Страница 44 от 184 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #646

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Очо, това са височки градуси и е нормална консумацията. Забий го на 21 за 1 ден и тогава пиши резултат. Ама не давай на никой да припарва до дистанционното
    Alexi, можеш ли да даваш по-често информация за твоите? Интересно ми е Саньото толкова ли превъзхожда другите или надделява факта, че е в най-малката стая.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #647

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Браво момчета - кефете ме от всякъде , за 20лв да изчислите - колко изморявки се превъртат(мерене, смятане, писане на форума, спорене ... и т.н.)

    roldi : чак пък толкова да има значение, ти даваш пример за още един хиперинвертор че тия пари ще му платят сметката. А колко струва тоя хипер... и за да изгори само 20лв, колко изолация и т.н. са отишли по помещението. Сумарно тая сметка за тока въобще може да не се отчита като харч мен ако питаш.

    Отговора по темата за мен е: МАЛКО харчи климатика(къвто ще да е) - разликата в харча при различните модели не отговаря на разликата в цената им. По-скъпите инвертори са въпрос на възможности бих казал. Мога да подкрепя с десетки примери на конвенционалки(за 600лв) в панелки с години си бачкат и не горят повече от 50лв ток - повече от това какво да искаме? Нагоре вече бих казал че е "лукс", а не наложителна необходимост.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #648

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Мога да подкрепя с десетки примери на конвенционалки(за 600лв) в панелки с години си бачкат и не горят повече от 50лв ток - повече от това какво да искаме? Нагоре вече бих казал че е "лукс", а не наложителна необходимост.
    Аз не съм чул конвенционален климатик да заформи само 50лв. месечна сметка. Имах OSAKA CH12 SBP и харчеше 70лв. без да се спира, преди последното увеличение на тока. Все пак е инвертор и не е възможно конвенционален евтин , да харчи по-малко от инверторен евтин.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #649

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    12ка конвенционалка си отлепя 70-90 лв на месец ,което е поне двойно на сносен инвертор ... а я сега го сметнете за 5-6 години по 5 месеца ? май инвертора си поизбива бързичко парите ... но дои и да не си ги избиваше разликата в комфорта е доста голяма аз конвенционален и по 300лв да са няма да си сложа

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #650

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    12ка конвенционалка си отлепя 70-90 лв на месец ,което е поне двойно на сносен инвертор ... а я сега го сметнете за 5-6 години по 5 месеца ? май инвертора си поизбива бързичко парите ... но дои и да не си ги избиваше разликата в комфорта е доста голяма аз конвенционален и по 300лв да са няма да си сложа
    E, не е чак толкова,зависи от изолацията и начин на употреба

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #651

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    12ка конвенционалка си отлепя 70-90 лв на месец ,което е поне двойно на сносен инвертор ... а я сега го сметнете за 5-6 години по 5 месеца ? май инвертора си поизбива бързичко парите ... но дои и да не си ги избиваше разликата в комфорта е доста голяма аз конвенционален и по 300лв да са няма да си сложа
    Мога да кажа че моята Мидея не я спирам бях писал че е спалня последен етаж 2 външни стени алуминиева дограма плъзгаща и с уред го засичам при 22гр. зададени е израсходвал за 72часа 37кв или 5.8лв средно 500вата или за месеца 58лв максимално. Имах преди митсубиши хеви инвертор сравнително нов беше на 4 години втора употреба уж 10ка ама си е чиста 8ца с него същата консумация но едвам държеше 20градуса. И най лошото при тоя инвертор беше че като паднаха температурите размразаваше без да има нужда на 20 минути което допълнително истиваше стаята.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #652

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Прав си VeleV.Klima

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #653

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    mcea, ето го уредчето.http://www.radimexbg.com/index.php?p...%20%20%2012728
    Поръчваш го и след 3-4 дни ти го кара куриер.Плащаш 45лв. и транспорта и си готов.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #654

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Това уредче може да си го закупите в конраделектроник за 43лв.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #655

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Уредчето е супер, особено за нашите случаи с прецизни отчитания и смятания. Само, че в Conrad повечето стока е Made in China и в тоя случай питам аз, от къде можем да сме сигурни в точността му?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #656

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Това уредче си го купих и аз от TCM магазинче за 25 лв (мисля че в KEV ще го има също). На него пише ТСМ и валутата е CHF, която се показва. Само една тарифа има и няма часовник (за тарифи и реално време, иначе натрупва колко време е работело на консумация над 1 ват), но върши работа де. Сравнително точно си е. А и говорим за ориентировъчна консумация +/- 2 до 3 процента, дори до 5-10% пак ни върши работа. Най-обективното е да си купим абсолютно същият модел електромер, като в ел. таблото ни и да имаме сигнал от часовника за нощната тарифа в таблото, защото старите и новите електромери имат малка разлика в показанията, колкото и да са калибровани.

    Това, което аз си купих за 25 лв е TCM #220052. Сега съм го бучнал обаче не на климатика, а на масления радиатор в стаята на майка ми, за да й докажа, че не е ефективен. Хем е пенсионерка и цепи стотинката, хем не иска климатик, дори масления радиатор не искаше - караше с духалка, а преди това и с печка Лъч-2.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #657

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    от Енергото се радват много на маслени радиатори, духалки, печки "Лъч" и тем подобни и потриват доволно ръце , когато изпомпаш сметка 300лв.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #658

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Това в конрад за 43лв е германско затова и цената е такава китаиското е 18лв но ги няма отдавна.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #659

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    То и ТСМ е уж германско, всичко е на немски, 3 години гаранция, и освен това, то е 25 лв, защото е ползвана или върната стока в Германия, докарана тук - имаше опаковка, ама разкъсана, нямаше упътване, нямаше гаранционна карта, ама си работи перфектно. Аз имам сума ти неща ТСМ, защото и работих 1 година в единия от вносителите на такива чудеса Айвън-7 (вече ги няма). А в Конрад са немски, колкото аз съм немец. И колкото и ТСМ са немски. Пише си на всичко Made in P.R.C.

    Та, по темата. Някой ще замери ли, понеже аз нямам как да сложа това уредче на климатика (вързах го фиксирано на отделен токов кръг с отделен бушон при ремонта септември, уж за да не ми висят кабелаци, мога да го изключа, но не е с щепсел и контакт) - колко кВт извърта един климатик инверторен (то не точно кВт, а ориентировъчно) сутрин, ако е бил през нощта на 19-20С и сутринта го пуснем на 23-25 - докато направи 23С колко навърта? Или по-конкретно при студена стая 18-19С колко хаби докато направи 23С. Мисля, че това вълнува всички в темата, защото при достигнати температури, добра изолация и прочие, всичко е почти ясно - инвертора си работи на минимум и си допълва загубите по програмираният му алгоритъм на работа.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #660

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    аз съм правил тая проба ,докато стопли харчи двойно примерно нощем ако е около 300 вата после за час и нещо отива на 600 вата средно,като стопли пак си намаля консумацията

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 184 ПърваПърва ... 3442434445465494 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе