Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 62 от 68 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1015
Like Tree109Одобрявам

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #916

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Харесай си една от тук. За около 1000лв има добър избор. Аз бих взел Бош в този ценови диапазон
    https://www.tehnomix.bg/uredi-za-vgr..._list_dir=desc

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #917

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Купи си Bosch и не се набутвай с Neff!
    Te някога са произвеждали качествени готварски печки. Подчертавам - готварски печки. След това са фалирали и Bosch са ги купили.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2022
    Мнения
    3
    #918

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте,имам съдомиялна в която слагах само таблетки и съдовете се миеха чудесно, днес реших да сложа сол и препатат за блясък и съдовете станаха матови с много бели петна. Защо се получи така? Благодаря

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #919

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Каква сол си сложил и къде я сложи?

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #920

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Трябва да промениш нивото на гланца. Предполагам е много в момента. Прочети си упътването за твоя модел.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #921

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здр. колеги,
    АЕГ-то умря на 9,5г и трябва да се огледам спешно. Виждам в немски специализирани форуми, че всичко дефектира, особено по-новите модели. Препоръката на немците е Бош, Сименс, Мийле, Нефф. Идеята е, че за тях има гарантирано рез. части дълги години.
    В крайна сметка съм се спрял на един Нефф за вграждане за 400Е и два Боша за 400 и 420Е. В класациите за надеждност Неф е непосредствено след Мийле, та се чудя дали ще мога да използвам тоя модел. Трябва ми да я навра под плота на мивката, но пък ще се наложи да слагам една страница и може би отпред нещо, не съм я видял на живо още.
    Бошовете не са от най-модерните, как ли да разбере човек къде са произведени? А и Неффа също...Намерил съм и едно Мийле за 600Е, но не ми се рискува, че новите не били като онези вечните.
    Какво ще кажете какво да избера?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #922

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Германският пазар е конкурентен и взискателен, така че каквото и да вземеш няма да сбъркаш. Но все пак Нефф е за предпочитане пред Бош и Миеле пред Нефф.
    koko007 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #923

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Трябва да купя миялна 45 см. и гледам два бош-а 6та серия. https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-...sch-spv6emx11e, https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-...sch-spv6zmx23eЕдиният суши със зеолит, другият не, само отваря вратата. Някой може ли да се изкаже, кое е за предпочитане. Зеолита е с 200 лв. отгоре. И изобщо, до 1500 лв. да гледам ли друго- Neff, Aeg.. Последните от 7-ма серия са ми малко по-паянтови от Бош, само от видяното в магазина, може да не е така. Кошниците се движат по-тегаво, вратата се затваря с голямо усилие и сякаш едвам стои затворена, аха сама да се отвори. Горната кошница е с две нива, а Бош с три и като глезотийка, проектира времето на пода!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #924

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Колега в немските техн. форуми казват, че Зеолита давал много дефекти, не го взимай! Ако разбираш немски мога да ти дам линк да прочетеш сам.
    Става въпрос за специализиран форум, точно като този тук, вкл. с ремонтни напътствия от разбиращи хора.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #925

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря за насоката, ще гопропусна. Не разбирам немски, но и няма нужда да превеждам. Щом си чел, вярвам!
    А за другите марки някой?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #926

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Какъв дефект дава зеолита че обмислям....той зеолита е един минерал седящ в контейнер и от влагата той се нагрява. Ама не е е нито с движещи части нито електроника.... Просто минерал.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #927

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз не мога да потвърдя, че дефектира, но срещнах коментари някъде, че не бил ефективен. А зеолитът стои в контейнер в ъгъла на машината и, предполагам, има някаква система, която в определен момент вкарва пара към него. Надали през целия цикъл на измиване е подложен на овлажнявяне. И, вероятно тази система е недомислена, но това е само мое разсъждение, не можах да намеря достатъчно инфо.
    Така или иначе, взех Bosch-а без зеолит, че старата миялна протече и трябваше да купя бързо. Преди два дни купих и пералня AEG, по същата причина. Късметлия!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #928

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Това е така, но както виждам във форума, вътре има капсуловани някакви нагреватели, предпазители, както и вентилатор. Това звено масово дефектира, като производителя не предлага отделни части, а трябва да се подмени комплект. Грешката е Е07, която се изписва. скъп ремонт означава, според немците. Затова препоръчват да се бяга далеч от тия модели.
    Ето ти инфо:
    https://forum.electronicwerkstatt.de.../forum_58.html
    Човек може да се уплаши като види какви марки дефектират, и май би трябвало да си зададе въпроса, дали не е по-добре една евтина машина вместо прехвалените маркови.
    Аз се чудя дали да не взема една Електра Брегенц турска, но поне доста по-тънка. На времето беше австрийска марка, но я продадоха на Арчелика. То и АЕГ е оттам вече...
    Този пост е редактиран от koko007; 10-02-22 в 22:48.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #929

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    1.Neff е "премиална" марка на Bosch,
    Някога им се е носела славата на производител на готварски печки и фурни. Не на друга техника.
    2.Miele - силата им е при перални и сушилни. Не помня вече кой им прави съдомиялните.
    3.Аз бих заложил на Bosch за съдомиялна.
    koko007 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    28
    #930

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Те и немците това преоръчват:: Бош и Сименс, но виж в линка и при Бош и Мийле колко дефекти излизат. Преди години бях взел най-евтиното куче и издаяни 10г, АЕГ-то и то толкова, но сега като че ли умишлено слагат калпави части, за да се развалят доста по-скоро. А са напускали и едни китайски ментета, еднодневки.
    За турските сглобки какви са отзивите, май и те били закърпени колкото да избутат гаранцията ? Indesit дали я правят в Италия още или?
    Този пост е редактиран от koko007; 11-02-22 в 08:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 68 ПърваПърва ... 12526061626364 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1687
    Последно: 22-04-24, 14:02
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1252
    Последно: 06-04-24, 20:57
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе