Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 61 от 68 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #901

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте колеги! След 15 години вярна служба, съдомиялната ми Мидея отлетя към вечните ловни полета... Сега съм изправен пред много въпросителни. Чудя се дали да взема както и предната - най-евтината попаднала ми, или да се напъвам за нещо по-така. Бюджета ми е 500-800лв. Е, може и да се понапъна. Сега по черния петък се порових и бях решил да се прежаля с някой лев отгоре за Бош или АЕГ, но реших да видя какво пише по западните форуми ... и оооо ужас. Тука всички викат вземи Бош - това е марката. По някои англоезични форуми казват, че новите им уреди вече нямат нищо общо със старата им слава. Държа да подчертая, че гледах най-евтинките екземпляри, със ширина 45см. Търся мнения по-скоро от сервизни техници, които са най-наясно кои съдомиялни в момента са с най-читава сглобка и дават най-малко проблеми. За другите е ясно - всеки си хвали неговото
    Надявам се да получа някаква информация, че жената ме кара вече аз да мия чиниите ....
    Хора, моля помогнете
    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от valentinbg; 21-11-21 в 22:49.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #902

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    С този бюджет вземи нещо евтино. Под 1000лв са подобни без значение от марката. Бошовете правени за германския пазар са доста над 1000лв.
    Някое Беко или Мидея са добра идея Има части за тях и са евтини ремонтите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #903

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    https://bosch-home.expo2000.bg/produ...rs-60cm-width/
    До 30.11 има 5г. удължена гаранция.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #904

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    и какво пише по западните форуми колега ,вземи каквото препоръчват там щом Бош и АЕГ са "оооо ужас ... "

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #905

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Общо взето май за никоя не пишат хубави работи. Може би защото който няма проблеми с уреда си, не рови по форумите да го хвали. Разгледах там, понеже тука не намерих достатъчно информация за уредите, които в момента се прелагат на нашия пазар. В момента се чудя за тази https://techmart.bg/%D0%A1%D1%8A%D0%...h%20SPS2HKW59E . От Мидеата, която ползвах досега съм доволен, но тази марка изчезна от пазара. Чудя се дали си струва разликата от най-евтините съдомиялни (от около 500лв.), като имам предвид, че този Бош не е правен за немския пазар .... Просто не ми се иска след няколко години пак да мисля за такъв уред, или пък да седи само по сервизите новата придобивка.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #906

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Гледай да има резервни части. Всичко може да се развали. Повечето уреди, дори Беко и прочие се проектират, да изкарат около 10г. Само Мийле уж ги проектирали за 20г, ама късмет. 5 години гаранция не е зле. Аквастоп е хубава екстра, може да ти спести пари, ако нещо протече.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #907

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    А някой има ли преки наблюдения над съдомиялни Miele, дали са "силни" както при пералните? С какво превъзхождат AEG и Bosch? Най-вече с качество на работа, надявам се издръжливостта да е висока. А има и интересни оферти на Neff, зная че са по-висок клас от Bosch, но дали е така?

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #908

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз имам съдомиялна Мийле кажи какво те интересува?
    Нямам наблюдения върху АЕГ. Сестра ми и родителите на жена ми имат от скъпите Бошове правени в Германия, ама нямам преки наблюдения. Доволни са.
    То в този ценови клас над 1300лв всичко е добро. Инокса на Мийле е със страхотно качество. Определено разликата с бюджетните откъм качество на материалите е голяма. Аз имам най евтиното ново Мийле, към 1600лв е и е много добро с изключение, че на моя модел вратата не се отваря след края на цикъла и сушенето не е идеално. Това е единствения недостатък според мен на този модел. Имам и Мидея за 500лв и тя суши по-добре.
    А иначе Най-добрата система за сушене е на Бош със зеолит, но само скъпите им модели я имат. Сега дали мийлето ще изкара по-дълго от Бош, не знам. Надявам се. Затова аз избрах Мийле.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #909

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Затова питам, чакам от 2-3 години нашето Беко да "умре", ама пусто не иска. Та в този ред на размисли се чудя дали си струва да дам 2000лв. за Миеле, или е по-добре някой Бош или Нефф за малко по-малко? А честно казано, Бекото е на близо 8 години и мие без забележка. Не чистим и не плакнем чиниите преди да ги заредим, всичко "хвърляме" с остатъците. Много сме доволни.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #910

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    аз имам АЕГ ,доволен съм много добре измива дори на кратките програми ,суши перфектно ( отваря вратата към края ) .. но си иска качествени таблетки ,у нас се ползва най доброто ( finish и somat ) след разни експерименти с по евтини които я измият я не .. доста е тиха а има и тиха програма на която е напълно незабележима ( но тая програма е 4 часа и не може да се намалява )

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #911

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    И аз чакам моето Беко вече 8-9г да умре. По дискавъри гледах "как го правят", миялни машини. И казаха, че по-добре чиниите да не се преплакват преди да се слагат в миялната, защото храната активирала някакви ензими в таблетките.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #912

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Обикновено препоръчват да не се плакат предварително заради разхода на вода за излишно ръчно плакнене, както и повечето нови модели имат сензор за замърсеността на водата след първото плакнене в съдомиялната и така тя автоматично избира програмата на миене. Например при Мийле сега нормалната програма е сензорната. При Бош и АЕГ мисля че се нарича auto. Когато всички съдомиялни го имат този сензор, еко програмата ще изчезне. Няма да има смисъл от нея.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    23
    #913

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Да докладвам. В крайна сметка поръчах тази: https://www.aeg.bg/kitchen/dishwashi...er/ffb73517zm/.
    Благодаря на всички за споделените мнения! Дано имаме всички късмет с все по-модерната техника!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #914

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Съдомиялната ни за вграждане, TEKA 45см., отново се нуждае от ремонт. Машината е на седем години и до тук по ремонти и смяна на ръждясващи кошници вече отидоха едни 400лв. без да броя престоящата работа по нея. Взехме да се замисляме за смяна. Препоръчайте ми сигурен модел до около 1000-1200лв. Техника, който поддържа уредите в къщи препоръчва Electrolux, Bosch и някакви, които чувам за пръв път - Neff. Какво мислите за тях?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #915

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Neff се водят по-висок клас на Bosch, под една шапка са, но няма разграничения за пазарите, това което е при нас е и при германците, но бюджета май няма да ти стигне. https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-...eff-s855emx16e
    Между останалите по-добре Bosch.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 68 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1687
    Последно: 22-04-24, 14:02
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе