Страница 11 от 159 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #151

    Re:Втора употреба климатици

    Така е този индикатор светва при някои клими след 200 часа работа за да напомни за почистване на филтри при National/Panasonic има дори жълт бутон за нулиране на индикатора при моя Beaver например трябва да го изгася от дистанционто и се нулира. Но по документаций за подръжка на климатиците визирам Midea там пише че за почистване на филтри и корпус се изключва от захранването та може би така би било редно и да се прави при твоята Toshiba. Между другото моя индикатор си свети цяла зима защото чистя филтрите но не съм го гасил.А онеези дни идва една жена да се оплаче че климатика и то също Toshiba Ras-251 не топлел както преди две години като я попитах дали е чистила филтрите тя дори незнаеше за тях макар че аз казвам на всички че се чистят поне веднъж в месеца. Е явно са били стнали като весник но повече не се е обаждала.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #152

    Re:Втора употреба климатици

    Stan75 след като измиеш филтрите трябва да натиснеш копчето което е под капака. Лампичката ще изгасне така пише в инструкцията на всички Тошиби. Ако желаеш мога да ти изпратя инструкция на руски език, тя е за моя климатик, но предполагам, че функциите са еднакви. Вакуумиране на тръбният път не е необходимо ако монтажниците знаят как се пуска в началото компресора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    66
    #153

    Re:Втора употреба климатици

    Благодаря blue1
    Чак сега разбрах че една от индикациите била всъщност копче(ами то на пръв поглед е като другите). Натиснах го и червената веднага изгасна. Дали е само затова. Моля те изпращай инструкциите, че да не се излагам повече.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #154

    Re:Втора употреба климатици

    Stan 75 пратих ти ги по пощата, ако има проблеми обади се.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    123
    #155

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    [color=red][font=Verdana] Вакуумиране на тръбният път не е необходимо ако монтажниците знаят как се пуска в началото компресора.
    Интересно какво е това специално пускане на компресора че не трябва вакуумиране ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #156

    Re:Втора употреба климатици

    lupo101 не мога да го обясна точно, но е свързано с пускане на няколко грама фреон в атмосферата. А после ги добавят ако е необходимо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #157

    Re:Втора употреба климатици

    Може и без вакумиране обаче аз от три години задължително го правя защото преди да почна да вакумирам монтирах един климатик при дъжд и после почнаха проблемите със запушване на капилярката та се стигна до замяна на климатика. И затова за да ми е мирна главата винаги вакумоирам.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #158

    Re:Втора употреба климатици

    То се снае, че при дъжд трябва да се вакуумира. А най добре по време на дъжд да не се монтира климатик.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    17
    #159

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте, искам да попитам специалистите. Имам DAIKIN втора употреба, на вътрешното тяло пише F405TGXV. Знае ли някой какви са параметрите на този климатик. Инвертор ли е и каква му е консумацията на отопление, СОР и т.н. Много ще съм благодарен ако някой може да ми даде инфо.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #160

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от bobysof
    Здравейте, искам да попитам специалистите. Имам DAIKIN втора употреба, на вътрешното тяло пише F405TGXV. Знае ли някой какви са параметрите на този климатик. Инвертор ли е и каква му е консумацията на отопление, СОР и т.н. Много ще съм благодарен ако някой може да ми даде инфо.
    Тоя климатик е 18ка inverter а параметрите ги пише на етикета на външното тяло ориентировъчно мисля е 6кw на топло отдавана макс. консумиирана 1,7kw.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    17
    #161

    Re:Втора употреба климатици


    airclima благодаряти много за информацията. Гледах външното тяло, но освен йероглифи друго нищо не видях.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #162

    Re:Втора употреба климатици

    Абе то при японските на някой ги има само на външното на други само на вътрешното по памет на даикина етикета е на лявата страна като си срещу него погледни там. Ако не е махнат при чистенето в сервиза.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    17
    #163

    Re:Втора употреба климатици

    А дали може да се намери оригинално дистанционно? Дадоха ми дайкинско но казаха, че не е от този климатик. Вертикалните жалузи са електрически и това не може да ги управлява.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    14
    #164

    Re:Втора употреба климатици

    Търся упътване за Sanyo(sap-e287vsd).В нета нищо не намерих.Всичко е на ероглифи.Ако случайно някой има да изпрати на пощата.Ако иска де.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #165

    Re:Втора употреба климатици

    vertu аз имах санйо с едно голямо дистанционно с много копчета и капаче. Влезнах в сайта на санйо обаче на английски и там отправих запитване до фирмата относно продукта им. На другия ден някакъв служител ми благодари и ми обясни, че модела е само за япония и нямат английски инструкций, след което ми поиска факс номер и ми изпрати страницата с дистанционното и той собственоръчно беше написал на английски кое копче за какво е. От тогава японците много ме спечелиха и все японски клими си копувам. Пробвай и ти така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 159 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе