Страница 181 от 184 ПърваПърва ... 131171179180181182183 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,701 до 2,715 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2701

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    И на мене ми се струва много по 300 кв. за условията на Миланов и Biro.Вярно че съм от Варна,но от 1 ви до 31 януари ,климатика не е спиран и имам 350 кв . за него.Задание 22-23 гр.Поддържани 22.5-23.5.Стаята обаче е 26 кв,много студена и климатика е с коп 4.В спалнята ми 13 кв. при задание 23-24 гр. имам 110 кв. за януари.
    dddilian одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2702

    Re: Колко ми харчи климатика...?

    Голяма е консумацията защото явно работи он офф постоянно, и става преразход. При мен панасоника ye12qke ми е изразходвал от 01.01.2017 до 07.02.2017 208кв като 4 дена го бях спрял
    и става 34 дена работа, по 6,2кв на ден. При топло помещение като моето и машина с нисък минимум при мен 170-190 вата се получава това. Хитачитата 25wx8 са с почти двоен разход, в подобни помещения, но тяхния минимум е 300-350 вата.
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2703

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Миланов, вземай японска 7-ца с нисък минимум.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    енерготата утрепаха коча тая година ,ще има големи премии с тия обороти
    Работещите в ЕРП-тата едва ли ще видят премии! Печалбите емигрират директно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #2704
    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Да разбира се, по 2 пъти на ден.
    Иначе консумацията отива на към 1200-1800W на всяка от машините и им се е*ава мамата за 5 минути на течение.

    - - - - - - - - - -



    Как високи, обикновено когато се оразмерява отопление, мощността се избира 50-60W на кубик. Все пак климатика харчи по-малко поради коп-а, но пак сме далеч от 50W/m3
    Ти каква вътрешна температура поддържаш? Намаляш ли, изключваш ли машините ?

    - - - - - - - - - -



    Milanov, малко по сериозно. Посочи тия 300kWh за какъв период (дата от - дата до) са? Точно 300 ли са или 298 или 305.7kWh.

    Все пак с тази формулка реално изчисляваме топлозагубите и е нормално колкото по-висок коп, толкова по-малко ватове електричество.
    Ако резултата е висок, значи или имаме скапана изолация или скапан климатик или и двете.

    Не спирам климатиците - денем на 23 градуса и двата с макс фан. Вечер ЛГ-то на 25-26, нощем пак на 23. Нощем Панасоника на тих режим.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2705

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Миланов, вземай японска 7-ца с нисък минимум.
    И ядрен реактор да сложи по тоя начин, файда-йок. Пет месеца му вадихме думите на колегата с вакуум-помпа за да си каже накрая...

    П.С. Впрочем, като се замисля... 44м3 въздух да ги подгрееш с 4оС... ми или тоя Дайсекай ще излезе с отрицателен СОР, или пише "Мюнхаузенови" на звънеца на Миланов. Не знам, кое е по-вероятно от двете.
    Aleksandars одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2706

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Е аз още декември 2015 писах, че работи нон стоп on/off. Три месеца прави с MHI-то еднакъв разход, толкова еднакъв,че аз на себе си почнах да не вярвам.
    Заключена е темата, бих ти цитирал някои постове пък ще си сметнеш КОП-a при 250W. Аз го докарах 2,7

    - - - - - - - - - -

    10мин. работи компресора с консумация 250W, а вътрешното не върти турбината. 10мин. работи вътрешното (консумация пак 250W). Изключва и 10мин. off.
    Такава работа на какво ти прилича? На хиперинвертор?

    - - - - - - - - - -

    Към Касапа, малко да си припомни. "ЦЪК"

    - - - - - - - - - -

    Пост #266,

    - - - - - - - - - -

    #269, #272 и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #2707

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Това за коя машина се отнася? При мен Тошибата /монтирана е над прозореца/ вдига консумацията с около стотина вата, докато се проветрява. Ако обаче я спра, след това се набира м/у 700 и 1400W и сваля до нормалното за около час, което със сигурност води до по-висока консумация. Затова и не го изключваме.
    В другата стая Дайкина също не го изключваме-и той не се набира при проветряване, а и той е над прозореца.
    За всяка от машините е така. До 1200W качват дайкина и хитачито, 1800W за мицубишито. Дайкина ми е под прозореца, отворя ли го след 30 секунди ватметъра показва 700W, след минута-две 1200. До петата минута може и дефрост да направи.
    Няма как да е иначе, климатиците напъват да стоплят, но температурата в стаята пада. Нормално да скачат до максимум.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2708

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    При мен ватметъра е на Фуджицуто. Колкото и да стои отворен прозореца не вдига повече от 700-750W. Да не е "скопено" нещо?По-голяма консумация от тази не съм виждал! При -19гр., при дълго отворен прозорец или при дефрост.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #2709

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    При мен ватметъра е на Фуджицуто. Колкото и да стои отворен прозореца не вдига повече от 700-750W. Да не е "скопено" нещо?По-голяма консумация от тази не съм виждал! При -19гр., при дълго отворен прозорец или при дефрост.
    Според мен не е нормално да не вдига консумацията спрямо това ,което сте написали. Като зададете от дистанционното примерно 30 гр. пак ли не вдига кансумацията. Ако е така, има нещо нередно в работата на машината. Надявам се ,че в Пловдив сте купили климатика от добра фирма.

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2710

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Е, като задам максимална температура при студена стая за кратко вдига 1000+W. Но като проветрявам никога не вдига повече от около 700W. Или както беше -19гр. в Пловдив също не вдигна повече. За фирмата не знам колко е добра, има много по-добри. Но, за сега няма ядове.
    SPSt одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    59
    #2711

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Тогава щом смяташ,че работи нармално да си го ползваш със здраве.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2712

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ми не. Преди да се монтира климатика знам какво е било. Миналата зима съм пробвал сутрин изключвам климатика и вечер температурата е 2,5° по-ниска. От 23 става на 20,5. Това при външна около нулата и облачно мъгливо.
    Другата стая с външна стена само прозорец/врата без отопление е 14..15 градуса. Малкото стайче за което ми е влязла муха за климатик в момента е без отопление и термометъра показва 19градуса.
    Малииий, че тя ти е чудна стаята. Моята пада с 2,5гр. за 10 мин, докато трае дефроста.
    Пък през деня го оставям на 16гр. и той държи към 16,5 - 17 гр., обаче на обяд спира тока и японците нали са най-най и нямат ауторестарт.
    Прибирам се след 5 часа и вътре температурата е паднала на 10,5гр. Външната температура е вече минус 5гр.
    Почвам полека от задание 16гр., че иначе много скача консумацията. И като наближи, увеличавам с по един, два градуса. Така максимално достигнатата консумация е под 1kW.
    Точно един час след включването температурата се е вдигнала с 10гр. и е вече 20,5гр., изхарчената енергия е 0,75kWh.
    При външна темп. минус 5 мисля че бива.

  16. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2713
    Цитат Първоначално публикувано от man66 Виж публикацията
    Тогава щом смяташ,че работи нармално да си го ползваш със здраве.
    Мерси! За сега съм много доволен!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    52
    #2714

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    . преместих репликата в темата за дайкин
    Този пост е редактиран от stiv13; 09-02-17 в 11:14.

  18. snk
    snk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Бяла Слатина
    Мнения
    10
    #2715

    Отговор: Колко ми харчи климатика...?

    Тази сутрин вънка студ. - 11 градуса, мъгла. Дайкин храбро перката върти и се хвали. - вижте колко съм икономичен... само 600 вата. Фужака мъдро замълча тихо мърка в студа с някакви си 700 вата. А тошибата отсреща някак странно си бучи. Чака някой сутринта да и сипе кана топличка вода.
    Консумирана електрическа енергия от 12.01.2017 до 04.02.2017
    488
    246
    734 kw общо.
    бойлер, пералня, печка раховец набор на... комп. Каната за кафе няма да я броя хаха. Нормалните уреди на една къща
    Две помещения 18м2 и 16м2 на климатиците DAIKIN FTXB20C2V1B нa 23 градуса зададени в 18м2. FUJITSU ASYG12LMCB/AOYG12LMCBN нa 23 градуса зададени в 16м2 височина 3.20.
    Този пост е редактиран от snk; 11-02-17 в 08:52.
    avenger одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе