Страница 43 от 184 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #631

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Според мен не си струва, на нощна ако смъкна 2* пада с 1 кВ потреблението, т.е. 11 стотинки. За 30 дена има-няма 3 лв.
    Но го правя заради друго - не ми е комфортно да спя на топло.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #632

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ами и аз спях на 19С  и после сутрин студ студ, щото обичам да си пия кафето по тениска, като стана от леглото (спя си в хола, където и работя).
    И взех да си държа 21С нощем, като стана да пусна една вода около 7:00 дигам на 22С и като стана окончателно към 9:00 на 23С.
    А преди като стана и ми е студено и бум на 26С, за да отопли бързо и икономията в киреча... Отделно 30-40 минути студувам.

    Иначе на 18-19С се спи по приятно, ама пък спалнята ептен не се отоплява и там е 10-11С и да отоплявам и нея, няма смисъл (разведен съм и си живея сам, майка ми си седи в кухнята с маслен радиатор, не иска и да чуе за климатик - духало й, бръмчало й, не знам кво си).

    A понеже темата е колко харчи климатика - нямам как да замеря, но по първи наблюдения с инвертора 12 не плащам поне повече, отколкото съм плащал с конвенционалния 12, а съм доста по-доволен като комфорт и тишина и начин на работа, макар че още му свиквам на бавното дигане на температурата (ако не се изфорсира де) и на шаването понякога +/- 1 градус, обаче да ви кажа - 22 23 24 си е почти еднакво комфортно при зададени 23С, защото той май наистина си поддържа 23, а просто на бюрото и на рафта където са двата термометъра, се променя въздуха, все пак - работи или не компютъра, проветрявал ли съм скоро и тн. Имам чувството че ако не гледам, че термометъра показва 22 а не 23, няма да усетя че е спаднала. Докато другият климатик, като спре за 10 минути да размразява и вътре спадаше осезаемо (независимо колко показват термометрите). Просто инвертора дава комфорт, а не само икономия. Но някои хора обичат другият вид затопляне, от неинвертор, където когато духа - духа винаги жега, а при почивките спира вентилатора (чудно как мерят тогава температурата - май е просто таймер).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #633

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Привет на всички . За това колко гори климатика микля да сложа ампер клещи на разклонитела / на фазата / за климатика . Не ми остава време да си купя , надявам се събота да прескоча до магазина.От време на време ще хвърлям по едно око на дисплея на амперклещите. Климатика е FUJITSU ASYA14LCC , изолация пвс; фибран отвътре. Помещение , ако стопли апартамента отварям прозореца и ако стопли навънка .... незнам .

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #634

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    С тези амперклещи на инвертор... трябва да висиш нон-стоп до тях. Сложи си някой електромер или уред за отчитане на консумираната енергия. Амперклещите ще ти покажат само моментната консумация, а тя се мени много.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    67
    #635

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Чувал съм за тия уреди за отчитане на консумираната енергия, знаеш ли някоя цена / линк/, не намерих нещо конкректно из мрежата. Знам , че с амперклещи се замерва само момента стойност. Докато пиша се сещам , че съм виждал следното : на кабела за свещите за автомобил се правят няколко навивки , свързва се с глим лампа , другия край на лампата на маса. При подаване на ток към свещта лампата светва естествено за кратко време и много бързо.Така и на четирите кабела за свещите и на стойка до таблото се извеждат. Шофьора следи дали на 4-те свещи отива ток.Лампите светват от т. нар. токове на фуко / верно , че е високочестотен /.Идеята ми е нещо подобно на фазата за климатика . Няколко отделни кабела - навивки съответно и глим лампи и през резистор да светват лампите примерно през 100W.Тая история в подходяща кутия и що не на пазара .

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #636

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Изобретател!
    По принцип има такива уреди и се продават. Нещо такова, само че за нашата мрежа:
    http://www.uk-automation.co.uk/multi...er-p-1307.html
    Можеш даже да зададеш цена на кВч и да ти смята. Някои дори имат и две тарифи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,167
    #637

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    mcea тая твоята идея е малко остаряла .. сега има уредчета - и аз си закупих едно ,45 лв - като мини електромер ,показва моментна консумация ,за период ,токове ,всичко ,и можеш да му слагаш цена за Кв ,държи на 16А

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #638

    Re: Колко ми харчи климатика.......?


    Тип постройка:
    жилищен блок.
    Тип строителство:
    панел.
    Степен и качество на изолация: частична.
    Етаж: 1
    Изложение: северно
    Площ 13м2

    Дограма: обикновена
    3м2
    Вид климатик: ХИТАЧИ 25WX8 инвертор
    СОР, оптимална отоплителна мощ. 4.3КОП 3.4Kw
    Други ел. уреди големи консуматори на енергия: няма

    Поддържан диапазон на температура: 22 градуса
    според термометър поставен на около 1,5 м височина. - 22 градуса
    Населено място Шумен
    Сметка за ел. енергия 5.7 КВ за 24 часа
    Особености: 1 външна стена, но останалите са на съседи, които не се отопляват във съответните стаи .../от долу - мазе , ляво - неотопляема кухня със тераса вкарана вътре изложение север, дясно стена неотопляема , юг - стена вътрешна /

    Т в Шумен през изминалите 24 часа бе в интервала -2 до +5 градуса.
    Средна консумация 240вата/час

    Мисля, че е доста прилично за машина от 1200лв, но все пак да чуем и др мнения ..

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #639

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Към модераторите или програмистите: писах много... , esc(неволно), всичко от начало . Добре звучи! Написах: не купувайте MSZ-FD25VA. Имам ги два и съм много доволен. От 26.11.2008/18:15 до 27.11.2008/18:15 консумация 7.75КВт(само на единият).Вечер 23-24-25 колкото го пуснат, нощем 22*, от 8:00 до 18:00 - 19*. Не е консумация от 150-200Вт на час, но пък другото е ОК.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #640

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Очо, много си е добра машината ти, недей да цепиш вата на миливати.........ще видиш как ще ти топли в студа и няма да ти вдигне много консумацията, просто тогава ще е с най-висока ефективност.Пък дали са 200 или 300 вата все тая.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #641

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    100W разлика на климатик са си пари! 22,60лв за двата можеш да спестиш на месец ако ти харчат с по 100W надолу. А това може да се окаже месечна консумация на един хипер инвертор, т.е. отоплението на още една стая. Всичко има значение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #642

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Е, 22 лева .........100 вата по 24 часа/макар, че са по-малко часовете / са 2,4 кв по 30 дена 72 КВ по 18 стотинки /макар, че цената е към 15 ст. осреднено/- 12 лева в най-лошия случай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #643

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Е, 22 лева .........100 вата по 24 часа/макар, че са по-малко часовете / са 2,4 кв по 30 дена 72 КВ по 18 стотинки /макар, че цената е към 15 ст. осреднено/- 12 лева в най-лошия случай.
    както можеш да прочетеш от поста ми става въпрос за 100W от всеки климатик, а те са 2бр!:
    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    не купувайте MSZ-FD25VA. Имам ги два и съм много доволен.
    0,100kW x 2= 0,200kW x 0,157лв.(Средната цена дневна/нощна, процентно съобразена) = 0,0314лв./час x 24ч.=0,7536лв. x 30дни=22,60лв. с ДДС

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #644

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Климата на ОЧО е мн ефективен, нека другите участници да пуснат техните мапини на 23-24-25 града да вудим каква ще е коинсумацията им .. едва ли ще е от порядъка на 200вата ...btw- Oчо това имаше в предвид в някой от предните си постове.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #645

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Грешката е моя, смятах за една машина.Но си мисля, че тази разлика е пренебрежима.ТОШИБИ-те ти консумират много малко, можеш да си сигурен в това.Освен това стартовия ток на компресора е нисък, тъй като плавно вдига мощността до необходимата, от където също имаш икономия, ако търсиш такава.От значение са и топлозагубите.При мен са изключително ниски и машината харчи много малко ток.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 184 ПърваПърва ... 3341424344455393 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе