Страница 52 от 159 ПърваПърва ... 242505152535462102 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #766

    Re:Втора употреба климатици


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #767

    Re:Втора употреба климатици

    Добре че клиентите не сме такива професионалисти .Технологиите след като се измислят се купуват,но не всяка марка може да си го позволи.Няма да давам пример с Хонда и Тойота,щото батето е професионалист в климатиците втора употреба.Бих препоръчал разглобяването на 4-5 климатика и играта да открием разликите.

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    6
    #768

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    bate_em40, Казваш.......
    Да започнем с твоето означение на мощностите, което е 100% невярно.Тук се спекулира с разликата между двете маркирания при к........................атици и да видите отдавани мощности и означение.

    Измервателните единици за мощност: kW /киловат/ и BTU /British thermal unit/, имат съотношение една спрямо друга и то е: 1 kW = 3412.1416 BTU. Климатик с отдавана мощност на охлаждане 2,2 kW, отдава по другата измервателна единица 7 506 BTU, което означава че при едното маркиране климатика е 22 а по другото 7,5 (седем и половина).
    Другото ти компетентно изказване, в ролята си пак на търговец.Нямаше да е лошо това да беше вярно за всички климатици, но не е.
    Аидеееее,почнаха "знаещите"!

    ...40=4,0kw на студено,на топло-6kw X 3412.1416 BTU=20472,8496 BTU и това приятелю ако не е 18-ка![size=10pt][/size]
    трябва ли да пояснявам защо на студено е с по-малка мощност?

    Относно "мъдрата" мисъл,че не били почти еднакви-ами кво да кажа,компресори марка Matsushita,поставят ги на 90% от Японските марки-National,Mitsubishi,Daikin,Fujitsu..........
    Процесори на Toshiba................,четирипътни вентили и дроселиращи с-ми на Fuji, и разни други такива.
    Нали говорим за Японски климатици,не за Midea,Osaka,Everest и други подобни.........щот тогава си много прав!
    Но даваите,голям праз,че някои се опитва да бъде полезен и коректен,така де-къв е тоя,че да ни казва............


  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #769

    Re:Втора употреба климатици

    bate_em40, Напълно нормално е да продължаваш да си настояваш на твоето, иначе ако се усетят клиентите че се опитваш да ги лъжеш пробутвайки им малък по мощност климатик представяйки го за голям, ще те обикалят отдалече.

    Мощността при климатиците се дава на режим охлаждане. От твоя пример, имаме климатик по едното маркиране 40-ка, това означава че на режим охлаждане отдава 4 kW мощност. При другото маркиране същия този климатик е 4 x 3412.1416 = 13 648 BTU, почти 14-ка. Не може по едното маркиране да гледаме мощността на охлаждане 4 kW по която климатика е 40-ка , а по-другото маркиране за да го изкараме по-мощен вече да гледаме мощността на отопление.

    Към всички четящи това и чудещи се къде е истината, може да отворите каталог на който и да е производител на климатици и да видите при различните им модели, каква е отдаваната мощност на охлаждане и как е маркиран като размер, такъв климатик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #770

    Re:Втора употреба климатици

    я да дадем нещо всеки сам да си смята. колко kW /киловат/ и колко BTU /British thermal unit/
    http://www.digitaldutch.com/unitconverter/energy.htm
    Paco de Michev одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    6
    #771

    Re:Втора употреба климатици

    Приятелю,valen1.Отиди в първия магазин и си купи климатик по твоите изрази(цитирам) "почти 14-ка" и "7,5 (седем и половина)".
    Повече на "корифеите" на климатичната техника,няма да отговарям.Всякви лични определения от рода "да ги излъжеш ","умишлено заблуждаване" и други подобни-ще бъдат игнорирани от мен.

    Ако мога да помогна на някого със съвет или информация,ще го направя.


    п.с. Ако съвета или информацията ми са грешни,моля да ме извините предварително.Вече достатъчно съм пораснал,за да мога да кажа-"извиняваи,грешката е моя,ти си прав" без това да ми навреди на самочувствието.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    6
    #772

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от denuchi
    я да дадем нещо всеки сам да си смята. колко kW /киловат/ и колко BTU /British thermal unit/
    http://www.digitaldutch.com/unitconverter/energy.htm
    Боже,наи-после нещо конструктивно!

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #773

    Re:Втора употреба климатици

    bate_em40, Добре дошъл в форума. Специалисти с знания и опит се търсят навсякъде, тук също. Ако смяташ че може да бъдеш полезен на участниците тук, с знанията и опита които имаш, не се колебай да помагаш.

    Излагането на не вярна информация или твърдения, ще бъде корегирана аргументирано.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #774

    Re:Втора употреба климатици

    @bate_em40,
    Искаш ли малко по-спокойно и аргументирано да подхождаш към нещата?

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    6
    #775

    Re:Втора употреба климатици

    искам,искам!даже ще си позволя малко по-така:Homo frugi omnia recte facit
    Особенно много се успокоявам,когато първите коментари на написаното от мен са:
    1." чрез умишлено заблуждаване на клиента "
    2."Тук се спекулира"
    3."ти за кубатура чувал ли си батиинкаааааааа
    2 кръг и станахме професионалисти"
    4."клиентите че се опитваш да ги лъжеш"

    Даааа!Красота!
    Извинявам се на всички спекулативно,умишлено,заблудени,професионално клиенти!

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    6
    #776

    Re:Втора употреба климатици

    Към модераторите!Моля,изтриите или блокираите моя акаунт,ако е възможно.Благодаря,предварително.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #777

    Re:Втора употреба климатици


  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    29
    #778

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте!Търся инфо за една екзотична реликва - CHOFU SERENO RA-2221P?
    Имам го от 3г и чак сега видях отвътрешната страна на капака на филтъра кръглите знаци за месец и година на производство-09.97г,а турговеца разбирасе ме метна,че нямал по стари от 5г!
    С универсално дистанционно е(kt-80) и ми се струва,че не се управлява както трябва - общо взето работи 6,а почива 3 мин. на режим отопление(все едно е в някакъв авариен режим).
    Ще съм ви благодарен да разнищите въпроса!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #779

    Re:Втора употреба климатици

    Мога да ти дам инфо единствено за CHOFU SERENO RA-2222P ,предполагам разликата е в годината на пройзводство. Твоят модел се произвежда от 96 год. до 97 год., а този от 97 до 98 година.
    Капацитет на охлаждане 2,2 (кВт)
    Консумирана мощност 795 (Вт)
    СОР-2,77
    Капацитет на отопление 3,2 (кВт)
    Консумирана мощност 1060 (Вт)
    СОР-3,02
    Максимална отдавана мощност при 2*С външна температура- 2,8 (кВт)
    Не става ясно от описанието ти какъв точно е проблема. Това, че работи 6 минути , а почива 3 минути по какво го разбираш?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    29
    #780

    Re:Втора употреба климатици

    Благодаря blue1!И в момента работи на охлаждане и пак е така 3/6мин.Разбирам го потова,че като включи компресора светва и 3-тия диод-като изключи компресора и диода изгасва.Първия си свети постоянно щом вкюча климатика,втория не го знам за какво е и никога не е светвал.Скоро се появи и някакво тихо чаткане(не е пукане от пластмасите),което се чува и по време на работа и когато е изключен въобще.Като доближих ухо се чува отдясно,отпред под капака,където е ел.часта.
    3 години му барам настройките от дистанционното и не мога да му разваля тоя режим на работа - все едно е изкормено управлението и е сложено реле-време.!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5307
    Последно: 15-05-24, 10:33
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе