Страница 93 от 184 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1381

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Sanyo DK22T - консумация за 30 дни
    от 10.01.2010 - до 09.02.2010 - 141kw
    средно на ден - 4.71kw
    средно на час - 197w
    През 6 от най-студените дни климатика е ограничаван да работи само в стаята в която е монтиран.През останалия период отопляемата площ е 26кв,тъй като оставам вратата към кухнята и коридора отворена.
    Най-голяма отчетена консумация за денонощие -7.66kw ,най-малка -2.69kw.Климатика работи нон стоп,настроен на 23гр.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1382

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от teon
    Sanyo DK22T отопляемата площ е 26кв

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #1383

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    И после Зомбито не вярва че има такива сметки по 20лв за климатик, а ако и останалите уреди за подобен клас .... всеки може да си направи извода и сметката .. :-)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1384

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    197 Вт средно, в 26 м2,демек в 65 м3, са по 3 ( ТРИ ) ВАТА КОНСУМАЦИЯ НА КУБИК !!! Евала за постиженията на Санчовците...Чух наскоро,че от ЧЕЗ ще ли да ги забраняват нещо....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #1385

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    vanko68@ що се чудиш коп 16 - колко са за един санчо при -10C* особенно.
    пс: снощи като го прочетах "тва' и си викам колко ли шарана ще се хванат на тая въдица и те се наредиха до тука 2 -ма на една кука , (а бе що им охлаждаш ентусиазма)

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #1386

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Добре де защо се чудите?То една никаква мидеа у нас в най студените дни -7 които бяха при нас в Петрич консумураше 450W на час при настроен на 24 градуса реални 22.9 и месечна консумация само за него 32 лв. та нали вие апелирате че скъпите климатици харчели 2-но - 3-но по малко ток сега пък си противоречите.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1387

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg406681
    Ми... 200w на 60м3 - пак толкова идва...

    П.С.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #1388

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Със SANYO SAP DS22T отоплявам хол 19,2м2 без никаква изолация. За невярващите, в Пазарджик най- ниска т-ра тази зима -15*С, стайна температура 22-23*С постоянно, при същото задание от термометъра!

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    1
    #1389

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от luka
    Ето ви една малко маниашка сметка. Измерването е направено със стандартен електромер за 30 дни. Отдолу на графиката са дни, не дати защото започнах засичанията на 19.12.07 и завърших днес - 18.01.08. Климатик Fujitsu ASYA12LCC, стая 53 куб.м. като е отваряна врата към коридор и друга малка стая често, а през ноща и към още една голяма. Темп. задавана през ноща 22гр. а през деня 24-25гр. Отчетената енергия е САМО на климатика.
    Привет!
    Виждам, че сте доста добре запознати с темата "консумация на климатика".
    Ще съм Ви благодарен ако получа отговор на следния въпрос: Може ли да се каже, че при една и съща константна външна (примерно 5 градуса) и друга константна вътрешна температура (да кажем 14 градуса), разлика в зададената температура на отопление от 2 градуса, повишава ел.консумацията с 10 %?
    Тоест, постоянна величина ли е повишението на консумацията, ако всички други входни данни са едни и същи, а само се променя зададената температура на отопление?
    Имаме спор в семейството: Аз твърдя, че не е едно и също да повишиш заданието с 2 градуса при +14 в помещението и при +16, примерно. Както и не е едно и също, ако заданието се промени при 0 навън или при .5 навън. Прав ли съм или бъркам?
    Благодяра Ви предварително!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #1390

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от batzlati
    Привет!
    Виждам, че сте доста добре запознати с темата "консумация на климатика".
    Ще съм Ви благодарен ако получа отговор на следния въпрос: Може ли да се каже, че при една и съща константна външна (примерно 5 градуса) и друга константна вътрешна температура (да кажем 14 градуса), разлика в зададената температура на отопление от 2 градуса, повишава ел.консумацията с 10 %?
    Тоест, постоянна величина ли е повишението на консумацията, ако всички други входни данни са едни и същи, а само се променя зададената температура на отопление?
    Имаме спор в семейството: Аз твърдя, че не е едно и също да повишиш заданието с 2 градуса при +14 в помещението и при +16, примерно. Както и не е едно и също, ако заданието се промени при 0 навън или при .5 навън. Прав ли съм или бъркам?
    Благодяра Ви предварително!
    Прав си - зависимостта не е много линейна. Виж данните от следния линк:
    http://energy.bjr-labs.com

    Те представят реално-временно измерване при реални външни и вътрешни температури, както и реалната консумация. По принцип при високи натоварвания даден климатик работи неефективно. Колкото пове4е го товариш, толкова по-неефективно ще работи, за това тези 2 градуса отгоре, които ще му дадеш най-вероятно ще го накарат да вдигне по-високо налягане на агента, което е съпроводено с увеличаване на загубите от компресия, както и ел. загубите отделени като топлина в инвертора. Все пак всичко е въпрос на конкретно оразмеряване на машината, конкретен модел и т.н. Аз в нас не мога да отуча родителите си да поставят тяхния климатика на 20-21 градуса. От съображения за икономия го държат на 18-19, като тези 2 градуса ще повишат незначително консумацията. Съвесем друг р въпроса ако от 22 трябваше да се качи на 24 градуса. Тогава увеличението ве4е няма да е толкова незначително.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #1391

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    batzlati,ако приемем за вярно твърдението че,+1° увеличава потреблението с 7% то се получава:

    14°-X kW
    15°-1,07.X
    16°-1,07.1,07.X=1,14.X
    17°-1,07.1,14.X=1,23.X
    18°-1,07.1,23.X=1,31.X
    19°-1,07.1,31.X=1,40.X
    20°-1,07.1,40.X=1,50.X
    ....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,159
    #1392

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    здравейте ,вчера приключих със замерването на Фуджитсу 12ЛСС за сезона тъй като стана 20° навън и го спрях .. монтирах му персонално електромерче в началото на декември ,до вчера 20.02 не съм го изключвал и поддържа денем 21-22° ,нощем 19° в хол 26кв. север-запад с голямо остъкление и 3 външни стени(петоъгълник е) .Тая зима тука в Шумен започна с мек декември но после стана люта с темп. до -22° ,мъгли ,изобщо всички екстри ...
    Средна консумация за периода от около 3 месеца - 290вата/час .

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #1393

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    При мен същата машина до момента (от края на Дек до сега) даде средно 309.38Wh. Миналата година отчетох за най-студения месец около 320Wh, а като цяло средно за отоплителния сезон (в който включвам окт. и ноември, както и месеците до април, които са по-топли като цяло) даде 147Wh. По-подробна справка за тогава има тук: http://hvac.bjr-labs.com/hvac.pdf Тази година машината е ползвана по-разнообразно. Има дни в които са поддържани 23-24; има и дни в които е включен просто на поддръжка на 17-18; като цяло нощем не го намалям и по честата му работа е между 21.5-22.5;. Една много голяма част от времето си климатика работи на QUIET режим (около 80% от експлатацията през сезона), който не е от най-ефективните режими на работа. Направи ми и впечатление състоянието на броячите за дневна енергия - дневата изразходена е 432kWh срещу нощна от 222kWh, въпреки че през нощта условията на работа са доста по-сурови (но като цяло времевия интервал за нощно отчитане е по-малък). Отношението дневна/нощна при не е около 1.95 в полза на дневната енергия.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1394

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Малко данни от мой клиент с термопомпена инсталация въздух/вода с агрегат от Дайкин FTYN 60. Апартамента е двустаен,55 м2,ново стоителство в Сф,без никакви съседи за момента,само откъм едната вътрешна стена на спалнята от два месеца има съсед. Разхода му е 2700 Квтч за пълни 4 месеца.Това е разхода за цялото домакинство от двама души.Има всичко необходимо - пералня със сушилня,съдомиялна,комп,два ТВ,хладилник,печка,фурна. Поддържа се непрекъснато температура 22 гр денем с хора,18 гр ако няма никой и 20 гр при спане. Със термопомпата се осигурява и топлата битова вода .
    Месечната му сметка е малко под 100 лв.Няма данни за дневна/нощна,понеже още е на еднотарифен ток,сградата няма още акт 15 или 16.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1395

    Re:Колко ми харчи климатика...?

    Поради възникнали съмнения у някой съфорумци относно консумацията на Sanyo DK22T публикувана в отговор 1380, направих тест на електромера.Закачих му една 100w лампа в продължение на 10 часа, като ел.мера отчете 1060w, т.е. по 106w за час.Включих и ампермер който отчете 445 милиамп. при напрежение 232 волта =103.2w за лампата.Като се сложи и някакъв клас на точност на ел.мера, условно приемам показанията му за верни и в тази връзка отново потвърждавам данните в отговор 1380.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе