и най-евтините неща.Тези по средата(златната среда) са,най-необоротни и най-не се купуват...колкото и невероятно да звучи,но е така....
    CubanLinx и koko007 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #953

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Може ли да ми препоръчате и на мен съдомиялна за вграждане 45 см? Бюджет около 1000 лв. Ще се ползва от домакинство с двама члена.

    Гледам,че разни Бош 4-та серия се вписват в този ценови диапазон. Добри ли са или да гледам нещо друго?

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #954

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    То това има и друг ефект. Когато скъпото не се търси му се слага по-голяма надценка, защото няма оборот. И става още по-скъпо. Накрая хората казват "не си струва", защото за 5% екстра плащаш 50% повече образно казано.
    В грешка си. Същите уреди Мийле и Бош в Германия струват повече. Просто сме бедни. Това е основната причина да купуваме евтинджоси.
    Полските Бошове стават gurcay, проектират ги за 10 години експлоатация. Ако ли не виж Беко или Горене. Предполагам всичките имат еднакви части вътре.
    iveto одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #955

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Може ли да ми препоръчате и на мен съдомиялна за вграждане 45 см? Бюджет около 1000 лв. Ще се ползва от домакинство с двама члена.

    Гледам,че разни Бош 4-та серия се вписват в този ценови диапазон. Добри ли са или да гледам нещо друго?
    https://electrosound.bg/s-domijalna-...fse72517p.html

  13. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #956

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте ,бихте ли ми препоръчали съдомиялна цвят инокс 60см до 1129лв . Най-скъпият вариант, който съм склонен да купя ако си заслужава е Bosch SMS4EVI14E за 1129лв , 2-ри вариант е Bosch SGS4HVI33E за 940лв ,3-ти вариант BEKO BDFN 26640 XC за 850лв и последната е WHIRLPOOL, WFO 3O33 PL X за 880лв .Този модел на Беко добър ли е според вас или е по-добре да взема Боша от 1129лв който е със същите параметри +- ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #957

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    2ри вариант е най-оптимален цена-качество.
    Като изпълнение и двата са едно към едно, но явно първия има някоя и друга функция в повече.
    Разгледай ги и ако сметнеш, че не са ти нужни, няма смисъл да даваш повече пари.
    Беко, Уърпул въобще не ги гледай, при толкова малка разлика в цената.
    tanatos и iveto харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #958

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз от блеене още не съм взел, но мисля да приключа с покупката до няколко дни. Изборът е сведен до тези два модела долу. Май най-много държим на автоматичното отваряне на вратата и третата кошница. Аег ме привлича с нестандартното си рамо. Откроява ли се някой от двата пред другия с нещо фрапантно или няма значение кой ще взема?

    BOSCH SPV4XMX20E https://veto.bg/products/d42a871e-5d...a-a385ab800b57


    AEG FSE72517P https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-aeg-fse72517p



  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #959

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Жената каза тежката си дума и поръчах Боша. Дано не съжалявам. На мен повече ми хареса Аег.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    6
    #960
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Жената каза тежката си дума и поръчах Боша. Дано не съжалявам. На мен повече ми хареса Аег.
    ЮВиждам,че е 48db.Шумна ли е?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Жената каза тежката си дума и поръчах Боша. Дано не съжалявам. На мен повече ми хареса Аег.
    ЮВиждам,че е 48db.Шумна ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 64 от 68 ПърваПърва ... 14546263646566 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1687
    Последно: 22-04-24, 14:02
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе