Страница 22 от 159 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #316

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте, моите родители си купиха Nacional SA 25 втора упетреба преди месец. Днес аз също си монтирах един Nacional SG 22 Y. и ДВЕТЕ МАШИНИ РАБОТЯТ перфектно. Моят е произведен 11.2001 г. другия не мога да го разгадая. Според мен по-добре стара японска машина отколкото нова китайска. Все пак всеки сам си преценява. Най-добре да имаш 1700-2000 лева за нов японски инвентор ама хорицата немат пари. Успех.



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #317

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от vvasilev
    Здравейте, моите родители си купиха Nacional SA 25 втора упетреба преди месец. Днес аз също си монтирах един Nacional SG 22 Y. и ДВЕТЕ МАШИНИ РАБОТЯТ перфектно. Моят е произведен 11.2001 г. другия не мога да го разгадая. Според мен по-добре стара японска машина отколкото нова китайска. Все пак всеки сам си преценява. Най-добре да имаш 1700-2000 лева за нов японски инвентор ама хорицата немат пари. Успех.


    Ще видим дали като се повреди дали ще си на това мнение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #318

    Re:Втора употреба климатици

    Привет! Нуждая се от малко помощ! Имам втора употреба инверторен климатик SHARP модел AY- A28F, японски. От два дена в режим на отопление, на вътрешното тяло премига една зелена лампичка, на 10 сек. 5 пъти. Изключвам климатика с дистанционното но премигането продължава. Нямам книжка за климатика и не знам какво означава това премигане, някакво предупреждение да си купувам нов климатик ли е? Моля, някой ако знае да сподели за знам какво да правя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #319

    Re:Втора употреба климатици

    [quote=airclima ]
    Ще видим дали като се повреди дали ще си на това мнение.
    [/quot
    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Ще видим дали като се повреди дали ще си на това мнение.
    Кое ще се повреди 5 годишен японски инвентор ли? Майтапчия. Хе хе хе. Имам и чисто нов японски Панасоник за основното ми помещение. Нема да ме стигнеш скоро.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #320

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от elegator
    Привет! Нуждая се от малко помощ! Имам втора употреба инверторен климатик SHARP модел AY- A28F, японски. От два дена в режим на отопление, на вътрешното тяло премига една зелена лампичка, на 10 сек. 5 пъти. Изключвам климатика с дистанционното но премигането продължава. Нямам книжка за климатика и не знам какво означава това премигане, някакво предупреждение да си купувам нов климатик ли е? Моля, някой ако знае да сподели за знам какво да правя.
    Сигурно е индикация за почистване на филтрите. Снимай надписа до лампата и занеси на някой дето знае японски или ми прати снимката на мейла ще намеря някой да я погледне за превод.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #321

    Re:Втора употреба климатици

    точно за филтрите е трябва да го изкл от захранването и се нулира брояча.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #322

    Re:Втора употреба климатици

    Мерси за отговора, но това достатъчно ли е за изчистването на грешките. Мигането на зелената лампа означава ли че някой датчик нещо е повреден или платка ??

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #323

    Re:Втора употреба климатици

    Нищо му няма на климатика повечето климатици имат бутон от който се ресетва индикатора след като почистиш филтрите обаче твоя модел не ми е познат. Ако светлинката продължава да мига след изключването от захранването по-добре изпрати снимка на вътрешното тяло трябва някъде да има бутон под или върху капака, поне така е при Тошиба а при Национала бутона е на дистанционното.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #324

    Re:Втора употреба климатици

    Привет! Изключих климатика от мрежата за 3-4 мин. след което го включих и мигането изчезна.Може и да съм объркал модела на SHARPA. Сега като се вгледах внимателно на лявата странична част на вътрешното тяло е записано AY-28F под тях ероглифи и друго означение AU-A28FY, под него 2.8kw; 4.2kw; 4.0kw; 100V; 50/60Hz и предполагам че след това е индификационен номер 0118806. Лампичките на панела на вътрешното тяло са 5 бр. разположени хоризонтално, но няма надписи под тях. Светеше в зелено под формата на квадрат най-крайната в дясно.Пред нея се намира с форма на кръг в която две стрелки като на часовник. По тези параметри може ли да се определи коя година е произведен климатика, СОР и разход на ел. енергия при отопление.На външното тяло има цифри 91-41493.Това означава ли че е произведен 1991г.?! ТЪрсих в нета но не можах да намеря нищо за него. Спомням си че миналата година отново мигаше същата лампичака и като го изключих от мрежата престана. Върху капака няма никакви бутони на вътрешното тяло.Под капака над лампичките има три бутона с надписи на японски.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #325

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте,
    Ако се повтарям ще ме извините - но ще помоля за помощ Ако някой може да ми съдейства с инструкция за TOSHIBA RAS 251 NTD- вчера ми я монтираха и нямам никакво упътване.по дистанционното се сменят само йероглифи и в общи линии се справям със смяна на t -та и пускане /спиране
    А имам и друго притеснение- вчера като я пуснах работи цяла вечер и не може да ми качи над 20 градуса, макар че му зададох 26 и определено стаята не е много топла
    моля помагайте

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #326

    Re:Втора употреба климатици

    Жорж климатика ти е производство 1994 година и е първият digital twin rotary compressor , на отопление е 4.2 киловата. Прати ми модела на дистанционното за повече информация. За толкова стар климатик не че не се намира упътване, но не си заслужава да се превежда.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #327

    Re:Втора употреба климатици

    georg, колко пари ти излезе с монтажа тази антика, която явно неработи както трявба.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    16
    #328

    Re:Втора употреба климатици

    Ами след тази информация май по-добре да не казвам - че и без това станах за смях- ама повече е от 600лв.
    за дистанционото ще проверя и утре -ще го пусна- приемам всякакъв help
    И ей сега заминавам за -да мина през магазина дето ми го продадоха -макар че каква ли полза

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #329

    Re:Втора употреба климатици

    Жорж гадно са те излъгали, но климатичето сигурно ще ти върши работа ако не е развалено. В едно чейнч бюро до моята служба има монтирано от доста години едно Фуджитсо от 1989 година. Вътрешното тяло изглежда като от орехов фурнир и дистанционното му виси на кабел. А на външното тяло тенекията е изгнила и са я боядисали в зелено, просто да се разплачеш от умиление. Обаче машинката си работи.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #330

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от georg
    Ами след тази информация май по-добре да не казвам - че и без това станах за смях- ама повече е от 600лв.
    за дистанционото ще проверя и утре -ще го пусна- приемам всякакъв help
    И ей сега заминавам за -да мина през магазина дето ми го продадоха -макар че каква ли полза
    Напиши името на фирмата и града, за да знаят евентуално други клиенти.

    blue1: Признавам те, ти си енциклопедия направо. Откъде толкова инфо ако не е тайна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 159 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе