Страница 4 от 156 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    3
    #46

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Аз да се включа към отчета: с Осака 12 нискотемпературна сме в едната стая и добре топли за студа, който е в момента, но не идеално, защото издава разни странни шумове от време на време. А Освен това за да поддържа 22 градуса трябва да са зададени 24 поне.

    А снощи я изключих за през нощта и сутринта като я включих отново мале мила какъв трясък 10 мин. докато загрее. После проработи нормално шумно, тя по принцип не е никак тиха, което ми е основният проблем, както веднъж се бях оплакала тук.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #47

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    ЗДР!

    Аз съм с Panasonic 12-ска инвенторен , отоплявам 60куб.м. южна вътрешна стая! При зададени 24-25градуса в стаята е 21-22 а на вън -10. Голяма полза видях като облепих прозорците с широкото тиксо, веднага ми падна разхода от 10 на 8 КВ на ден (сложил съм му електромер).Иначе откакто хвана сухия студ не се е обледенявал изобщо!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #48

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Добре де, това "на ден" какво точно значи[] ???

    Защото ако е 8-10ч /колкото е в момента деня/ ми се вижда множко разхода. А това с електромера не е лоша идея, само че да имаш място ....

    Дали някой може да каже друг начин да засичаме разхода, някакви ампер клещи спомена някой, от къде, колко струват....??

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #49

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Неправилно съм се изразил 8 - 10 Кв. на денонощие! А това за токовите клещи според мен измерва моментния разход на ток , но не ти дава сумарно консумираната електро енергия.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #50

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    С ампер клещи можеш да измериш в момента какъв ток харчи, Клещите са около 15лв китайски. Мери се сано на единия кабел, нулата или фазата. Като засечеш колко време е включен и колко изключен климатика можеш прилбизително да се сметнеш колко ти е енергията за денонощие.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    7
    #51

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Имам Панасоник 12. Наложи се да го преместя от едно място на друго и съответно разбирам до толкова, че ми е ясно, че сам не мога, затова извиках фирма да го направи. Обаче веднага след местенето КПД-то на климатика чувствително спадна. Интересува ме каква може да е причината и трябва ли да търся отново фирмата която ми го е местила за да коригира положението?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #52

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам Панасоник 12. Наложи се да го преместя от едно място на друго и съответно разбирам до толкова, че ми е ясно, че сам не мога, затова извиках фирма да го направи. Обаче веднага след местенето КПД-то на климатика чувствително спадна. Интересува ме каква може да е причината и трябва ли да търся отново фирмата която ми го е местила за да коригира положението?



    <div align="right">Originally posted by radev13*-*21/02/2005*:* 21:40:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами за да не гадаем, кажи първо къде го премести - в друга стая/сграда ли или на друга стена в същата стая? Също и какво разбираш под "паднало КПД" - вече не топли ли или пък работи по-дълго време? Освен това - премести ли и външното тяло и промени ли се дължината на тръбния път? Дозаредиха ли ти го с фреон сред преместването?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #53

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам Панасоник 12. Наложи се да го преместя от едно място на друго и съответно разбирам до толкова, че ми е ясно, че сам не мога, затова извиках фирма да го направи. Обаче веднага след местенето КПД-то на климатика чувствително спадна. Интересува ме каква може да е причината и трябва ли да търся отново фирмата която ми го е местила за да коригира положението?



    <div align="right">Originally posted by radev13*-*21/02/2005*:* 21:40:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Викай ги от фирмата коят са го преместили. ****ли са нещо с монтажа.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    7
    #54

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Значи отговарям :

    1. Преместен е от една сграда в друга.

    2. Под паднало КПД искам да кажа, че климатика не генерира същата температура на изходящия въздушен поток, както беше - по-хладен е.

    Като допълнение ще кажа, че по-често го виждам да размразява външното тяло, от колкото да се опитва да вкарва топъл въздух вътре.

    3. Дължината на тръбния път се намали с около 20 см.

    4. Дали са го дозаредили с фреон - не мога да кажа и именно в това ми се изразява съмнението. Може ли това да е причината за лошото поведение на климатика?



    Благодаря все пак за отговорите.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #55

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Причинат може да е изтекъл фреон. Трябва да се провери и да се долее.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    3
    #56

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Здравеите!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Изчетох доста интересни неща за климатиците,но никаде не можах да открия това кое то ми трябва,или поне не сам тарсил старателно[]

    Ако някой може нека помогне!!!

    Климатикът ми се изключи онзи ден и започна да му мига лампата на таимера, нулирах го но пак сащата работа.

    Извиках техниците и ми изкараха някакъв <font size="4">Error code- F93 </font id="size4">но нямали каталог за кодовете и не знаели какво точно е.

    Климатикът е:

    Panasonic CS-E12BKP Inverter </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    3
    #57

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Sorry ако нешто сам объркал ама оште сам новак във форумите[]

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #58

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    @radev13



    Най-вероятно ти е поизтекъл фреонът и по тази причина не те топли добре. Има обаче и вероятност просто условията на новото място да са други: по-голямо и по-лошо изолирано помещение, по-лошо местоположение на външното тяло, най-сетне и по-ниски външни температури [:D].

    Като начало е добре да извикаш монтажниците и да им се жалваш, че климатикът не топли. Ако и след дозареждане с фреон положението не се промени, то остават другите варианти. А тогава почва известно изваждане...

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #59

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    YoYo



    Утре ще проверя за Error code- F93.



    А техниците като нямат кодовете кой ще го оправя?




  18. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #60

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    radev13



    Имам два въпраса отностно климатика ти.



    Колко е дължината на тръбния път?

    Външното тяло замръзва ли на отделни секции?



    Причините за спадналото КПД могат да са следните:



    Изтичане на фреон

    Наличие на влага в контура

    Попаднали механични частици в системата

    Пречупени тръби

    Недостатъчно развъртане на компресора-малко вероятно


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 156 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 17:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 17:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе