Страница 72 от 184 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1066

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Може ли аз? И ще се обоснова.
    1. От чисто конструктивна гледна точка, 12-ката е с двуредов топлообменник, което теоретично значи, че ще може да извлече повече топлина с по-малко енергия. Другия начин е топлообменник 1х1 метра, само че никой няма да си го купи.
    2. Това, че 12-ката има по-нисък COP от да кажем 9-ката, изобщо не означава, че при една и съща нужна мощност 12-цата няма да работи с COP-а на 9-ката, като слезе до нейните обороти. Дори на 12-цата ако номиналът и беше колкото на 9-ката, COP щеше да е по-висок поради конструктивните особености.
    3. Решението да вземе 12LGC пред 9LGC смятам за правилно, но не заради преоразмеряването (не съм му фен), а точно заради разликата в компресорите и топлообменниците на двата климатика.
    ПС: това не важи за други 9-ки и 12-ци, а само в конкретния случай. Ако конструктивно бяха еднакви, 9-ката би му вършила същата работа.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #1067

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    А как влияе минималното топлоотдаване (любимата ти тема),след като на 12-ката е почти два пъти по-голямо от 7-та и 9-та,при това малко помещение...

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1068

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Той си знае помещението, ще каже дали му изключва често. Може никога да няма нужда от по-малко от 900 W. Според мен в случая това е по-малкото зло.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #1069

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    А как влияе минималното топлоотдаване (любимата ти тема),след като на 12-ката е почти два пъти по-голямо от 7-та и 9-та,при това малко помещение...
    Ами как влияе - измерванията го показват (не само по каталог). А пък ако се хванем за каталога ето как влияе: и 12 и 9 консумират по 250W на минимална, само че 12 отдава 900W топлинна а 9 отдава 500W. Тоест при минимала кой от двата ще е по ефективен?!? Трудно ми е да смятам. Когато тези 900W станат много, просто машината спира и почива за извесно време, докато 9 продължава да работи с ефективност 500/250=COP 2

    @deian, това което описа в горния пост си е самата истина и нямам какво повече да коментирам - казал си го много точно! Радвам се, че все още в БГ са останали технически културни и грамотни хора!

  6. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1070

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Най-накрая реших и аз да се въоръжа с уред за измерване на консумацията . В Конрад от наличните два модела на различни производители, повече ми вдъхна доверие Voltcraft Energy check 3000 - 50 кинта ми се видяха множко - другия модел струваше 39лв, но изглеждаше "по-китайски" та след кратък размисъл реших в полза на по-скъпия.

    С нетърпение пиша резултата от първите 120минути(2 часа) на измерването на Генерал Фужитсу 12LGC/55m3 лоша изолация/външна +6°/зададени 24°:

    старт 20.40 часа днес: реални 24.5° в стаята/ край 22.40 часа днес: реални 25° в стаята/ резултат за периода(2 часа):

    общо изконсумирани: 1274 вата
    очаквана цена(по дневна): 0.232лв
    най-ниска консумация за периода: 291 вата
    най-висока консумация за периода: 1490 вата(пика беше първите няколко минути след включването на машината)
    моментна при свалянето на записа в 22.40 часа: 625 вата(варираше доста в периода)

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1071

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Ее, Генов, честита машинка! Виж, че твоя слиза до 290 W. Пробвай даже от високи да смъкнеш градусите надолу и да му видиш истинския минимум. Но преди да спре компресора

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1072

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Благодаря deian Днес беше само за загрявка - късничко стана вече за експерименти - тия дни ще го разцъкам на спокойствие повече. Но "сърце не трае" реших последно само да направя твоята проба:
    сложен на 24° консумация(моментна) 520 вата
    бутнах го на 23° консумацията падна на 410 вата
    бутнах го на 22° изключи от раз 0 вата и след секунди скочи на 13.2 вата(варира +/- половин ват)
    изчаках го разбира се в интерес на експеримента да реши да тръгне самичък без да го барам повече и след 7-8минути тръгна със скок направо от 160вата и бързо бързо до 600вата - духна тогава и вътрешния вентилатор и започна да сваля сваля и се спря на 280 вата(варирайки 282/285/292/280 нещо такова - уреда май обновява показанието през секунда някъде) изчаках го още малко но там си остана и до като пиша пак се изключи - все пак температурата в стаята е още 24° - не е успяла да падне. Такива ми ти работи ... доста е забавно междувпрочем да гледаш моментния разход на екранчето

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1073

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    280 W при реални условия и при дадени 250 W минимум е идеално направо. На +7° може и да се доближиш още до каталожните данни.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #1074

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Отдавна не съм се вясвал. Що простотии сте написали(и то без аз да се включвам) навсякъде... Ами харчи 6Квт минимум от 18:00 до 8:00. Студено му е, но не и на мен Едва ли не, сте изравнили качествата на инвертора с конвенционален! Разликата не е само в това дали спира или не спира. Щом инвертора е решил да спре, значи така трябва!На вас ли да говоря за останалите разлики..? Единия работи винаги на макс(номинал) и отвън замръзва даже и при плюс пет, а другия си кюта полека и не го плаши замръзване... а относно тия 90 Вт, не вярвам да има климатик харчещ толкова и при това да топли. Даже и да "работи" то той би въртял въздух с почти еднаква температура, все едно вентилатор през лятото... Най-ниската консумация съм я замерил, когато климатика беше с най-ниска скорост на вентилатора. ~290-300Вт.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1075

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    С риск да си изям боя(жената и детето хъркат трети сън в стаята с климатика) не се здържах и му цъкнах една фотка. Не се вижда добре много добре но 285.7 вата показваше май.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #1076

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Aaa, и аз да кажа че от извесно време засичам и 12LGC-то в табличка в гугъл документс. Тези дни ще я публикувам

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #1077

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Ами как влияе - измерванията го показват (не само по каталог). А пък ако се хванем за каталога ето как влияе: и 12 и 9 консумират по 250W на минимална, само че 12 отдава 900W топлинна а 9 отдава 500W. Тоест при минимала кой от двата ще е по ефективен?!? Трудно ми е да смятам. Когато тези 900W станат много, просто машината спира и почива за извесно време, докато 9 продължава да работи с ефективност 500/250=COP 2

    @deian, това което описа в горния пост си е самата истина и нямам какво повече да коментирам - казал си го много точно! Радвам се, че все още в БГ са останали технически културни и грамотни хора!
    Ако продължим в тоя ред на мисли виждаме че 14-та при 0,09кВт отдава 0,9кВт т.е. COP 10 при минимал...питам се какво те е спряло да си купиш 14-ка...наверно не културата...

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #1078

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    Ако продължим в тоя ред на мисли виждаме че 14-та при 0,09кВт отдава 0,9кВт т.е. COP 10 при минимал...питам се какво те е спряло да си купиш 14-ка...наверно не културата...
    Виж как сам си отговори - понякога и цената е важна! Разликата вече не е 300лв. Според теб дали 14ката забодена при едни и същи условия ще работи по-добре от 12ката и 9ката? A между другото 14LCC няма минимална консумация от 90W, ами същата от 250W. Ти може би имаш предвид Nokria, но я да видим сега каква е разликата в цената реално между 9LCC и AWY-Z14LBC? Дали и ти ако ги имаш излишни 2400лв няма да ги дадеш (ако не ти са важни де). Но когато разликата опира до 150-200лв е редно човек вече да се замисли? (разликата когато ми предлагаха 9LCC или 12LCC си беше точно толкова).

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1079

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    Освен всичко, 14-ката вече има много по-голям дебит, който е софтуерно изсмукан с по-високи обороти на турбината, което води до по-шумно вътрешно тяло, като дори на минимум разликата е фрапираща и това я прави неподходяща за такава малка стая. Докато 9 и 12 се различават по дебит само при максимална степен на вентилатора, на другите са еднакви. Вътрешните тела от 7-ца до 18-ка от серията LCC са с еднакъв размер. По-високия дебит се постига за сметка на по-високи обороти на същата турбина.

  18. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1080

    Re:Колко ми харчи климатика.......?

    В 20.40часа завърши първото денонощие от началото на измерването: за подържане на 24° ден и 20°нощ, машината е изконсумирал 8800вата, средно 367вата/ч. В момента вън е +7°, на машината е зададено 24°, в стаята е 24.5° и моментната и консумация показва 305вата, преди малко показваше 385 вата т.е. варира доста, но в общи линии е това.
    Тези резултати не са кой знае колко интересни, но са в известна степен показателни по отношение колко ни харчат климатиците(в частност моя) и смятам резултата за напълно удоволетворяващ

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе