Страница 9 от 184 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 2760
Like Tree598Одобрявам

Колко ми харчи климатика...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #121

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Здравейте, купих си уред за мерене на тока от Конрад Voltcraft Energy check 3000. Към него съм включил Мидеа MSG 24HR. При работа на климатика отчита консумация около 2,1Квч. Във всички документации този климатик го дават 2,75Квч. Средният разход на ток в продължение на 26 дена е около 1,5Кв на час. Също така уреда съм го пробвал и на една духалка 2000вата. Там очете 1730вата. Може ли някой да ми каже правилно ли отчита уреда или има проблем? Благодаря предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    194
    #122

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    тук някой може пак д апишат че пиша често щото нямам каков да правя ама KonanVarvarina и kantonaa са прави според мен в сметките. Пък иначе мнго има тук разни стрижимишки дето едва ли не климатиците през зимата им призвеждат и ток. Е ако са добре изолирани може и изкуствено слънце да има. Та нали като е добре изолиран и топлят съседите..всичко е ок какво значение им географското положение. Освен темрпературата разбира се)))))Абе Лада дето гори 5 литра това е май

    Добавено:
    bsofroniev виж по документи 2,75 да ли нее е максимална входяща мощност. Акое така тоогава е ясно.

    Това е последния пост, който ти поправям. Всеки следващ втори пост, след като вече си писал ще бъде трит. И оправи си правописа бе човек! Текста ти е като превод от английски правен с Бултра.

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #123

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    bsofroniev виж по документи 2,75 да ли нее е максимална входяща мощност. Акое така тоогава е ясно
    Това е конвенционален/ON-Of/ климатик!

    bsofroniev
    Хвърли го през прозореца!

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #124

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Това е конвенционален/ON-Of/ климатик!

    bsofroniev
    Хвърли го през прозореца!
    Нали ми върши работата, за която съм го взел. Топли добре. Нагласен е на 23гр. и откакто работи в къщи температурата не е падала под тези стойности. С него отоплявам помещение от близо 70кв.м.
    P.S. Не съм ти искал мнение за климатика, а за уреда, който измерва тока.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #125

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    bsofroniev
    Имах в предвит уреда, не климатика

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    8
    #126

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    bsofroniev
    Имах в предвит уреда, не климатика
    При това положение приеми моите извинения.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #127

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    TOSHIBA RAS-13 SAV-E за 24 часа консумира 11,5 kw, т.е. 0,47kw на час, което пък прави 46лв на месец сметка само за климата. Държа го на 22-23 градуса през деня - постига ги перфектно на вентилатор 3 от възможни 5. Температурата е хомогенна във всеки ъгъл на стаята, която е 21кв.м.. През нощта е на 22 гр. и на ECO режим. Той сваля до 3 градуса за 3 часа на хипер икономичен режим. Нямам изолация, дограмата е обикновена, но е уплътнена с изолационни ленти, а стъклата със силикон. Две външни стени с прозореца. Пробвал съм да го надуя например на 26 - постига без проблем дори при външна темп. -8гр.

    OSAKA CH -12 SBP - Адски ме е яд, че се набутах преди 1 година да я взема!
    Тази осака е с COP 2,6 , a ония лай....ри от ЕКО КЛИМА-БУРГАС казват, че била с 3,7
    Представете си какъв COP има при -10гр. Сигурно 1 Тая клима всъщност е марката GREE - Китай само че пише тъпото OSAKA. УЖАС!
    Както и да е, малко се отклоних. Та той, харчи за 24ч. - 23kw., което е 0.95kw на час. За месец излиза 92лв нямам думи. А грее малка стая 15кв.м. Вентилатора му е на 3 степени. На 2 нищо не духа.Настройваме го на 26-27гр. през нощта - не може да смогне да сгрее. Стигало е и даго сложим и на 28гр.при по-студено, защото от средата на височината на стаята до пода температурата е с 4-5гр. по ниска отколкото е на тавана, а за детето трябва по-топло.Това е следствие слабия вентилатор на вътр. тяло. А на вентилатор 3 вече духа твърде силно и неприятно и е шумен, като виелица, не може да се спи. .



  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    59
    #128

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Цитат Първоначално публикувано от roldi
    TOSHIBA RAS-13 SAV-E за 24 часа консумира 11,5 kw, т.е. 0,47kw на час, което пък прави 46лв на месец сметка само за климата. Държа го на 22-23 градуса през деня - постига ги перфектно на вентилатор 3 от възможни 5. Температурата е хомогенна във всеки ъгъл на стаята, която е 21кв.м.. През нощта е на 22 гр. и на ECO режим. Той сваля до 3 градуса за 3 часа на хипер икономичен режим. Нямам изолация, дограмата е обикновена, но е уплътнена с изолационни ленти, а стъклата със силикон. Две външни стени с прозореца. Пробвал съм да го надуя например на 26 - постига без проблем дори при външна темп. -8гр.
    Roldi кога направи това измерване и какви бяха температурите навън?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    54
    #129

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    За тези които се правят ,че не разбират Днес оставих отворени прозорците в продължение на около час и половина.Сед като ги затворих температурата в стаята за около 1 час стана 18 градуса.Това без отоплителн уред. Има много помещения , при които след дълго проветряване ,температурата няма да помръдне от 12-13 градуса докото не се включи нещо което да топли. ....Ако аз кажа ,че топля 28 квадрата помещение с около 25 лева на месец,това прави ли ме лъжец ?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #130

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    1
    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    Щото виж горе как в големите студове хората се топлят за 15 лв на месец))))))))
    2
    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    dan66 ми ако в изминалия месец е кактопишат 47 ст на ден???? то да нее черна кутия това помещение?? И все ходят по шорти и потници вътре. нещо по време на -17 неми се много вярват тия работи какво ще кажеш???
    3
    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    luka ти си твърде честен ....това си е едно нормално даже добро потребление за условията виж lada2107 ако му видиш сметките с неговие 47 ст на ден и 15 лв на месец направо ще получиш инфаркт е ако му повярваш де...))))) вярно че пише че е с 9-ка но все пак... споре мен добра консумация отчиташ
    4
    Цитат Първоначално публикувано от Climatronic
    тук някой може пак д апишат че пиша често щото нямам каков да правя ама KonanVarvarina и kantonaa са прави според мен в сметките. Пък иначе мнго има тук разни стрижимишки дето едва ли не климатиците през зимата им призвеждат и ток. Е ако са добре изолирани може и изкуствено слънце да има. Та нали като е добре изолиран и топлят съседите..всичко е ок какво значение им географското положение. Освен темрпературата разбира се)))))Абе Лада дето гори 5 литра това е май

    Здравейте,
    мога ли да попитам климатроник ?
    1 Кой е казвал ,че се топли за 15 лв в големите студове ?
    2 Кой е казал ,че ходи по шорти и по потници за 47 стотинки на ден ?
    3 Как преценява, кой е честен и кой не , чия сметка е реална и чия не , на кой може да се вярва и на кой не ?
    4 Кои са тези "стрижимишки"?
    5 Човек е доволен от монтажа , доволен е от работата на машината , сметката му за ток е ниска . Той лъже ? С каква цел ?

    Прослувутата сметка за 47 стотинки на ден е за месец Декември и както съм написал са приблизителни
    Не е приятно да четеш подигравателни и обидни постове по свой адрес .
    Иначе нищо против , всеки си знае колко му харчи климатика и сам си плаща .


    Ся за сметката.









    Такаааа това е извадка на 4 фактурки на обща стойност 164.83лв за период от 126 дни. Което прави по приблизително 1.30лв на ден.






    Това е фактурката за декември . На стойност 40.80лв за период от 23дни . Това прави по 1.77лв на ден .
    Демек по 47 стотинки на ден за климатика , за периода на горепосочената фактурка.

    Поизтрил съм си адреса от фактурките , за да не доде някой да ми открадне климатика


    Пак казвам това е ПРИБЛИЗИТЕЛНО изчисление .

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #131

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ако не бяха евтините климатици НЕО ДЕО ЕЛИТ ОСАКА и тем подобни още щеше да си чистиш саждите и да цепиш дърва и никога нямаше да се престрашиш да дадеш 1500 лв за климатик още по лошо ти никога нямаше да знаеш какво е това климатик Нека някой колега ме опровергае

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    121
    #132

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    #hacked Измерванията са правени при външна температура -7гр. На всяка клима има електромер.
    Цитат Първоначално публикувано от stoyan1960
    Ако не бяха евтините климатици НЕО ДЕО ЕЛИТ ОСАКА и тем подобни още щеше да си чистиш саждите и да цепиш дърва и никога нямаше да се престрашиш да дадеш 1500 лв за климатик още по лошо ти никога нямаше да знаеш какво е това климатик Нека някой колега ме опровергае
    Виж какво мой човек, първо никога не съм чистил сажди и не съм цепил дърва, просто защото винаги съм се отоплявал с ток! Осаката я взех единствено и само , защото бях притиснат финансово! Освен това преди да я взема направих обстойно проучване. Говореше се че работи на -20гр., а мен точно това ми трябваше. И действително, пробвана е и бачка спокойно на -15гр. Климатика не е лош, просто проблема му е, че харчи много. И за сведение, аз съм технически грамотен с ВИСШЕ техническо образование и устройството на климатика ми е ясно за разлика от теб!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #133

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Е,хайде сега,зрели,интелигентни хора,се държите като..италианки. Всички сме един дол дренки,по-важното е да си помагаме.Не разваляйте хубавия и полезен форум ...Мир!!!

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #134

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ако скоро има среща на форума, добре е хората от тази секция да не идват, че току виж станал масов бой.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #135

    Re: Колко ми харчи климатика.......?

    Ролди, определено имаш проблем с ОСАКА-та или е калпав монтажа.Не казвам, че е идеална и не я сравнявам с другите/ОСАКА-та си е АС/, но при -15 определено ми топлеше много добре и не натрупа и грам лед.Аз съм със същата в хола и спалнята.Моята топли много добре.Вечер я пускам на 22 градуса и много бързо ги достига, след това когато си легна към 23-24 часа я слагам на 18 градуса и вечер си ги поддържа, не ми пречи да спя.Турбината я слагам на АУТО и ми топли много добре.Може да ми се е паднала добра машина, знам ли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 184 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко ми харчи климатикът - Real Time
    От Board_Man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5577
    Последно: 12-06-19, 21:50
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Колко ток харчи 1 компютър на месец
    От IvO™ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе