Страница 23 от 184 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #331

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от denuchi
    е тук вече ми хареса. един превърженик на мидеи да прави забележка на друг. и за да решим този спор веднъж за винаги за тези мидеи. искам и двамата да кажете. имали разлика в качеството надежноста между една мидея от 600-800 лв. и един от Fujitsu General ,,,DAIKIN,,,Mitsubishi и още други на цени от 1400 и много нагоре.. вие сте на ход. не искам отговори кога ще си избият парите.
    Много ясно, че има разлика в качеството. Качеството се заплаща. Дали си струва - всеки сам решава.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #332

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    и аз така мисля, че разлика има но искам те двата да го кажат пред всички. и да спрат ги хвалят из всичките форуми. има и още нещо имаш крава пиеш мляко нямаш крава копуваш си мидея. ето това е моето обяснение. човек когато е отделил пари за хубав климатик си взема такъв а не мидея.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,574
    #333

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от IvoSI
    Според мен не си струва да си купуваш евтин климати за топлене, по добре си купи радиатор за около 200 лв, отколкото климатик за 500 и двата уреда ще ти горят приблизително еднакво, с тая разлика, че радиатора ще е много по надежден от евтиния климаик!
    А според мен това са пълни глупости. Ще горят приблизително еднакво само във фантазиите ти. Топли се там с Панасоника и трепери да не е от серията с гърмящите компресори. Мен с Мидеите не ме мисли, имам и газов котел. И който тук ми разправя за комфорта при отоплението с климатици само ще му кажа че е далеч от истината. Никой климатик не може да достигне комфорта и равномерното отопление на радиаторите. Ако на някой му е кеф да му духат тропически ветрове из стаята, да му е студено на краката и топло на главата то тогава комфорта при отопление с климатик за него ще е пълен .

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #334

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    espace,не ми казвай само че Мидеите помагат на газовият котел ...а иначе в поста на IvoSI има много логика...ако се замислиш...

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #335

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Никой климатик не може да достигне комфорта и равномерното отопление на радиаторите. Ако на някой му е кеф да му духат тропически ветрове из стаята, да му е студено на краката и топло на главата то тогава комфорта при отопление с климатик за него ще е пълен .
    Абсолютно си точен.Аз за големия студ си имам камина с водна риза с радиаторчета и два кубика дръвца/станаха доста скъпи за съжеление/.Чакайте да ви стопли климатика при -15 и да консумира колкото две ел. крушки от по 100W.Ще се получи хем ток плаща хем на студено стои.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #336

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Аз отдавна твърдя ,че климатика не е отоплителен уред...много хора тук във форума скочиха срещу това твърдение...производителят на мерцедеса в климатичната техника "DAIKIN" също потвърждава това мнение,като в ръководството за експлоатация казва че на климатика може да се наложи да му се помогне с отоплителен уред при ниски температури...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #337

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    То за помощта с ел уред го има във всяко ръководство и това е заради презастраховане, защото производителя сочи, че работи до -15, ама може да се окаже, че човека иска 30 градуса в къщи /колкото сочи дистанционното /, а машината не може да ги направи естествено, и човека може да реши да осъди производителя за невярна информация за продукта.Иначе за всеки човек комфорта е различно понятие и всяко усещане е субективно, но все пак машините си топлят без проблем при отрицателни температури.Тпорически ветрове правят най-евтините машини, моите ТОШИБА и ДЖЕНЕРАЛ не правят тропически ветрове.Дори и ОСАКА-та 12SBP не прави тропически вятър.При -10 FD серията не харчи колкото 2 крушки по 100 вата, а колкото 4 крушки по 100 вата.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #338

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Започнаха хората със смотани климатици да плюят отоплението на климатик и как той не бил отоплителен уред...
    Ами мерси, оставете ни да си се топлим, пък нека не е отоплителен уред! Градусите вътре зимата и сметката друго показват.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    90
    #339

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Преди две седмици ми монтираха Fujitsu 12LGC в хола 20м2 ,предоволен съм засега на следваща заплата мисля да поръчам и за спалнята 17.5 м2 09LGC.А преди два месеца се нанесох в жилището панелка е с основен ремонт.Прекарах си и траби за локално парно в двете стаи и даже и в банята дори и бойлера го купих с серпентина,но дойде ред да купувам и останалите чаркули печка и т.н.знаетели замислих се?Прибирам се от работа изморен 17:30 вече е тъмно,слизай в мазето хайде чувала с дръвцата,разпалки и запалки пали пускай помпата отвори ако почне да дими пък какво ще стане с новият ти ремонт кадето си хвърлил толкова пари не се замисляй нямаш време защото замръзваш,погледни часовника то е станало вече 20:00 а все още не си се стоплил,и да ви кажа отказах се от печки и т.н.а почти всичко бях предвидил.Отидох и инвестирах Fujitsu.Дано да не съм згрешил.

  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #340

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Дори COP_а при минусови* да пада около/под 2 пак е по ефективно мисля с климатик - пък ако се налага в най-големия студ ще му се "помага" - какво толкова?! но пък през останалата част от годината ще сме "на далавера".

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #341

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    При -10 FD серията не харчи колкото 2 крушки по 100 вата, а колкото 4 крушки по 100 вата.
    За да не хвърляш в размисъл хората кажи това (0.4кВ), на какъв модел/марка климатик и при какви условия си го замерил? Защото нещо не излиза сметката: на -10* консумира 0.4кВ при коп 3.5(гига/мега японска машина)=1.4кВ по 0.293=(4778 BTU)? ... или аз бъркам нещо? Може би говориш за някаква 7_мица с много висок COP и струва 3-4 бона, верно много икономична но и съответно доста слаба - не виждам какво може да се топли с нея. Дори да има такъв климатик не мисля че е подходящ за пример в предвид контекста на темата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #342

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Започнаха хората със смотани климатици да плюят отоплението на климатик и как той не бил отоплителен уред...
    Ами мерси, оставете ни да си се топлим, пък нека не е отоплителен уред! Градусите вътре зимата и сметката друго показват.
    Умнико сам ли се сети или някой ти подсказа какви са ни климатиците...
    Тази техника аз я ползвам от времената в които ти си бил на въглища,имам климатици от "трабанта" минаваш през средният клас и стигаш до "мерцедеса",но това не ме прави кон с капаци...за разлика от теб

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #343

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Става дума за FD серията на МЕ.Тук скоро някой беше постнал сервизната документация и там беше посочена топлоотдаването и консумацията до -10 градуса.Ставаше дума за консумацията и топлоотдаването, затова посочих примера.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,614
    #344

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Абсолютно съм съгласен, че няма нищо общо между усещането за топлина от радиатор на парно и климатик. Няма значение от вида на климатиците. Климатиците, дори и най-скъпите не са универсално решение за всички видове жилища, климатични особености и субективни изисквания за температура в помещението. Винаги съм се питал как отопляват баня и тоалетна хората на климатици. За мен лично, по-хубаво от парно (особено централно) няма. Говорим за усещане и комфорт, а не за вида на енергията. Аз от парно с котле на твърдо гориво и 2 климатика минавам на парно с котле на централна газификация. Лошото е, че цената на всичко се вдига. И ток, и газ, и въглища и дърва. Без пари съответно няма топлина. Не говорим за псевдо топлината, която някои разбират по 18-20гр. в 1-2 стаи за няколко часа на ден.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #345

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Така.След като Ви чета стигам до следния извод-93% от Вас пишат пълни простотии.Не ме питайте как определих % но е около този.Хайде да ми покажете действителната консумация на Вашите машини, както аз показах на моята.Някои от Вас не са виждали измервателни уреди,но това не им пречи да дават акъли. Момчета млади-преди да напишете поредната си простотия помислете малко.Чакам да видя действително измерени данни,а не това го пише в сервизната документация.Аз до нея нямам достъп.А и нямам вяра на на написаното в нея.

    mod edit badr:
    Няма и да питам кое как си определил, но все пак бих ти препоръчал да смекчиш тона.Дадено мнение не се оборва с квалификации,а с аргументи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 184 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе