Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 301

Климатици от ниския ценови клас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    16
    #286

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    А какво представлява монжният комплект?
    И доколко е вярно, че StarLight идват без фреон? То ако е така, е напълно безсмислена покупката му, предвид, че зареждането с фреон не е безплатно, а и не трябва да бъде, разбира се...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #287

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Климатиците си идват заредени с фреона! Монтажен комплект са тръбите и кабелите между двете тела(3-4метра). Стойките за монтаж си ги купуваш сам.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #288

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Наскоро много ми похвалиха АУксовете.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    3
    #289

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    И на мен ми бяха похвалени и в крайна сметка имам два броя AUX ASW-H12B4 - единият на година, другият - на две. Техническите данни ми подсказват, че моделът е същия като 9-ката, но с по-задълбочено ровене открих, че май наистина е така и разликата е просто 600 грама фреон срещу 530. Имат и тук-таме някоя разлика в размерите на вътрешното тяло, но не съм сигурен дали е просто дизайн или има разлика и в хардуера.

    Мисля, че вече е стар модел, а ASW-H12C5C4 е по-нов. Като гледам данните - компресорът му стига до 1.6 kW, а моите най-много съм ги виждал малко над 1.3 kW - от интернет не ми стана ясно колко точно трябва да са. Минимумите май са към 270-280W на охлаждане и отопление.

    Ползвам ги само на Auto без I Feel - като чета други теми и разбирам, че е възможно да покаже други минимуми при различни външни температури и настройки на дистанционното, но доскоро не ги знаех тези неща и не съм си играл чак толкова да ги разуча. Не са безшумни (сравнени с компютър, който наистина не мога да го чуя), но лично за мен са достатъчно тихи и не ми пречат изобщо.

    Единият има една зима, в която реших да разчитам главно на него и навън достигна -15 за кратко - около 12 кв/м южно изложение в панелка в Стара Загора, с телевизор и нищо друго, освен оригиналната 30 годишна дограма, без изолация, две външни стени, прозорец и врата към неостъклен балкон, след обяд ми пада масивна сянка заради блок на Г от мен, втори етаж - отгоре ме топлят, отдолу не знам какво беше точно в този ден - обитаем от време на време апартамент е, а аз не съм чак такава клюкарка и последно - с отворени врати към други 2 стаи, от които със сигурност не идваше топлина (пускаше се някоя духалка на таймер за кратка част от денонощието) - с около 400W средна консумация се справи, което мисля, че трябва да го считам за успех.

    Нещо не си спомням да съм мерил точно каква температура постигна (повече ме интересуваше ефективността му тогава) - не сме много зиморничави, но все пак имаше и бебе на гости - под 21.5 не са били със сигурност. После имаше и едни летни тестове за ефективност и така се появи и другата бройка - на мястото на 15 годишен китайски конвенционален.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    50
    #290

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Здравейте, имам голямо помещение с много крива форма в къща извън града, варненска област. Външна изолация 5 сантиметра и дограма от най-евтината. За тази година нито имам време, нито финанси за изолация. Сметнах, че ще ми трябват 7+ киловата топлоотдаване с 20% аванс. Насочил съм се към две 12-тици. Бъджетът е възможно най-малък и нямам познати, нито нерви да си купувам климатик и отделно да търся външен монтаж. Насочил съм се към HAIER AS35TADHRA-CLC / 1U35MEEFRA, който да ми е в основната част на стаята където ще се стои и възможно най-простият SANG SAC-35CH2/SAC-35CH2 като спомагателен в другия край. По-скоро ще са под Г-образна форма на струята. От това което, четох хайерите са малко по-тихи от другите варианти в този ценови клас, но ми е малко трудно да се ориентирам понеже нашита търговци си пишат малко каквото поискат в описанията на евтините модели. Имам IR WiFi адаптер на Broadlink, има ли по-голям смисъл от хайерския уайфай?

    TL:DR. Трябват ми два климатика, които да бутат поне 21 000 BTU, като единият, който ще ми е по-близо не трябва да ми надува главата. Бюджетът е около 2000 лева с монтажа.

    Edit. В помощението има камина с въздуховоди. Освен в някои студени дни не смятам да я пускам.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #291

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Като за начало се подгответе за "яки" сметки за консумирана електроенергия от подобни "климатизатори"... Предполагам се досещате, защо думата е в кавички?! Тези машини като параметри и хардуер, не отговарят на това за което се продават....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    50
    #292

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Като за начало се подгответе за "яки" сметки за консумирана електроенергия от подобни "климатизатори"... Предполагам се досещате, защо думата е в кавички?! Тези машини като параметри и хардуер, не отговарят на това за което се продават....
    Досега е било топлено с два конвектора. Яките сметки би трябвало да са поне два пъти по-ниски. За 15 години веднъж зимата е била достатъчно зла, за да ни спрат климатиците. В същата къща имам висок клас панасоник, който ме простудява постоянно с екологичните си глупости и с ватметъра накрая ми дава същата консумация като осаките, които поне духаха топло. Възможно е да е кофти монтаж. Тръбите ми изглеждаха доста наблизко хванати в тиксото, за да са изолирани, но е вкопан и докато не предаде богу дух няма да го пипам. Гаранционно казаха, че всичко е наред и си прибираха по 50-те лева годишно без да правят профилактики. Само от там съм няколко хиляди лева назад.
    Този пост е редактиран от Yulian Georgiev; 15-10-22 в 10:38.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #293

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Като за начало напиши квадратурата и качи някаква приблизителна скица на помещението.
    Аз съм с Г-образно 40кв. и 35-ца вътрешно на Хеви си я топли без проблеми, но съм в апартамент с добра изолация, но имам на 'Г' 'витрини' над 10квадрата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    50
    #294

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Като за начало напиши квадратурата и качи някаква приблизителна скица на помещението.
    Аз съм с Г-образно 40кв. и 35-ца вътрешно на Хеви си я топли без проблеми, но съм в апартамент с добра изолация, но имам на 'Г' 'витрини' над 10квадрата.

    Маркирал съм двете места, където физически могат да се поставят тела. Няма как да се сложи подов, а и не влизат в бюджета. 10 на 6 на 2.5 е основното помещение, грубо казано. Кухнята е с люлееща врата, а помещението запад-юг е отделено с дебела завеса, която прави осезаема разлика в температурата на двете. Имах за кратко конвенционална 18-тица която се справяше, докато не се срещна с майстори и не се самоуби.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #295

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Вземи си 2бр Star Light ACT12TSWF и не се занимавай с маркови машини от най-ниският им клас. И после да се похвалиш в съответната тема колко добре се справят

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    50
    #296

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Вземи си 2бр Star Light ACT12TSWF и не се занимавай с маркови машини от най-ниският им клас. И после да се похвалиш в съответната тема колко добре се справят
    Изчерпана наличност и както казах в оригиналния пост, не ми се играе лотария с монтаж от външна фирма.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    21
    #297

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Здравейте група. Предстой ми избор на 5 броя климатици за къща за гости със съответно 5 малки стаи, около 10-13кв.м с добра изолация. Поставени са окачени растерни тавани с 10см каменна вата. Стаите са високи около 230см със сменена дограма. Къщата е старо строителство, дебел зид тухли единички, на един етаж гредоред (кара тавани). Външно е изолирана с винилов сайдинг и 5см каменна вата в района на Плевен. Климатиците ще се ползват за охлаждане лятото и отопление в преходните сезони, и като допълнително средство за по-бързо затопляне на стаите през зимата докато навакса отоплението на локалното парно, и затопли радиаторите. Вечер като наемателите спрат да поддържат парното ще изстиват стаите и климатиците ще се включват отново се предполага. Ще ми свършат ли работа тези или ще ми препоръчате други. Бюджетът ми е около 800-1000лв с включен монтаж на климатик. Линк към модела. Star-Light ACT-09WIFI

    Този пост е редактиран от mitkogdzzz; 02-02-23 в 21:11.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    16
    #298

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Здравейте. Трябва ми климатик 24-ка за селска къща, като ще се използва около 20-30 дни годишно, съответно половината за охлаждане и другата половина за отопление.
    Изборът е между трите модела, които се предлагат в момента в Метро. Трите са марка Ариели, като на единият пише, че е производство на AUX, а другият е с неясен производител, според един от служителите на Метро е производство на Мидеа.
    Моделите са: Arielli ARSIN24R32-WIFI, Arielli AS-H24B4/FWR3DI-EU и Arielli AS-H24B4/JDR3DI-EU WIFI.

    Благодаря предварително.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #299

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Първия е TCL втория е Мидея, а третия е AUX .И трите са базови серии.Предлагам ти да вземеш за същите пари този от линка, който е съвсем друг клас машина https://www.emag.bg/invertoren-klima.../pd/D44RLMYBM/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    16
    #300

    Отговор: Климатици от ниския ценови клас

    Първият бил Мидеа, другите два AUX - пише го на кашоните им, че са произведени от AUX по поръчка. В крайна сметка взехме JDR3DI-EU. 1149лв., предпоследна бройка.
    Arsin /Midea/ по етикет беше по-слаб за отопление - 4.8кВ, затова взехме AUX
    Този пост е редактиран от SH777; 22-12-23 в 16:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 21 ПърваПърва ... 1018192021 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Заслужава ли си покупката на марков климатик от ниският им ценови клас?
    От bgr79 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 07-01-13, 13:24
  2. Препоръчайте климатик от ниския ценови клас
    От anajo във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 15-07-10, 18:20
  3. Най-сполучливата марка климатици в ниският ценови клас
    От dreamstate във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 44
    Последно: 06-05-10, 00:41
  4. Проблем ли е по-ниския монтаж на вътрешното тяло?
    От ivakis777 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 12
    Последно: 07-10-08, 15:48
  5. Мобилни оператори - ценови политики
    От D3BEP във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 01-12-05, 22:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе