Страница 72 от 159 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1066

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от aad
    dgenov как изобщо постигаш 27гр
    В какъв смисъл? През ден през два - го набузвам да дигне 26*(като се къпе детето). Машината работи и ги дига - невъзможно ли ти се струва? Не съм пробвал колко МАКС може да направи, но нямам никакви съмнения за сега(при температури над 0* - под 0* не е падало още я Пловдив).

    П.С> ако се налага ще помисля за доказателства, ама просто се учудвам на съмненията ти?!?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    11
    #1067

    Re:Втора употреба климатици

    просто си мисля че нещо му стана на моя климатик защото както казах и предните пъти когато включа примерно на 22 ги прави без проблем след това пада на 19 и се вдига до 20 потдържа си 20 ако го наглася на 21 потдържа 19 без значение вентилатора на какво е сложен просто се чудя сега е към 5градуса навън и температурата вътре е с 2 градуса надолу а като застуди още? оня ден беше 10-12градуса навън но вътре отново не можа да ги направи 21 а стоя на 19 затова не мога да схвана какво точно става

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1068

    Re:Втора употреба климатици

    Вентилатора съм забелязал на каквото и да го държиш - машината сама си го променя на каквото ТЯ иска! И при разлики зададена/действителна 1-3* въобще не си дава зор да ги наваксва бързо - дори и на ХАЙ да е вентилатора НЕ духа ХАЙ. Действителната обаче много зависи къде я мериш и от там може да идват чуденките ти. В офиса една Осака я държа на 28* за да е 22* в стаята така че ... машината си мери с датчика горе на входящия въздух. Сложи си там термометъра и виж колко е? Верно е обаче че моя термометър(в къщи) е в другия ъгъл на стаята почти на земята и си показва колкото съм му задал - значи че си раздухва навсякъде в моя случай специално.

    Просто му задай такъв градус на дистанционното че да ти подържа колкото искаш на термометъра..

    Не може ли да има някаква функция активирана за да прави така? Икономичен, нощен или някакъв друг режим? Помисли какво се е променило в ситуацията в момента когато забеляза аномалията?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    11
    #1069

    Re:Втора употреба климатици

    температурата и преди и сега си я меря все на едно и също място в стаята а както казах не си играя с дистанционото когато работеше както трябва просто го оставях някъде и толково но първо падна с 1 градус което не ми беше толкова голям въпросителен но когато на следващата седмица падна с още 1 започнах да се чудя функция на нощен режим просто нямам на дистанционото и от фирмата която ми продадоха климатика ми казаха че просто климатика уж не я потдържал също така ми казаха че не потдържал и реене на клапите може би защото бил стар от 2004 година. Но честно казано аз много останах учудена кога отидох в фирмата имаше друг човек който продава климатиците и точно в тоя момент започна да ми разглежда дистанционното и се опита да ме обеди че си изключвам често климатика или по точно че го включвам рядко и затова не може да достигне желаните от мен градуси а аз не го изключвам въобще затова се усъмних че въобще нещо разбира или иска да ми обясни

  6. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #1070

    Re:Втора употреба климатици

    dgenov -нямам съмнения относно твоите приказки защото имам съмнения относно моята машина.въпроса ми е за колко време постигаш тия 26-27гр на каква скорост на вентила и на какво положение на клапата.аз съм с певеце и изолация.и повече от 23гр не ще

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1071

    Re:Втора употреба климатици

    magi81 Вземи да извикаш някой познат с познания в областа да направи оглед на място. При всички случаи обаче машината ти има достатъчно мощност - просто не я показва! Как да стане това обаче го обсъдихме вече, но ще повторя за последно: сложи му за всеки случай вентилатора на ХАЙ, нагласи си градусите на повече примерно като искаш 22* сложи ги на 24* или повече докато закове на желаните 22*, жалузите ги нагласи на най-долно положение или една две сътпки нагоре, но в никакъв случай по-нагоре от 45*. От тук нататък работата е както ти казах за специалист на място за да се направи диагностика на машината - може и от нея да е нещо - не знам.(пробвай да го сложиш на 30* ХАЙ - и измери колко му е температурата на изходящия въздух, ако е 50*+ значи най-вероятно на машината нищо и няма ами не може да се разберете с дистанционното нещо. Успех.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    11
    #1072

    Re:Втора употреба климатици

    благодаря за отговорите ще пробвам всичко надявам се нещата да се оправят поскоро
    весела коледа и щастлива нова година

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1073

    Re:Втора употреба климатици

    magi81, пишеш, че имаш изолация на стените(външна и вътрешна) и на тавана. На пода, защо не сложи? Много просто, от няколко дена навън е по-студено(особено през нощта). Студеното идва "отдолу" , топлината "бяга" навън, много по-бързо. Температурните разлики, долу на пода и горе на тавана, са по-големи... От там климатика си "мисли", че е достигнал градусите. Увеличи градусите от дистанционното и пускай на по-висока степен вентилатора, за да превърта въздуха.. Не само твоят климатик, не поддържа градусите сега. По студено е. И има огромно значение, дали комшията отдолу топли(особено като падат температурите)!

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1074

    Re:Втора употреба климатици

    aad, описвам моята ситуация за да направиш сравнение и дано ти помогне: 55м3, 60% външни стени без изолация, дограма алуминии с термомост, входна стена + врата стъклена цялата, таван гипсокартон+вата, под дървен(каратаван втори етаж). Това са две помещения с врата между тях с обща дължина 9 метра и височина 2.20м. Та в по голямото е сложена машина 12LGC Генерал Фужитсу 4кВ. Към днешна дата външните температури падат до 0* но средно са между 5* и 10*. Вентилатора го държа на ХАЙ а градусите на 20*сън, 22-23* бодърстване - обаче никога не духа по силно от СЛАБО в режим на подръжка. Клапите са на 4та позиция, т.е. под 45*. Контролния термометър ми е до свързващата врата на една секция на 50см от пода(Касио-дигитален). И тоя термометър показва колкото е на дистанционното на климатика! До машината е малко отгоре, в другия край е малко отдоло но средно съм доволен! Когато имам нужда от по-висока температура слагам на 30*ХАЙ и машината почва да духа яко-чак пари на жалузите, не съм засичал времената с точност но съм забелязал следното: през деня е 20* прибирам се от работа давам му газ и до час някъде е 23* и така си го оставям. Като се къпе детето - пак му давам гас(но за да стане по-бързо затварям вратата и помещението става 35м3, от 22-23* става 26* за колкото е къпането 15-20минутки. Тука е момента да вметна за 100те вата на м3 че си трябват за да си си вързал гащите - ама това е друга тема. Това е в общи линии, ако зимата е така мека до края - никва изолация не ми трябва, но ще видим де. И още нещо сметката ми за ток лятото не пада под 100лв, октомври 117, ноември 130 (имам и баба на първия етаж с домакинство на същия електромер - тя се топли с маслен радиатор). Принципно ми се искаше повече мощност но не е добре да е в една стая, а за два няма финанси. След време ако сложа в малкото помещение една 7мица и работата ще заспи. Но може пък ако направя външна изолация да не се налага втори климатик, или пък зимата ако не става по-студена може и изолация да не слагам - зависи. Важното е че за сега се върши работата: топло - за малко пари! Да не ти показвам сметките от миналата година на същото помещение с маслен радиатор+духалка - ще се уплашиш.

    П.С> не ги жалете тия машини, какво им баете на дистанционните само Дайте им малко гас - какви са тия по 70Вата/м3 гледам имате + изолации и да не стоплят?!?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1075

    Re:Втора употреба климатици

    Ее ,dgenov , защо ти "гори" малко климатика си го написал ти. "Разковничето" е бабата с радиатора отдолу... Нищо, че вероятно, ти плащаш сметката...
    "Как да ги вдигна тия градуси?, нали ще се вдигне сметката в енергото".
    Вчера за сефте, климатика ми не се изключваше през ноща. Бях го пуснал на ауто и на 24*, но явно навън е доста по студено(щом имаше и замръзнали локви).Мисля, че консумацията му, не се различава кой знае колко, от досега.. Мързеше ме да записвам електромера... Жена ми каза, че и е студено,т.е. не на нея, ами на детето, щото, то било на пода.. Дигам градусите, ако ще и АЕЦ-а да спре...

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1076

    Re:Втора употреба климатици

    много ясно, гас на топлото (едва ли ще се отрази на сметката съществено)!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #1077

    Re:Втора употреба климатици

    За "добрите" комшии е много верно, при мен всички наоколо или измряха или не пускат грам топло...

  16. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1078

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от aad
    dgenov -нямам съмнения относно твоите приказки защото имам съмнения относно моята машина.въпроса ми е за колко време постигаш тия 26-27гр на каква скорост на вентила и на какво положение на клапата.аз съм с певеце и изолация.и повече от 23гр не ще
    Днес ми излезе възможност да засеча точно(малката я стягаха за баня и жената наду климатика 30*ХАЙ):
    външна +5*(тихо, сухо, облачно), машината/помещението ги знаеш вече 4кВ/55м3(супер лоша изолация)
    11.40ч. 21*
    11.50ч. 23*
    12.00ч. 24*
    12.10ч. 24.5*
    12.20ч. 25* край - излязоха от банята и го намалиха.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1079

    Re:Втора употреба климатици

    Абе, не е по темата,ама... enkov, не са измрели бре.. чакат, кога ще си вдигнеш градусите на климатика, че и при тях сигурно е захладняло dgenov, не разбрах: и банята ли топлиш ,с климатика? Щото, моето, като го къпя(в стаята), нося едни найлони,корита,сапуни,кофи,рибки и какво ли още не!После всичко обратно..

  18. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #1080

    Re:Втора употреба климатици

    dgenov това посмъртно не може да стане при мен.при положение че съм с по добра изолация .днесда взема да наравя такъв опит.между другото аз никога не съм го настройвал на30гр и на хай.всеси мисля че климатика ще излети от стената

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе