Страница 22 от 184 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #316

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Преди време и аз правех такива сметки. Разликата между климатик за 500 лв и такъв за 1500 + лв излезе, че се изплаща след около 5 години. Не е малко, но не е и много, защото скъпия климатик би трябвало да работи доста над 5 г. А ако 5 години дървото работи и на 5-тата го сменя с друго дърво, означава, че съм дал същите пари, като за скъпия климатик, но пак имам ново дърво на стената си.
    Оттогава спрях да правя тези сметки. Комфортът, спокойствието, тишината - те са безценни.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #317

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Започва да се оформя културна дискусия. .Има едно нещо,което трябва да се вземе в предвид,а именно,че битовата техника и в частност климатичната се развива с доста бързи темпове.Това обуславя и спадане на цените.След примерно 5 години вероятността да си купя много по-добра машина за по-малко пари е наистина много голяма.Така,че тогава ще разполагам с нещо много по-добро от сегашната машина,която сега струва 1500лв и тогава вече ще е морално остаряла. Надявам се,че и материалното ми състояние ще е много по-добро.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #318

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    Започва да се оформя културна дискусия. .Има едно нещо,което трябва да се вземе в предвид,а именно,че битовата техника и в частност климатичната се развива с доста бързи темпове.Това обуславя и спадане на цените.След примерно 5 години вероятността да си купя много по-добра машина за по-малко пари е наистина много голяма.Така,че тогава ще разполагам с нещо много по-добро от сегашната машина,която сега струва 1500лв и тогава вече ще е морално остаряла. Надявам се,че и материалното ми състояние ще е много по-добро.
    Така е по принцип - тук си напълно прав. Все пак имай в предвид 4е новите технологии колкото и да им пада цената винаги ще държат висока сума с цел да се изплатят разходите по вкарване на технологията, както и разходите за заплати и хонорари на екипа който ги е разработил и интегрирал. Идеята сега да спестя нещо защото след 5 години ще е на нищожна цена по принцип за мен отдавна съм я забравил. Преди 3 години си взех мемори карта за цифровия апарат - струваше 110лв, сега същата (1ГБ) е на под 10лв. Ако трябваше да чакам 3 години това може би означаваще да не запазя в архива толкова добри спомени през изминалото време След 5 години може и да съм мъртъв и изобщо защо трябва да мизерствам тези 5 години и да ползвам нещо което ще ме дразни. Аз напълно разбирам и влизам в полужение на хората които имат ниски доходи и наистина искат да изкарат зимата с минимална инвестиция. Аз съм на преподавателска заплата и понеже съм инж. и знам точно как работи дадената технология никога няма да направя компромис. Или нещо оправдано или нищо. Картонен трабант няма да си взема за кола, по-добре пеша. Но мен друго ме дразни: защо като някой отиде в някой магазин за климатици от сорта на Техно...... и продавач-консултанта започва да му говори лъжи как нещото щяло много добре да му свърши работа, да го заблуждава че обема на помещението отговаря за мизерното моделче, даже има и презапас .. човек веднъж като го налъжат после почва да е много критично настроен към дадената технология като цяло. И понеже става въпрос за сметки тук, ето един пример: когато миналата година реших да слагам климатика знаех че не трябва да се изхвърлям със скъпи Дайкини или Митсубишита, не че не ми се искаше а присто нямаше възможност. Но също толкова добре си и знаех и от наблюдения по съседи и от колеги в браша че прекалено евтиното ще ми излезе безсмислена инвестиция в по-дъгосрочен период (5г). Тогава посъветвах сестрами да мине на отопление на климатик с оглед на това че и бебе се бе появило и ще спести по някой лев за ток зимата спрямо варианта акумулираща печка. Та много добри тяхни приятели направо ме наплюха като и казаха че и мисля мръсното: те имали климатик, втора ръка (в това лошо няма но явно не са уцелили на конкртен модел). Взели го били за 500лв и плащали по 100лв на месец за сметки за тока на климатика - пълна глупост за тях. Не е важно по какъв начин реших проблема тогава но е факт че в момента и сестрами се отоплява на климатик, не евтин модел - комфорт: в стаята когато работи не можеш да разбереш че има изобщо такъв. За да не хваля марката няма да цитирам каква е и за колко пари точно но сега и тя ми е благодарна за това че тогава съм и попречил да направи грешния избор а и нейните приятели си промениха много мнението за отоплението на климатик като цяло. През зимата при нея за климатик в най-студения месец по-висока сметка от 110лв за цялото домакинство с малко дете нямаше. Типично между 70-80лв, като само една малка част явно са били за климатика (семействата с малки деца имат наблюдения колко отива като разход за пране).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #319

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    отговарям.
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    О, ще се включим, живот и здраве вече с още една машина
    А за ниската консумация не вярва само този, който не си е сложил хубава машина вкъщи.
    Не забравяй, че постоянна консумация от 250-300 W прави около 30 лв/месец. Напълно реално показание за хубав климатик, че може и по-малко дори.

    Така, резултатите от днес:
    350 W/h при включени климатик на 22*, хладилник с фризер и телевизор. Телевизорът харчи 88W. Значи стават 262 W. Колко харчи хладилникът не знам, но дори и да приемем, че харчи 10 W за час, климатикът е работил на 250 W (сигурно е и по-малко). Мен това ме устройва.

    ПС: електромерът е електронен.
    правилно. което ще рече за климатика остава още по малко консумация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    79
    #320

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    Започва да се оформя културна дискусия. .Има едно нещо,което трябва да се вземе в предвид,а именно,че битовата техника и в частност климатичната се развива с доста бързи темпове.Това обуславя и спадане на цените.След примерно 5 години вероятността да си купя много по-добра машина за по-малко пари е наистина много голяма.Така,че тогава ще разполагам с нещо много по-добро от сегашната машина,която сега струва 1500лв и тогава вече ще е морално остаряла. Надявам се,че и материалното ми състояние ще е много по-добро.
    А дали след 5 години няма да чакаш следващите 5 за нещо още по-добро и по-евтино? Според мен нещата се купуват когато ти потрябват. Аз си купих преди 3 години климатик Панасоник, комшията за същите пари си купи две Мидей! Е да не ти разправям как трака едната а и аз лично съм виждал техниците три пъти нещо да чоплят по тях! Предполагам всеки от нас е изпитвал неприятното усещане да си купи нещо ново и то да дефектира скоро след покупката, вярно гаранция дават но разправиите, нервите, тръпненето дали този път ще го оправят или пак ще се счупи след известно време, е това няма как да се изплати! Според мен не си струва да си купуваш евтин климати за топлене, по добре си купи радиатор за около 200 лв, отколкото климатик за 500 и двата уреда ще ти горят приблизително еднакво, с тая разлика, че радиатора ще е много по надежден от евтиния климаик!
    Тази дискусия е безкрайна, но се отклонява от заглавието на темата. Мисля че ще е много по полезно ако има данни за това колко ток консумират евтините климатици, а не това кога ще се изплатят скъпите!

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #321

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от IvoSI
    Тази дискусия е безкрайна, но се отклонява от заглавието на темата. Мисля че ще е много по полезно ако има данни за това колко ток консумират евтините климатици, а не това кога ще се изплатят скъпите!
    Ето http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35682.20.html съм извършил замервания и постнал снимки колко харчи моята Мидеа.
    Мощност 1260 W-работи 7 мин спира 5 мин,което означава грубо за един час 650-700 Wh

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #322

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    те моите 3те харчат толкова сега

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #323

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    те моите 3те харчат толкова сега
    Сега при тези условия да.На зима при минусовите температури -не се знае. Не ти зная какви са ти машините.Пак ще кажа-кога ще избиеш разликата в цената на твоите три машини спрямо три от типа на моята.Това ме вълнува, а не там разни комфорти и други такива.

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #324

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    Сега при тези условия да.На зима при минусовите температури -не се знае. Не ти зная какви са ти машините.Пак ще кажа-кога ще избиеш разликата в цената на твоите три машини спрямо три  от типа на моята.Това ме вълнува, а не там разни комфорти и други такива.
    И при минуси се знае - има си таблици в сервизните ръководства. Не те вълнува комфорта а "избиването" - хубаво, то техника се избира по нужда/възможности! Мерцедеса и той няма избиване ама е кеф да се возиш  . и защо да трябва нещо да се "избива" ?!? не ми беше хрумвало без майтап - има логика обаче ... зависи всъщност къде ти е сложен климатика - в спалнята на бебето или в съблекалнята на работниците.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #325

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Това че трите харчат толкова го разправяй на себе си и си вярвай. Защото лично аз съм имал и имах до скоро японски климатици. А като паднат температурите се чудят дали да топлят или не толкова им стига силата с малката консумация и голям СОР а размразването е на 20 минути абсолютно без нужда.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #326

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    VeleV.Klima, Може би трябваше да доуточниш че си имал Японски климатици но втора употреба.

    Ако искаш да обориш "митът" за добрата работа на скъпите климатици си избери модел и посочи конкретни недостатъци.

    Мисля че не останаха участници в форума които да не знаят че за теб не съществува по-добър климатик от Midea.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #327

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ти си един човек с отклонения в мисленето някъде да си видял тук да пиша за мидея? В интерес на истината продаваме и други марки японски клими и престани да се заяждаш.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #328

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Мидея е само една от многото японски марки които продавате ако мислиш че нов добър инвертор харчи повече от 200-250 вата при тия температури се лъжеш

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #329

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    е тук вече ми хареса. един превърженик на мидеи да прави забележка на друг. и за да решим този спор веднъж за винаги за тези мидеи. искам и двамата да кажете. имали разлика в качеството надежноста между една мидея от 600-800 лв. и един от Fujitsu General ,,,DAIKIN,,,Mitsubishi и още други на цени от 1400 и много нагоре.. вие сте на ход. не искам отговори кога ще си избият парите.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #330

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Мисля си ,че тази тема е за заключване...
    Сега остана да се включат и тези на които климите им при минус 10 не харчат повече от 200 вата,и месечно за отопление в най-студените месеци не плащат повече от 15 лева...
    Ми той народа си го е казал много точно-"с пръдня боя не става"...кой както иска да го разбира...
    denuchi,те дали ще ти отговорят незнам,но аз и моето семейство както съм писал в други постове сме собственици на 6 климатика.Най-старият е на около 11 г.,Хитачи струваше окло 1000 долара тогава и работи перфектно за сега...имаме и изхвърлена Мидея която се скапа 10 дни след като и изтече гаранцията,за 3 г.е работила сумарно около 1г.,и то само на охлаждане, тя също струваше около 1000 долара...така че разлика сигурно има...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 184 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе