Страница 103 от 184 ПърваПърва ... 5393101102103104105113153 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    28
    #1531

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    не става въпрос за печка.а за парно в къща на 4 етажа по 65м2.изолирана външно и с пвц дограма-парното е в мазето.радиатори навсякъде и грее и 120л бойлер.на сезон 4тона кюмур и 2 кубика дърва.само да уточня преди да сте ми скочили-на кумовете е.само споделям

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #1532

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    +1

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,626
    #1533

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Същото количество 4т. Донбаски + 2м3 дърва, но за еднофамилна къща (4 стаи баня) + пристройка стая с баня. Това бе до преди 3г. преди да мина на газ. И още тогава нямаше въглища на 160лв. Аз плащах по 260-280лв. за тон. Трудът и мизерията да не я броим. Голям котел за по-голяма сграда вярно е доста по-ефективен, но чак пък толкова много.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    13
    #1534

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Здравейте!
    Да споделя и аз моя опит и ако мога да съм в помощ на другите потребители.
    Имам климатик Нокрия 14 монтирана е в София, южен апартамент 55кв по документи, около 42 реална отопляема площ, което е около 100 кубика. Монтиран е в хола като към него имам фоайе и отделна кухничка, срещу него се пада и вратата на спалнята, климатика топли целия апартамент.
    Тук искам да изкажа и искрени благодарности на Иво (Mega във форума) за професионалния монтаж и бързо свършената работа.
    Между другото климатика е взет с кредит енергийна ефективност и нямаше никакви проблеми.

    Машината работи перфектно, през деня е на 18-19 като няма никой, когато съм там работи на 25-27 градуса, вечер 19-20. Като се прибера и е 19 градуса са нужни около половин един час да дигне до около 23, дефроста го прави минимум през час, час и половина. Климатика го имам от средата на октомври, за ноември съм платил 30лв отгоре на сметката ми за ток без отопление, за декември към 45лв. Сега ще видим за януари но колкото и да е мисля че за отопление на целия апартамент 40-50лв е нищо.

    Надявам се да съм бил полезен.

    ПП
    публикувах тоя пост и в една друга тема, но май тук е по на място
    HukuT0 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #1535

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    sir_efo не е нужно да пускаш едно и също във всички теми на раздела.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1536

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    чакам да ми дойде втората сметка за нокрията и на мене че не съм засичал - първата беше 58 лева с осветлението и един лаптоп , друго няма.
    много ми е интересно какво ще дойде.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    28
    #1537

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Ще ми е много интересно какъв е разхода горе-долу на Нокрията.че се замислям и аз за една такава на кредит ен.ефективност

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #1538

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Дойде и сметката от Чез за януари-за периода 28,12,2011 г. -26,01,2012 г. 108,9 лв. Кратко и ясно, консуматори бойлер на 60 градуса не се изключва, готвене чат пат, две Лсд-та , трите клими нон стоп от 09,10, 2011 година. Температури през денят на 17 градуса , като се върна към 18,00 часа, на 23 през нощта на 22 градуса настроен в спалнята. Нека говорят че няма полза от изолации. като се пооправи времето слагам вата и картон и на тавана в хола и спалнята

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1539

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Аз вече не се заглеждам в ТОШО, на който е боднато уредчето за измерване, защото в студа не го видях да вдига над 400 вата консумация при 22 настроени.Канех се да пробвам ЛДС-то, но не ми остана време.Другата седмица ще преместя уреда на него, да го видя, дават да е студеничко.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1540

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    За LDC/LCC знам че "лъже много яко" измервателните прибори, най-вече заради V-PAM модулирането.Мисля, че Board_men беше правил такова замерване, но след дефрост или при първона

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #1541

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Моя GE 25, в последните дни прави по 15,16кв на ден,но не се бара стои на 23 градуса, вече за 27 дена има 260кв. За предното ми засичане имаше 190кв за месец, но тогава го намалях през деня,а и беше топло времето, сега детето е вкъщи и не мога да го правя.Отделно вкъщи има парно за около 5,6 часа.Помещението е на втори етаж с вътрешна изолация на външните стени стиропор 3 см и на наклонената част от тавана също стиропор.Но самият таван е едновременно покрив има само една плоча и отгоре керемиди.Докато върви парното климатика пак не изключва пада на 260 вата дори и да е повече в помещението, ако надмине с два градуса тогава.Отделно стаите са две не една.Кубатурата не е много, около 45 кубика но външните стени и таваните са с повече площ отколкото на една по квадратна стая.Та така де загубите са много големи.Топленето на къща си е съвсем различно от апартамент.Преди да сложа изолация, изобщо нямаше стопляне и на печка с дърва, дори и да е с зачервени тръби, после с парното пак същата работа докато не сложих изолация.

    п.п.
    Стаята е североизточна, другата свързана с нея е югоизточна.Климатика е от северната страна и никога не вижда слънце.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    79
    #1542

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Много правилно си се ориентирал колега към изолацията, както казавше един колега във форума пак ще го цитирам по памет - първи си изолирайте както трябва жилищата ви, а пък после мислете за хипер , супер климатици. При мен стана обратно , но имах късмет с климите

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1543

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от vakata77
    Много правилно си се ориентирал колега към изолацията, както казавше един колега във форума пак ще го цитирам по памет - първи си изолирайте както трябва жилищата ви, а пък после мислете за хипер , супер климатици. При мен стана обратно , но имах късмет с климите
    Хората чуват само това, което на тях им харесва или им се иска да чуят. Това, което си написал няма да се хареса на повечето четящи темите за климатици вероятно подсъзнателно ще го игнорират.

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #1544

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Инверторите при размразяване на макс ли работят? Гледам сега на Шаро уредчето е измерило някаква максимално достигната моментна консумация 1540W... И странно, в сервизното пише макс input 1470W?!? Вероятно компресор на макс 1470 + 30W турбина + 40W външен вентилатор? Ама това не трябва да е при дефрост в такъв случай щото тогава вентилаторите не работят..

    А пък на самото външно тяло пише max input 1870W или нещо такова - над 1800W беше... При какви условия трябва да бачка климата, за да достигне тая максимална консумация от 1800+W? За Sharp 12LSR става дума.

    Благодаря

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #1545

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Уредът климатик е проектиран да работи в някакъв температурен диапазон посочен от производителя. Максималната консумация на електроенергия от уреда вероятно е измерена при работа в горна температурна граница при която натоварването е най-голямо. Най-голямо натоварване климатика има в режим охлаждане. Горната температурна граница в режим охлаждане на модела SHARP AY/AE-XP12LSR е стайна температура +32° при външна +46°C.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе