Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 301

Климатици от ниския ценови клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #16

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    @TazmaniaK,
    Достигането и поддържането на температурата в една стая е класическа задача за една САР. Ако имаме "недостиг на мощност" (недорегулиране) може никога да не постигнем оптимума. Ако имаме "излишък на мощност" (пререгулиране) винаги ще го достигнем, макар и след няколко итерации. Зависи си от обратната връзка, закона за регулиране и избрания хистерезис на системата. Какво ще изберем - "преоразмеряване" или "недооразмеряване" зависи от критериите, които залагаме.
    Тук съм абсолютно съгласен. Ако имаме недорегулиране, отоплителния ни уред ще си работи постоянно, няма да успее да компенсира загубите и няма да достигне желаната температура - ако можете да стоплите обикновена стая с 2 лампи по 200 вата примерно...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #17

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от IKKbg
    Не се обиждам
    Не съм търговец и още по-малко на климатици
    Занимавам се с телекомуникации, но определено не съм съгласен с т.4
    Това съм го установил емпирично още когато ползвах конвенционални уреди със стаен терморегулатор. Същите условия - хол с един конвекторна печка 1,6 кв. имаше цикъл работа/почивка от порядъка на 1:1, т.е. около 20-25 минути гореше ток и около 18-20 минути не работеше, т.е. стаята изстиваше. Когато повиши мощността на 2,5 кв. нещата коренно се промениха - около 10-на мин. работа и пак толкова изстиване. Е, къде е загубата?
    Да, компресора на 12-ката се вклщчва точно толкова пъти или малко по-малко отколкото на 9-ка примерно, но работи по-малко като продължителност, защото за единица време внася по-голяма енергия в помещението. Сумарната работа му е доста по-малко и енергията суответно. не говорим за инвертори, които си работят на малка мощност почти през цялото време и само компенсират топлинните загуби в помещението. говорим за конвенционален климатик. Преохлаждане или претопляне - обясни ми как ще стане, като датчика на питата при зададена температура 20 градуса примерно, изключва компресора на 21 и го включва на 19, грубо казано?
    няма да коментирам работата на конвекторната печка, тъй като там движението на въздуха се извършва по естествен път посредством конвекция и много силно зависи от температурните разлики, докато при климатика се извършва от вентилатор, на който не му пука от температурните разлики. * По отношение на работата на компресора нали и аз това казавам - по-малък компресор работи по-дълго но и харчи по малко. *Големия компресор работи по-кратко време, но и харчи повече. *Физика - ЗАКОН ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА ЕНЕРГИЯТА.

    По отношение на преохлаждането/презатоплянето би трябвало да препиша 1/4 учебник, което ми се струва ненужно, а само ще добавя, че има взимане-даване със защитните времена за пуск и стоп на компресора.

    Абсолютно съм съгласен с Lupus - въпроса е с колко се преоразмеряваме - 5-10% или 1 път и половин - 2 пъти. Нали и преди малко това казах - юруш народе на 18-ки и 24-ки.....Не е така!

    @IKKbg - може!* Аз мойта стая я топля с 450 Вата - при добра изолация и дограма......



  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #18

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    няма да коментирам работата на конвекторната печка, тъй като там движението на въздуха се извършва по естествен път посредством конвекция и много силно зависи от температурните разлики, докато при климатика се извършва от вентилатор, на който не му пука от температурните разлики. * По отношение на работата на компресора нали и аз това казавам - по-малък компресор работи по-дълго но и харчи по малко. *Големия компресор работи по-кратко време, но и харчи повече. *Физика - ЗАКОН ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА ЕНЕРГИЯТА.

    По отношение на преохлаждането/презатоплянето би трябвало да препиша 1/4 учебник, което ми се струва ненужно, а само ще добавя, че има взимане-даване със защитните времена за пуск и стоп на компресора.

    Така е, но все пак - 9-ката е 980 вата, а 12-ката е 1150 вата - по номинална мощност. А разликата е в минути по-малко работа за 12-ката. Всеки може да си сметне сам, колко и дали има икономия... А за печката - бях и монтирал 2 малки почти безшумни вентилатори, така, че не беше на естествена циркулация.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Абе казано е: "Ако не остане, няма да стигне".

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #20

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от IKKbg
    Така е, но все пак - 9-ката е 980 вата, а 12-ката е 1150 вата - по номинална мощност. А разликата е в минути по-малко работа за 12-ката. Всеки може да си сметне сам, колко и дали има икономия... А за печката - бях и монтирал 2 малки почти безшумни вентилатори, така, че не беше на естествена циркулация.
    Ааааа, тука с тез вентилаторчета беше удар под кръста...Почва яко да намирисва на ТНТМ.....Има си друга тема........И там здраво се вихрим с Бачо Алекси

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #21

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от TazmaniaK
    Ааааа, тука с тез вентилаторчета беше удар под кръста...Почва яко да намирисва на ТНТМ.....Има си друга тема........И там здраво се вихрим с Бачо Алекси*
    Ха ха
    Не съм искал да удрям под кръста
    а за намирисването - намирисва) Печката е една стара терма - такива се правели май през 60-та и някъде там Сега гледам разни подобни от разни известни марки, даже на стена се монтират. И пак еднакво топлят де

  8.  
     
  9. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #22

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    9-ките не са това, което са... Защото там, където ЕДНА 9-ка ще отоплява успешно, то ДРУГА - по-"елитна" няма да може...и ще дойде редът на 12-ката!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #23

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от dmt
    9-ките не са това, което са... Защото там, където ЕДНА 9-ка ще отоплява успешно, то ДРУГА - по-"елитна" няма да може...и ще дойде редът на 12-ката!
    и совите не са това което са...
    пишех за печките, а не за климатиците

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #24

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от dmt
    9-ките не са това, което са... Защото там, където ЕДНА 9-ка ще отоплява успешно, то ДРУГА - по-"елитна" няма да може...и ще дойде редът на 12-ката!
    Ако производитела няма добър качествен контрол - то две негови 9-ки биха били различни и един клиент би бил доволен а друг не.

    Друг проблем на евтините климатици е ползването на стари технологии например ползват компресор при с който COP-а е по нисък.

    Трети проблем е намалената обща надеждност на базата на икономии които производителите прават за да поевтинее климатика.

    Четвърти проблем е тоталното икономисването на някои компоненти като например тези за работа при ниски температури.

    Пети проблем е лошия сервиз или липсата му като цяло.

    Всички тези минуси са плюсове при марковите климатици, но затова пък са по-скъпи.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    7
    #25

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Такаа, а сега да обобщим!
    Кажете един добър за цената си климатик (за отопление предимно) до 500, макс. 600 лв.
    И кой сервиз е най-добър (за Варна): Еко-клима, Техно-клима, К&К или някой друг ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #26

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от garich
    Такаа, а сега да обобщим!
    Кажете един добър за цената си климатик (за отопление предимно) до 500, макс. 600 лв.
    И кой сервиз е най-добър (за Варна): Еко-клима, Техно-клима, К&К или някой друг ?
    Вземи си една Мидеа 12-ка и си готов с топлото.Сервиза им е добър-надявам се да не се нуждаеш от него.До сега съм виждал малко дефектирали Мидеа и то за дреболии.
    Разбира се те са скромна алтернативка на една истинска машина секънд хенд, която дори може да ти излезе по-евтино с монтажа

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    7
    #27

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    За 27 куб.м. стая - нужна ли е 12ка ? Мидеа 9ка е 480лв. Чудя се защо е 100лв по-евтина от аналога Хайер, макар че цената на монтажа единствено при нея беше включена вътре. Т.е. Мидеа - 480лв, Хайер 480лв без монтаж.

  16. dmt
    dmt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    65
    #28

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Ако е конвенционален не-инвертор, то 12-та е почти задължителна!

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #29

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от garich
    За 27 куб.м. стая - нужна ли е 12ка ? Мидеа 9ка е 480лв. Чудя се защо е 100лв по-евтина от аналога Хайер, макар че цената на монтажа единствено при нея беше включена вътре. Т.е. Мидеа - 480лв, Хайер 480лв без монтаж.
    За 27 куб.метра не е нужна 12-ца.
    Виж дали няма в гарнцията на Мидеата задължителна платена профилактика.
    Въобще това с задължитената платена профилактика е НОВА ИЗМАМА.
    ПРИ ПОКУПКА ИЗИСКВАЙТЕ ВСИЧКИ ПОДРОБНОСТИ ПО ГАРАНЦИОННОТО ОБСЛУЖВАНЕ В ПИСМЕН ВИД.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    42
    #30

    Re: Климатици от ниския ценови клас

    тук май пак опираме до преоразмеряването, има ли то почва у нас и колко да е то)
    по-дпбре (СПОРЕД МЕН) да остане, отколкото да не стигне..
    е, всичко зависи от термоизолацията...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заслужава ли си покупката на марков климатик от ниският им ценови клас?
    От bgr79 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-13, 13:24
  2. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 18:20
  3. Най-сполучливата марка климатици в ниският ценови клас
    От dreamstate във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 06-05-10, 00:41
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 15:48
  5. Мобилни оператори - ценови политики
    От D3BEP във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 01-12-05, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе